Obrazek

Fiat Tipo (2016)

Nowości ze świata motoryzacyjnego
Awatar użytkownika
Dziki
Nowy Klubowicz
Imie: Dzikus
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.2 16v
Kolor: Rosso Tiziano

Re: Fiat Tipo (2016)

Postautor: Dziki » 26 lut 2016, 22:12

wstyd się przyznać, ale dopiero dziś zobaczyłem na onecie Fiata Tipo nowego. :D
autko śliczności, bym miał kasiorę, żarł bym od razu.
Niczym się nie przejmujmy...

Awatar użytkownika
Stig
Zasłużony Klubowicz
Imie: Mikołaj
Auto: waSAABi
Silnik: B207R
Kolor: 170

Postautor: Stig » 27 lut 2016, 22:17

ipman1 pisze:1.6 Mjet 120KM 320nm.

a to ci sport...... :sarkazm: :sarkazm: :sarkazm: :stig:
"...Chciałeś być najmądrzejszy - bez podstaw, co za bezsens, tak każdemu się wydaje, że jest mądry niczym Sensei... "

Awatar użytkownika
mad
Nowy Klubowicz
Imie: Michal
Auto: Stilo Kombi
Silnik: 115

Postautor: mad » 28 lut 2016, 02:39

mnie osobiście kompletnie nie interesuje ten samochód z powodu mocy, 120 koni nie zaspokoi moich ambicji.

Do tego już pisałem to zmodernizowana na dzisiejsze czasu SIena/Albea/Linea i nijak się ma do serii Marea/Stilo bo jest mniejsza a wyższa i w sedanie w podstawie.

Styl wnętrza mnie odrzuca i czy te fotele są wygodne to powątpiewam bo to seria foteli FIata które opcje podpierania lędźwi mają w opcji a te standwardowe fotele bez tej opcji to wg mnie okaleczają kręgosłup który zapada się jak w worek w to wewnętrzne oparcie - tak jak to jest w Ducato czy przytoczonych SIenach - fatalne fotele !

Cena jest dobra owszem i nawet bardzo ładne to auto jest. NIech niedzielni kierowcy zatem nimi jeżdżą i je sławią, polepszą piękno naszych ulic wyglądem tego produktu bo patrząc na citroeny kaktusy i za przykład fiaty 500 to ten projekt ratuje wiele :D.

Awatar użytkownika
rafal111
Nowy Klubowicz
Imie: Rafał
Auto: Fiat Stilo 3d
Silnik: 1,9 JTD 115 KM
Kolor: BLU JET , 408B

Postautor: rafal111 » 28 lut 2016, 07:15

mad pisze:Styl wnętrza mnie odrzuca i czy te fotele są wygodne to powątpiewam bo to seria foteli FIata które opcje podpierania lędźwi mają w opcji a te standwardowe fotele bez tej opcji to wg mnie okaleczają kręgosłup który zapada się jak w worek w to wewnętrzne oparcie - tak jak to jest w Ducato czy przytoczonych SIenach - fatalne fotele !

Chcesz mieć naprawdę wygodne to tylko Opel Astra J albo K. Jedyne fotele które otrzymały rekomendację niemieckiego towarzystwa ortopedycznego. Ale też są dostępne w opcji z dopłata albo seryjnie w wersji Sport.

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz
Imie: Piotrek
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: Bordeaux Old Rose
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14610

Postautor: pio075 » 28 lut 2016, 09:32

Pamiętaj tylko, że wszystkie te rekomendacje i polecenia zależą od tego ile kto posmaruje ;)
Popracowali "wspólnie" nad fotelem, przytulili za to trochę grosza i wydali " rekomendację". Jakoś trudno mi uwierzyć, że fotel z Astry jest taki superwygodny, a regulowane we wszystkich możliwych kierunkach stołki w klasie S na taką rekomendację nie zasłużyły.

