Odkurzacz piorący. Czy warto? Jaki wybrać?

Rozmowy nie tylko o samochodach. Wrzućmy na luz.
bzykol
Starszy Klubowicz
Imie: Pieter
Auto: Fiat Stilo Multiwagon
Silnik: 1.6 103 KM
Kolor: Grigio Tecno VR
Prezentacja auta: http://wdm.zmudaweb.pl/p,bzykol,19
Kontaktowanie:

Odkurzacz piorący. Czy warto? Jaki wybrać?

Postautor: bzykol » 26 paź 2017, 21:27

Moi myly...

Rok temu zamieniłem jednego stilacza na drugiego i od tego momentu zaczęło się myślenie na temat odkurzacza piorącego.
Nowy nabytek ma bowiem jasną tapicerkę, która przy dwójce dzieci syfi się jak sam sk***ysyn. Pasowałoby prać 2 razy w roku. Na dodatek powoli kończy mi się mój domowy odkurzacz, a i w domu wypadałoby odświeżyć sofę, dywan itp.
Trochę nastawiłem się na odkurzacz Zelmer Aquawelt. Bo polski (a polskie trzeba wspierać), bo cena do 900 zł, bo od groma końcówek... no niby same zalety.

Poszedłem do znajomego sklepu i zapytałem o ten odkurzacz. Sprzedawca odradził mi ten sprzęt do takiego normalnego domowego zastosowania. Dlaczego? Bo filtr wodny (który do tej pory miałem za zaletę) trzeba płukać, jest absorbujący jeśli chodzi o obsługę itp... i w ogóle klienci najpierw kupują aquawelta do prania, a potem wracają i kupują normalny odkurzacz do codziennego użytku.

Macie z tym jakieś doświadczenia?

Poczytałem trochę opinii nt aquawelta i oprócz peanów pianych na jego cześć pojawiają się posty, że dużo lepiej kupić odkurzacz kärchera. Bo zelmer ma słaby serwis, bo gwarancja to fikcja, bo cośtam, bo srośtam.

Czy ktoś z Was mógły potwierdzić lub zaprzeczyć?

Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Wolałbym raczej kupić produkt polski niż niemiecki... ale nie za wszelką cenę.

Pomoże ktoś?
Zelmer czy Kärcher?
A może w ogóle bie kupować odkurzacza piorącego?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Awatar użytkownika
bajprzeznet
Klubowicz
Imie: Artur
Auto: Stilo 3d 2003 / 5d 2006
Silnik: 1.2 80KM / 1.4 95KM 2xLPG

Re: Odkurzacz piorący. Czy warto? Jaki wybrać?

Postautor: bajprzeznet » 26 paź 2017, 22:02

Nie sugerowałbym się tym że trzeba coś wspierać bo nasze krajowe - owszem jeśli jest takiej samej jakości lub lepsze za taką samą cenę. Porównaj opinie i kup to co jest lepsze jakościowo - to ty masz być zadowolony, nie producent. Zelmer nie jest zły, ale jeśli chodzi o odkurzacze i myjki - Karcher na pewno jest światowym liderem. Czy wartym ceny? To zależy. Ja kiedyś prałem jakimś angielskim sprzętem za ok 1000zł i przy dobrym proszku prał tak samo dobrze jak Karcher. Karcherem też prałem - śmiało polecam.

A jeszcze jedna kwestia ile chcesz wydać kasy na sprzęt i jak często go używać? Raz na miesiąc czy raczej 1-2 razy w roku ?
Ja swego czasu wypożyczałem odkurzacz piorący na cały dzień za 50 zł i miałem święty spokój.

Duzo zależy też od chemii i proszku - odkurzacz ma tylko odsysać wodę, przy słabej chemii nawet sprzęt za 5 tysięcy nic nie da.

