Wakacje. Polecamy atrakcje.

Rozmowy nie tylko o samochodach. Wrzućmy na luz.
bzykol
Starszy Klubowicz
Imie: Pieter
Auto: Fiat Stilo Multiwagon
Silnik: 1.6 103 KM
Kolor: Grigio Tecno VR
Prezentacja auta: http://wdm.zmudaweb.pl/p,bzykol,19
Kontaktowanie:

Postautor: bzykol » 22 lip 2016, 22:55

Kochani, mamy wakacje i urlopy, polecajmy sobie tutaj WYJĄTKOWE atrakcje turystyczne. Takie, które mielą suty, urywają dupę, niszczą mózg i portfel :) Rzeczy, na których bez bólu wydacie ostatnie grosze. Dla nas, dla dzieci dla żon, dla dziewczyn itd :)

Ja na wstępie polecam:
Nad morzem:
1. Łeba park - park dinozaurów. Sporo w życiu zwiedziłem i widziałem, ale ten park mnie rozwalił na maksa. Sporo kosztuje, ale warte każdej wydanej złotówki. Spędziliśmy tam 7 godzin i jeszcze było nam mało. W cenie zjeżdżalnie pontonowe (czad. I do bólu! Zjeżdżacie aż się Wam znudzi!), strzelanie z łuku, z wiatrówki, teatrzyki i pokazy magiczne dla dzieci, płukanie złota, mini zoo (fajne) i pierdyliard różnych atrakcji. Wszystko bez ograniczeń czasowych. Zabawa na cały dzień. Musi być ładna pogoda, bo wszystko jest na powietrzu. Polecam wziąć wór gotówki, bo nie we wszystkich punktach gastronomicznych wewnątrz można płacić kartą. Dodatkoqe atrakcje też raczej za gotówkę. Polecam. lebapark.pl

W górach:
1. Park niespodzianek w Ustroniu koło Wisły - mega odjazd dla każdego. Dzikie zwierzęta biegają wolno i jedzą z ręki. Czad, czad, czad. Byłem tam 2 razy i na pewno pojadę jeszcze nie raz. Z tego co pamiętam to cena też nie zwaliła mnie z nóg. Atrakcja na jakieś 6 godzin. Wewnątrz w cenie pokazy lotów ptaków drapieżnych, ciekawe lekcje, pokazy lotów sów (fajowe), dla dzieci plac zabaw, trampoliny, cuda wianki.

2. Szczawnica. Polecam wyjazd krzesłem (albo wyjście) na Palenicę. Tam jest tor saneczkowy (sanki na rolkach). Cudne widoki, zabawa głównie dla dzieci, choć i dorosły się przy dziecku ucieszy. Pakiet zjazdów jest dość drogi. Dobre wyskoczyć po południu. Jak ktoś ma warunki żeby połazić po górach to cały beskid jest super, a na sympatyczny spacer w ciszy i spokoju polecam minąć Szczawnicę i dojechać do Doliny Białej Wody (albo po drodze do wąwozu Homole, ale tam się robi tłoczno).

Podrzucajcie swoje typy. W Polsce jest tyle miejsc wartych zobaczenia!

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**
Imie: Piotr
Auto: Fiat Stilo 3D
Silnik: 1.9 JTD 154KM/307Nm
Kolor: Biały a raczej czarny;)
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=9037

Re: Wakacje. Polecamy atrakcje.

Postautor: explicit77 » 22 lip 2016, 23:01

Chorwacja. Cała cyc miażdży i można tak bez końca. Nie warto siedzieć w jednym miejscu bo pięć kilometrów dalej już można śmiało odkrywać na nowo. No i jakby co to polecam odpuścić autostrady a iść na całość i ogień przez Bośnię i Hercegowinę. Zaprawdę, warto.
Z nad naszego morza już typowo pod względny spokój i dzieciaki to Stegna jest spoko.
Rap wciąż jest ten sam, to tylko ja jestem starszy.

