Największa porażka - dowalili ....

Nowości ze świata motoryzacyjnego
Awatar użytkownika
olo_mistrzu
Nowy Klubowicz
Imie: Paweł
Auto: Było Stilo jest Bravo II
Silnik: 1.4 + LPG - jest 1.9 MJTD
Kolor: Jest Blue Notturno 487J
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=6315

Największa porażka - dowalili ....

Postautor: olo_mistrzu » 01 paź 2013, 19:10

Stilo to Mercedes, niezależnie czy kupisz diesla, benzynę czy benzynę z gazem :)....

Awatar użytkownika
Stig
Zasłużony Klubowicz
Imie: Mikołaj
Auto: waSAABi
Silnik: B207R
Kolor: 170

Re: Największa porażka - dowalili ....

Postautor: Stig » 01 paź 2013, 19:17

:hah:
portal na którym to zamieszczono mówi wszystko

mam wyj***ne :cool:
"...Chciałeś być najmądrzejszy - bez podstaw, co za bezsens, tak każdemu się wydaje, że jest mądry niczym Sensei... "

Awatar użytkownika
david911
Nowy Klubowicz
Imie: Dawid
Auto: Marea
Silnik: 2.4 20v
Prezentacja auta: http://www.bbtp.pl/topics72/marea-hlx-2 ... t17411.htm

Postautor: david911 » 05 paź 2013, 19:02

Ale temat tego tematu jest niczym temat artykułów na onecie/wp :)
Co do linka - powtarzają wkoło tą tabelkę prawie wszystkie serwisy w sieci, wiec nie bardzo bym się tym martwił - ktoś zrobił jedno zestawienie, które nie wiadomo czy zawiera sprawdzone dane a cała reszta to kopiuje. Poza tym nawet jeśli fiat stracił na każdym Stilo co jest możliwe, to trzeba pamiętać, ze rozwiązania które zostały opracowane przy tym aucie trafiły również do innych chociażby Bravo II i tak część kosztów się przeniosła dalej.

Awatar użytkownika
jawolf
Nowy Klubowicz
Imie: Łukasz
Auto: fiat Stilo MW
Silnik: 1,9 multijet 140 km
Kolor: czarny

Postautor: jawolf » 06 paź 2013, 19:25

david911 pisze:Ale temat tego tematu jest niczym temat artykułów na onecie/wp :)
Co do linka - powtarzają wkoło tą tabelkę prawie wszystkie serwisy w sieci, wiec nie bardzo bym się tym martwił - ktoś zrobił jedno zestawienie, które nie wiadomo czy zawiera sprawdzone dane a cała reszta to kopiuje. Poza tym nawet jeśli fiat stracił na każdym Stilo co jest możliwe, to trzeba pamiętać, ze rozwiązania które zostały opracowane przy tym aucie trafiły również do innych chociażby Bravo II i tak część kosztów się przeniosła dalej.

zgadzam się, w bravo II jest płyta podłogowa ze stilo czyli cała zawiecha. A co do porazki rynkowej to ok, tylko teraz to my uzytkownicy smiejemy sie w twarz właścicieom pojazdów wieśwagen i z "kurą na masce" czyt. skoda, że za 13-15 tys mamy auto na full wypas z klimatronikami, 6 airbagów, navi- a oni korbki w drzwiach :) oj zapominałbym, że mają wspomaganie :) :) :)
z każdym dniem mojego życia zwiększa się liczba tych, którzy mogą pocałować mnie w du**....

Awatar użytkownika
burnout87
Klubowicz
Imie: Krzysiek
Auto: Stilo 3D
Silnik: 1.9 JTD ~140KM
Kolor: śliwka węgierka
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=155
Kontaktowanie:

Postautor: burnout87 » 10 paź 2013, 20:58

jawolf pisze: tylko teraz to my uzytkownicy smiejemy sie w twarz właścicieom pojazdów wieśwagen i z "kurą na masce" czyt. skoda, że za 13-15 tys mamy auto na full wypas z klimatronikami, 6 airbagów, navi- a oni korbki w drzwiach oj zapominałbym, że mają wspomaganie

a użytkownicy w/w aut pewnie się śmieją z tego powodu że mimo korbek w drzwiach i tak ich auta mniej tracą na wartości - ze względu na markę.

