Obrazek

Sprezyny K&K, hamulce texter. Gut?

Problemy, pytania dotyczące naszych Stilonów
rekontra
Nowy Klubowicz
Imie: Wiking
Auto: 3d
Silnik: 1.6 103 KM
Kolor: 675 Giorgio Orione

Sprezyny K&K, hamulce texter. Gut?

Postautor: rekontra » 10 sie 2018, 21:09

Witam.

Ostatnio diagnosta mnie tak wypunktowal, ze bylem liczony. I zamowil za 14 dni ponowny sparing za 21 zeta. Tym razem ja mu dalem prawy sierpowy. Niestety psychopata dalej nokautuje.

Do rzeczy mialem do zrobienia sprezyny przod, apteczke, lacznik stabilizatora, komplet hamolcow przod.

Mechanik zrobil:

1. Sprezyny D&D, chcialem Monroe lub Sahsa, ale polecil te.
2. Tarcze i klocki Textar. Pierwsze slysze??!!
3. łacznik, to shit, niewazny, jak padnie, sam wymienie.

Te sprezyny D&D dobre? Auto podniesione z 65 do 68,5 cm. Tragedii wizualnej nie ma. Ale ... Autem buja wiecej niz na peknietych u dolu, wiem ma bujac i lekko buja, az sie uloza. Pytanie czy ma byc maly Linkoln-Stilo na stale?
Masz ECU z silnika 1.6 103 KM. Cos ci szwankuje i wszyscy wmawiaja Ci, ze na 100% ECU jest do regeneracji lub wymiany na nowe? Najpierw znajdz prawdziwe usterki, tzw. pierdoly, bo to te pierdoly robia Ci choinke na desce. Jak to nie pomoze to wtedy bierz kredyt i kupuj nowiusieńkie-zregenerowane ECU.

Awatar użytkownika
paveu
Klubowicz
Imie: Paweł
Auto: Fiat Stilo SW Uproad FL
Silnik: 1,9 JTD 115kM
Kolor: Grigio Tecno vr

Re: Sprezyny K&K, hamulce texter. Gut?

Postautor: paveu » 10 sie 2018, 21:17

D&D Ci tak dużo nie siadną,ale zalecane są przede wszystkim do diesli.Ja mam w SW i minimalnie siadły,ale ja chciałem mieć wyżej.Dlaczego diagnosta doczepił się o apteczkę?
Ostatnio zmieniony 11 sie 2018, 05:09 przez paveu, łącznie zmieniany 1 raz.

rekontra
Nowy Klubowicz

Postautor: rekontra » 10 sie 2018, 21:42

Apteczka to byl pierwszy nokdaun na diagnoscie.

D&D sprezyny chyba ok. Pamietam, jak 6 lat temu kupilem Stilo, to byl taki miekki jak teraz. Bujal sie i nawet poszedlem na sprawdzenie amortyzatorow.

Po dwoch latach siadl, przyglebil i juz tak nie bujal.
Pytajcie dalej, jak diagnlsta dostal prawym sierpowym na pozegnanie, gdy juz mialem papier :)
Ostatnio zmieniony 11 sie 2018, 11:51 przez rekontra, łącznie zmieniany 2 razy.
Masz ECU z silnika 1.6 103 KM. Cos ci szwankuje i wszyscy wmawiaja Ci, ze na 100% ECU jest do regeneracji lub wymiany na nowe? Najpierw znajdz prawdziwe usterki, tzw. pierdoly, bo to te pierdoly robia Ci choinke na desce. Jak to nie pomoze to wtedy bierz kredyt i kupuj nowiusieńkie-zregenerowane ECU.

andrzej645
Nowy Klubowicz
Imie: Andrzej
Auto: Fiat Stilo Kombi
Silnik: 1,9 JTD /115KM
Kolor: Zielony Kryształ

Postautor: andrzej645 » 11 sie 2018, 05:06

Sprężyny polecam mam 1,9 jtd /115km multiwagon

Awatar użytkownika
paveu
Klubowicz

Postautor: paveu » 11 sie 2018, 05:12

andrzej645 pisze:Sprężyny polecam mam 1,9 jtd /115km multiwagon

Do MW tak jak najbardziej,ale 3d może być wysoko.Już poprawiłem odpowiedź moją, chodziło oczywiście,że D&D nie siadają tyle co inne.

