Obrazek

Aparat fotograficzny

Rozmowy nie tylko o samochodach. Wrzućmy na luz.
Awatar użytkownika
MBaran
Nowy Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Stilo
Silnik: 2.4
Kolor: Grigio Orione Vr. (675)
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=12647

Aparat fotograficzny

Postautor: MBaran » 26 mar 2017, 16:21

Dobry.
Są tu jacyś zapaleni fotografowie, lub amatorzy pstrykania selfików?
Poszukuję aparatu fotograficznego do około 1200zł. Najlepiej nowy, bo używki, to używki. Już samochód mam używany i wystarczy.
Aparat wykorzystywany do uwieczniania chwil z życia, głównie turystyka, acz rozmiar mi nie przeszkadza - nie potrzebuję aparaciku mogącego zmieścić się w kieszeni.
Chciałbym także pobawić się w pomniejsze filmiki, "timelapsy" (fajnie by było więc, gdyby miał wbudowany interwałometr, lub miał opcję podłączenia jakiegoś zamiennika wężyka spustowego). Potrzebuję więc możliwości filmowania w FHD w minimum 30 pełnych klatkach. Choć 60kl nie pogardzę (ale to nie w tej kwocie raczej)

Z tego co się orientowałem, to aparatem o dobrej opinii jest Nikon Coolpix B500 i jeśli nikt nie poleci nic innego, to najpewniej na niego się zdecyduję. Z chęcią też przeczytałbym Waszą opinię nt. jego wnętrzności.

Także proszę o propozycje foto pstrykaczy ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
czarny
Nowy Klubowicz
Imie: Mateusz
Auto: Stilo 3D / Stilo MW
Silnik: 1.6 103KM / 1.6 103KM
Kolor: 408/b / 632
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=17387&p=205911#p205911
Kontaktowanie:

Aparat fotograficzny

Postautor: czarny » 26 mar 2017, 17:02

Od siebie polecę sony rx100. Sam używam rx100 m2 i jestem bardzo zadowolony, robi ładne zdjęcia i kręci filmy fhd 50 fps.

Awatar użytkownika
MBaran
Nowy Klubowicz

Aparat fotograficzny

Postautor: MBaran » 26 mar 2017, 23:24

Opinie dobre, ale kurczę z 500zł przekracza budżet... Wezmę pod uwagę (kusi FHD w 50kl/s), ale konto bankowe nie pozwoli chyba...
Obrazek

Awatar użytkownika
czarny
Nowy Klubowicz
Imie: Mateusz
Auto: Stilo 3D / Stilo MW
Silnik: 1.6 103KM / 1.6 103KM
Kolor: 408/b / 632
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=17387&p=205911#p205911
Kontaktowanie:

Aparat fotograficzny

Postautor: czarny » 27 mar 2017, 00:13

No tak, chciałeś nowy aparat, teraz zwróciłem uwagę. Ja rzuciłem swoją propozycję bo używanego rx100 m1 można czasami wyrwać na allegro poniżej 1000 zł :-)

Awatar użytkownika
Kashue
Moderator
Imie: Bartosz
Auto: Kombi - Skywindow
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: Rosso Tiziano

Aparat fotograficzny

Postautor: Kashue » 27 mar 2017, 06:24

Nie jestem pewien czy Nikon Coolpix B500 jest dobrym pomysłem , bo chcesz kupić za 1tyś bardzo drogi aparat cyfrowy, który choć mam bardzo dobre parametry to wciąż jest zwykłym aparatem cyfrowym. Dokładając 400zł od górnej granicy Twojego budżetu trafiasz już w cenę lustrzanek Canon 1200D i 1300D czy Nikon D3300 z jakimś podstawowym obiektywem, do których później możesz dokupić jakiś specjalny obiektyw jak już odkryjesz jakie zdjęcia najlepiej lubisz robić.
W aparatach cyfrowych pixele nie są aż tak istotne jak wielkość matrycy, a tu lustrzanki mają niesamowitą przewagę.
Proponowany przez Ciebie coolpix nie posiada pełnych manualnych ustawień oraz zapisu do RAW...a to zdecydowanie nie sprzyja tworzeniu niesamowitych ujęć, za to coolpix robi lepsze filmy i posiada wbudowany mikrofony stereo, za to do D3300 możesz podpiąć zewnętrzny mikrofon.
Lepiej nie mówić nic, niż mówić o niczym.

