Obrazek

Lepszy od Golfa IV - świeży artykuł

Nowości ze świata motoryzacyjnego
Awatar użytkownika
busdriver
Nowy Klubowicz
Imie: jarek
Auto: fiat stilo
Silnik: 1,4

Re: Lepszy od Golfa IV - świeży artykuł

Postautor: busdriver » 06 sty 2014, 23:01

Ciekawe czy Małysz przejechał się chociaż tym Stilonem , ja kupiłem swojego ostatniego dlatego że wcześniej miałem dwa i ta AWARYJNOŚĆ wręcz KULTOWA jakoś mnie nie dopadła . Jedyna sprawa z jaką mam problem to siedzenia , nie potrafię się wpasować ale przez ostanie 4 lata jeżdziłem suwem i ciężko jest się przesiąść z super wygodnych i wielkich foteli na Stilo-wskie "siedziska" . Na szczęście żona jeżdzi dalej suwem i raz na jakiś czas daje mi się ZRELAKSOWAĆ !!! :what:

Awatar użytkownika
Rfck
Klubowicz
Imie: Rafał
Auto: Stilo
Silnik: 2.4 20 V ManualGearBox
Kolor: Rosso Corsa Red
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.p ... fck#p81631
Kontaktowanie:

Postautor: Rfck » 09 sty 2014, 00:35

regulowaną kierownicę w dwóch płaszczyznach

TO ciekawe, ja mam w jednej :)

bzykol
Starszy Klubowicz
Imie: Pieter
Auto: Fiat Stilo Multiwagon
Silnik: 1.6 103 KM
Kolor: Grigio Tecno VR
Prezentacja auta: http://wdm.zmudaweb.pl/p,bzykol,19
Kontaktowanie:

Re: Odp: Lepszy od Golfa IV - świeży artykuł

Postautor: bzykol » 09 sty 2014, 07:27

A próbowałeś ja wyciągać i wpychać? :-) też odkryłem po ponad roku :-)

Wysłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
Obrazek

Awatar użytkownika
Rfck
Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: Rfck » 10 sty 2014, 01:53

bzykol pisze:A próbowałeś ja wyciągać i wpychać? :-) też odkryłem po ponad roku :-)

Wysłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Buhaha nie, sprawdzę to :)

Awatar użytkownika
bajprzeznet
Klubowicz
Imie: Artur
Auto: 5d 2006
Silnik: 1.4 95KM LPG

Postautor: bajprzeznet » 10 sty 2014, 07:59

Połowa tych artykułów z serwisów internetowych czy nawet gazet jest o kant potłuc.

Bardzo często piszą je osoby które się motoryzacją tylko interesują, w życiu danego Auta nie mieli i zaczynają pisać o nim na podstawie opinii informacji w necie.
8 na 10 zapytanych osób Fiat - VW wybiera VW, natomiast co najmniej 5 na 10 osób które miało okazję użytkować chwile jeden i drugi model już tak chętnie do VW nie lgnie.

Ja nie lubie VW z jednego powodu, w aucie mam się czuć dobrze, a czołgiem jeździć nie lubie :)

W Stilo się już utarło o problemach z elektroniką itp, szkoda że równie często nie wspomina się o tym jak szybko leci zawiecha w pasacie :hah:

Jogi

Postautor: Jogi » 10 sty 2014, 08:52

bajprzeznet pisze:Ja nie lubie VW z jednego powodu, w aucie mam się czuć dobrze, a czołgiem jeździć nie lubie

Mam to samo. I zgadzam się z opinią, że artykuły nie są przygotowywane w pełni profesjonalnie i często powtarzają mity. Czy to o porannych wizytach w serwisie Alfa Romeo, czy o niezniszczalności VW.

Awatar użytkownika
Rfck
Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: Rfck » 10 sty 2014, 12:29

Jogi pisze:
bajprzeznet pisze:Ja nie lubie VW z jednego powodu, w aucie mam się czuć dobrze, a czołgiem jeździć nie lubie

Mam to samo. I zgadzam się z opinią, że artykuły nie są przygotowywane w pełni profesjonalnie i często powtarzają mity. Czy to o porannych wizytach w serwisie Alfa Romeo, czy o niezniszczalności VW.

