Polska Izera

Nowości ze świata motoryzacyjnego
Awatar użytkownika
Szofer
Nowy Klubowicz
Imie: Kacper
Auto: Fiat Stilo Multiwagon
Silnik: 1.9 JTD 115 KM
Kolor: Grigio Tecno VR
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=12719

Polska Izera

Postautor: Szofer » 02 sie 2020, 12:36

Jak myślicie...uda się w końcu ?
Mają spore wsparcie finansowe i pomoc ze strony Sieci Badawczej Łukasiewicz (odpowiedzialnej m.in za Instytut Logistyki i Magazynowania) w ramach działań badawczo-rozwojowych.

Zobaczymy w końcu produkcję masową z rodzimego podwórka czy na prototypach się skończy...?

https://www.logistyka.net.pl/aktualnosci/item/91229-izera-szansa-dla-polskiego-sektora-motoryzacyjnego

https://electromobilitypoland.pl/o-projekcie/

Obrazek
Obrazek
" Życie kierowcy liczy się w kilometrach a nie w latach... "

Blaviken
Nowy Klubowicz
Imie: Marek
Auto: Focus mk2 ST
Silnik: 2.5 225HP
Kolor: niebieski

Re: Polska Izera

Postautor: Blaviken » 05 sie 2020, 07:43

Ma sporo zalet, np generyczny wygląd, ujdzie przyspieszenie i całkiem rozsądny zasięg.

No i wreszcie ktoś wpadł na pomysł żeby nie nazywać tego Syreną, Polonezem albo innym autem technicznie z lat pięćdziesiątych.
Wyrzuciłem SS i wstawiłem manuala, jak coś to śmiało pytać ;D

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz
Imie: Piotrek
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: Bordeaux Old Rose
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14610

Postautor: pio075 » 09 sie 2020, 21:36

Blaviken pisze:No i wreszcie ktoś wpadł na pomysł żeby nie nazywać tego Syreną, Polonezem albo innym autem technicznie z lat pięćdziesiątych.

Nie nazwali tego w ten sposób bo sam "narodowy samochód elektryczny" jest na tyle nośnym tematem żeby zrobić szum i wyciągnąć trochę złotówek do własnej kieszeni.
W przypadku polonezów, syren i innych wizualizacji trzeba było uderzyć w ten sentyment żeby zdobyć rozgłos bo prasa chętnie pisała o powrocie legendy.

Ogólnie to nie wiem czy ktokolwiek wierzy, że coś z tego wyjdzie - mówią o produkcji za 4 lata a w tej chwili nie mają niczego poza jedną makietą, drugą makietą z funkcjonalnym wnętrzem i deklaracjami.
Nie muszę chyba mówić że proces wdrożenia do produkcji w wielkich koncernach potrafi trwać dłużej a tu mówimy o 4 latach gdzie nie ma wybranej platformy, nie ma żadnej fabryki generalnie nie ma nic i to wszystko trzeba w tym czasie zbudować - nie powiem ambitny projekt.
Chyba że cała ta Izera okaże się jakimś chińskim elektrykiem po gruntownym liftingu - wtedy tak, jakiś montaż w systemie SKD pewnie uda im się w te 4 lata zorganizować.

Awatar użytkownika
_marcin00_
Klubowicz
Imie: Marcin
Auto: Stilo 3d
Silnik: 1,6 16V 103KM
Kolor: Black metallscente 632
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=7112

Postautor: _marcin00_ » 10 sie 2020, 11:47

Dokładnie to chciałem napisać, może i projekt jakiś jest, ale jeżeli ma to być polski samochód, to rozumiem że wszystkie podzespoły też? Jeżeli tak to tym bardziej tego nie widzę, kto miałby produkować akumulatory, kto sterowniki i w zasadzie całą elektronikę podjazdu. Jedyna możliwość to produkcja na czyjejś licencji, tylko nie wiem dla kogo te auta miałyby być, w większości ludzie jeżdżą starymi autami, najczęściej w dizlu, a tu ma ruszyć produkcja elektryków. Także ja widzę to tak że nie ma ani możliwości produkcji, ani popytu na takie auta.

gienkollo
Nowy Klubowicz
Imie: Grzegorz
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1,6 16V/2.4 20V
Kolor: 246/841A

Re: RE: Re: Polska Izera

Postautor: gienkollo » 10 sie 2020, 14:37

pio075 pisze:Chyba że cała ta Izera okaże się jakimś chińskim elektrykiem po gruntownym liftingu

No dokładnie tak jest, ktoś nawet model podał na YouTube w komentarzu do ale nie zapisałem i nie potrafię znaleźć.

Wróć do „Newsy”