Alkomacik

Rozmowy nie tylko o samochodach. Wrzućmy na luz.
Awatar użytkownika
michalfc
Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Stilo
Silnik: 1.2 16v Pałer
Kolor: Nero 601
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=6652

Alkomacik

Postautor: michalfc » 10 sie 2015, 09:19

Nawiązując do tematów rozmów po pijaku oraz nalewek chciałem się poradzić odnośnie alkomatu. Wiecie jak ze skutecznością takich dajmy do 100zł a do 500 czy nawet droższych czy to wszystko to samo? Zamierzam sobie jakiegoś sprawić. A na komisariat mam koło 6km więc nie bardzo. W domu mam alkomat co prawda z dość dużo się go sprzedaje na allegro(chyba można się takim czymś sugerować), ale jakoś nie jestem na nim pewny. Z chęcią bym zasiągnął jakiejś porady. Cena myśle tak do 300zł.

bzykol
Starszy Klubowicz
Imie: Pieter
Auto: Fiat Stilo Multiwagon
Silnik: 1.6 103 KM
Kolor: Grigio Tecno VR
Prezentacja auta: http://wdm.zmudaweb.pl/p,bzykol,19
Kontaktowanie:

Re: Alkomacik

Postautor: bzykol » 10 sie 2015, 22:26

Mieliśmy kilka razy takie zabawki na grubszych imprezach. Kumpel przynosił alkomat, którym jego ojciec badał trzeźwość swoich pracowników. Do tego wór ustników. Takie urządzonko właśnie za 499 zł.
Dopiliśmy jak dziki, badaliśmy się i okazało się, że po 1,5 dnia łojenia ogół miał ~3,5-3,7 promila. Powiedzmy, że nawet by się zgadzało. Ale zdarzyły się dwa wyjątki. Jeden ile by nie wypił nie wydmuchał więcej niź 1,5 (a miał z czego dmuchać, bo nie opuszczał ani pół bani), a drugi jaki by nie był trzeźwy zawsze wydmuchiwał alkomat poza skalę, czyli ponad 4 promile. Po trzeciej nocy wszyscy przedmuchali akkomat poza skalę z wyjątkiem tego jednego, który wydmuchał 1,7. Po czwartej albo piątej nocy (nie pamietam ;) ) wszyscy już trzeźwieli i schodzili z wynikami poniżej 2 promili, a ten jeden delikwent dalej dmuchał ponad 4. Reasumując: nie wierzę temu
Obrazek

Awatar użytkownika
Prezesq3
Nowy Klubowicz
Imie: Adrian
Auto: Stilo MW
Silnik: benzyna 1.8 133KM

Postautor: Prezesq3 » 12 sie 2015, 14:34

Wszystkie te urządzenia podają przypuszczalny poziom alkoholu i też bym za bardzo nie wierzył tym wskazaniom.

Gdybym kupował dla siebie to na pewno nie z tych najtańszych. Przede wszystkim musi to być urządzenie które da się skalibrować, bo przynajmniej raz na rok/dwa trzeba to robić, chyba że się korzysta naprawdę często to po 300-500 użyciach.

Do tego trzeba pamiętać o prawidłowej eksploatacji, bo idzie łatwo rozkalibrować alkomat, czyli nie testujemy zaraz po piciu, paleniu etc. musi być przynajmniej 30 min przerwy. Nie dmuchamy też z całej siły tylko lekko, żeby przypadkiem nie zapluć sensora.

Awatar użytkownika
terranova
Nowy Klubowicz
Imie: Kacper
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 Diesel 115 KM
Kolor: srebrny metallic

Postautor: terranova » 20 sie 2015, 08:43

No najlepiej było by kupić taki jak używa policja, chociaż on co prawda nie pokazuje dokładnego wyniku tylko zielone/czerwone światełko. Do najtańszych też nie należy http://www.iparts.pl/czesc/alkomat-poli ... 00779.html więc wydaje mi się, że można go zaliczyć do tych "lepszych". Przynajmniej używając go mamy pewność, że Policja dokonując kontroli uzyska taki sam rezultat :)

kostekSR
Nowy Klubowicz
Imie: Kostek
Auto: Laguna
Silnik: 1,9

Alkomacik

Postautor: kostekSR » 25 kwie 2017, 20:45

ja dostałem na prezent alkomat alkohit x60 i jestem z niego mega zadowolony. Sprawdza się na imprezach ponieważ ma lejek więc można spokojnie w kilka osób sprawdzić ilość promili bez użytkowania ustników.