Awatar użytkownika
rafal111
Nowy Klubowicz
Imie: Rafał
Auto: Fiat Stilo 3d
Silnik: 1,9 JTD 115 KM
Kolor: BLU JET , 408B

Postautor: rafal111 » 28 lut 2016, 11:01

Spróbuj posiedzieć to zobaczysz. W Astrze K jest jeszcze opcja z masażem.
W Stilo jak dasz fotel nisko to podparcie lędźwi jest za wysoko.Brakuje tu regulacji góra-dół.

a patrząc na Tipo i jego cenę to Fiat wreszcie zmądrzał i zrozumiał że aby zarobić nie trzeba sprzedawać drogo.
Pamiętacie premierę Stilo i jego ówczesne ceny?
Cena Golfa co prawda z dużo lepszym wyposażeniem nie przyjęła się na rynku.

Awatar użytkownika
mad
Nowy Klubowicz

Postautor: mad » 28 lut 2016, 14:01

mój Stilo ma mega wygodne fotele mimo że ma słąbe trzymanie boczne. BO w fotelu nie chodzi o to by był ładny czy ze skóry tylko by miał właściwe podparcie lędźwiowe. Wspomniałem o Ducato bo w firmie mamy nowego i zapadam się tam swoimi plecami tak ze po godzinie jazda staje się nieznośna. TO samo było w Sienie i kilku innych modelach FIata. W Bravo i Marei te fotele były dobre więc nie wiem z czego wynika ten fakt: czy z dopłaty za lepsze fotele czy z akurat danego projektu.

bzykol
Starszy Klubowicz
Imie: Pieter
Auto: Fiat Stilo Multiwagon
Silnik: 1.6 103 KM
Kolor: Grigio Tecno VR
Prezentacja auta: http://wdm.zmudaweb.pl/p,bzykol,19
Kontaktowanie:

Postautor: bzykol » 28 lut 2016, 19:19

Koleżanka przyjechała do pracy swoim tipo w wersji easy. Wymacałem na wszystkie strony. Kupowałbym. Wykonane zupełnie jak nie fiat. Każdy wie o czym piszę ;) fajnie, wygodnie, bez specjalnych fajerwerków, ale bardzo przyjemnie i wszystko spasowane i nic nie trzeszczy. Dziura w bagażniku jest za***ista. Nie podoba mi się rozstaw śrub w kołach. Stare koła nie podejdą :(

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Obrazek

ipman1
Imie: 123
Auto: Stilo
Silnik: 1.6 16V 103KM LPG

Postautor: ipman1 » 03 mar 2016, 19:02

Awatar użytkownika
Dziki
Nowy Klubowicz
Imie: Dzikus
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.2 16v
Kolor: Rosso Tiziano

Postautor: Dziki » 04 mar 2016, 00:53

kurde, po tych zmianach forum, z tego tematu gdzieś mojego wcześniejszego posta i linka wywiało, sprzed kilku dni.
kolega chyba jako jeden z pierwszych dorwał Tipo, i ma kilka filmików. wnętrze, itp.
https://www.youtube.com/watch?v=zlhP2ae4JMc
Niczym się nie przejmujmy...

Awatar użytkownika
mad
Nowy Klubowicz

Postautor: mad » 05 mar 2016, 00:24

prototyp kombi był ładniejszy z lampami od sedana, ten tu pokazany podobny do KIA lub Hjundaja - nie podoba się a szkoda bo bym miwł nowego TIPO a tak to nie ma sensu przepłacać.
Zadziwiające że KOMBI ma inny kokpit.