Awatar użytkownika
Hehłacz
Nowy Klubowicz
Imie: Radek
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.9 JTD 115KM
Kolor: niebieski
Prezentacja auta: stilo-jtd-115km-czyli-jak-zaprzyja-niam-si-z-fiatem-t12892.html

Postautor: Hehłacz » 23 lip 2016, 10:56

Jak dla mnie jedną z lepszych atrakcji, jakie widziałem to kompleks Riese. Generalnie są to pozostałości po budowie kompleksu, który tak do końca nie wiadomo, do czego miał służyć, przez Hitlera. Mieści się to w okolicach Wałbrzycha i obejmuje m.in. dość znany Zamek Książ. Polecam, bo jest to dobrych kilka dni zwiedzania (jeżeli chcemy zrobić o porządnie, trudniejszymi trasami). A i trochę historii człowiek liźnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
kudlaty2344
Nowy Klubowicz
Imie: Rafał
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 jtd
Kolor: bordowy
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=9900

Postautor: kudlaty2344 » 24 lip 2016, 20:46

Hehłacz !

Zgadzam się z Tobą w 100 procentach !

Kompleks Riese to świetny pomysł dla ludzi którzy lubią klimaty historyczne. Warto pojechać do Głuszycy zobaczyć co ludzie 70 lat temu potrafili wyrzeźbić w skale. Byłem pod ogromnym ogromnym wrażeniem kiedy to zobaczyłem :)

Z podobnych atrakcji dolnego śląska warto zaliczyć: Twierdza Kłodzko i rynek (kręcili tam 4 pancerni i pies :D ), Twierdza srebrna góra, kopalnia złota w Złotym stoku, kolejna baza hitlerowców w Ludwikowicach Kłodzkich w której to rzekomo mieli testować obiekty pionowego startu o kształcie talerza :D PONOĆ ! :D

A z bardziej naturalnych spraw to Błędne skały, Szczeliniec Wielki, Skalne Miasto w Adszprach w Czechach, góry sowie , dla mniej wymagających Polanica Zdrój, Lądek Zdrój, Kudowa, Duszniki, Zieleniec dla "odmóżdżenia" i masa masa innych bardziej lub miej ciekawych miejsc na Dolnym Śląsku :)

Polecam !

Awatar użytkownika
MBaran
Nowy Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Stilo
Silnik: 2.4
Kolor: Grigio Orione Vr. (675)
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=12647

Postautor: MBaran » 31 lip 2016, 22:30

Byłem dziś, suty wciąż nie zmielone, du** na miejscu, mózg niezniszczony, ale portfel nadszarpnięty ;)
Mowa o Dolnej Moravie w Czechach. Dużo się rozpisywać nie będę, bo wszystko można zobaczyć na ich stronie. Na pewno warto, a wygląda na to, że za jakiś okres rozwinie się to do jeszcze większych rozmiarów.
Strona: http://www.dolnimorava.cz/_pl/sciezka-w-oblokach/
W skrócie:
- Ścieżka w obłokach - świetna kręta "wieża" , z "atrakcjami, czyli podłogą na samym szczycie z grubej siatki i zjazdem z samej góry w rynnie. Piękne widoki i mimo natłoku turystów nie jest ciasno. Nieograniczone czasowo wejście, acz drogawe może dla niektórych, bo 200Kc od osoby. (są bilety rodzinne, zniżki dla małych dzieci itp. Szczegóły na stronie) Na górę można dostać się dosyć hardcorową (dla osób o siedzącym trybie życia) ścieżką, lub wyjechać wyciągiem - można kupić różne wariacje biletów, w tym np. wjazd+wejście na wieżę.
-Na górze uraczyć można się piwem (35Kc) i zjeść Klobasę ( i wiele innych knedli, ale nie odważyłem się zamawiać w ciemno) z widokiem na góry, opalać się na leżakach, lub wypożyczyć rower i zjechać na świetnych, trochę hardcorowych trasach rowerowych.
- Na dole: tor bobslejowy, restauracje, hotel, ścianki wspinaczkowe ect. Wszystko można obejrzeć na ich stronie podanej wyżej...