Już jest trochę lepiej, już potrafią napisać o usterkach VW. Nieudanym silnikiem był chyba problemowy 2.0 TDI, natomiast 1.9 TDI jest wychwalany ale co prawda to prawda, ludzie robią na nim naprawde niezłe przebiegi.

Z resztą każde auto się sypie jak sie kupi w kiepskim stanie, grunt to kupić w dobrym stanie i dbać!
Ja u siebie wymieniłem już wiele rzeczy, teraz wiem co mam.

Z resztą nie możemy rozpatrywać samochodu po marce a po konkretnym modelu: Ktoś powie jeżdżę mercedesem to rzadko komu wyobraża się klasa A :)
Ja nie jestem fanem marki fiat, jedynie tego konkretnego modelu.

Awatar użytkownika
ryan_cooper5
Starszy Klubowicz
**
Imie: Krystian
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 JTD 115 km
Kolor: Orione Grey
Prezentacja auta: viewtopic.php?t=9309

Postautor: ryan_cooper5 » 10 sty 2014, 14:35

dzisiaj było na onecie, że z badań TUV 2014 wynika że stilo jest na 2 miejscu pod względem awaryjności spośród 9-latków :P

Awatar użytkownika
MyLifebeLike
Klubowicz
Imie: Krzysiek
Auto: Było Stilo jest AR 159 SW
Silnik: 1.9 JTDm 16 V
Kolor: Black
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=7464

Postautor: MyLifebeLike » 10 sty 2014, 15:40

Prawda jest taka że każdy chwali swoje gdyby Francuzi robili takie testy awaryjności to czołowe miejsca pod względem bez awaryjności miały by peugeoty citroeny i renault z laguną II na czele :P a każdy z nas wie że jest zupełnie inaczej podobnie było by gdyby te testy przeprowadzali Włosi.

Ja jestem zdania jak się dba tak się ma. Swoje stilo mam od 2008 r nie powiem że jest to samochód idealny bo takich aut nie ma ale na pewno nie był by jednym z najbardziej awaryjnych samochodów

Awatar użytkownika
Qba
Starszy Klubowicz
Imie: Marcin
Auto: STILO 3D
Silnik: JTD 115KM - 145KM
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.p ... 852#p45852

Postautor: Qba » 10 sty 2014, 20:43

I już nie będzie prawdziwych Fiatów...

http://motoryzacja.interia.pl/samochody ... eo,1981297

Awatar użytkownika
busdriver
Nowy Klubowicz
Imie: jarek
Auto: fiat stilo
Silnik: 1,4

Postautor: busdriver » 10 sty 2014, 21:54

st4lk3r pisze:
ryan_cooper5 pisze:dzisiaj było na onecie, że z badań TUV 2014 wynika że stilo jest na 2 miejscu pod względem awaryjności spośród 9-latków :P

Wypijmy wszyscy za te brednie, ktorymi karmia nas niemieckie media i instytuty dazace do dominacji grupy VAG na rynku!
M
oj

st4lk3r pisze:
ryan_cooper5 pisze:dzisiaj było na onecie, że z badań TUV 2014 wynika że stilo jest na 2 miejscu pod względem awaryjności spośród 9-latków :P

Wypijmy wszyscy za te brednie, ktorymi karmia nas niemieckie media i instytuty dazace do dominacji grupy VAG na rynku!
Moje Stilo ma dopiero 8 lat rocznikowo, niecale 7 jezdzi po drogach, wiec jeszcze mnie to wszystko czeka, ide po zyletki ;)[/quotStilo ma dopiero 8 lat rocznikowo, niecale 7 jezdzi po drogach, wiec jeszcze mnie to wszystko czeka, ide po zyletki ;)

Przed tym jak się pochlastasz to proszę zapisz mi w spadku swojego stilacza !!! :D

Awatar użytkownika
olo_mistrzu
Nowy Klubowicz
Imie: Paweł
Auto: Było Stilo jest Bravo II
Silnik: 1.4 + LPG - jest 1.9 MJTD
Kolor: Jest Blue Notturno 487J
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=6315

Postautor: olo_mistrzu » 11 sty 2014, 07:41

Tutaj drodzy forumowicze kolejny pseudo-raport najbardziej awaryjnych aut wg. TUV... brak słów....

http://moto.onet.pl/raporty/najbardziej ... 2014/ten2e
Stilo to Mercedes, niezależnie czy kupisz diesla, benzynę czy benzynę z gazem :)....