Awatar użytkownika
jawolf
Nowy Klubowicz
Imie: Łukasz
Auto: fiat Stilo MW
Silnik: 1,9 multijet 140 km
Kolor: czarny

Postautor: jawolf » 12 paź 2013, 20:54

burnout87 pisze:
jawolf pisze: tylko teraz to my uzytkownicy smiejemy sie w twarz właścicieom pojazdów wieśwagen i z "kurą na masce" czyt. skoda, że za 13-15 tys mamy auto na full wypas z klimatronikami, 6 airbagów, navi- a oni korbki w drzwiach oj zapominałbym, że mają wspomaganie

a użytkownicy w/w aut pewnie się śmieją z tego powodu że mimo korbek w drzwiach i tak ich auta mniej tracą na wartości - ze względu na markę.

a zobacz sobie ceny fiata croma, jakos Fiat coraz mniej traci na wartości a wieśwagen group po silnikach 2,0 TDI zaczyna przeciera ludziom oczy
z każdym dniem mojego życia zwiększa się liczba tych, którzy mogą pocałować mnie w du**....

Awatar użytkownika
ToKo
Klubowicz
Imie: ---
Auto: ---
Silnik: ---
Kolor: ---
Prezentacja auta: ---

Postautor: ToKo » 12 paź 2013, 22:03

jawolf pisze:a zobacz sobie ceny fiata croma, jakos Fiat coraz mniej traci na wartości a wieśwagen group po silnikach 2,0 TDI zaczyna przeciera ludziom oczy

popieram !!! coraz więcej znajomych zaczyna płakać na silniki TDI - kierowali się opiniami na necie... a teraz skomlą...
Jeżeli z tyłu jest siwo - do gara leci nie tylko paliwo!

Awatar użytkownika
Irqus
Zasłużony Klubowicz
Imie: Ireneusz
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1,9 JTD 115
Kolor: 258
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=5993

Postautor: Irqus » 13 paź 2013, 08:22

A wiecie dlaczego? Bo Fiat pozostał przy sprawdzonym 1,9 a WV próbował kombinować i przekombinował. Póki dawał silniki 1.9 to była gitara. Poprostu strzelili sobie samobója.
Jakby ktoś się chciał sztachnąć ozonem to zapraszam :)

Awatar użytkownika
Stig
Zasłużony Klubowicz

Postautor: Stig » 13 paź 2013, 21:04

przecież fiat też wypuścił 2.0, też kombinowali ale im to w miare wyszło

mnie ciekawi ile wytrzymają te silniki fiata 0.9

2.0 było dziadowskie, ale to na PDP, bo to na CR to inny świat
"...Chciałeś być najmądrzejszy - bez podstaw, co za bezsens, tak każdemu się wydaje, że jest mądry niczym Sensei... "

ipman1
Imie: 123
Auto: Stilo
Silnik: 1.6 16V 103KM LPG

Postautor: ipman1 » 15 paź 2013, 14:16

...
Ostatnio zmieniony 25 gru 2013, 23:31 przez ipman1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tito_Zam
J.Admin
Imie: Rafał
Auto: Fiat STILO 3D
Silnik: JTD 115 KM
Kolor: Blue
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=466
Kontaktowanie:

Postautor: Tito_Zam » 15 paź 2013, 16:05

ipman1 pisze:Fiat Bravo traci najmniej na wartości.

Po za tym widać teraz ile kosztuje 10 letnia panda, żeby kupić w normalnym stanie musisz dać 10 tys.

I tak powinno być , ludzie zaczynają doceniać fiaciory :)

Awatar użytkownika
michalfc
Klubowicz
Imie: Michał
Silnik: 1.2 16v Pałer
Kolor: Nero 601
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=6652

Postautor: michalfc » 21 paź 2013, 19:12

Obrazek

Ogólnie cenię tę strone, lecz teraz sie nie popisali. Fiatowcy mają ciężkie życie ;p
Ostatnio zmieniony 21 paź 2013, 19:22 przez michalfc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Stig
Zasłużony Klubowicz

Postautor: Stig » 21 paź 2013, 19:18

opinia typu ktoś coś powiedział więc powtórze..
plusów to już nie napisali

Awatar użytkownika
IT
Starszy Klubowicz
Imie: Boguś
Auto: STILO 3D / Listopad 2004
Silnik: 1,9 MJTD 16V 140KM ☢✘✘☢
Kolor: SREBRO
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=3150
Kontaktowanie:

Postautor: IT » 15 lis 2013, 22:16

Posiadam do sprzedażny SPRAWNĄ SKRZYNIE BIEGÓW SELESPEED i duzo czasci do 3D włącznie z budą
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie ma. Ale wtedy przychodzi taki jeden, który o tym nie wie. I właśnie on to coś znajduje.