A na pewno nie lada atrakcją będzie - http://www.dolnimorava.cz/_pl/mamut-park-wodny/ Park dla dzieci, najlepiej chyba tak w wieku koło 6 lat. Na pewno mnóstwo zabawy, zwłaszcza, że bilet jest bez ograniczenia czasowego...
Obrazek

Awatar użytkownika
Qba
Starszy Klubowicz
Imie: Marcin
Auto: STILO 3D
Silnik: JTD 115KM - 145KM
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.p ... 852#p45852

Postautor: Qba » 01 sie 2016, 22:38

A może ktoś podpowiedzieć gdzie można by się wybrać w góry lecz na szlaki przystosowane do pchania wózka ( dziecko 1 rok) ?? Myślałem o kierunkach Głóchołazy lub Wisła - bo na Rysy z wózkiem raczej nie wejdę :P

Awatar użytkownika
fanduc
Nowy Klubowicz
Auto: Bravo
Silnik: 1.4 T-Jet 150 KM
Kolor: Maserati Blue

Postautor: fanduc » 01 sie 2016, 23:26

Na początek proponuję koledze górę Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Piękne widoki . Można podjechać prawie pod szczyt . Wózek też można wepchać na szczyt z samego dołu ( ok 3 godziń jak się było w GROMIE ;D ) ale ....... :faint: :faint: wtedy satysfakcja GWARANTOWANA :clap: :clap: :clap:

Awatar użytkownika
MBaran
Nowy Klubowicz
Silnik: 2.4
Kolor: Grigio Orione Vr. (675)
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=12647

Postautor: MBaran » 01 sie 2016, 23:29

A jak ze Śnieżką? Dawno nie byłem i nie pamiętam jak jest, ale z tego co kojarzę ścieżki są... wykostkowane? wybrukowane? Musiałbyś poszukać bardziej szczegółowo...
Albo rozwiązanie które często spotykam w górach: Nosidełko i brać dzieciaka na plecy. Będzie miało dobre widoki ;)
Obrazek

szogoon
Nowy Klubowicz
Imie: Przemek
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.2 80KM

Postautor: szogoon » 02 sie 2016, 09:38

Wózek to średnia opcja - takich dróg nie ma zbyt wiele. 100 razy lepiej zorganizować nosidełko (są wypożyczalnie) i przejść się łatwymi drogami. Nie raz widziałem jak rodzice wracali chochołowską z wózkiem, który się po drodze rozwalił.
Jeśli już się upierasz przy asfalcie - droga do Moka, a na Słowacji jest droga do Popradskiego Stawu. W zasadzie to nawet magistralą można by pocinać bo jest w miarę równo.

Awatar użytkownika
Qba
Starszy Klubowicz
Auto: STILO 3D
Silnik: JTD 115KM - 145KM
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.p ... 852#p45852

Postautor: Qba » 02 sie 2016, 22:45

Jak by tylko moja mała chciała usiedzieć w nosidełku...

Awatar użytkownika
PiQ
Klubowicz
Auto: Stilo Schumacher
Silnik: 1,9 mjet 16v
Kolor: corsa rosso
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=9569#p122743

Postautor: PiQ » 13 paź 2016, 09:25

bzykol pisze:Kochani, mamy wakacje i urlopy, polecajmy sobie tutaj WYJĄTKOWE atrakcje turystyczne. Takie, które mielą suty, urywają dupę, niszczą mózg i portfel :) Rzeczy, na których bez bólu wydacie ostatnie grosze. Dla nas, dla dzieci dla żon, dla dziewczyn itd :)

Wszyscy o wyprawach do Polski więc ja opiszę kilka z moich zagranicznych wypraw - nie ma sensu opisywać wszystkich :)

no to zaczynamy :)

1. Szkocaja - Edynburg - fajne miasto nieprzytłaczające. Nie można sie tam nudzić. Inverness dla tych co lubią spokojniejsze klimaty. Dla tych co lubią na prawdę spokój to Orkady. Dla tych co lubią zapierające dech w piersiach widoki definitywnie wyspa Skye. No i większość z kim rozmawiasz się dziwi że Polacy mogą tam przyjechać na urlop / wakacje :hah:

2. Irlandia - Galway i okolice - bardzo przyjemnie bardzo ładne widoki (mocno zielono póżną wiosną / latem ). Będąc w okolicy na pewno trzeba podjechać na Moherowe Klify (troche komercyjne) oraz wyspy Aran (można kupić bilet na prom z wliczonym wypozyczonym rowerem na miejscu i samemu sobie pozwiedzac).
Tralee i dalej Dingle - niesamowicie malownicza linia brzegowa - klify / ocean. Tam jest cisza spokój i też ludzie się dziwią że się przyjechało na urlop :D
Limerick - można pominąc - miasto bardzo przemysłowe.
Polecam Irlandie na św Patryka

