Obrazek

Stilo 3d 1.6 lpg/2002/ Skawina

Czy warto kupić to Stilo ? Co w nich się psuje ? Znalazłem ciekawą ofertę ! Miejsce pytań, próśb o porady przed zakupem Fiata Stilo.
Regulamin forum
Nazwa tematu powinna wyglądać następująco:
Wersja i rodzaj silnika / rok prod. / miejscowość

Dla przykładu:
Stilo 3d, 1.6 / 2002r / Warszawa - ...
Stilo 5d, 1.8 / 2003r / Poznań - ...
itp.

Jeżeli chcesz zapytać o więcej niż jedno auto w danym temacie, to do nazwy tematu dopisujesz np: +1
gdzie +1 oznacza ilość dodatkowych linków które zawiera temat.

Dla przykładu:
Stilo MW, 1.9 JTD / 2004r / Częstochowa +1 - ...
Czyli dane auto które was konkretnie interesuje i +1 która oznacza iż w tym temacie zamieszczacie dodatkowy link z ogłoszeniem auta, które również/dodatkowo bierzecie pod uwagę.

Co oznaczają skróty:
3d - wersja trzy drzwiowa;
5d - wersja pięciodrzwiowa;
MW - wersja kombi;
MWup - wersja kombi w pakiecie UpRoad;
SCH - limitowana wersja Schumacher;
Abarth - wersja z silnikiem 2.4l oraz automatyczną skrzynią biegów. Topowa wersja Stilo.
slawko_23
Nowy Klubowicz
Imie: Sławek
Auto: Renault Megane 1Ph2 Kombi
Silnik: 1.4 16v 95 KM
Kolor: Wiśnia

Stilo 3d 1.6 lpg/2002/ Skawina

Postautor: slawko_23 » 02 lut 2018, 22:02

Czeac, nadal szukam proszę o Info na temat poniższego autka:
https://www.olx.pl/oferta/bardzo-zadaba ... rtJLt.html

Wymieniony i przeniesiony sterownik silnika, świeży gaz, sprzedaje wlasciciel, nie handlarz. Auto z Włoch od 2012 w Polsce. Porobione trochę rzeczy. Wskazać i jeździć. Czy ktoś z Kolegów i Koleżanek może się wyrazić na ten temat.

KubaBTM
Nowy Klubowicz
Imie: Jakub
Auto: Fiat stilo
Silnik: 1.2
Kolor: Żółty

Re: Stilo 3d 1.6 lpg/2002/ Skawina

Postautor: KubaBTM » 04 lut 2018, 13:23

Szczerze nigdy nie byłem przekonany do sprowadzonych samochodów. Nawet jeśli ktoś sprowadzał "prywatnie". Co do samego ogłoszenia, to z tego co pisze facet, to niby dbał o samochód i nie czekał aż coś się zepsuje, a następnie pisze że wymieniony jeden wahacz (Jak dla mnie powinno się wymieniać parami, bo skoro lewy się zużył to i prawy za niedługo padnie). Kolejna sprawa, to koleś wpakował w ten samochód naprawdę sporo kasy, po czym go opycha? Oczywiście zdarzają się sytuacje, że nagle ma się okazje kupić lepszy samochód czy ktoś z rodziny sprzedaje etc. Tylko po takim "serwisie" jaki zrobił ten koleś to samochód przeważnie zostaje w rodzinie, albo idzie do znajomych. Moim skromnym zdaniem nie warto iść w sprowadzane auta. Za te pieniądze znajdziesz krajowe stilo, ba nawet może uda Ci się złapać od pierwszego właściciela, ale podkreślam że to tylko moje skromne zdanie :-)

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz
Imie: Piotrek
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: Bordeaux Old Rose
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14610

Postautor: pio075 » 04 lut 2018, 14:45

KubaBTM pisze:Moim skromnym zdaniem nie warto iść w sprowadzane auta. Za te pieniądze znajdziesz krajowe stilo, ba nawet może uda Ci się złapać od pierwszego właściciela, ale podkreślam że to tylko moje skromne zdanie :-)

Całkowicie obiektywnie - czym różni się auto sprowadzone od tego mitycznego "krajowego"? W jaki sposób wpływa to na jakość danego egzemplarza, czy nawet na jego historię?
Szczerze to poza wyposażeniem (ostatnio się to zmieniło ale jeszcze do 2005 czy nawet 2010 auta z polskiego salonu często wyjeżdżały jako totalne golce, a taka klimatyzacja w aucie segmentu B czy C to był totalny luksus gdzie auta z rynku niemieckiego czy holenderskiego miały tych opcji wybranych zdecydowanie więcej) nie widzę żadnych różnic i w żadnym wypadku nie kategoryzowałbym aut w ten sposób dodatkowo faworyzując jedną z grup.

