Obrazek

Stilo 3d 1.9 JTD / 2005/6r / Radzymin k. Warszawy

Czy warto kupić to Stilo ? Co w nich się psuje ? Znalazłem ciekawą ofertę ! Miejsce pytań, próśb o porady przed zakupem Fiata Stilo.
Regulamin forum
Nazwa tematu powinna wyglądać następująco:
Wersja i rodzaj silnika / rok prod. / miejscowość

Dla przykładu:
Stilo 3d, 1.6 / 2002r / Warszawa - ...
Stilo 5d, 1.8 / 2003r / Poznań - ...
itp.

Jeżeli chcesz zapytać o więcej niż jedno auto w danym temacie, to do nazwy tematu dopisujesz np: +1
gdzie +1 oznacza ilość dodatkowych linków które zawiera temat.

Dla przykładu:
Stilo MW, 1.9 JTD / 2004r / Częstochowa +1 - ...
Czyli dane auto które was konkretnie interesuje i +1 która oznacza iż w tym temacie zamieszczacie dodatkowy link z ogłoszeniem auta, które również/dodatkowo bierzecie pod uwagę.

Co oznaczają skróty:
3d - wersja trzy drzwiowa;
5d - wersja pięciodrzwiowa;
MW - wersja kombi;
MWup - wersja kombi w pakiecie UpRoad;
SCH - limitowana wersja Schumacher;
Abarth - wersja z silnikiem 2.4l oraz automatyczną skrzynią biegów. Topowa wersja Stilo.
PitP
Nowy Klubowicz
Imie: P
Auto: Stilo
Silnik: 1,9 JTD 120km

Stilo 3d 1.9 JTD / 2005/6r / Radzymin k. Warszawy

Postautor: PitP » 02 cze 2018, 20:48

Cześć

Mam takie auto, którym jestem zainteresowany - ktoś może się interesował i oglądał?

http://allegro.pl/fiat-stilo-1-9-jtd-3d ... 23055.html

Dość mały przebieg jak na kopciucha

piotrekx1994
Klubowicz
Imie: Piotr
Auto: Stilo kombi
Silnik: 1.4 16v

Re: Stilo 3d 1.9 JTD / 2005/6r / Radzymin k. Warszawy

Postautor: piotrekx1994 » 04 cze 2018, 13:02

Jak szukasz czegoś z okolic Radzymina to Tomi pewnie wie co i jak :D

PitP
Nowy Klubowicz

Postautor: PitP » 05 cze 2018, 11:34

Dzięki :) trochę się wyjaśniło bo byłem oglądać auto. Na żywo bardzo ładne, blacha i podłoga bardzo zdrowa, środek do kosmetyki bardziej.. zmartwiło mnie tylko że strasznie mulił na 2 i 3 biegu tak do 1500-2000 obrotów. Ponadto sprzedający odmówił możliwości sprawdzenia auta na mój koszt w Fiat Górka Auto w Radzyminie.

Awatar użytkownika
Tomi
Administrator
Imie: Tomek
Auto: SAABOLOT
Silnik: 1.4
Kolor: NR 170
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=61&t=5125

Postautor: Tomi » 06 cze 2018, 06:02

Gościu ma kilkanaście aut w ofercie. Wyobrażasz sobie, będąc na jego miejscu, kitowanie z każdym klientem do ASO? Cały wolny czas stałby na serwisach, wcale się nie dziwię , że odmówił...

piotrekx1994
Klubowicz

Postautor: piotrekx1994 » 06 cze 2018, 07:36

Tomi pisze:Gościu ma kilkanaście aut w ofercie. Wyobrażasz sobie, będąc na jego miejscu, kitowanie z każdym klientem do ASO? Cały wolny czas stałby na serwisach, wcale się nie dziwię , że odmówił...

Czyli klient, który nie zna się na samochodach ma kupić coś na oko, bo Panu handlarzowi nie chce się jechać z klient na oględziny samochodu. Tomi, trochę powagi

PitP
Nowy Klubowicz

Postautor: PitP » 06 cze 2018, 09:07

Tomi pisze:Gościu ma kilkanaście aut w ofercie. Wyobrażasz sobie, będąc na jego miejscu, kitowanie z każdym klientem do ASO? Cały wolny czas stałby na serwisach, wcale się nie dziwię , że odmówił...

Z tego co widziałem na miejscu to on nie prowadzi zorganizowanego komisu, tylko trzyma auta na placu w Starym Jankowie przy jakimś warsztacie.