Awatar użytkownika
Stiłonisław
Starszy Klubowicz
Imie: .
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 Multijet 8V 120 KM

Postautor: Stiłonisław » 11 sie 2018, 07:36

Ja bym się sprężyn i hamulców nie czepiał. Textary mam u siebie na przodzie i wszystko działa w najlepszym porządku, nie piszczą, nie pylą. Jedynie śmierdzą po wyjęciu z pudełka ;-) Co do sprężyn, firma D&D to tylko pakowacz. Z tego co się dowiedziałem, sprężyny produkowane są bodajże w Korei. Opinie mają niezłe, chyba lepsze niż Kayaby. Nie posiadam, więc nie potwierdzę. Do benzyny raczej bym ich nie zakładał, chyba że w komplecie z nowymi springami na tył. Inaczej auto zacznie wyglądać jak motorówka.
Bez Stila nie ma kołaczy.

arak1488
Nowy Klubowicz
Imie: Arek
Auto: Stilo
Silnik: 1.6

Postautor: arak1488 » 11 sie 2018, 09:08

Ja mam tylko na przód D&D w 1.6 hb. Z tyłu mam obniżające i z początku była różnica w wyglądzie, ale teraz już tak nie odstaje. Ogólnie sztywno i fajnie się trzyma. Żadnych problemów.

Awatar użytkownika
paveu
Klubowicz

Postautor: paveu » 11 sie 2018, 09:10

Sprężyny bardzo dobre,tylko ktoś niedawno pisał,że ciężko kupić,choć ja nie miałem żadnych problemów.

Awatar użytkownika
Dremix
Nowy Klubowicz
Imie: Adam
Auto: Fiat Stilo MW
Silnik: 1.9 JTD 115 KM
Kolor: Blu Navy

Postautor: Dremix » 11 sie 2018, 10:53

Rowniez polecam D&D, auto sztywne i komfortowe pomimo przeswitu.
Fiat Stilo 1.9 JTD 2003r. MW x2, Stilo HB 3D 1.4 16v 2005r. Unleaded petrol

rekontra
Nowy Klubowicz

Postautor: rekontra » 11 sie 2018, 11:05

Ciezko je kupic, sam szukalem, a mechanior je wyczarowal.

Nie dopytalem jakie zamontowal. Raczej nie do diesla, bo mialbym chyba 70 cm suwa na przodzie, a roznica tyl i przod to tylko 2,5 cm.

Co do diagnosty, ktory sprawdzal gumy na wycieraczkach, gasnice, trojkat, apteczke, pasy przy siedzeniach, nie zauwazyl ze mam uwalony sworzen na wahaczu. Mechanik to zdiagnozowal,

Jak dostalem kwit z pozytywnym wynikiem to mu to powiedzialem, prawy sierpowy poszedl.. Mina tego psychopaty bezcenna

Za mna stal koles z wydrukiem negatywnego przegladu, bo mu tylne kolo piszczalo. Jak odjezdzalem to szla laska, kolejna z biala kartka do ponownego przegladu. Pewnie z nowa gasnicą.
Ostatnio zmieniony 11 sie 2018, 11:53 przez rekontra, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Stiłonisław
Starszy Klubowicz
Imie: .
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 Multijet 8V 120 KM

Postautor: Stiłonisław » 11 sie 2018, 11:07

Gdzie Ty jezdzisz k... na przeglądy???
Bez Stila nie ma kołaczy.

Awatar użytkownika
paveu
Klubowicz

Postautor: paveu » 11 sie 2018, 11:07

Lepiej zmień stacje diagnostyczną :sarkazm:

rekontra
Nowy Klubowicz

Postautor: rekontra » 11 sie 2018, 11:37

To nie chodzi o to gdzie przeglad sie robi, tylko dlaczego znalazlem sie w niewlasciwym miejscu o niewlasciwym czasie :)

Tych ludzi z bialymi kartkami co przyszli na ponowny przeglad, w tym ja, to byl tylko maly replay. Jak poszedlem pierwszy raz, gdzie bylem liczony, juz wtedy byl koles za mna z biala kartka A4.

Wiecie ile trwal u psychopsty pierwszy przeglad? Godzine. Szkoda ze nie widzieliscie jego usmiechnietych oczek jak odchylil w Staszku tylna wycieraczke i powiedzial: prosze wlaczyc wycieraczke tylną.

Gosc diagnozuje w pewnym zwiazku motorowym, w Krakowie Nowej Hucie. Reszte sobie znajdziecie.

Unikac, unikac, unikac.

Wróć do „Problemy, Pytania”