KubaBTM
Nowy Klubowicz

Postautor: KubaBTM » 04 lut 2018, 15:14

Wiesz... zachęcam do zgłębienia tematu sprowadzanych samochodów. Myślisz że dlaczego samochody zza naszej zachodniej granicy są w tej samej cenie lub nawet tańsze od krajowych skoro mają dużo lepsze wyposażenie? Myślisz że opłacało by się handlarzom sprowadzać samochody w 100% sprawne? Gdzie by sobie pokryli koszty sprowadzenia etc. Bądźmy szczerzy... na czymś muszą zarobić. Biorą jakieś bite albo kręcone za parę groszy w kraju je wypucują i tyle. Zauważ jak sprowadzone auta wyglądają... po prostu są przygotowane pod sprzedaż i tyle.

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz

Postautor: pio075 » 04 lut 2018, 15:38

Wiesz znam temat aut sprowadzonych i wiesz nie wszystkie które do nas trafiają są uszkodzone, zdradzę ci też sekret - auta z polskiego salonu również mają wypadki, również są naprawiane, również cofają im liczniki, pucują je pod sprzedaż itd.
Ograniczając się tylko do aut pochodzących z polskiego salonu zawężasz sobie wybór (w przypadku niektórych aut praktycznie do zera) a ryzyko kupna miny w ogóle nie maleje. Dobre auto nie będzie tanie niezależnie skąd będzie pochodziło, a jak ktoś szuka auta z dolnego pułapu cenowego dla danego modelu to skąd by auto nie pochodziło trzeba uważać żeby nie kupić złomu.
Nie widzę tu dalej jakichkolwiek plusów auta pochodzącego z kraju - może jedynie mniej formalności przy rejestracji ale jeżeli mamy auto sprowadzone zarejestrowane już w Polsce to i ten argument traci rację bytu.

KubaBTM
Nowy Klubowicz

Postautor: KubaBTM » 04 lut 2018, 15:48

Spoko, to wytłumacz mi tylko jedną rzecz. Dlaczego auta sprowadzane, które mają "lepsze przebiegi", lepsze wyposażenie, lepsze roczniki, są w podobnej cenie lub ba... nawet są tańsze. Dlaczego opłaca się handlarzom sprowadzać skoro sprzedają za taką cenę? Gdzie sobie odbiją koszty sprowadzenia?. Gdybyś miał wziąć sprawne i zarobić na nim 300-500 zł a wziąć rozbite, zrobić po taniości i zarobić 2000-3000zł, to które byś wybrał? Wiem, że Janusze lubią kupować diesle 12-15 letnie z przebiegiem 180 tyś. Co do tego że w Polsce można się wpakować na minę, to oczywiście masz racje, tylko w Polsce z racji zarobków tą miną może być roz... turbo lub inny defekt ktory kosztuje 1000-3000, zza zachodnią granica gdzie zarobki są lepsze, to taka naprawa nie jest najmniejszym problemem, schody się pojawiają gdy zaczyna padać turbo, dpf też zaraz do wymiany i do tego wtryski leją. W takim przypadku auto "do żyda" i biorą kolejne.

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz

Postautor: pio075 » 04 lut 2018, 16:12

No i czym to się różni od auta z kraju w którym działa to... dokładnie tak samo. Jak auto ma być zmienione to do starego się już nie dokłada i idzie dalej do żyda z tą różnicą że w ogłoszeniu możemy wpisać "auto z polskiego salonu" czy jest w czymś lepsze? Nie.
Możesz kupić trupa zza granicy, możesz też za granicą kupić zadbane auto, możesz też kupić auto z polskiego salonu będące ulepem i auto z polskiego salonu które jest zadbane rozbija się tu wszystko o cenę a nie o to skąd dane auto pochodzi.

Nie bardzo rozumiem co mam ci tłumaczyć - handlarze kupują takie auta które będą mogli sprzedać z zyskiem. Im lepsze auto tym droższe będzie w zakupie (tak BTW wyposażenie auta używanego praktycznie nie ma wpływu na jego cenę za to może skutecznie ułatwić sprzedaż, tzn. nikt nie zapłaci więcej za auto z automatyczną klimą, ale taki dodatek może zwiększyć zainteresowanie danym autem).