Awatar użytkownika
Irqus
Zasłużony Klubowicz
Imie: Ireneusz
Silnik: 1,9 JTD 115
Kolor: 258
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=5993

Postautor: Irqus » 11 sty 2014, 09:28

Tak i laguna 2 na 3 miejscu mnije awaryjna niż stilo masakra jakaś.
Jakby ktoś się chciał sztachnąć ozonem to zapraszam :)

Awatar użytkownika
KubicaFan
Nowy Klubowicz
Imie: Łukasz
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.2 80 KM
Kolor: Verde Loden VR
Kontaktowanie:

Postautor: KubicaFan » 11 sty 2014, 11:46

Mnie akurat śmieszą te raporty awaryjności TUV. Pomijając fakt że jest to robione pod niemieckich producentów, aby wyszły one jak najlepiej, to wyliczanie tego procentu jest śmieszne.

Pewnie zauważyliście że większość tych raportów wygrywa Porsche. No logiczne to jest. Dlaczego?
Po pierwsze ile w Niemczech jeździ Porsche, a ile Fiatów czy tam innych? Na pewno tych drugich ;)
Po drugie Porsche nie robi przebiegów tak dużych jak inne auta, to są samochody sportowe i mało kto nabija nimi po 100-200-300 tys km.
Po trzecie, koszt samego Porsche sugerowałby, żeby też jakość była dobra. Gdyby Fiat kosztował 200-400-800 tys zł, to podejrzewam że też mogliby sobie pozwolić na stosowanie lepszych materiałów ;)

No i potem wychodzi tak że jakiś tam procent aut, które były na przeglądzie TUV miały poważną usterkę. No dla mnie to akurat nie dziwne, że Porsche wygrywa. Bo Takie auto jest stworzone do pewnych rzeczy, a mało kto je używa tak jak zostało zaprojektowane (więcej ludzi używa ich do szpanu i używania na "autobahnie"), a przebieg niewielki, to co w takim Porsche może się zepsuć?

A wystarczy wejść na mobile.de, wklepać Stilo JTD i okazuje się nagle że większość to juz po przebiegu 200-300-400 tys km, a widziałem już nawet 500 tys km (w Polsce oczywiście z przebiegiem 160 tys km ;D )

Zaraz za Porsche są auta japońskie... no cóż to praktycznie to samo. Mam kuzyna w Niemczech i mówił mi to i owo. Tam ludzie nie bardzo chcą kupować japońców. Po pierwsze są droższe od VW na przykład (tam nowego Golfa kupisz za 16 tys euro, przeciętny Niemiec może sobie pozwolić co roku na nowego Golfa, gdzie przeciętny Polak po roku przy dobrych wiatrach kupi używanego Golfa V), a po drugie części do japońskich aut są tam bardzo drogie (kto może jedzie naprawiać do Polski).

Awatar użytkownika
olo_mistrzu
Nowy Klubowicz

Postautor: olo_mistrzu » 19 sty 2014, 08:11

http://www.magazynauto.pl/uzywane/opini ... Id,1074031 - kolejny artykulik o najbardziej popularnych Fiatach (Stasiek też tam jest :)).
Stilo to Mercedes, niezależnie czy kupisz diesla, benzynę czy benzynę z gazem :)....

Awatar użytkownika
Fiatisti
Nowy Klubowicz
Imie: Kamil
Auto: Alfa Romeo 159 SW
Silnik: 2.0 JTDm 170KM