3. Holandia - Kinderdijk - skansen drewnianych wiatraków które w dalszym ciągu są w użyciu i w jednym z nich dalej nawet mieszka jedna rodzina. No i będąc koło Amsterdamu koniecznie trzeba wstąpić (tylko wiosną) do ogrodów Keukenhof. Są to najsłynniejsze ogrody kwiatowe. Amsterdam - parkingi mega drogie (10€/godzinę) ale fajną opcją jest park & ride (8€ parking na 24h - w cenie bilet komunikacją do centrum i z powrotem dla wszystkich pasażerów). Będąc w Amsterdamie fajnie jest wypożyczyć sobie rower i pojeździć sobie i pozwiedzać we własnym tempie. Rotterdam można odpuścić - miasto biznesowe i puste w weekendy. Poza tym dużo wiatraków i dużo kwiatkow - to co panie najbardziej lubią :D

4. Portugalia - w zasadzie całe południowe wybrzeże warte jest zobaczenia. Przepiękne klify wchodzące wprost w atlantyk no i koniecznie trzeba podjechać na latarnie morską na przylądku św Vincenta o zachodzie Słońca. Jest to najbardziej na zachód wysunięta kontynentalna część Europy. Będąc w tym miejscu pierwszy raz w życiu widziałem tam szybko zachodzące Słońce (od momentu dotknięcia Słońca do tafli wody do jego całkowitego zniknięcia upływa dosłownie kilkanaście sekund). Uwaga tam jest bardzo witrznie i chłodno. Mimo że temperatura w ciągu dnia potrafi dochodzić do 35-40*C to tuż po zachodzie tak potrafi wiać i w powietrzu unosić się mgiełka wodna z rozbryzgu fal że temperatura spada do 10-15*C
Lagos - przepiękne plaże. Duże i takie maleńkie na których pomieści sie kilka bądz kilkanaście osób. Niektóre takie że dopłynąć się da tylko wodną taksówką bo są okrążone skalnymi klifami. Same skały zmieniaja swój wygląd w zależności od pory dnia. W południe są biało kremowe a o świcie i zachodzie słońca stają się pomarańczowe. W Lagos też warto pochodzić sobie po waskich ulicach poza centrum i napić się kawy i zjeść lokalne ciasteczko w jednej z wielu przydomowych kawiarenkach. Bajka
Lizbona jak to stolica jest droga ale jak się dobrze poszuka to też można w miarę tanio i dobrze zjeść. Polecam Lizbonę wieczorami

5. Malta - to polecam dla tych którym nie do końca odpowiada angielska pogoda. Na malcie zawsze jest ciepło. No w zimowych miesiacach jedynie może silniej wiać ale dla nas jest ciepławo. Warto tam jeździć komunikacją miejska która wszedzie dojedzie. Bilet miesięczny na całą wyspę tani (12€\tydzień dla dorosłej osoby) więc nie opłaca się jeździć samochodem. Komunikacja wszędzie dojeźdza. Będąc na Malcie spotkamy gwarne miasta jak Valetta, bądź "imprezownie" jak St Paul's Bay ale większość miejsc jest cichych i spokojnych w sam raz żeby się zrelaksować.