Awatar użytkownika
Łysy
Nowy Klubowicz
Imie: Piotr
Auto: Stilo MW 1.9 MJTD 120
Silnik: 1.9MJTD 120
Kolor: BLUE

Postautor: Łysy » 05 mar 2016, 12:27

w podstawowej wersji system mierzenia ciśnienia w kołach nie wiem po co komu taki gadżet, skoro np. w żadnej wersji nie ma nadmuchu na tylną kanapę, tylne szyby.. w niepogodę to wszystko będzie zaparowane jakby się jechało blaszakiem. A pasażerowie na tyle będą zziębnięci w zimę i spoceni latem zapewne.
Czekam na kombi w mjtd 120 w automacie :viva:
zapewne będzie kosztować w wersji lounge z paroma dodatkami ponad 80 tys. czyli wersja bazowa + 100% :lol:
od

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz

Postautor: pio075 » 05 mar 2016, 14:55

Jest bo jest to obowiązkowe wyposażenie każdego nowego auta sprzedawanego w UE. Z resztą nie jest to na pewno klasyczny TPMS z czujnikiem ciśnienia na feldze tylko system bazujący na pomiarze prędkości z czujników ABS - w dużym uproszczeniu: mniejsze ciśnienie -> mniejsza średnica zewnętrzna koła -> wieksza prędkość na jednym z kół -> alarm o zbyt niskim ciśnieniu.
Odnośnie ceny - 79500 zł za wersję Lounge z dieslem i wszystkimi możliwymi dodatkami nie uważam za jakąś abstrakcję...

ipman1

Postautor: ipman1 » 05 mar 2016, 17:16

http://cenniki.fiat.pl/cenniki/fiat/Tip ... k_2016.pdf

Tu macie cenik, kobi i hb będą miały ceny podobne.

A co do tego Diesla, diesel jest w odwrocie, 80% tipo sprzeda się z silnikiem benzynowym i to dość sporor z fabryczym lpg/

Awatar użytkownika
alton88
Klubowicz
Imie: Artur
Auto: Fiat Stilo 6 speed
Silnik: 1.4 16v 95KM
Kolor: Czarny metalik

Postautor: alton88 » 05 mar 2016, 17:59

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz

Postautor: pio075 » 05 mar 2016, 18:11

Ale jest najdroższy ;) Złożyłem najdroższą opcję jaką można i zamknąłem się w 80000zł, przypuszczam że kombi będzie jakieś 1000-2000zł droższe.
Ja myślę, że większość sprzedanych Tipo będzie z najprostszym 1.4 bo osiągi mają praktycznie takie same, a w Polsce jednak manual jest znacznie popularniejszy w tańszych autach :)
Trochę szkoda, że gama tych silników i skrzyń biegów jest ostatnio w Fiacie bardzo biedna chyba, że mają plan wprowadzić też na rynek Ottimo i dla niego rezerwują szerszą gamę silników a z Tipo zrobią takiego Rapida.

ipman1

Postautor: ipman1 » 05 mar 2016, 18:15

Łysy pisze:w podstawowej wersji system mierzenia ciśnienia w kołach nie wiem po co komu taki gadżet, skoro np. w żadnej wersji nie ma nadmuchu na tylną kanapę, tylne szyby.. w niepogodę to wszystko będzie zaparowane jakby się jechało blaszakiem. A pasażerowie na tyle będą zziębnięci w zimę i spoceni latem zapewne.
Czekam na kombi w mjtd 120 w automacie :viva:
zapewne będzie kosztować w wersji lounge z paroma dodatkami ponad 80 tys. czyli wersja bazowa + 100% :lol:
od

Lounge w bezynie kosztuje w sedanie 52-53 tys.

Diesele to jestem pe...łem dlatego nie ma co ich liczyć.

