Fiat rośnie szybciej niż cały rynek

Nowości ze świata motoryzacyjnego
ipman1
Imie: 123
Auto: Stilo
Silnik: 1.6 16V 103KM LPG

Fiat rośnie szybciej niż cały rynek

Postautor: ipman1 » 28 wrz 2016, 15:17

"Koncern Fiat Chrysler Automobiles – w obu miesiącach wakacyjnych – osiągnął na europejskim rynku wzrost rejestracji. Wzrost przekroczył nawet dynamikę, jaką wypracowała średnio cała motobranża

I tak w lipcu Fiat Chrysler Automobiles zarejestrował na Starym Kontynencie około 78 100 nowych samochodów osobowych. Uzyskany przez grupę wzrost wyniósł 4,3%, podczas gdy cały rynek nominalnie stracił około 1,8%. Natomiast w sierpniu włosko-amerykański gracz odnotował poprawę na poziomie aż 20,4% (48 000 egzemplarzy) – przy wzroście dla całej branży, który wyniósł "tylko" 9,5%.

Z kolei według zestawienia, które zawiera dane zbiorcze od początku bieżącego roku, FCA ma na koncie łącznie 677 000 rejestracji, co stanowi wzrost o 15,5%. Udział rynkowy podskoczył o 40 punktów bazowych do poziomu około 6,7%.

Udany start Tipo
Na kluczową w portfolio markę Fiat przypadło z powyższego ponad 513 500 samochodów (+16%). Producent Pandy odnotował wzrost sprzedaży w obydwóch miesiącach wakacyjnych na prawie wszystkich głównych rynkach europejskich – i to powyżej średniej rynkowej: we Włoszech (+4,5% w lipcu i +26,1% w sierpniu), w Niemczech (+12,9% w lipcu i +33% w sierpniu), we Francji (+17,9% w sierpniu) oraz w Hiszpanii, gdzie wyniki Fiata wzrosły o 32,8% w lipcu i do nawet 41% w sierpniu.

Natomiast w Polsce marka Fiat w lipcu osiągnęła wzrost o 3,6%, zaś w sierpniu – o 21%, dzięki m.in. świetnej sprzedaży nowego Tipo (1539 sztuk tego modelu nabyli polscy klienci od początku sprzedaży).
"

http://www.samar.pl/__/3/3.a/90262/3.sc ... cale=pl_PL

Wiedzą co dobre ;)

Awatar użytkownika
Stig
Zasłużony Klubowicz
Imie: Mikołaj
Auto: waSAABi
Silnik: B207R
Kolor: 170

Re: Fiat rośnie szybciej niż cały rynek

Postautor: Stig » 29 wrz 2016, 19:59

jakoś na drogach tego nie widać :P
"...Chciałeś być najmądrzejszy - bez podstaw, co za bezsens, tak każdemu się wydaje, że jest mądry niczym Sensei... "

ipman1

Postautor: ipman1 » 30 wrz 2016, 14:02

Stig pisze:jakoś na drogach tego nie widać :P

Chodzi o całą Europe nie o Polskę.

Awatar użytkownika
mad
Nowy Klubowicz
Imie: Michal
Auto: Stilo Kombi
Silnik: 115

Postautor: mad » 01 paź 2016, 23:57

nie wiem jakim cudem ale najwięcej widać tych pudełek 500, dziwi mnie to bo to drogie auto.

Awatar użytkownika
Laizans
Klubowicz
*
Imie: Dawid
Auto: Stilo MW Actual
Silnik: 1.4 PB+LPG
Kolor: 745 Verde Cristallo

Postautor: Laizans » 03 paź 2016, 17:59

mad pisze:nie wiem jakim cudem ale najwięcej widać tych pudełek 500, dziwi mnie to bo to drogie auto.

I piękne niczym psia kupa na ulicy... :doh:
No cóż, ale jak to mówią o gustach się nie dyskutuje.
Ale faktycznie ja jeszcze żadnego Tipo na drodze nie widziałem w PL.
Kto ma Fiata ten wymiata!
Generalna zasada przy kupnie auta: 3 razy N:
- żadnych Niemców, :wariat:
- żadnych Nissanów,
- żadnych Niewłoskich :cool:

ipman1

Postautor: ipman1 » 03 paź 2016, 18:25

Ja już widziałem parę Tipo ;)

Awatar użytkownika
MBaran
Nowy Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Co podjedzie na przystane
Silnik: ---
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=12647