krisbe
Starszy Klubowicz
**
Imie: Krzysiek
Silnik: 1.9 JTD Multijet
Kolor: Rosso Corsa
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=12725

Aparat fotograficzny

Postautor: krisbe » 27 mar 2017, 06:43

A może bezlusterkowce? Ja mam Sony a5000 i sobie chwalę. W sumie zastanawiam się czy nie sprzedać i kupić coś bardziej pro. Ale funkcji jest sporo. A obiektyw zawsze można dopasować :)

Awatar użytkownika
MBaran
Nowy Klubowicz

Aparat fotograficzny

Postautor: MBaran » 02 kwie 2017, 15:37

Tak czytam i szukam. Pytałem z ciekawości pana w sklepie co by polecił do 1400zł. Powiedział "Tylko Sony dsc hx300b". "Bo lustrzanka to początek wydatków". Niezbyt mu wierzę, bo to sprzedawca-handlowiec jest... :) Pytanie do tych, co mieli w ręku lustrzankę. Czy taki obiektyw standardowy w Canonie 1200D jest aż tak do kitu? Zooma nie potrzebuję zbytnio. I czy na standardowym obiektywie osiągnie się dużo gorsze zdjęcia ponad np. polecony przez pana Sony ? Bo mówił coś, że matryca większa ale coś tam gorsze - przesłona, czy coś... ? ? ? Mi się zawsze wydawało, że najgorsza lustrzanka jest lepsza od kozackiej cyfrówki. Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród najgorszych.

Jest tyle różnych cyferek opisujących parametry, że się gubię. I nie jest łatwo porównać 2 aparaty...

I tak jest techniczne pytanie: Im większy zakres ogniskowych tym lepiej. Im niższa tym szerszy kadr i odwrotnie, a rozmycie tła, to wysoka ogniskowa. Jeśli popełniłem tu błąd, to poprawcie, bo tego "się nauczyłem" przed chwilą.
SONY: Ogniskowa (dla 35 mm) (Co to znaczy: dla 35mm ??? ) 24 - 1200 mm - teoretycznie super, tak? Ale z racji, że ma matrycę malutką, czyli 1/2.3 to tą ogniskową mnożymy *5.62 Co daje nam już tą "minimalną" ogniskową na poziomie 135?
A CANON ma na standardowym obiektywie: 18-55 mm Ale tu z racji większej matrycy mnożymy tylko *1,6 i mamy 28,8-88

Czyyli niższy zakres (szerszy kadr, więcej na jednym zdjęciu?) ma 1200D a większy Sony? A to jest spowodowane tym, że to Superzoom jest, tak ? Brzmi to logicznie?

W sklepie straszono mnie również brakiem stabilizacji w CANONie Jest ona aż tak straszna ? (Ani w body ani obiektywie nie ma)
Ale widzę, że można kupić tego canona również w parze z innym obiektywem już ze stabilizacją. http://www.euro.com.pl/lustrzanki/canon ... s-ii.bhtml.