Awatar użytkownika
Stig
Zasłużony Klubowicz

Postautor: Stig » 05 mar 2016, 19:20

pio075 pisze:Odnośnie ceny - 79500 zł za wersję Lounge z dieslem i wszystkimi możliwymi dodatkami nie uważam za jakąś abstrakcję...

i tu dochodzimy do sedna
za podobną kase można mieć 1-2 letnią np insignie, avensisa, i inne, praktycznie full opcje...
"...Chciałeś być najmądrzejszy - bez podstaw, co za bezsens, tak każdemu się wydaje, że jest mądry niczym Sensei... "

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz

Postautor: pio075 » 05 mar 2016, 19:36

To teraz jeszcze poszukajmy odpowiedzi kto i w jakim celu sprzedaje 1-2letnie auto za połowę ceny z salonu ;) Przy tych prawie nowych autach jest często więcej min niż przy "parchach" za 10000zł ;)
Druga sprawa niektórzy chcą mieć auto nowe i tyle, gdyby wszyscy myśleli że lepiej kupić używane to nie wiem skąd byś te używki brał - chyba musieli by zacząć produkować "dwuletnie igiełki dla polaków" ;D
No i na koniec koszty utrzymania takiego auta - zakup to jest połowa sukcesu ale taki super dieselek okazja jedyny taki panie 30000km przebiegu ma zazwyczaj tego przebiegu więcej i będzie się domagał jakiegoś wkładu a im bardziej konstrukcja udziwniona tym więcej zostawisz w serwisie - Tipo jest proste jak konstrukcja cepa i majątku w serwisie nie pozostawisz.

Niech każdy wybiera co tam sobie lubi, ale mówienie że to auto jest drogie jest grubą przesadą.

Przeklikałem sobie jeszcze dla odmiany 1.6 benzynę i po dodaniu wszystkiego co znalazłem na liście wyszło 70500zł - mamy całkiem zgrabnego sedana, o kompaktowych wymiarach, z prostym benzynowym silnikiem, automatyczną skrzynią biegów i z naprawdę dobrym wyposażeniem. A pamiętajmy że nie każdy musi zaznaczać jak opętany wszystkie opcje które znajdzie na liście.

Awatar użytkownika
Stig
Zasłużony Klubowicz

Postautor: Stig » 05 mar 2016, 19:40

pio075 pisze:kto i w jakim celu sprzedaje 1-2letnie auto

a sprzedaje m.in dlatego bo okazało się że go nie stać na płacenie rat za samochód
po prostu trzeba wiedzieć gdzie szukać takich aut

pio075 pisze:Druga sprawa niektórzy chcą mieć auto nowe i tyle,

mogą, ale dla mnie to bez sensu

Widze że myślisz że każde auto używane w polsce przeszło przez ręce mirka handlarza - żyj sobie w tym świecie

pio075 pisze:ale mówienie że to auto jest drogie jest grubą przesadą.

ono nie jest drogie, po prostu nie jest warte takich pieniędzy

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz

Postautor: pio075 » 05 mar 2016, 19:55

Stig pisze:a sprzedaje m.in dlatego bo okazało się że go nie stać na płacenie rat za samochód
po prostu trzeba wiedzieć gdzie szukać takich aut

Na szczęście ty wiesz gdzie szukać i kupujesz auta salonowe ale za połowę ceny - może w takim razie otwórz salon i będziesz uszczęśliwiał innych (prawie)nowymi autami w okazyjnych cenach a przy okazji grosza ci trochę wpadnie, Janusze będą walić drzwiami i oknami.
Proszę cię - ile masz takich "okazji", ja wiem ze ludzie oddają leasingi, są auta które były od leasingobiorców odebrane bo nie płacili ale takie auta nie stoją na każdym rogu (tym bardziej, że większość z nich znajduje właścicieli zanim pojawi się jakakolwiek oferta - handlarze mają swoje dojścia).

Stig pisze:Widze że myślisz że każde auto używane w polsce przeszło przez ręce mirka handlarza - żyj sobie w tym świecie

Każde - nie, ale jest ich wiele możesz jednak dalej utopijnie wierzyć, że każdy kto pozbywa się auta mającego rok czy dwa lata robi to tylko dlatego że nie stać go na kredyt.
To tak z ciekawości zapytam - które nowe auto jest warte pieniędzy z salonowej metki? Chyba żadne bo widzę że lubisz limuzyny w cenie kompaktów a takimi się niestety producenci nie zajmują. Chcesz to kupuj tylko używane, nie moja broszka, ale gadanie o zasadności zakupu zostaw dla siebie bo gdyby nie debile przepłacający za nówki jeździłbyś chyba teraz autobusem.
Wartość auta i opłacalność to się chyba ocenia względem konkurencji a tu nie wygląda to wcale źle.