7. No i jak ma być na bogato nie szczędząc grosza to Australia - jedynie mogę powiedzieć coś o wschodnim wybrzeżu gdyż Australia jest przepotężna i nawet miesięczne wakacje to za mało żeby samo jedno wybrzeże zobaczyć. Brisbane - miasto w którym każdy coś znajdzie dla siebie. Może być gwarno jak również może być spokojnie. Koniecznie trzeba się przepłynąć promem rzecznym (komunikacja miejska) wtedy poogladamy sobie większość wieżowców i będziemy mieć przegląd na całe miasto. Parkingi w centrum koszmarnie drogie nawet dla samych Australijczyków więc auto zostawiamy poza centrum.
Warto się wybrać na Fraser Island - piękne plaże i widoki.
Gold Coast - swojego rodzaju imprezownia w mieście w sumie nie ma co zobaczyć czy zwiedzać jadnakże warto się tam zatrzymać chociażby aby pojechać zobaczyć lasy deszczowe (polecam jednak zorganizowaną wycieczkę bo to nie są lasy Europejskie tylko coś a'la dżungla). Warto pojechać do Lamington National Park oraz Tamborine. No i będąc w Gold Coast obowiązkowo kolacja przy zachodzie Słońca w restauracji na 77. piętrze z widokiem na całe wybrzeże :)
Sydney - na prawdę wielkie miasto i mega zatłoczone. Nie polecam nikomu poruszać się samochodem w godzinach szczytu - w tak wielkim ruchu ulicznym i w takim szybkim tempie nie jeżdziłem jeszcze nigdy a w wielu dużych miastach jeździłem w godzinach szczytu. Sami Australijczycy odradzają jazdę samochodem po Sydney.
Samo Sydney jak najbardziej godne polecenia. Obowiązkowo do zobaczenia Opera House (można wykupić sobie wycieczke z przewodnikiem po całej operze) - robi na prawdę wrażenie. Warto też przejść sie po Harbour Bridge i podziwiać widoki na całą zatokę (czy jak to nazwać).
Podróżując autem między Brisbane a Sydney warto się zapuścić na jedną z bocznych uliczek żeby zobaczyć namiastkę outbacku (prerii) i prawdziwych australijskich farm. Namiastkę gdyż żeby dotrzeć na prawdziwy outback z czerwonymi szutrowymi drogami trzeba by jechać minimum 8 godzin w głąb lądu. Tam zaczyna się prawdziwy outback :D W mniejszych miasteczkach tj. Grafton, Nambucca, South West Rock, Hat Head, Port Macquire, Forster etc... wszedzie będzie można podziwiać historyczne budynki z werandami i pięknymi tarasami. Co prawda ich historia ma tylko 200 lat ale na prawde nie raz spacerując po miasteczki można się poczuć jak w końcówce lat 1800 i mieć wrażenie że jest się na dzikim zachodzie :)
Cains - tu jest gorąco (25-30*C) i parno nawet w ich zimie (od maja do września). Plaże bajeczne piaszczyste i na nich palmy widoki jak z obrazka :D Problem w tym że nie wolno się tam kąpać bo są krokodyle i czasami meduzy które są na prawdę niebezpieczne (osa morska). Jak niebezpieczna jest ta meduza może świadczyć fakt że jak się jest przez nią poparzonym to niezwłocznie należy polać poparzone miejsce octem i jak najszybciej udać się do szpitala. Mając szczęście spędzimy wtedy w szpitalu od kilku dni do kilku miesięcy w bólach nie mając szczęścia spisujemy na szybko testament :roll:
Będąc w Cains obowiązkowo należy się wybrać na rafę koralową (Great Barrier Reef). Mnóstwo firm organizuje rejsy wraz z nurkowanie z ekwipunkiem jak zównież snorkling do wyboru do koloru. Niesamowite wrażenia gwarantowane. Nurkuje się daleko od linii brzegowej także nie ma tam krokodyli. Jest się w kombinezonie ochronnym także nie ma również niebezpieczeństwa poparzenia przez osę morską a patrolujące helikoptery sprawdzają czy nie zbliża się jakiś rekin. Może brzmi to wyjątkowo przerażająco i zniechęcająco ale na prawde wszystko jest dopięte na ostatni guzik i bezpieczeństwo jest tam wyjątkowym priorytetem. Będąc w Cairn warto wybrać sie do Kurandy i również zobaczyć las deszczowy oraz przejechać sie zabytkową kolejką w zabytkowym wagoniku (Kuranda Scenic Railway).