Awatar użytkownika
michalfc
Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Stilo
Silnik: 1.2 16v Pałer
Kolor: Nero 601
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=6652

Alkomacik

Postautor: michalfc » 27 kwie 2017, 15:36

A skad pewnosc ze dobrze pokazuje? Porównywałeś z innymi alkomatami?

piotrekx1994
Nowy Klubowicz
Imie: Piotr
Auto: Stilo kombi
Silnik: 1.4 16v

Alkomacik

Postautor: piotrekx1994 » 27 kwie 2017, 16:38

Ja polecam alkomaty al600 i al700 :) Co moge powiedziec o alkomatach do 300 zł?

Pierwsza zasada? Kalibracja
Kalibracja co 6 miesiecy lub 300 dmuchniec. Z 6 miesiacami nie jest do konca przekonany. Jesli alkomat lezy w suchym miejscu, w normalnych warunkach (nie trzymac w samodzie!!!) to moze pochodzic nawet 8 miesiecy. 300 dmuchniec jest nieodwołane i koniec! Kazdy pomiar powyzej 300 dmuchniec pokazuje wyniki tak samo złe w jedna jak i w drugą strone

20 - 30 min od ostatnio wypitego alkoholu

Tutaj bardzo duzo osob popełnia bład.
Zapamiętajmy! Sensory w tych alkomatach są bardzo, ale to bardzo podatne na przeciążenia. Robienie sobie zawodów na imprezie, kto ma ile nie jest dobrym pomysłem i nie niech was ręka boska broni. Chcesz zeby Ci alkomat posłuzył? Wypij, poczekaj, niech opary z ust zejdą!

Wiarygodność wyników

Tutaj moja mała rada/opinia/dywagacja/dezyderata/interpeacja

Po co kupujemy taki alkomat? Moim skromnym zdaniem zdaniem działa on głównie w sytuacjach, gdy chcemy jechać, ale nie mamy pewności czy możemy. Tutaj działa syndrom dnia następnego a nawet tego samego. "Czuje się dobrze, nic mi nie jest, kiedy ja ostatniopiłem?" "Stefan, jednego mozesz wypić, przecież jedziesz za 2 h" Ile razy ja to słyszałem od bohaterów imprez, wesel itd. Nie mówie, ze jak ktoś wypił wczoraj cos i rano czuje się "dobrze" i wsiada za kółko jest odrazy wariatem. Nasze prawo jest nie ugięte w tej kwesti, nikt nas nie pyta jak sie czujemy, czy pilismy 30 min temu czy 2 dni temu.

Moja rada jest tak. Jeśli alkomat pokazuje 0.00 (zazwyczaj robie 2 pomairy w odstepach 20 - 30 min) to jade. To czy alkomat faktycznie pokazuje mi prawdziwe 0.00 sprawdzałem dokonujac pomiaru na policji i przed komendą (odstęp czasowy 10 min) Jeśli pokazuje COKOLWIEK innego niż 0.00 to sobie daruje. Policjanta nie bedzie interesowac ze na mojej zabawce pokazało 0.2, a jemu pokazuje 0.4 i jest problem. Wszystko pod warunkiem ze dbamy o Kalibracje i przechowywanie alkomatu w odpowiednich warunkach

Pamiętajmy

TO NIE SĄ ALKOMATY A JEDYNIE ALKOTESTY! NIkt nie gwarantuje nam dokładnych pomiarów, ale 0.00 jest zawsze lepsze niż 0.1 i myślenie ze to wiarygodny wynik!

kostekSR
Nowy Klubowicz
Imie: Kostek
Auto: Laguna
Silnik: 1,9

Alkomacik

Postautor: kostekSR » 13 maja 2017, 11:00

mam pewność że pokazuje podobne wyniki ponieważ byłem porównać wynik mojego alkomatu z policyjnym. Alkohit i policyjny pokazywały ten sam wynik - niezdolny do jazdy samochodem :)

Wróć do „Na luzie”