Fiat Ullyse - opinie

Rozmowy nie tylko o samochodach. Wrzućmy na luz.
Awatar użytkownika
stil
Nowy Klubowicz
Imie: Mariusz
Auto: Stilo
Silnik: 1.9 140

Fiat Ullyse - opinie

Postautor: stil » 06 lut 2018, 04:19

W sieci bardzo mało opinii na temat tego modelu. Może ktoś z Was miał Ullyse i może coś powiedzieć na jego temat.

bzykol
Starszy Klubowicz
Imie: Pieter
Auto: Fiat Stilo Multiwagon
Silnik: 1.6 103 KM
Kolor: Grigio Tecno VR
Prezentacja auta: http://wdm.zmudaweb.pl/p,bzykol,19
Kontaktowanie:

Re: Fiat Ullyse - opinie

Postautor: bzykol » 06 lut 2018, 22:09

Ulysse to Peugeot 807 i Citroen C8. Spoko auto, ale jak już trzeba coś zrobić przy silniku to ponoć jest dramat. wszystko jest tak mocno wciśnięte w podszybie, że mechanicy klną na czym świat stoi. Kiedyś mocno rozważałem zakup, ale jakoś tak stanęło na stilo w kombi. Motory 2.0 HDI są godne uwagi. 2.2 już miały FAP i to ustrojstwo lubiło mieć fochy. Pożyczyłem kiedyś na parę dni 407 2.2 z błędem FAPa od handlarza. Nikt mu tego nie chciał kupić właśnie ze względu na ten filtr. Stało mu to długo na placu i musiał włożyć w to auto dobre parę złotych żeby go w końcu popchnąć. Brat tego samego handlarza jeździł swego czasu ulysse (wziętym od brata) i bardzo sobie chwalił.
Mało na rynku uczciwych i nie dojechanych egzemplarzy. Nie wierzę w takie cuda, że auto ma nakulane 200 tys i ktoś wymienia wtryski, turbo, dwumas i coś jeszcze, bo te rzeczy chyba aż tak szybko nie padają. Tym bardziej w silnikach HDI, które cieszą się bardzo dobrą opinią.

A ogarniałeś temat C4 Picasso lub Grand C4 Picasso? Jest za***isty pod względem ergonomii, miejsca, schowków, spoko się prowadzi... Wiem, kasa większa, ale auto na prawdę w pytkę.
Obrazek

Awatar użytkownika
stil
Nowy Klubowicz
Imie: Mariusz
Silnik: 1.9 140

Postautor: stil » 07 lut 2018, 10:36

Szukam od jakiegoś czasu Kango I, Berlingo - coś tego pokroju, lecz dochodzę do wniosku, że te auta są już dojechane i kupić coś co by bez większych inwestycji jeszcze pojeździło graniczy z cudem. W niedziele przechodziłem koło parkingu i jechał właśnie ullyse i zwrócił moją uwagę. Pomyślałem, że zamiast iść w stronę oklepanego kango czy berlingo iść w ullise. W kolorze lekko błękitnym czy srebrnym wygląda dość świeżo. Myślałem bardziej iść w benzynę, lecz benzyn jak na lekarstwo.

Też zwróciłem uwagę na dostęp do komory silnika. Przez taki dostęp naprawy pewnie nie będą tanie.

Awatar użytkownika
Mazi
J.Admin
Imie: Rafał
Silnik: 1,2 x 2 :D
Kolor: 601 nero
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=6122

Postautor: Mazi » 07 lut 2018, 11:51

Osobiście nie miałem z nim styczności, ale jako van przykuwa moją uwagę na drodze. Podoba mi sie :)
Udało Ci się rozwiązać problem ?? Napisz jak to zrobiłeś... dla potomnych....
Szukasz pomocy elektromechanika - problem z selespeed ?? viewtopic.php?f=36&t=11584&start=25

Awatar użytkownika
Tomi
Administrator
Imie: Tomek
Auto: SAABOLOT
Silnik: 1.4
Kolor: NR 170
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=61&t=5125

Postautor: Tomi » 08 lut 2018, 09:57

Pisz do kolegi dolderek, on chyba coś takiego ma.

Wróć do „Na luzie”