Kashue, poleciłeś 1200D to teraz będę Ci truł dupala :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Bulka
Administrator
Imie: Piotrek
Auto: Stilo 5D | Croma
Silnik: 1.6+LPG 103km | 1.9 150km
Kolor: Srebrny | Srebrny

Aparat fotograficzny

Postautor: Bulka » 03 kwie 2017, 07:10

MBaran pisze:Qr Bbpost Im większy zakres ogniskowych tym lepiej. Im niższa tym szerszy kadr i odwrotnie, a rozmycie tła, to wysoka ogniskowa

z tym zakresem ogniskowych szerokim to też nie tak dobrze. Faktem jest, że sa obiektywy o zakresach np. 18-200+ ale jakoś generowanego obrazka pozostawia wiele do życzenia. Dodatkowo, taki obiektyw nigdy nie będzie miał małej przeslony. Zazywczaj takie obiektywy zaczynają się od F3.5/4 do f5.6 na końcu. Zasada jest taka, że im mniejsza wartość przeslony, tym wiecej światła pada do obiektywu, a zatem możliwe jest uzyskanie krótszego czasu naświetlania, mniejszej głębii ostrości. Co prawda, mając obiektyw np. 70-300 gdzie jego światło zaczyna się od 3.5 a kończy na 5.6 przy 300mm również głębia ostrości będzie relatywnie mała. Ale posiadając obiektyw standardowy typu 18-55 f3.5-5.6 przy ogniskowej 55mm f5.6 już takiej małej głębi nie da, a taka ogniskowa to najczesciej stosowana przy portretach (pomijam aspekt rpzeliczania ogniskowej do matrycy pełno-klatkowej).
MBaran pisze:Qr Bbpost SONY: Ogniskowa (dla 35 mm) (Co to znaczy: dla 35mm ???

w przeliczeniu do matrycy pełnej klatki (35mm).
MBaran pisze:Qr Bbpost 24 - 1200 mm - teoretycznie super, tak? Ale z racji, że ma matrycę malutką, czyli 1/2.3 to tą ogniskową mnożymy *5.62 Co daje nam już tą "minimalną" ogniskową na poziomie 135?

to sa już wartości przeliczone, nie mnożysz ponownie, wiec zakres jest 24-1200mm (ogromny).
MBaran pisze:Qr Bbpost W sklepie straszono mnie również brakiem stabilizacji w CANONie Jest ona aż tak straszna ? (Ani w body ani obiektywie nie ma)

w mało ktorym body jest stabilizacja, przeważnie w obiektywach. Poruszone zdjęcia w lustrzance zależa w głównej mierze od czasu naświetlania, ogniskowej i przesłony (logiczne). Mniejsza przesłona da Ci któtszy czas naświetlania, a wtedy o poruszenie trudniej. Ja bez problemu przy czasie 1/60s robie nieporuszone zdjęcie (bez stabilizacji).

Awatar użytkownika
MBaran
Nowy Klubowicz

Aparat fotograficzny

Postautor: MBaran » 03 kwie 2017, 09:00

Bulka ktory aparat byś bardziej polecił? Ja wciąż obstaje za lustrzanką, przekonała mnie argumentacja Kashue, że cyfrówka to ślepa uliczka.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bulka
Administrator

Aparat fotograficzny

Postautor: Bulka » 03 kwie 2017, 09:25

Jeżeli masz zamiar z fotografii zrobić większe hobby i chciałbyś rozwijać pasję, to lustrzanka. Bo kompakt zamknie Ci drogę. Takie uniwersalne superzoomy nie są wcale aż takie dobre. Jakby były, to by nie było lustrzanek bo i po co mam pakiować 2k za lustro + 3x tyle na zestaw obiektyów w porównywalnym zakresie? ;D Kupujesz lustro z kitowym obiektywem 18-55 na początek i sie uczysz. Potem możesz sobie dokupić co Ci będzie trzeba. Jak zrozumiesz, że potrzebujesz szerokiego kąta to kupujesz jakie 12mm/14mm z dobrym światłem. Jak portret, to kupujesz 50mm 1.4 np. lub do dłuższego portretu 85 1.8 canona (stare ale bardzo fajne szkło w cenie +/- 1k używane (nie znam obecnych cen)). Wiadomo, że to sa już koszty, ale zabawa 100x lepsza ;) Do tego torba, zestaw filtrów (UV, Polar, połówkoe etc etc), lampa, wężyki spustowe, oświetlenie studyjne/wyzwalacze radiowe do lampy błyskowej i masa innych możliwości.

