zima więc termostaty czas zacząć

Problemy, pytania dotyczące naszych Stilonów
Awatar użytkownika
fiter19
Klubowicz
Imie: Jan
Auto: Fiat Stilo Multiwagon
Silnik: JTD 1.9 115km
Kolor: Granatowy

Re: zima więc termostaty czas zacząć

Postautor: fiter19 » 04 gru 2018, 20:35

sedici pisze:na razie nie wymieniam jednak termostatu , bo nie puszcza na chłodnicę jak nie ma wskazówki na środku , egr zaslepiony całkowicie przed kolektorem i moze dlatego , bo jakby nie było - w chłodnicy egr nie ma przepływu goracych spalin

Oczywiście że masz rację. Nic nie wymieniaj jak termostat trzyma. Ten typ tak ma i finito. Jak masz możliwość to pomyśl o elektrycznym podgrzewaczu postojowym. Ja w tym roku nie miałem kiedy go zamontować ale jak będę miał chwilę to go zamontuję.
Ło Panie, to stary silnik jest. Gęstego oleju mu trza. Minerala mu nalejemy.

sedici
Nowy Klubowicz
Imie: Maniek
Auto: Stilo uproad 06
Silnik: 120CV

Postautor: sedici » 06 gru 2018, 16:50

fiter19 pisze:Oczywiście że masz rację. Nic nie wymieniaj jak termostat trzyma. Ten typ tak ma i finito. Jak masz możliwość to pomyśl o elektrycznym podgrzewaczu postojowym. Ja w tym roku nie miałem kiedy go zamontować ale jak będę miał chwilę to go zamontuję.

trzeba będzie się tym tematem zainteresować , myślałem też czy zaizolowanie tej rury wodnej co idzie nad kolektorem wydechowym by coś dało , w końcu w niej na małym obiegu również przepływa płyn , a zapewne jest chłodzona pędem powietrza przelatującym przez chłodnicę , wezmę kawałek pianki do rur i przetestuję ;)

Awatar użytkownika
paveu
Starszy Klubowicz
Imie: Paweł
Auto: Fiat Stilo SW Uproad FL
Silnik: 1,9 JTD 115kM
Kolor: Grigio Tecno vr

Postautor: paveu » 06 gru 2018, 20:49

Właśnie się dowiedziałem,że u mnie jest termostat Gates'a,wymieniony przez poprzedniego właściciela 4 lata temu wg.faktury.https://www.iparts.pl/czesc/termostat-u ... 53978.html

Awatar użytkownika
fiter19
Klubowicz

Postautor: fiter19 » 06 gru 2018, 21:17

paveu pisze:Właśnie się dowiedziałem,że u mnie jest termostat Gates'a,wymieniony przez poprzedniego właściciela 4 lata temu wg.faktury.https://www.iparts.pl/czesc/termostat-u ... 53978.html

A jeszcze działa czy już kitę strzelił?

Awatar użytkownika
paveu
Starszy Klubowicz
Imie: Paweł
Auto: Fiat Stilo SW Uproad FL
Silnik: 1,9 JTD 115kM
Kolor: Grigio Tecno vr

Postautor: paveu » 06 gru 2018, 22:58

Temperaturę trzyma bardzo dobrze,ciężko wyczuć teraz jak zimno to czasem się dłużej nagrzewa, ale nie mam odnośnika bo różnie jeżdżę,raz korki,raz przelece przez miasto.

Added in 12 minutes 24 seconds:
Cena ponad 2stówy,więc tani nie był.

Awatar użytkownika
fiter19
Klubowicz

Postautor: fiter19 » 07 gru 2018, 07:12

paveu pisze:Temperaturę trzyma bardzo dobrze,ciężko wyczuć teraz jak zimno to czasem się dłużej nagrzewa, ale nie mam odnośnika bo różnie jeżdżę,raz korki,raz przelece przez miasto.

Added in 12 minutes 24 seconds:
Cena ponad 2stówy,więc tani nie był.

No to termostaty mają dobre, bo rozrządu tej firmy nie polecam.

Wróć do „Problemy, Pytania”