MI auto się bardzo podobało i powiedziałem mu ze jestem zdecydowany, ale dla spokoju (nie jestem mechanikiem) i wiedzy co muszę uwzględnić w pakiecie startowym chcę sprawdzić go w Radzyminie - 5km od jego placu. Sprawdzenie trwa ponoć godzinę,
jakby było wszystko ok z grubszych rzeczy brałbym go, hajs miałem przy sobie.

Więc naprawdę to takie słabe ze chciałem do tego ASO, kosztem komfortu sprzedającego?

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz
Imie: Piotrek
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: Bordeaux Old Rose
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14610

Postautor: pio075 » 06 cze 2018, 09:19

piotrekx1994 pisze:Czyli klient, który nie zna się na samochodach ma kupić coś na oko, bo Panu handlarzowi nie chce się jechać z klient na oględziny samochodu. Tomi, trochę powagi

A ja tam się trochę nie dziwię, przy aucie za 8000zł jakiejś monstrualnej marży to on nie ma, poza tym auto ma naście lat więc coś tam wyjdzie na pewno (szczególnie w ASO gdzie mogą zacząć "wydziwiać") często kupujący robi wtedy sceny pt. "Pan mi zwraca za wizytę bo to auto to trup" itp.
Mimo to fakt że zachowanie trochę słabe patrząc z perspektywy klienta.

Awatar użytkownika
Tomi
Administrator
Imie: Tomek
Auto: SAABOLOT
Silnik: 1.4
Kolor: NR 170
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=61&t=5125

Postautor: Tomi » 06 cze 2018, 10:18

Znam gościa osobiście, zorganizowany komis to to nie jest, ale jak wspomniałem wyżej aut ma kilkanaście i stoją na palcu za warsztatem. Auta sprowadza osobiście i liczników nie kręci. Kiedyś może trochę inaczej podchodziłem do tego, ale teraz wiem jacy potrafią być kupujący. Zabawne jest to, że im tańsze auto tym oczekiwania są większe. Umawiają się oglądacze, którzy są ciekawi jak się danym autem jeździ, kolejni się umawiają i nie przyjeżdżają wcale, a jeszcze kolejni szukają salonówki za 5tyś... a sprzedawca traci swój czas więc tak jak wspomniałem wyżej, nie dziwie się Pawłowi, bo tak ma na imię sprzedający, że nie chciało mu się jechać i ślęczeć pod wątpliwej jakości Górka Auto.

piotrekx1994
Klubowicz

Postautor: piotrekx1994 » 06 cze 2018, 11:56

Chyba nadal się nie rozumiemy. Jeśli sprzedawca nie chce jechać obejrzeć samochodu czy to w aso, czy to w stacji kontroli to dla mnie opada. Oczywiście na koszt klienta. Nie ma znaczenia czy kupujesz auto za 60 tys czy za 6 tys. Nie znam się, jadę obejrzeć przez mechanika, dowiaduje się co auto boli, liczę czy mi się opłaci kupić, jeśli tak to kupuje i wiem co jest do roboty, jeśli nie pasuje jest 100-200 lżejszy. No i potem ten zapis, że kupujący zapoznal się ze stanem auta... A jak co do czego to "ja nic nie wiem, idź Pan se". Dobra, nie będę dyskutował bo dostanę bana:)

Franek
Nowy Klubowicz
Imie: Franek
Auto: różne :)
Silnik: ...

Postautor: Franek » 06 cze 2018, 12:10

Cześć Piotrek :)
Fajnie, że wylewasz żale na forum.

Paweł mi pisał, że drążysz temat.
Ja rozumiem, ze takie przedstawienie sprawy może budzić zdziwienie użytkowników - jak to - handlarz nie chce jechać do ASO?

Ale mam propozycje.
Napisz proszę ile razy byłeś u Pawła, iloma samochodami jeździłeś, w jakim budżecie się poruszałeś (przypominam, że pierwotnie chciałeś BMW za 30k) - i od ilu lat jesteś na zakupie, ok?

Aha - w tej chwili piszę w imieniu Pawła - Paweł prosił o sprostowanie i opisanie nie tylko od momentu zaczęcia oglądania stiolo, ale od Twojej pierwszej wizyty na placu.