Reasumując, bierz lustro i ucz się podstaw fotografii. Jak opanujesz tryb np. Av to już będziesz coś ogarniał (tryb półautomatyczny z preselekcją przysłony).

Awatar użytkownika
piterpalker
Nowy Klubowicz
Imie: Piotr
Auto: Fiat Stilo MW
Silnik: 1,9 JTD 115KM
Kolor: yy szary?
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=15329&p=186493#p186493

Aparat fotograficzny

Postautor: piterpalker » 15 kwie 2017, 15:15

Bulka pisze:Qr Bbpost
Reasumując, bierz lustro i ucz się podstaw fotografii. Jak opanujesz tryb np. Av to już będziesz coś ogarniał (tryb półautomatyczny z preselekcją przysłony).

Ja mam trochę odmienne zdanie. Do uczenia się podstaw fotografii nie jest potrzebna lustrzanka. W dodatku mimo, że Michałowi, jak pisze, rozmiar nie przeszkadza, to ja z doświadczenia własnego powiem, że niejednokrotnie wk..wiałem się, że muszę takie ustrojstwo targać. Najważniejsze i tak pozostaje kadrowanie i kreatywność (z tym kadrowaniem mocno powiązana). Dobre zdjęcie można zrobić byle czym. Ja zamiast następnego aparatu kupię chyba jakiegoś wypasionego Samsunga Galaxy, zdjęcia robi za***iste, zawsze jest pod ręką, światło dobre, a rozdzieloczść taka, że można plakaty drukować.

Nie patrz na wydumane testy i szczegóły techniczne. Na tym etapie zdjęcia mają się podobać, być kolorowe, a aparat ma być łatwy w użytkowaniu. No chyba, że faktycznie chcesz się uczyć uczyć. Wtedy zacząłbym od lustra nikona i taniej stałki 50mm ze światłem 1.8. Nic lepiej nie uczy kadrowania. A do tego fajne światło. Przerabiałem taki zestaw właśnie. I zastanów się nad używką. Przebieg zawsze możesz sprawdzić.

Awatar użytkownika
Bulka
Administrator

Aparat fotograficzny

Postautor: Bulka » 15 kwie 2017, 15:53

piterpalker pisze:Qr Bbpost Do uczenia się podstaw fotografii nie jest potrzebna lustrzanka.

najpierw piszesz, że nie potrzebne lustro, a potem piszesz
piterpalker pisze:Qr Bbpost No chyba, że faktycznie chcesz się uczyć uczyć. Wtedy zacząłbym od lustra

:D

Jasne, że kompakt zrobi dobre zdjecie. Ale jak sie wciagnie w fotografie nagle zauważy, że kompakt go ogranicza, bo brakuje mu np. lepszego iso, większego zakresu EV, mniejszej/większej ogniskowej, mniejszej przesłony itp. A posiadając lustro choćby amatorskie, droga stoi otworem i wystarczy tylko odpowiednia ilość $$ do realizacji celów.
50 1/8 bardzo fajne szkło do portretów, na pewno must have na początek jeżeli taki typ fotografii Cię interesuje. Zakup używanego lustra też jest dobrym wyjściem jak kolega pisze.

