Fiat rośnie szybciej niż cały rynek

Nowości ze świata motoryzacyjnego
ipman1
Imie: 123
Auto: Stilo
Silnik: 1.6 16V 103KM LPG

Fiat rośnie szybciej niż cały rynek

Postautor: ipman1 » 28 wrz 2016, 15:17

"Koncern Fiat Chrysler Automobiles – w obu miesiącach wakacyjnych – osiągnął na europejskim rynku wzrost rejestracji. Wzrost przekroczył nawet dynamikę, jaką wypracowała średnio cała motobranża

I tak w lipcu Fiat Chrysler Automobiles zarejestrował na Starym Kontynencie około 78 100 nowych samochodów osobowych. Uzyskany przez grupę wzrost wyniósł 4,3%, podczas gdy cały rynek nominalnie stracił około 1,8%. Natomiast w sierpniu włosko-amerykański gracz odnotował poprawę na poziomie aż 20,4% (48 000 egzemplarzy) – przy wzroście dla całej branży, który wyniósł "tylko" 9,5%.

Z kolei według zestawienia, które zawiera dane zbiorcze od początku bieżącego roku, FCA ma na koncie łącznie 677 000 rejestracji, co stanowi wzrost o 15,5%. Udział rynkowy podskoczył o 40 punktów bazowych do poziomu około 6,7%.

Udany start Tipo
Na kluczową w portfolio markę Fiat przypadło z powyższego ponad 513 500 samochodów (+16%). Producent Pandy odnotował wzrost sprzedaży w obydwóch miesiącach wakacyjnych na prawie wszystkich głównych rynkach europejskich – i to powyżej średniej rynkowej: we Włoszech (+4,5% w lipcu i +26,1% w sierpniu), w Niemczech (+12,9% w lipcu i +33% w sierpniu), we Francji (+17,9% w sierpniu) oraz w Hiszpanii, gdzie wyniki Fiata wzrosły o 32,8% w lipcu i do nawet 41% w sierpniu.

Natomiast w Polsce marka Fiat w lipcu osiągnęła wzrost o 3,6%, zaś w sierpniu – o 21%, dzięki m.in. świetnej sprzedaży nowego Tipo (1539 sztuk tego modelu nabyli polscy klienci od początku sprzedaży).
"

http://www.samar.pl/__/3/3.a/90262/3.sc ... cale=pl_PL

Wiedzą co dobre ;)

Awatar użytkownika
Stig
Zasłużony Klubowicz
Imie: Mikołaj
Auto: waSAABi
Silnik: B207R
Kolor: 170

Re: Fiat rośnie szybciej niż cały rynek

Postautor: Stig » 29 wrz 2016, 19:59

jakoś na drogach tego nie widać :P
"...Chciałeś być najmądrzejszy - bez podstaw, co za bezsens, tak każdemu się wydaje, że jest mądry niczym Sensei... "

ipman1

Postautor: ipman1 » 30 wrz 2016, 14:02

Stig pisze:jakoś na drogach tego nie widać :P

Chodzi o całą Europe nie o Polskę.

Awatar użytkownika
mad
Nowy Klubowicz
Imie: Michal
Auto: Stilo Kombi
Silnik: 115

Postautor: mad » 01 paź 2016, 23:57

nie wiem jakim cudem ale najwięcej widać tych pudełek 500, dziwi mnie to bo to drogie auto.

Awatar użytkownika
Laizans
Klubowicz
*
Imie: Dawid
Auto: Stilo MW Actual
Silnik: 1.4 PB+LPG
Kolor: 745 Verde Cristallo

Postautor: Laizans » 03 paź 2016, 17:59

mad pisze:nie wiem jakim cudem ale najwięcej widać tych pudełek 500, dziwi mnie to bo to drogie auto.

I piękne niczym psia kupa na ulicy... :doh:
No cóż, ale jak to mówią o gustach się nie dyskutuje.
Ale faktycznie ja jeszcze żadnego Tipo na drodze nie widziałem w PL.
Kto ma Fiata ten wymiata!
Generalna zasada przy kupnie auta: 3 razy N:
- żadnych Niemców, :wariat:
- żadnych Nissanów,
- żadnych Niewłoskich :cool:

ipman1

Postautor: ipman1 » 03 paź 2016, 18:25

Ja już widziałem parę Tipo ;)

Awatar użytkownika
MBaran
Nowy Klubowicz
Imie: Michał
Silnik: 2.4
Kolor: Grigio Orione Vr. (675)
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=12647

Postautor: MBaran » 03 paź 2016, 18:41

Jak wyszły, to było wyzwanie, żeby zobaczyć je w ruchu. Ostatnio przejazd do Wrocławia i trochę się pokręciłem i minąłem chyba ze 2 albo 3 egzemplarze. Ale czego oczekiwać, jak fabryki nie nadążają za popytem :P
Obrazek

Wróć do „Newsy”