Awatar użytkownika
Mazi
J.Admin
Imie: Rafał
Auto: Abarcina
Silnik: 1,2 x 2 :D
Kolor: 601 nero
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=6122

Postautor: Mazi » 06 cze 2018, 12:31

Ja uważam, że nie ma co drążyć tematu tego sprzedawcy jak i tego autka. Kolega PitP też chyba zrezygnował po tym jak sie okazało, że silnik ma problem z mocą, a sprzedawca nie wyraża zgody na sprawdzenie auta. Aby wszyscy byli szczęśliwi polecam szukać dalej. Tak to już jest, że różni ludzie sa różni sprzedawcy, różni kupujący i robią się nie raz różne krzywe akcje.
Udało Ci się rozwiązać problem ?? Napisz jak to zrobiłeś... dla potomnych....
Szukasz pomocy elektromechanika - problem z SELESPEED?? http://klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f ... 4&start=25

Awatar użytkownika
Zawaś
Klubowicz
Imie: MARCIN
Auto: FIAT STILO MULTIWAGON
Silnik: 1.9 MJTD 140KM
Kolor: BLU VITALITY VR 480
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=16190&p=194220#p194220

Postautor: Zawaś » 06 cze 2018, 12:35

Jak znacie sprzedawcę osobiście to nie da rady załatwić od niego "zgody" na sprawdzenie w ASO? Tym bardziej że jakaś anomalia jest z zamulaniem.
Też bym się bał kupić to auto w takich okolicznościach.
Jest: Fiat Stilo 1.9 MJTD 140 KM DYNAMIC
Był: Fiat Marea Weekend 1.9 TD 100 KM HLX

PitP
Nowy Klubowicz

Postautor: PitP » 06 cze 2018, 12:52

Franek pisze:Cześć Piotrek :)
Fajnie, że wylewasz żale na forum.

Paweł mi pisał, że drążysz temat.
Ja rozumiem, ze takie przedstawienie sprawy może budzić zdziwienie użytkowników - jak to - handlarz nie chce jechać do ASO?

Ale mam propozycje.
Napisz proszę ile razy byłeś u Pawła, iloma samochodami jeździłeś, w jakim budżecie się poruszałeś (przypominam, że pierwotnie chciałeś BMW za 30k) - i od ilu lat jesteś na zakupie, ok?

Aha - w tej chwili piszę w imieniu Pawła - Paweł prosił o sprostowanie i opisanie nie tylko od momentu zaczęcia oglądania stiolo, ale od Twojej pierwszej wizyty na placu.

Cześć Franek

Nie ma żalu tu do nikogo, wręcz przeciwnie. Wątek się u rozwinął i dyskusja więc w niej uczestniczę, ale jeśli ma się zacząć tu inba to to jest moja ostatnia wypowiedź.

Tak, byłem oglądać wcześniej 2 samochody,
- BMW 530d w 2014r wycenione na ok 15k
- BMW 330d w 2015r wycenione na ok 19k bodajże
Więc co najmniej ze trzy lata temu. Nie kupiłem ich wówczas głównie ze względu na to że kupiłem koniec końców motor, a samochodu nie zmieniałem przez ostatnie 8 lat.

//AdamuS91:
Temat w tym dziale dotyczy tylko i wyłącznie dyskusji o udostępnionym aucie,
każde kolejne posty nie wnoszące nic do tematu będą kasowane.
Ostatnio zmieniony 06 cze 2018, 12:59 przez AdamuS91, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Dyskusja nie na temat.

Awatar użytkownika
paveu
Klubowicz
Imie: Paweł
Auto: Fiat Stilo SW Uproad FL
Silnik: 1,9 JTD 115kM
Kolor: Grigio Tecno vr

Postautor: paveu » 06 cze 2018, 12:56

Jak nie chce gość podjechać do ASO to niech daje pisemną gwarancję powiedzmy na miesiąc,oczywiście jeżeli ma działalność.Nikt nie wyda 8 tyś. na słowo sprzedającego,tym bardziej,że już coś nie tak z autem.

PitP
Nowy Klubowicz

Postautor: PitP » 06 cze 2018, 12:58

Mazi pisze:Ja uważam, że nie ma co drążyć tematu tego sprzedawcy jak i tego autka. Kolega PitP też chyba zrezygnował po tym jak sie okazało, że silnik ma problem z mocą, .

Obstawiałem problem z przepustnicą i liczyłem się z kosztem ewentualnej naprawy.

Też uważam że nie co dalej drążyć, tym bardziej ze widzę że zaczynają dochodzić do głosu emocje sprzedawcy.

Thx.

//AdamuS91: a więc na prośbę autora zamykam.
Ostatnio zmieniony 06 cze 2018, 13:03 przez AdamuS91, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zamykam.

Wróć do „Kupujemy Auto”