Postautor: Fiatisti » 23 sty 2014, 15:34

Porównanie Stilo do Golfa IV jest trochę nie na miejscu, debiut kompaktowego Fiata to koniec 2001 roku, Volkswagen zaprezentował swój model 4 lata wcześniej a w motoryzacji to wieki. Stilo w sumie rozwiązaniami technicznymi wzoruje się na Golfie (zawieszenie), w Bravo/Brava z tyłu było niezależne, w Stilo jest belka tak jak w Golfie. Stylistycznie na pewno Stilo wygląda nowocześnie, a w wersji 3d atrakcyjnie w porównaniu do zachowawczej i co tu ukrywać ponadczasowej stylizacji Golfa. Stilo jest dużo przestronniejsze, w stosunku do Bravo/Brava zdecydowanie poprawiono jakość materiałów wewnątrz ale niestety Golf ma nieco lepsze wykonanie. Diesle są mocną stroną Stilo, ale również Golf ma dużo do zaoferowania. Pamiętam szał jaki robił Golf z silnikiem ARL, był to swego czasu najmocniejszy kompakt w dieslu. Oczywiście konkurencja razem z Stilo po jakimś czasie też miała w swoim portfolio top diesla o mocy 150KM z jednostki 1.9. Golf to nie tylko dupowóz z 1.4 lub Tedeikiem 90-koni, wszyscy znają magię liter GTI, tu Abarth choć całym sercem jestem za włoską motoryzacją musi pozostać w głębokim cieniu. Golf GTI 1.8T ma 180KM, a są jeszcze Golfy silnikiem VR6 2.8 i napędem 4motion, poprzez tą wersję dochodzimy do modelu R32 i 240KM, w tamtym okresie tylko Alfa 147 GTA mogła się mierzyć z R-ką. Tak czy siak to tylko Golf... Stilo na rynku musiało walczyć z V generacją która weszła na rynek w 2003 roku.

kamil_7
Nowy Klubowicz
Silnik: 1.9 JTD 115
Kolor: zielony

Postautor: kamil_7 » 23 sty 2014, 19:32

Powiem szczerze , że jeśli miałbym się zastanowić nad kupnem golfa czy Stilo , bez porównania wybralbym Stilo. Tak jak poprzednicy tutaj pisali , auto wygląda dalej ponadczasowo w porównaniu do golfa, środek jest o wiele przyjemniejszy niż w Golfie IV , ma na pewno więcej bajerów itd. za rozsądne pieniądze. Jeśli chodzi tutaj o game silnikową to owszem - Volkswagen ma więcej do wyboru , ale zauważcie , że te auta są już w dość zaawansowanym wieku i najrozsądniej było wybrać którąś z propozycji Fiata ponieważ nie są tak zajechane jak Golfy , nie mówiąc już o dieslach gdzie teoretycznie 1.9 JTD jest młodsze i nowocześniejsze niż TDI , chociaż te znowu mniej palą. Podsumowując ze względu na wiek , cene i wyposażenie wybrałbym Stilo. :)

Awatar użytkownika
alton88
Klubowicz
Imie: Artur
Auto: Fiat Stilo 6 speed
Silnik: 1.4 16v 95KM
Kolor: Czarny metalik

Postautor: alton88 » 23 sty 2014, 19:37

Fiatisti pisze:Porównanie Stilo do Golfa IV jest trochę nie na miejscu, debiut kompaktowego Fiata to koniec 2001 roku, Volkswagen zaprezentował swój model 4 lata wcześniej a w motoryzacji to wieki. Stilo w sumie rozwiązaniami technicznymi wzoruje się na Golfie (zawieszenie), w Bravo/Brava z tyłu było niezależne, w Stilo jest belka tak jak w Golfie.

W Bravo/Bravo z tyłu jest belka skrętna jak w Stilo czy Golfie ;)

Awatar użytkownika
Fiatisti
Nowy Klubowicz

Postautor: Fiatisti » 23 sty 2014, 19:52

alton88 pisze:
Fiatisti pisze:Porównanie Stilo do Golfa IV jest trochę nie na miejscu, debiut kompaktowego Fiata to koniec 2001 roku, Volkswagen zaprezentował swój model 4 lata wcześniej a w motoryzacji to wieki. Stilo w sumie rozwiązaniami technicznymi wzoruje się na Golfie (zawieszenie), w Bravo/Brava z tyłu było niezależne, w Stilo jest belka tak jak w Golfie.