No i na sam koniec powiem że nie jest tak niebezpiecznie w Australii jak się ogólnie przyjęło. Nie jest prawdą że krokodyle rekiny węże i pająki tylko czyhają żeby nas pożreć. Trzymając się pewnych lokalnych zasad nic nam się nie stanie. Niebezpieczne gatunki zwierząt trzymają sie z daleka od siedzib ludzkich. Jednakże nie należy sobie beztrosko wchodzić do jakiegoś napotkanego na bezdrożach jeziorka gdyż możemy przeszkodzić krokodylowi w wygrzewaniu się. Będąc na outbacku wytrzepujemy buty przed ich założeniem. Będąc w lesie deszczowym staramy się nie dotykać niczego a kategorycznie jest zabronione zrywanie czegokolwiek i zjadania oraz zbaczanie ze ścieżek. Australijczycy uwielbiają klapeczki typu flip flop jednakże są one dobre do miasta bądź na plaże i bez obuwia ochronnego i dlugich spodni do wysokich traw także nie wchodzimy. Podróżując autem staramy się unikać jady po zmierzchu z powodu budzącej się do życia fauny. Kangury potrafia wyskoczyć na drogę na prawdę w ostatniej chwili i nigdy nie jest to jeden osobnik tylko kilka (nawet jak ich na pierwszy rzut oka nie widzimy to zapewniam zawsze jest ich więcej). No i koale - występują praktycznie wszędzie i nie sa zbyt ruchliwe podczas przeczolgiwania sie przez drogę. Trafiając w takie zwierzątko można sobie zrobić na prawde niezłą szkodę.
Australia jest na prawde olbrzymim krajem oferującym prakrycznie wszystko co można sobie tylko zapragnąć. Z czystym sumieniem polecam. Jeden problem który mi nie do końca pasował (nie dotyczy centrum Sydney i Gold Coast) to wszystko jest zamykane ok 17-18 i nie kupisz nic ani nic juz nie zjesz bo zamknięte. Dotyczy to stacji benzynowych nawet tych największych np Shell, BP

8. na zakończenie - coś co na prawdę miażdzy to Nowa Zelandia. Pierwsze wrażenie z Nowej Zelandii (podczas zbliżania sie do pasa starwowego) wielkie WOW WOW WOW WOW. Mega zielono i mega pagórkowato. Ogólnie wszystko tam wygląda jakby pokryte grubym pluszowym mega zielonym dywanem. Do tej pory myslalem że Irlandia jest zielona ale Nowa Zelandia przebiła ją bez problemów. Będąc na Nowej Zelandii warto również zapuścić się na odludzia aby podziwiać widoki. Nowa Zelandia jest o tyle na plus że tutaj nie ma już tylu zagrożeń co w Australii. Podczas jazdy autem trzeba uważać na biegające ptaszki kiwi ale one są raczej szybkie i nie ma problemu z ich rozjechaniem. Na pewno warto pojechać do Matamata i zwiedzić Hobbiton (pochodzić ścieżkami pomiedzy norkami hobbitów, wejść do jednej z norek czy napić się zielonego piwa imbirowego w karczmie Green Dragon :piwo: )

Powyższe opisy są bardzo skrótowe ale jakby ktoś chciał bardziej szczegółowe informacje łącznie z miejscami noclegowymi, gdzie warto zjeść, co dokładnie zwiedzić jak sobie czas rozplanować etc..... to służę dokładnymi informacjami :)
Passions make the world go round - only sky is the limit

Awatar użytkownika
BS
Starszy Klubowicz
Imie: Sebastian
Auto: Fiat Stilo Active SW
Silnik: 1.9 JTD 115KM
Kolor: Kryształowa zieleń
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=7026
Kontaktowanie:

Postautor: BS » 16 maja 2017, 07:40

Z innej beczki:
Jak wiecie w ten weekend mam ślub a w przyszłym tygodniu chciałbym gdzieś polecieć i wygrzać trochę dupsko.
Za granicę nigdy nie latałem to będzie pierwszy raz-co możecie polecić na pierwszy taki wypad, tylko żeby było w okresie majowym w miarę ciepło żeby wygrzać stare kości ?!
Kwota na wypad nie większa niż 5 tys. za dwie osoby :) ...

My celujemy w Hiszpanie póki co bo można dużo zwiedzić i ceny są całkiem przystępne :)
Obrazek

Awatar użytkownika
mich_616
Klubowicz
Silnik: 1.9 JTD
Kolor: Grigio Sassi 823

Postautor: mich_616 » 16 maja 2017, 09:18

BS pisze:Qr Bbpost Z innej beczki:
Jak wiecie w ten weekend mam ślub a w przyszłym tygodniu chciałbym gdzieś polecieć i wygrzać trochę dupsko.
Za granicę nigdy nie latałem to będzie pierwszy raz-co możecie polecić na pierwszy taki wypad, tylko żeby było w okresie majowym w miarę ciepło żeby wygrzać stare kości ?!
Kwota na wypad nie większa niż 5 tys. za dwie osoby :) ...

