Fiat Stilo najbardziej usterkowy wg TUV

Nowości ze świata motoryzacyjnego
Awatar użytkownika
t0mc4t
Nowy Klubowicz
Imie: Tomasz
Auto: Stilo
Silnik: Benzyna 1.6 16V

Fiat Stilo najbardziej usterkowy wg TUV

Postautor: t0mc4t » 18 lis 2015, 11:56

Witam,

Wg najnowszego raportu TUV 2016 najbardziej usterkowym samochodem okazał się Fiat Stilo http://motoryzacja.interia.pl/samochody-uzywane/porady/news-raport-tuv-2016-jakie-auta-psuja-sie-najbardziej,nId,1922952 :facepalm3:
Co o tym sądzicie? Potwierdzacie czy macie inne zdanie. Ja mam mojego od tygodnia i po 3 dniach miałem dość poważną usterkę a po tym artykule to już wogóle załamka...

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**
Imie: Piotr
Auto: Fiat Stilo 3D
Silnik: 1.9 JTD 154KM/307Nm
Kolor: Biały a raczej czarny;)
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=9037

Re: Fiat Stilo najbardziej usterkowy wg TUV

Postautor: explicit77 » 18 lis 2015, 12:40

Ja sądzę że hasło klucz to - Niemiecka Organizacja Dozoru Technicznego, TUV, przedstawiła ranking awaryjności samochodów na rok 2016.

Do tego średni przebieg w aucie 10-11 letnim - "średni przebieg (w tys. km): 125"

Wnioski: te rankingi niemieckie to jedno wielkie oszustwo.
Rap wciąż jest ten sam, to tylko ja jestem starszy.

Awatar użytkownika
Mazi
J.Admin
Imie: Rafał
Auto: Abarcina
Silnik: 1,2 x 2 :D
Kolor: 601 nero
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=6122

Postautor: Mazi » 18 lis 2015, 14:54

No jest tam wzmianka, że fiat 500 jest bardzo awaryjny, tylko, że w ilu egzemplarzach sie sprzedał więc i stosunek awarii będzie duży skoro poszedł w dziesiątkach tysięcy sztuk.
Udało Ci się rozwiązać problem ?? Napisz jak to zrobiłeś... dla potomnych....
Szukasz pomocy elektromechanika - problem z SELESPEED?? http://klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f ... 4&start=25

ipman1
Imie: 123
Silnik: 1.6 16V 103KM LPG

Postautor: ipman1 » 18 lis 2015, 14:55

Może migające fałszywe alarmy to są usterki według TUV?

Awatar użytkownika
ziomal
Klubowicz
Imie: Tomasz
Auto: Alfa Romeo 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm 200 KM 400Nn
Kolor: nero oceano
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=61&t=14019

Postautor: ziomal » 18 lis 2015, 15:28

jakby to się nie nazywało, wiem jedno, jak kupisz złom zaniedbany to nie poradzą żadne raporty,
zawsze jeździłem tymi awaryjnymi na F i . . . . ku*** , nie miałem awarii, oszukałem raporty. Trzeba wiedzieć co się kupuje a nie na chybił trafił

ipman1
Imie: 123
Silnik: 1.6 16V 103KM LPG

Postautor: ipman1 » 18 lis 2015, 17:31

a ja tam innych aut nigdy nie kupie jak włoskie potem amerykańskie i na końcu w ostateczności japońskie i francuskie.

enteka
Nowy Klubowicz
Imie: Adrian
Silnik: 1.8 16v 133km
Kolor: Bordeaux Old Rose VR

Postautor: enteka » 20 lis 2015, 09:01

Komentarze mówią wszystko :D
Było parę akcji o przeklamianiach w niemieckich raportach TÜV, ale oni dalej idą w zaparte.
Podtrzymują propagandę nic więcej.
Mam dostawczaki VW t5 i fiat ducato, z czego t5 z roku 2007, a fiat '06.

Ducato jeździ niewzruszone, w 'ogórku' było wyemienione prawie wszystko, teraz bierze wodę i prawdopodobnie uszczelka pod głowicą albo sama głowica.
Janusz z wąsem i tak powie Ci, że 1.9 tdi + VW to zestaw trwalszy od noki 3310.

Awatar użytkownika
stilo2004
Imie: Mateusz
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.4 95 KM
Kolor: 698 Szary Tecno z miką
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=10706&hilit=stilo2004

Postautor: stilo2004 » 20 lis 2015, 10:25

takie raporty można sobie wsadzić między bajki.

Prawdziwą usterkowość potwierdzają opinie użytkowników tych pojazdów.
Znam naprawdę sporo osób, które dały się nabrać na VW. Żywotność samochodów tej konkretnej marki zakończyła się na Passacie B4 i - z drobnymi wyjątkami- B5. Taki Golf nigdy nie należał do grupy bezawaryjnych.

Potwierdza się również opinia, że TOyoty z lat '90 są nie do zajechania. Również te z początku XXI wieku.