W Bravo/Bravo z tyłu jest belka skrętna jak w Stilo czy Golfie ;)

W gwoli ścisłości, jesteś w błędzie. Popatrz na zdjęcie i uświadom to sobie. Miałem Bravo pierwszej generacji, wiem co pisze. Belka jest owszem, ale to tzw., rama pomocnicza do której zamontowane są niezależne łożyskowane wahacze wleczone, połączone drążkiem stabilizacyjnym. Takie rozwiązanie to nie jest belka skrętna, zdecydowanie :cool:

Obrazek

kamil_7
Nowy Klubowicz
Silnik: 1.9 JTD 115
Kolor: zielony

Postautor: kamil_7 » 23 sty 2014, 21:02

Przód pada z dwóch powodów. Po pierwsze nasze dziury na drogach ... po drugie Diesel jest cięższy co też musi bardziej to wszystko amortyzować przy nierównościach.

Awatar użytkownika
Fiatisti
Nowy Klubowicz

Postautor: Fiatisti » 23 sty 2014, 21:18

st4lk3r pisze:
Fiatisti pisze:uświadom to sobie

'Ty jestes Bogiem, uswiadom to sobie, sobie' ;)

Myslalem, ze w Stilo jest typowa belka, jak np.: w wielu francuzach, a tu nie. Waze, by tyl byl wytrzymaly na nasze drogi, bo jak wiemy, przod szybko pada :?

Na zdjęciu zawieszenie tył Bravo/Brava, w Stilo jest typowa belka skrętna/wózek jak w Golfach, Astrach i wielu wielu innych popularnych autach segmentu C i D przełomu wieków ;) W francuzach np. Peugeot 306 jest belka na drążkach skrętnych zamiast sprężyn ;)

piterstilo
Nowy Klubowicz
**
Imie: Piotr
Auto: Fiat Stilo Multiwagon
Silnik: 1.9 Multijet 150
Kolor: Czarny metalic

Postautor: piterstilo » 24 sty 2014, 17:12

Fiatisti pisze:
st4lk3r pisze:
Fiatisti pisze:uświadom to sobie

'Ty jestes Bogiem, uswiadom to sobie, sobie' ;)

Myslalem, ze w Stilo jest typowa belka, jak np.: w wielu francuzach, a tu nie. Waze, by tyl byl wytrzymaly na nasze drogi, bo jak wiemy, przod szybko pada :?

Na zdjęciu zawieszenie tył Bravo/Brava, w Stilo jest typowa belka skrętna/wózek jak w Golfach, Astrach i wielu wielu innych popularnych autach segmentu C i D przełomu wieków ;) W francuzach np. Peugeot 306 jest belka na drążkach skrętnych zamiast sprężyn ;)

W dodatku belka tzw. francuska ma wahacze na łożyskach igiełkowych. Ten patent sprawia,że trzeba zawczasu wymieniać łożyska, bo jak zaczynają skrzypieć, to jest już za późno i trzeba regenerować belkę.
Za to właśnie rozwiązanie znienawidziłem Peugeota. Miałem kiedyś model 309 i walczyłem z tymi patentami.

Awatar użytkownika
Tito_Zam
J.Admin
Auto: Fiat STILO 3D
Silnik: JTD 115 KM
Kolor: Blue
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=466
Kontaktowanie:

Postautor: Tito_Zam » 25 sty 2014, 18:08

Golf = prestisz wyglond osiongi :D :hah:

Awatar użytkownika
olo_mistrzu
Nowy Klubowicz

Postautor: olo_mistrzu » 01 mar 2014, 06:02

http://www.motofakty.pl/artykul/vw-golf ... stilo.html - wygrzebałem taki staroć. Najlepsza jest tabelka porównująca Golfa i Stilo - i tu zagadka, gdzie jest jakiś plusik dla Stilo ? :)....nie napiszą słowa, że Stilo ma np. większy bagażnik, czy 0 - 100 km/h o ułamki sekundy bije Golfa...

Awatar użytkownika
2rotor
Nowy Klubowicz
Imie: Karol
Auto: Alfa Romeo 147 1,6TS
Silnik: 1,6 16V 105HP

Postautor: 2rotor » 01 mar 2014, 10:04

Nabywcy ceniący nowoczesność i prestiż zapewne zdecydują się na Volkswagena ten kto pisal ten artykuł powinien je...ąć się w czerep. VW Golf i prestiż :hah: :hah: :hah:
Alfa Romeo 1,6 105HP 147 3D Distinctive 2003r

Wróć do „Newsy”