kamil_7
Nowy Klubowicz
Imie: Kamil
Silnik: 1.9 JTD 115
Kolor: zielony

Postautor: kamil_7 » 20 sty 2014, 22:41

Odświeże temat trochę. Widziałem ten artykuł jakieś kilka tygodni wstecz , powiem szczerze , że mocno się zdziwiłem iż Stilo jest niewypałem. Jedni mówią , że to właśnie od Stilo zaczęła się "epoka dobrych Fiatów". Czytałem na necie wiele opinii na jego temat , jedni są na tak , drudzy na nie. Najczęstsza awaria to właśnie elektronika - gdzieś tam kabel nie styka i np.pojawia się błąd poduszki lub tym podobne.Dużo ludzi napisało , że przesiedli się z Golfa IV z TDI i zmiane sobie chwalą. Ktoś wyżej napisał , że silniki VW to właśnie były udane 1.9 TDI. Zgodzę się z tym , Volkswagen zaczął kombinować , skonstruował silnik 2.0 na pompowtryskach ,które były awaryjne , ponoć pękały w nich głowice , natomiast 2.0 już na CR były poprawione. Stare 1.9 TDI były nie do zajechania - kiedyś czytałem artykuł , że facet w Niemczech (I właściciel) przejechał Skodą Fabią 1.9 TDI milion kilometrów - da się? ; ) jednak tych silników , które mają w rzeczywistości 200-250 tys już nie ma. Są to stare wysłużone silniki , kto ma taki przebieg realny to na pewno nie sprzeda tak jak mój dziadek w Vento. Sam zastanawiałem się nad Seatem Leonem , ale cena mnie przerasta , żeby za 2000 rocznik dać ponad 10 000 zł.Uważam , że Fiat ma się czym szczycić w tych czasach. Silniki JTD to jedne z najlepszych silników diesla na rynku , przecież to oni pierwsi wprowadzili listwe Common Rail , która była zamontowana początkowo w Alfie 156. Potem wszyscy zaczęli na tym bazować i nie dziwie się. To już nie te czasy gdzie Fiat odstaje od grupy VW według mnie. Za mniejszą cenę można mieć równie stosunkowo dobrze wyposażone auto , z większą mocą i tańszą eksploatacją. Myślę , że Stilo to tak po części nie jest niewypałem bo na drogach jest tego sporo jak się przyjrzeć. Po prostu Fiat chciał dorównać konkurencji , dali zbyt dużą cenę w salonach i ludzie woleli kierować się stereotypami i za tyle samo kupić Volkswagena.

mariodenmark

Postautor: mariodenmark » 21 sty 2014, 05:23

wczoraj przejechałem trase 1005 km z małą przerwą na tankowanie ponad 500 km po niemieckich autostradachz pełnym gazem i jezeli to bubel to wielkie dzięki za niego :D narazie go nie sprzedaje bo takiego auta w takich cenach nie znajde a jak sie trafi to bede i tak musiał w niego włozyc aby był funkcjonalny,zatem proszę o wiecej takich bubli
gdyby wystąpiło STILO MULTIWAGON UPROAD 4x4 to bez wachania go kupie

kamil_7
Nowy Klubowicz
Imie: Kamil
Silnik: 1.9 JTD 115
Kolor: zielony

Postautor: kamil_7 » 21 sty 2014, 10:09

wszystkie Stilony wyglądają ponadczasowo , Fiat umie robić ładne samochody. Mówią , że najlepszy jest VW , a do niedawna ile było na drogach Cinquecento , Uno , Seicento, Punto I ? :)

noz84
Nowy Klubowicz
Imie: Adam
Auto: stilo 5d
Silnik: 1.2 16V

Postautor: noz84 » 21 sty 2014, 19:44

IT pisze:http://motoryzacja.interia.pl/wydarzenie/uzywane/news/oto-dziesiec-najlepszych-uzywanych-silnikow-swiata,1845000,5906 pozycja nr 5 .Nic dodac nic ujac :D

pozycja 9 tez niczego sobie, mały 1.2 16v a tez daje rade, w kosztach też OK

Awatar użytkownika
ziomal
Klubowicz
Imie: Tomasz
Auto: Alfa Romeo 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm 200 KM 400Nn
Kolor: nero oceano
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=61&t=14019