My celujemy w Hiszpanie póki co bo można dużo zwiedzić i ceny są całkiem przystępne :)

Sprawdź sobie Grecką wyspę Korfu. Bardzo zielona, są góry, piękne morze. Na południu miasta imprezowe, na północy masz tyle zabytków że mi 12 dni nie starczyło. Ja byłem we wrześniu ale w maju podobno wyspa jest obsiana storczykami. Polecam hotel Aeolos Beach Resort, ja tam byłem z Itaką. Jest w centrum wyspy praktycznie także wszędzie blisko. Temperaturę masz tu: https://www.accuweather.com/pl/gr/kerkyra/184656/may-weather/184656 więc zmarznąć nie powinieneś ;) Jedyny minus dla mnie to koty, pełno kotów. Idziesz do lasu a tam koty jak wiewiórki u nas skaczą po drzewach, w mieście to samo ;/ No chyba że lubicie koty.

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**

Postautor: explicit77 » 17 maja 2017, 09:49

To jak Hiszpania to może Teneryfa. Roczne wahania temperatur około 5 stopni :8

sahtex
Imie: Anna
Auto: Bzelik
Silnik: 2,0
Kontaktowanie:

Postautor: sahtex » 26 cze 2017, 12:34

Wyjątkową atrakcją Gdańska jest Centrum Hewelianum. W budynkach dawnych fortyfikacji położonych na Górze Gradowej zapewnią Wam widok na panormę Gdańska, ale przede wszystkim świetną zabawę i naukę dzięki nowoczesnym multimedialnym wystawom. To w Centrum Hewelianum możecie dokonywać doświadczeń w Laboratorium Pana Kleksa, przejść się przez 7 kontynentów na wystawie "Dookoła Świata" czy przenieść się w przeszłość w ramach wystawy "Wehikuł Czasu". To tu niedługo otwarte zostanie pierwsze podziemne planetarium w Polsce.

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**

Postautor: explicit77 » 26 cze 2017, 17:45

No, z Panem Kleksem to chętnie bym se pogadał ;D

Awatar użytkownika
fanduc
Nowy Klubowicz

Postautor: fanduc » 05 lip 2017, 22:03

Witam . Ktoś z tamtych stron może polecić jakiś solidny parking w Kołobrzegu ? Okolice molo ,portu ?

Awatar użytkownika
Bulka
Administrator
Imie: Piotrek
Auto: Stilo 5D | Croma
Silnik: 1.6+LPG 103km | 1.9 150km
Kolor: Srebrny | Srebrny

Postautor: Bulka » 06 lip 2017, 06:44

Jak byłem w tamtym roku w Kołobrzegu (przejazdem) to o parking tam stosunkowo cieżko w sezonie. W ścisłej okolicy portu/molo/latarni sporo jednokierunkowych uliczek z parkingami płatnymi (parkomaty), kilka większych płatnych parkingów, z czego jeden tuż obok portu (często zapchany do granic możliwości), ale tez jak dobrze pamiętam troche dalej od centrum, reklamowany na bannerach parking pod jakąs galerią handlową (bezpłatny). Mnie się udało zostawić samochód na ulicy portowej, przejechałem tam ze 4 razy i sie udało :)

DalamarPL
Klubowicz
Imie: Krzysztof
Silnik: 2.4 170KM
Kolor: zółty

Postautor: DalamarPL » 06 lip 2017, 08:10

Podpinam się do pytania o parking w Kołobrzegu przy porcie.
Zależy mi na strzeżonym (a nie na ulicy), bo auto zostawiam na 5 dni. Jak najbliżej portu. Będę koło 6 rano, więc miejsce powinno być.
Ktoś coś poleci w rozsądnej cenie?

Awatar użytkownika
welrasi
Nowy Klubowicz
Imie: Darek
Silnik: 1.6 103KM LPG

Postautor: welrasi » 06 lip 2017, 10:26

Ja polecam okolice Suwalszczyzny , bardzo dużo jezior i lasów :) Można odpocząć od zgiełku miasta.

Awatar użytkownika
fanduc
Nowy Klubowicz

Postautor: fanduc » 06 lip 2017, 20:23

W Kołobrzegu na ul Reymonta 15 ( chyba ) jest parking : na rampie kolejowej . Trzeba wjechać i tam są parkomaty. Trzeba szukać pana w kowbojskim kapeluszu i u niego na trawie pod domem 1godz/3 zł . Polecam

Wróć do „Na luzie”