Obrazek

Fiat Tipo (2016)

Nowości ze świata motoryzacyjnego
Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz
Imie: Piotrek
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: Bordeaux Old Rose
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14610

Re: Fiat Tipo (2016)

Postautor: pio075 » 29 paź 2016, 18:08

Ochrona jest na poziomie pięciogwiazdkowego Peugeota (to tak z ostatnio przebadanych, pewnie znalazłoby się więcej podobnych. Przetestowanie auta doposażonego w AEB i asystenta znaków już awansowało auto o jedną gwiazdkę co moim zdaniem jest chore.
Punkty za ochronę dzieci auto straciło przez brak systemu ISOFIX na przednim fotelu pasażera oraz za informowanie o dezaktywacji poduszki pasażera w sposób niespełniający wymogów.
Także biorą pod uwagę duperele które mają niewielkie znaczenie dla ochrony przed skutkami wypadku a taki był pierwotny cel powstania organizacji.

A co do lichej ochrony - licha to jest w Seicento, porównaj to z tym co widzisz tutaj i sam oceń gdzie jest licho.

Awatar użytkownika
kudlaty2344
Nowy Klubowicz
Imie: Rafał
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 jtd
Kolor: bordowy
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=9900

Postautor: kudlaty2344 » 29 paź 2016, 20:25

pio075 pisze:Ochrona jest na poziomie pięciogwiazdkowego Peugeota
Nie wiem gdzie to obserwowałeś bo w tegorocznych modelach to Tipo wypada najgorzej pod tym względem 60%... a jedyny peugeot 3008 w zestawieniu modeli z 2016 ma ochronę pasażerów 85%... a z zeszłorocznych modeli z cyfrą 6 na przodzie były tylko 3 w tym dwa sportowe i mini clubman a w 2014 wyniki zaczynały się od 70% :)

pio075 pisze:A co do lichej ochrony - licha to jest w Seicento, porównaj to z tym co widzisz tutaj i sam oceń gdzie jest licho.

Ale widzę, że kolega jest z typu co ma monopol na rację :) i niech tak zostanie :)

Ja tylko podałem informację 3/4 gwiazdki w NCAP :)

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz
Imie: Piotrek
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: Bordeaux Old Rose
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14610

Postautor: pio075 » 29 paź 2016, 21:16

kudlaty2344 pisze:
pio075 pisze:Ochrona jest na poziomie pięciogwiazdkowego Peugeota
Nie wiem gdzie to obserwowałeś bo w tegorocznych modelach to Tipo wypada najgorzej pod tym względem 60%...

60% to ochrona dzieci, dla kierowcy i pasażera to 82%...

Podałeś informacje której sam do końca nie rozumiesz ale OK, co mnie to.

patrycja7
Nowy Klubowicz
Imie: Diana
Auto: fiat
Silnik: 1.8

Fiat Tipo (2016)

Postautor: patrycja7 » 01 sty 2017, 18:49

ładny, ładny :)

ipman1
Imie: 123
Auto: Stilo
Silnik: 1.6 16V 103KM LPG

Fiat Tipo (2016)

Postautor: ipman1 » 04 mar 2017, 00:23

Fiat Tipo S Desing
Obrazek
Obrazek

"Oprócz specjalnej, jubileuszowej, serii modelu 500 - powstałej z myślą o 60. urodzinach oryginalnej "Pięćsetki" - w Szwajcarii zadebiutować ma nowa linia modelowa - S-Design. To odpowiedź Fiata na potrzeby klientów "szukających stylu oraz nowoczesnego, dynamicznego i wyróżniającego się wyposażenia". W Genewie pojawią się: Fiat 500X S-Design i pięciodrzwiowy Fiat Tipo S-Design."
eklama

" Tipo w topowej odmianie poznamy m.in. po szerokiej osłonie chłodnicy w kolorze "Piano Black" i przyciemnianych, bixsenonowych reflektorach (nowość w rodzinie Tipo). Elementy kolorystyczne utrzymane w "fortepianowej czerni" pojawiają się też na wlotach powietrza i obudowie lusterek. Dynamikę podkreślać mają 18-calowe obręcze kół z ze stopów lekkich, przyciemniane tylne szyby czy - lakierowane w kolorze nadwozia - klamki.
Wizerunkowi "lowcosta" , jaki przylgnął do Tipo, przeczy wnętrze. Fotele pokryto materiałowo-skórzaną tapicerką z podwójnymi przeszyciami, które spotkać można również na kierownicy i gałce dźwigni zmiany biegów. Na deskę rozdzielczą trafiły listwy wykończeniowe "Piano Black" i szeroki pas w szarym kolorze Grigio Tecnico przebiegający przez całą szerokości kabiny. "

marecki
Nowy Klubowicz
Imie: Marek
Auto: fiat stilo
Silnik: 1.9jtd

Fiat Tipo (2016)

Postautor: marecki » 04 mar 2017, 07:54

Powiem Wam że osobiście en mi Tipo się podoba ciekawa bryła samochodu jak na sedana i wnętrze też ma ok

Awatar użytkownika
MBaran
Nowy Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Stilo
Silnik: 2.4
Kolor: Grigio Orione Vr. (675)
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=12647

Fiat Tipo (2016)

Postautor: MBaran » 20 kwie 2017, 09:59

Takie coś znalazłem na forum fiata ;)

"1.6 Multijet 170 Hp 450NM Tork"