Postautor: ziomal » 21 sty 2014, 21:34

panowie, nie ma sie czym przejmować, dlatego niemieckie sa najlepsze :hah: :

http://www.poboczem.pl/naszym-zdaniem/n ... Id,1092464

Awatar użytkownika
Adrian62
Klubowicz
Imie: Adrian
Auto: Fiat Stilo Abarth
Silnik: 2.4 20v 170KM
Kolor: Żółty
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=3083

Postautor: Adrian62 » 26 mar 2014, 19:58

Brzydki ??? Z której strony ? Buczy? Ja tam wolę dzwięk wolnossącego silika 2.4 a co dopiero 3.2 alfy, niż jakieś wyżyłowane 2.0 turbo! paliwożerny ? sprzeciw!!!
Po tych opisach z różnych stron, stwierdzam że ludzie zazdroszczą nam stilonków i piszą głupoty.Nie mogą znieść, że jeżdzą zwykłymi szarymi autami między piękną włoską stylistyką! Na marginesie wpowedz znajomego: "Kupił bym se takie ale to tylko Fiat" Jak już kiedyś pisałem to ludzie wierzą w zabobony awaryjności Fiatów, ze względów na modele 126p i 125p.Czy naprawdze jest tak znimi źle ?
Jeśli wiara czyni cuda
musisz wierzyć że się uda :)
stilo - a ludzie mówią że miłości nie można kupić :P

Awatar użytkownika
Mazi
J.Admin
Silnik: 1,2 x 2 :D
Kolor: 601 nero
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=6122

Postautor: Mazi » 27 mar 2014, 08:52

Dla mnie redaktor który sklecił ten artykuł jest niekompetentny do wypowiedzi na temat motoryzacji.. po pierwszym zdaniu " wolnossący z automatem" ... " zduszony selespeedem" widać, że nigdy tym autem nie jeździł. Selespeed nie jest majstersztykiem inżynierii ( choć jak pomyślę ile czynników trzeba zgrać żeby skrzynia sama wciskała sprzęgło i zgrywałą wszystko z silnikiem i tysiącem innych rzeczy to jednak był wyczyn ), mógłby być lepszy, ale na pewno nie jest to automat, a to że posiada taki tryb pracy to inna kwestia oczywiście zasada działania obu skrzyń: selespeed i automatu różni się kolosalnie. Paliwożerny ?? A3 1,8 Turbo w serii 150KM pali 12L, czyli tyle co 2,4 abarth. Z jednym się moge zgodzić, że faktycznie mogli zrobić np 2,4 turbo. Nawet mi się nie chce więcej pisać :D
Udało Ci się rozwiązać problem ?? Napisz jak to zrobiłeś... dla potomnych....
Szukasz pomocy elektromechanika ?? viewtopic.php?f=36&t=11584&start=25

Awatar użytkownika
marq90
Nowy Klubowicz
Imie: Mariusz
Auto: Stilo 3D
Silnik: 2.4 20V 170KM /PB+LPG
Kolor: Giorgio Steel
Kontaktowanie:

Postautor: marq90 » 14 kwie 2014, 21:35

http://motoryzacja.interia.pl/wydarzeni ... 1_position Znowu nam podpali !!!!!!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
KrisGo
Zasłużony Klubowicz
**
Imie: Krzysztof
Auto: było Stilo jest AR Brera
Silnik: 1,9 JTD 145 / 2.2 JTS 190
Kolor: srebrny / rosso ferrari

Postautor: KrisGo » 14 kwie 2014, 21:39

no i jak zwykle musieli wkleić zdjęcie mojego Staszka :P

Awatar użytkownika
Mazi
J.Admin
Silnik: 1,2 x 2 :D
Kolor: 601 nero
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=6122

Postautor: Mazi » 14 kwie 2014, 21:42

Tia tia stilo się psuje, ale jeśli się psuje to ceny napraw są relatywnie niskie. Niech ktoś sobie audii remontuje .....
Udało Ci się rozwiązać problem ?? Napisz jak to zrobiłeś... dla potomnych....
Szukasz pomocy elektromechanika ?? viewtopic.php?f=36&t=11584&start=25

Awatar użytkownika
MatiDZG
Nowy Klubowicz
Imie: Mateusz
Silnik: 1,9 JTD 115KM
Kolor: Niebieski

Postautor: MatiDZG » 21 kwie 2014, 10:38

Mniejsze lub wieksze usterki... zaloze sie ze wiekszosc to laczniki stabilizatora albo inne pierdoly;)

Wróć do „Newsy”