Awatar użytkownika
Łysy
Nowy Klubowicz

Postautor: Łysy » 06 mar 2016, 13:33

ipman1 pisze:Lounge w bezynie kosztuje w sedanie 52-53 tys.

mówię o podstawie czyli 42 tys.
diesel jestem pe...łem? marginesem to są benzyny bo będą w kombi mułowate. Kombi będzie cięższe, 4 os. + bagaż i 95 koni to nie będzie czym wyprzedzać na trasie. Jednak ludzie będą kupować po pierwsze dlatego, że cena przystępna (golas) a po drugie większa część kupujących pamięta czasy przyspieszeń poloneza i malucha, jak również i ich wyposażenie. Dla nich zapewne będzie to limuzyna na miarę potrzeb :-) Jest też znaczna grupa nabywaczy, którzy dzielą auta na : zagazowane (dobre!) i niezagazowane (nie warte uwagi). Dla nich liczą się koszty a nie komfort czy wygląd.
Miałem kilka aut 1.4 w okolicy 100 KM i na miasto OK, na 2 os. OK, ale przy pełnym załadunku to strach jechać w dalszą trasę bez kapelusza :> 1,6 benzyna w automacie szału nie robi 110 KM a w mieście będzie palić 9-10 l.

ipman1

Postautor: ipman1 » 06 mar 2016, 15:43

Łysy pisze:
ipman1 pisze:Lounge w bezynie kosztuje w sedanie 52-53 tys.

mówię o podstawie czyli 42 tys.
diesel jestem pe...łem? marginesem to są benzyny bo będą w kombi mułowate. Kombi będzie cięższe, 4 os. + bagaż i 95 koni to nie będzie czym wyprzedzać na trasie. Jednak ludzie będą kupować po pierwsze dlatego, że cena przystępna (golas) a po drugie większa część kupujących pamięta czasy przyspieszeń poloneza i malucha, jak również i ich wyposażenie. Dla nich zapewne będzie to limuzyna na miarę potrzeb :-) Jest też znaczna grupa nabywaczy, którzy dzielą auta na : zagazowane (dobre!) i niezagazowane (nie warte uwagi). Dla nich liczą się koszty a nie komfort czy wygląd.
Miałem kilka aut 1.4 w okolicy 100 KM i na miasto OK, na 2 os. OK, ale przy pełnym załadunku to strach jechać w dalszą trasę bez kapelusza :> 1,6 benzyna w automacie szału nie robi 110 KM a w mieście będzie palić 9-10 l.

Ktoś kto robi trasy wybierze Segment D z 2.0 Dieslem.

Jaki target taki produkt, czyli okazyjne wakacje raz w roku i jazda po mieście i na krótkich odcinkach międzymiastowym.

Awatar użytkownika
Mateczek
Nowy Klubowicz
Imie: Mateusz
Auto: Fiat Stilo 3D
Silnik: 1.2 16V 80KM
Kolor: Czerwony

Fiat Tipo (2016)

Postautor: Mateczek » 06 mar 2016, 16:11

Miało być tak ładnie, a tu hatchback takim pasztetem się okazał :( szkoda :/

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Łysy
Nowy Klubowicz

Postautor: Łysy » 07 mar 2016, 05:35

a mi się linia nadwozia wszystkich 3 podoba. W 5d to dodatkowo jest mega bagażnik. Kombi niestety idzie z duchem czasu, opadający dach i skośna klapa,
kiedy wrócą czasy volva 965 :niewiem:

Wróć do „Newsy”