Awatar użytkownika
piterpalker
Nowy Klubowicz
Auto: Fiat Stilo MW
Silnik: 1,9 JTD 115KM
Kolor: yy szary?
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=15329&p=186493#p186493

Aparat fotograficzny

Postautor: piterpalker » 15 kwie 2017, 17:34

W swoim cytacie sprytnie wyrwałeś moje słowa z kontekstu ;) Na końcu zdania było jeszcze o taniej stałce 50mm. Nie bez powodu. Choć faktycznie może wyglądać, że sam sobie przeczę (mea culpa, po prostu wyraziłem się źle), to nie do końca o taki odbiór mi chodziło. Nie, lustrzanka nie jest potrzebna, żeby uczyć się podstaw. Bo dla mnie podstawy to kompozycja oraz kształtowanie pomysłowości. Do tego nie trzeba mieć trybów manualnych, fullHD i innych bajerów. Aczkolwiek (i to miałem na myśli "przecząc" pierwszej tezie), jeśli chcesz się tym zająć poważniej, to lepiej kupić faktycznie od razu lustrzankę, żeby nie wydawać kasy podwójnie. I zacząć od taniego obiektywu (stałka dobra do nauki kadrowania, ew. kitowy zoom jakiś niewielki).
Poza tym się zgadzamy :piwo: używane lustro jest dobrą opcją :hurra:

Awatar użytkownika
MBaran
Nowy Klubowicz

Aparat fotograficzny

Postautor: MBaran » 15 kwie 2017, 18:05

Jaki przebieg jest akceptowalny przy używkach? Czyli taki, żeby jeszcze w normalnych warunkach i przy wcześniejszym normalnym użytkowaniu jeszcze trochę pochodził? Wiem, że to zależy, ale tak mniej więcej... Bo widziałem jedną lustrzankę na allegro ze 107 tys zdjęć...
Obrazek

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**
Auto: Fiat Stilo 3D
Silnik: 1.9 JTD 154KM/307Nm
Kolor: Biały a raczej czarny;)
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=9037

Aparat fotograficzny

Postautor: explicit77 » 15 kwie 2017, 18:25

Po przeczytaniu z grubsza postów z wuntka tego ja tam bym jednak doradzał byś dał se spokój a zaoszczędzone w ten dość prosty sposób piniondze przepił, przehulał, cokolwiek... ;)
Rap wciąż jest ten sam, to tylko ja jestem starszy.

Awatar użytkownika
Stiłonisław
Starszy Klubowicz
Imie: .
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 Multijet 8V 120 KM

Aparat fotograficzny

Postautor: Stiłonisław » 15 kwie 2017, 18:49

Kashue pisze:Qr Bbpost Nie jestem pewien czy Nikon Coolpix B500 jest dobrym pomysłem , bo chcesz kupić za 1tyś bardzo drogi aparat cyfrowy, który choć mam bardzo dobre parametry to wciąż jest zwykłym aparatem cyfrowym. Dokładając 400zł od górnej granicy Twojego budżetu trafiasz już w cenę lustrzanek Canon 1200D i 1300D czy Nikon D3300 z jakimś podstawowym obiektywem, do których później możesz dokupić jakiś specjalny obiektyw jak już odkryjesz jakie zdjęcia najlepiej lubisz robić.
W aparatach cyfrowych pixele nie są aż tak istotne jak wielkość matrycy, a tu lustrzanki mają niesamowitą przewagę.
Proponowany przez Ciebie coolpix nie posiada pełnych manualnych ustawień oraz zapisu do RAW...a to zdecydowanie nie sprzyja tworzeniu niesamowitych ujęć, za to coolpix robi lepsze filmy i posiada wbudowany mikrofony stereo, za to do D3300 możesz podpiąć zewnętrzny mikrofon.

Pełna zgoda. Miesiąc temu kumpel z pracy zakupił tego Nikona żeby go po tygodniu oddać i za dopłatą wziąć w tym samym sklepie lusterko od Canona. Lustrzanka to zupełnie inna jakość jak i "kultura" robienia zdjęć. Tutaj jednak autorowi chodzi o wygodę, uniwersalność oraz rozmiar urządzenia. Chociaż w tym ostatnim przypadku jest to kwestia dyskusyjna... ;)

Added in 11 minutes 11 seconds:
MBaran pisze:Qr Bbpost Jaki przebieg jest akceptowalny przy używkach? Czyli taki, żeby jeszcze w normalnych warunkach i przy wcześniejszym normalnym użytkowaniu jeszcze trochę pochodził? Wiem, że to zależy, ale tak mniej więcej... Bo widziałem jedną lustrzankę na allegro ze 107 tys zdjęć...