KubaBTM
Nowy Klubowicz

Postautor: KubaBTM » 04 lut 2018, 16:47

Widzę że nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie gdzie zarobi sobie handlarz gdy sprowadzi samochód w 100% sprawny. 2 rzecz, czym się różni? Otóż ile % samochodów zza granicy jest sprowadzanych przez handlarzy, a ile % samochodów w Polsce jest kupowane przez handlarzy? W Polsce handlarze biorą auta które są nie starsze niż 3 lata, robią je i pyk sprzedają (oczywiście też robią je tylko tak żeby sprzedać). Jakoś w Polsce handlarze nie interesują się passatami z 97, prawda? Przytoczę pewną sytuacje, otóż sąsiad który robi samochody 2 domy dalej kupił (oczywiście) w Niemczech rozbitą Insygnie z full opcją za ok 12 tyś, przywiózł ją sobie, po drodze straciła parę km, wsadził kolejne 15 tyś poświecił 2 tyg pracy i sprzedał ją za uwaga... 36 TYŚ, koleś który oglądał to auto miał oczy jak pięciozłotówki... tak wypucowana. Przed zakupem Stilasa zastanawiałem się nad golfem IV (tak wiem że wstyd :D), akurat widziałem że ten gościu ma na sprzedaż (oczywiście sprowadzony), co prawda kombi ale byłem w stanie to zaakceptować, pooglądałem, popatrzyłem i stwierdziłem że biorę, na co koleś mi odpowiada że nie sprzeda mi tego samochodu, zdziwiony zapytałem się go dlaczego, powiedział że ten samochód jest po powodzi.... Tak jak podkreślałem to w swoim pierwszym poście, to jest tylko i wyłącznie moja opinia i nikt nie musi się z nią zgadzać, po prostu facet zapytał to ją wyraźiłem, więc bez zbędnej napiny ;)

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz

Postautor: pio075 » 04 lut 2018, 17:09

A ty dalej nie rozumiesz - to teraz zastanów się co się dzieje z Insygniami z polskiego salonu, którymi jakiś manager wywinie orła, albo pomyśl przez chwilę gdzie podziały się te wszystkie auta z okolic Sandomierza po ostatnich powodziach które tam były.
Rozumiesz już teraz? Do polski trafiają auta w różnym stanie podobnie jak auta z rynku krajowego są w różnym stanie więc jakie znaczenie ma to skąd dane auto pochodzi? I teraz do brzegu ty na pytanie autora o to co sądzicie o tym ogłoszeniu, odpowiadasz w taki piękny popularny ostatnio sposób - niby nic nie sugerujesz, ale na koniec mówisz że nie warto iść w sprowadzane i szukaj sobie panie krajówki - oczywiście moim skromnym zdaniem.

To teraz ja powiem coś o tym aucie: "moim skromnym zdaniem", w ogłoszeniu każde jedno jest piękne i idealne więc nie rozczulasz się nad ogłoszeniem i nie analizujesz go po 10x szukając drugiego dna tylko jeśli auto wstępnie ci odpowiada to robisz krótki wywiad telefoniczny (i na boga nie w stylu: "panie a to auto to ładne", "a panie a przebieg to na pewno oryginalny" tylko konkrety to co chcesz wiedzieć, co cię interesuje (ogólnie polecam sobie takie pytania spisać) przykładowo "Czy na wymienione ECU ma pan jakieś faktury") i jeżeli auto rokuje to pakujesz się w samochód i jedziesz je oglądać - po zdjęciach i opisie jakiekolwiek wyrokowanie nie ma sensu, jedyna szansa jest taka że ktoś z forum to auto zna i coś o nim napisze.

KubaBTM
Nowy Klubowicz

Postautor: KubaBTM » 04 lut 2018, 17:44

A ty nadal nie potrafisz odpowiedzieć na czym zarabia handlarz ktory sprowadza sprawny samochod... czym on pokrywa koszty które ponosi podczas sprowadzenia...
Po drugie, ja nie pisze, ani nie napisałem że kazde krajowe auto jest dobre i nie ma szrotow. Tylko porównując samochody krajowe z tymi sprowadzonymi, to w zdecydowanej większości to z tymi sprowadzonymi jest cos nie tak. Po 3 wiesz dlaczego handlarze wolą jechać za granice chcąc kupic bite auto ? Bo kupuja je o kilka tysięcy taniej. Po 4 ja nie mówię że należy szukać drugiego dna, tylko skoro koleś pakuje x kasy w auto a następnie je sprzedaje, to chyba dziwne, prawda? Raczej jak auto jest po takowym serwisie i jest w 100% sprawne, to chyba szkoda opchnac obcemu, prawda?