Opieranie się na rankingu, gdzie pierwsze miejsce zajmuje Porsche to w ogóle jakiś idiotyzm. Wiadomo, że 3-4 letnie Porsche będzie miało mniejszą statystykę awaryjności, ponieważ to samochód, który w porównaniu do takiego Fiata Pandy jest robiony na mniejszą skalę, a więc przy jego montażu dokłada się więcej staranności- to wynika po prostu z więcej dostępnego czasu- takiego samochodu nie robi się na masową skalę. Innym argumentem jest fakt, że takie Porsche to samochód zabawka, a nie jak, np. Peugeot 207- samochód uniwersalny. 911 w ciągu 3 lat robi naprawdę małe przebiegi i nie jest w ogóle wysilane- założę się, że po okresie 3 lat, silnik jest jeszcze nie dotarty. W przypadku małych samochodów segmentu A i B te samochody są przeznaczone do wszystkiego. Mają przewieźć z punktu a do b, mają zabrać całą rodzinę na wakacje, czasem pralkę lub jakieś materiały z Castoramy. Takich rzeczy w Porsze się nie przewozi.
No i na koniec- typowa Dacia Sandero jest wykonana z tańszych i często mniej trwałych materiałów niż 911. Ma to obniżyć koszta produkcji a w rezultacie końcową cenę zakupu.

I na koniec. Jeśli wg tego rankingu Alfa 147 jest mnie awaryjna od Stilo- to nie mam pytań. Sam średni przebieg wskazuje na fakt, że Alfa częściej stoi u mechanika.

To prawda, że Stilo jest samochodem awaryjnym. Wszyscy je użytkujemy, więc doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Ale często te awarie to drobiazgi, pierdółki, czy może raczej- usterki, aniżeli poważniejsze awarie, które pochłaniają tysiące złotych u mechanika, tak jak w przypadku samochodów głównie niemieckich.
Ford Fiesta Mk3 1.1 54 km
Fiat Stilo 1.4 95 km

karaś
Nowy Klubowicz
Imie: Adam
Auto: Stilo 3d
Silnik: 1.6 16V 103km
Kolor: 632
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=11187&view=unread#unread

Postautor: karaś » 20 lis 2015, 18:10

Pozwolę sobie zacytować jeden komentarz z linku z interii...
"Prywatnie mam Mercedesa B , 1,8 D(136konny) rocznik 2011, ale kupiony w 2012, fajnie wyposażony, wykonany, jednak już w pierwszym półroczu na gwarancji naprawiałem ładowanie (Auto Studio Łódz), potem padł imobileiser,nastepnie klimatyzacja, troche sporo co nie???? Służbowo napieram Fiatem Stilo 1,9 D (150konny) z roku 2006, od nowego uzywany w firmie przeze mnie i kolegę, na liczniku 420 tys. km, prze te lata jedynie padł ręczny hamulec i wystapił jakis błąd w oprogramowaniu, w tym roku (auto 9 letnie)-skasowany w salonie na free"

i jeszcze dzisiejsze materiały udostepnione na fanpage złomnika:
Obrazek

Tyle w temacie.

Nie mówię że stilo jest święte bo jego usterkowość doprowadza mnie czasami do szału jednak tak jak wspomniał kolega wyżej, są to bardziej pierdoły aniżeli usterka eliminująca auto z drogi.

Awatar użytkownika
Adi
Nowy Klubowicz
Imie: Adrian
Silnik: 1.6 16v
Kolor: 841/A
Prezentacja auta: stilo-1-6-by-adi-t10953.html

Postautor: Adi » 23 lis 2015, 14:39

tak dla przykładu że te rankingi to ściema, silnik 1.2 i prawie 400tys km na blacie... http://allegro.pl/fiat-stilo-i5814081294.html

Awatar użytkownika
mad
Nowy Klubowicz
Imie: Michal
Auto: Stilo Kombi
Silnik: 115

Postautor: mad » 18 gru 2015, 00:03

Różne auta we flocie widziałem i najbardziej awaryjne były vw. Potem ford. Potem reno. I na końcu fiat jako najtańszy w utrzymaniu i kosztach serwisu. Ale może to jakiś wyjątek u mnie.

Wysłane z mojego Monster X5 Pro przy użyciu Tapatalka

Ciastek19
Nowy Klubowicz
Imie: Damian
Silnik: 1.9 JTD 115 KM
Kolor: 601 Nero

Postautor: Ciastek19 » 18 gru 2015, 19:05

Kolejny raport tym razem z Onetu ;p http://moto.onet.pl/raporty/najbardziej-awaryjne-auta-z-rocznika-2006/5jg5w2 Widać kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą-Goebbels :D

Awatar użytkownika
ryan_cooper5
Starszy Klubowicz
**
Imie: Krystian
Silnik: 1.9 JTD 115 km
Kolor: Orione Grey
Prezentacja auta: viewtopic.php?t=9309

Postautor: ryan_cooper5 » 18 gru 2015, 19:24

ja akurat w Stilo nie zauważyłem awarii a jedynie zużycie elementów eksploatacyjnych... Wiadomo że jak niemiec robi raport awaryjności to robi tak żeby niemieckie samochody miały jak najlepsze wyniki a ich konkurentów przedstawiają w nieco ciemniejszych barwach

Awatar użytkownika
mad
Nowy Klubowicz
Imie: Michal
Auto: Stilo Kombi
Silnik: 115

Postautor: mad » 06 kwie 2016, 19:59

gdyby mi sie Stilo psuło dawno bym wymienił na inne zatem ... ?

Wróć do „Newsy”