Postautor: MBaran » 03 paź 2016, 18:41

Jak wyszły, to było wyzwanie, żeby zobaczyć je w ruchu. Ostatnio przejazd do Wrocławia i trochę się pokręciłem i minąłem chyba ze 2 albo 3 egzemplarze. Ale czego oczekiwać, jak fabryki nie nadążają za popytem :P
Obrazek

gienkollo
Nowy Klubowicz
Imie: Grzegorz
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1,6 16V/2.4 20V
Kolor: 246/841A

Postautor: gienkollo » 16 mar 2019, 08:21

Trochę tych Tipo jeździ, może nie tyle co innych modeli popularnych marek ale się widzi na ulicy, a może ja zwracam uwagę bardziej bo się oglądam za nimi bo mi się podoba jakoś, ale co ciekawe bardziej stylistycznie mi się widzi jednak sedan, jakoś bardziej, ale ja dziwny jestem i Stilo też mi się bardziej podoba 5D/HB.
Gdzies przeczytałem kiedyś że w planach raczej wycofywanie, a szkoda, mogli by odświeżyć wrzucić T-Jeta do oferty i sprzedać mnie jedno ;)

Wysłane z mojego X5pro przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Zawaś
Starszy Klubowicz
Imie: MARCIN
Auto: FIAT STILO MULTIWAGON
Silnik: 1.9 MJTD 140KM
Kolor: BLU VITALITY VR 480
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=16190&p=194220#p194220

Postautor: Zawaś » 16 mar 2019, 09:42

Tipo znalazło tez miejsce jako auto służbowe gdzie firma przeważnie bierze kilka sztuk i więcej.
Jest: Fiat Stilo 1.9 MJTD 140 KM DYNAMIC
Był: Fiat Marea Weekend 1.9 TD 100 KM HLX

Awatar użytkownika
alton88
Klubowicz
Imie: Artur
Auto: Fiat Stilo 6 speed
Silnik: 1.4 16v 95KM
Kolor: Czarny metalik

Postautor: alton88 » 16 mar 2019, 19:00

Tipo dobrze się sprzedaje, co raz więcej tego widać na ulicach, niestety większość Tipo to podstawowe wersje z 1.4 95KM.
Ludzie wybierają Tipo ze względu na cenę, podstawowe wersje kosztują poniżej 50k.
Dla mnie Tipo to 2 kroki w tył, wykonanie i materiały, gorsze niż w Stilo, prowadzenie tragedia, zero czucia z za kierownicy, za duża kierownica i itp.
Wygląd oczywiście rzecz gustu, ale jak dla mnie wygląda jak... wszystkie inne samochody, nic szczególnego taki mix innych marek, niepotrzebnie wysoka ,,buda,, burzy całość, wygląd bliżej do SUVa niż do kompakta. Fiat Stilo, Bravo II czy Giuletta są znacznie lepiej ,,narysowane,, Tipo nie ma już tego, nie widać tego włoskiego klimatu.

Awatar użytkownika
Zawaś
Starszy Klubowicz
Imie: MARCIN
Auto: FIAT STILO MULTIWAGON
Silnik: 1.9 MJTD 140KM
Kolor: BLU VITALITY VR 480
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=16190&p=194220#p194220

Postautor: Zawaś » 18 mar 2019, 20:19

alton88 pisze:Tipo dobrze się sprzedaje, co raz więcej tego widać na ulicach, niestety większość Tipo to podstawowe wersje z 1.4 95KM.
Ludzie wybierają Tipo ze względu na cenę, podstawowe wersje kosztują poniżej 50k.
Dla mnie Tipo to 2 kroki w tył, wykonanie i materiały, gorsze niż w Stilo, prowadzenie tragedia, zero czucia z za kierownicy, za duża kierownica i itp.
Wygląd oczywiście rzecz gustu, ale jak dla mnie wygląda jak... wszystkie inne samochody, nic szczególnego taki mix innych marek, niepotrzebnie wysoka ,,buda,, burzy całość, wygląd bliżej do SUVa niż do kompakta. Fiat Stilo, Bravo II czy Giuletta są znacznie lepiej ,,narysowane,, Tipo nie ma już tego, nie widać tego włoskiego klimatu.

Zgodzę się. Fiat lubi garbate auta wypuszczać. Siena, Palio, Croma, i mutacje 500. Wszystko to wysokie i wąskie, takie kozy.
BBM, STILO, BRAVO II są krztaltniejsze. Przy czym Giulietty to nawet wymieniać w tym gronie nie wypada!
Jest: Fiat Stilo 1.9 MJTD 140 KM DYNAMIC
Był: Fiat Marea Weekend 1.9 TD 100 KM HLX

Wróć do „Newsy”