To zależy od producenta. Ja bym lustra z przebiegiem powyżej 30 tys. klepnięć nie kupił - migawka ma jakąś tam żywotność i trzeba poszperać na forach jak to w danym modelu wygląda. Druga rzecz, że w lustrzance powyżej kilku lat pada wewnętrzna bateria podtrzymująca pamięć aparatu, jak np. data. Dostęp do baterii może być nieco utrudniony. Oczywiście można z tym żyć i po każdej wymianie akumulatorów konieczne jest ustawienie daty żeby później w exifach nie waliło prehistorią ;)
Bez Stila nie ma kołaczy.

Awatar użytkownika
MBaran
Nowy Klubowicz

Aparat fotograficzny

Postautor: MBaran » 27 kwie 2017, 22:56

Się chyba zdecydują na Nikona D3300. Alee. Jest kilka wariantów obiektywów w komplecie. Mnie interesują dwa, ale nie wiem który wybrać:
https://mediamarkt.pl/foto-i-kamery/lus ... rii-czarny
https://mediamarkt.pl/foto-i-kamery/lus ... -vr-czarny
Zatem: Różnią się czymś tam, jakieś cyferki inne mają, jeszcze nie wiem co oznaczają.
Iii inne jest: AF-S VR II względem AF-P VR I - VR to stabilizacja, to wiem
Obrazek

Awatar użytkownika
Bulka
Administrator

Aparat fotograficzny

Postautor: Bulka » 28 kwie 2017, 06:07

Z tego co wyczytałem, AF-P jest to nowszy rodzaj autofocusa - silnik krokowy. Wg informacji znalezionych w necie jest on szybszy i cichszy od AF-S i nadaje się lepiej do filmowania. AF-S to tez cichy i szybki autofocus (piezoelektryczny), ale jednak tamten ciut lepszy.
Źrodło: https://www.quora.com/Which-lens-is-bet ... ctical-use
Co do stabilizacji, z tego co wyczytałem, VR zapewnia 3EV a wersja 2 4EV kompensacji ekspozycji.

Awatar użytkownika
MBaran
Nowy Klubowicz

Aparat fotograficzny

Postautor: MBaran » 28 kwie 2017, 06:18

Mniej wiecej tez to znalazlem. Ale tu jeat nowszy autofocus i gorsza stabilizacja albo lepsza stabilizacja i gorszy autofocus. I nie wiem ktora pare wybrac. I czy to "nowsze" jest zauwazalnie lepsze od starego.
I czym sie rozni jakas kompensacja 3ev od 4ev cokolwiek by to nie znaczyło :P

Oraz: obiektywy roznia sie czyms jeszcze. Spójrz na oznaczenia na obiektywie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bulka
Administrator

Aparat fotograficzny

Postautor: Bulka » 28 kwie 2017, 06:33

MBaran pisze:Qr Bbpost czym sie rozni jakas kompensacja 3ev od 4ev cokolwiek by to nie znaczyło

oznaczza to w skrócie tyle, że 3EV zapewnia nieporuszone* zdjęcie przy 3 krotnie gorszych warunkach oświetleniowych a 4EV przy 4 krotnie gorszych. Przykład: Nieporuszone zdjęcie bez stabilizacji robisz przy 1/60 sekundy, przy stabilizacji 3EV jesteś w stanie zejść do 1/8, a przy 4EV do 1/4.
* wiele zależy też od Twojej ręki :D