Awatar użytkownika
MBaran
Nowy Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Stilo
Silnik: 2.4
Kolor: Grigio Orione Vr. (675)
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=12647

Postautor: MBaran » 26 paź 2017, 22:31

Ja się właśnie zastanawiam co w tych odkurzaczach Karchera kosztuje 3tys zł... Bo jak na samą "Umiejętność" wsysania wody to sporo. Jak masz tego użyć 1/2 razy w roku to chyba nie opłaca się wydawać 2-3 tys na Karchera. Już lepiej (jeśli są takie opcje) wypożyczyć na dzień/ dwa, jak bajprzeznet pisze.

Tak samo jak nie opłaca się wydawać setek na mierniki lakieru skoro potrzeba go na kilka dni w ciągu kilku lat...
Obrazek

krisbe
Starszy Klubowicz
**
Imie: Krzysiek
Silnik: 1.9 JTD Multijet
Kolor: Rosso Corsa
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=12725

Postautor: krisbe » 27 paź 2017, 05:24

Kolego nie wiem ile chcesz wydać, ale zdroworozsądkowy jest numatic George :)

Nie ustępuje karcherowi, końcówek sporo, a w domu też się sprawdzi ;)

bzykol
Starszy Klubowicz
Imie: Pieter
Auto: Fiat Stilo Multiwagon
Silnik: 1.6 103 KM
Kolor: Grigio Tecno VR
Prezentacja auta: http://wdm.zmudaweb.pl/p,bzykol,19
Kontaktowanie:

Postautor: bzykol » 27 paź 2017, 06:50

Ten Zelmer kosztuje 800-900 zł, a jego odpowiednik Kärchera jest w podobnej cenie.

Standardowy odkurzacz kosztuje 300-400, więc 500 zł trzeba dołożyć. Może rzeczywiście rozwiązanie z wypożyczaniem to dobra myśl...

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Obrazek

krisbe
Starszy Klubowicz
**
Imie: Krzysiek
Silnik: 1.9 JTD Multijet
Kolor: Rosso Corsa
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=12725

Postautor: krisbe » 27 paź 2017, 06:55

Zależy właśnie kto jak często używa. Jakbym nie miał w domu żadnego to brałbym Numatic. To jest odpowiednik wyższych modeli karchera.

Odkurzacze domowe do tapicerki samochodowej się nie nadają. Tak samo jak odkurzacz domowy nie wyciągnie tyle co przemysłowy/warsztatowy.

Najlepsze rozwiązanie to wypożyczyć jakiś wyższy model na dzień :) no i kupić dobra chemię - z reguły dają trochę proszku, ale warto mieć swoją.

Dogadaj się z kimś z rodziny czy znajomych. Wynajmujesz razem i spokojnie zrobisz w jeden dzień więcej niż jedno auto :)

Awatar użytkownika
ryan_cooper5
Starszy Klubowicz
**
Imie: Krystian
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 JTD 115 km
Kolor: Orione Grey
Prezentacja auta: viewtopic.php?t=9309

Postautor: ryan_cooper5 » 27 paź 2017, 08:03

Jak kupisz odkurzacz to zawsze mozesz go wypożyczać, niech zarabia na siebie :) albo wyprać komus tapicerke/dywan za niewielką opłata. Moj znajomy tak robi i odkurzacz za 5 kola dawno mu sie zwrocil

Pucharse
Nowy Klubowicz
Imie: Mateusz
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 JTD

Postautor: Pucharse » 05 lis 2017, 19:19

Odpuść sobie odkurzacze typu zelmer itd.
Z bardzo uniwersalnych odkurzaczy polecam Numatic George, posiada wiele ssawek m.in. do dywanów i w okolicach 1300 znajdziesz ;)
Drugi z odkurzaczy polece Karchera SE4001, da się nim sensownie wyprać jeśli ma być tanio :)
Obecnie używam Puzzika 200 zawodowo przy samochodach ale wiadomo, ze to koszta w okolicach 3 tys.

Obydwa z tych odkurzaczy posiadaja opcje odkurzania na sucho.
Z chemi na pewno odpuść sobie chemię Karcherową tylko poczytaj o proszkach firmy Chemspec, Maxifi :)

Wróć do „Na luzie”