Awatar użytkownika
MBaran
Nowy Klubowicz

Aparat fotograficzny

Postautor: MBaran » 28 kwie 2017, 06:56

Teraz pozostaje pytanie. Ktory wybrać. Bo każdy ma w sobie tylko połowę nowości. No i różnia sie jakimiś cyferkami dodatkowo...
Obrazek

Awatar użytkownika
Bulka
Administrator

Aparat fotograficzny

Postautor: Bulka » 28 kwie 2017, 07:04

Ja Ci panie nie powiem bo ja sie na nikonach nie znam, jam canonier, ale też troche zafocany już :D

Awatar użytkownika
MyLifebeLike
Klubowicz
Imie: Krzysiek
Auto: Było Stilo jest AR 159 SW
Silnik: 1.9 JTDm 16 V
Kolor: Black
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=7464

Aparat fotograficzny

Postautor: MyLifebeLike » 28 kwie 2017, 16:34

MBaran pisze:Qr Bbpost Tak czytam i szukam. Pytałem z ciekawości pana w sklepie co by polecił do 1400zł. Powiedział "Tylko Sony dsc hx300b". "Bo lustrzanka to początek wydatków". Niezbyt mu wierzę, bo to sprzedawca-handlowiec jest... :) Pytanie do tych, co mieli w ręku lustrzankę. Czy taki obiektyw standardowy w Canonie 1200D jest aż tak do kitu? Zooma nie potrzebuję zbytnio. I czy na standardowym obiektywie osiągnie się dużo gorsze zdjęcia ponad np. polecony przez pana Sony ? Bo mówił coś, że matryca większa ale coś tam gorsze - przesłona, czy coś... ? ? ? Mi się zawsze wydawało, że najgorsza lustrzanka jest lepsza od kozackiej cyfrówki. Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród najgorszych.

Podobnie jak Ty tylko dwa lata wstecz szukałem aparatu do 1500 zł chciałem kupić używaną lustrzankę ale stwierdziłem co nowe to nowe. Pogrzebałem trochę w internecie naczytałem się o aparatach superzoom pojechałem do sklepu po Nikona ( nie pamiętam już dokładnie modelu ) bo były dobre opinie o nim ale okazało się że mają ostatnią sztukę na półce i trzeba czekać na dostawę ale Pan sprzedawca doradził mi żeby wziąć sobie Sony HX300 aparat w podobnej cenie zoom optyczny x50 że matryca Exmor-R która robi lepsze zdjęcia w słabych warunkach i skusiłem się na Sony.

Aparat fakt jest super wykonany ale co do zdjęć to jest tak sobie robi dobre zdjęcia ale nie powalają na kolana w dobrych warunkach oświetleniowych mój Huawei P8 robi takie same a może i lepsze przy słabym oświetleniu bez lampy również podobnie komórka wysiada dopiero w ciemności bo Sony ma mocną lampę błyskową. Plusy aparatu bardzo dobra stabilizacja obrazu na pełnym zoomie +50 optyczny i +50 cyfrowy da się zrobić zdjęcie bez statywu ( jak znajdę to wrzucę zdjęcia księżyca zrobione tym aparatem ) drugi plus aparat kręci filmy bardzo dobrej jakości. Ogólne jest polecany za jakość zdjęć chociaż mnie nie powalają są dobre i tyle chyba że ja nie potrafię jeszcze robić nim zdjęć :P

Awatar użytkownika
MBaran
Nowy Klubowicz

Aparat fotograficzny

Postautor: MBaran » 29 kwie 2017, 12:06

Kupiłem wczoraj Nikona D3300. Kończą się już po sklepach, więc postanowiłem nie czekać.
Teraz pozostaje długa nauka obsługi.
Obrazek

szogoon
Nowy Klubowicz
Imie: Przemek
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.2 80KM

Aparat fotograficzny

Postautor: szogoon » 30 kwie 2017, 08:32

MyLifebeLike - jakbyś kupił coś z większą matrycą to byś widział różnicę w jakości obrazka :)

Wróć do „Na luzie”