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz

Postautor: pio075 » 04 lut 2018, 18:08

KubaBTM pisze:Po drugie, ja nie pisze, ani nie napisałem że kazde krajowe auto jest dobre i nie ma szrotow. Tylko porównując samochody krajowe z tymi sprowadzonymi, to w zdecydowanej większości to z tymi sprowadzonymi jest cos nie tak.

Jakieś statystyki na potwierdzenie tego fenomenu? Bo szczególnie w przypadku aut o tak niskiej wartości to jest to bullshit.
KubaBTM pisze:Po 4 ja nie mówię że należy szukać drugiego dna, tylko skoro koleś pakuje x kasy w auto a następnie je sprzedaje, to chyba dziwne, prawda? Raczej jak auto jest po takowym serwisie i jest w 100% sprawne, to chyba szkoda opchnac obcemu, prawda?

Czyli jak ktoś sprzedaje sprawne auto to jest to podejrzane, jak sprzedaje auto które jest uszkodzone to jest oszustem. Wychodzi na to, że czego by człowiek nie zrobił to będzie brany za oszusta.

A odnośnie tych handlarzy to wiesz że można kupić normalne auto - takie wiesz nieuszkodzone, ale po prostu zmęczone i zaniedbane (matowy lakier, matowe reflektory, brudne wnętrze, jakieś wybite zawieszenie), od kogoś komu zależy po prostu na sprzedaży za śmieszne pieniądze (tak to nie jest bajka, tak naprawdę jest) przeprowadzić kurację odmładzającą (polerka, pranie wnętrza, zaprawki na lakierze jeśli gdzieś jest uszkodzony) i po takich prostych zabiegach weźmiemy za auto zdecydowanie więcej. jeśli będziesz sprzedawał kiedyś auto to zwróć uwagę ilu zadzwoni handlarzy proponując "od ręki" jakieś śmieszne pieniądze - niektórym na prawdę nie zależy i sprzedają wtedy takie auto. Wiem, że jak się operuje na jakiś skrajnych przypadkach to dramatyzm rośnie ale, uwierz albo nie, większość tych aut które ciągną do nas zza granicy jest normalnymi autami z różnymi wadami które pozwoliły takiemu handlarzowi zbić cenę tak żeby później mógł zarobić.

KubaBTM
Nowy Klubowicz

Postautor: KubaBTM » 04 lut 2018, 18:17

Po prostu ręce mi opadły. Nie wiem ile masz lat, ale jesteś albo tak naiwny albo... Zgaduje że jesteś człowiekiem starej daty i będziesz sie trzymać swoich przekonań choćby ktos się zasypal argumentami, wiec jakikolwiek dialog z Tobą mija sie z celem :-) Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz

Postautor: pio075 » 04 lut 2018, 18:30

Ręce opadają chyba każdemu kto czyta, że auto z zagranicy to nie, lepiej unikać, ale krajowe to uuuu nic tylko brać, bo przecież od polaka rodaka z polskiego salonu to wiem co kupuję, nie to co ten przebrzydły handlarz sprowadza - pewnie same złomy, rozbite i po powodzi. No taki typowy Janusz z memów w najczystszej postaci.
Nie użyłeś nawet jednego argumentu i mówisz o zasypywaniu nimi kogokolwiek, podałeś kilka historyjek na podstawie których ułożyłeś sobie obraz aut importowanych i trzymasz się jej zawzięcie, nie zawracając uwagi na to że takie same sytuacje dotykają aut z polskiego salonu.
Po prostu liczy się stan danego egzemplarza a nie jego pochodzenie i tego stanu nie ocenisz bez oględzin.

KubaBTM
Nowy Klubowicz

Postautor: KubaBTM » 04 lut 2018, 18:42

Gościu Ty masz IQ na poziomie... ziemniaka? Gdzie ja napisałem że kazdy krajowy to igła i trzeba brać? Typowy janusz? Typowy Janusz wierzy w to, że handlarze "sprowadzajo igly od Nimcow". Pewnie jesteś jedym z tych Januszy co wierzą że passat z 97 w gnoju ma 187tys przebiegu.

Awatar użytkownika
Dremix
Nowy Klubowicz
Imie: Adam
Auto: Fiat Stilo MW
Silnik: 1.9 JTD 115 KM
Kolor: Blu Navy

Postautor: Dremix » 04 lut 2018, 18:55

Ogólnie to dosyć drogo. Sprzedający chyba liczy na zwrot kasy za rozrząd itp., ale raczej nikt mu za to nie zapłaci, bo to sprawy eksploatacyjne... Zdjęcia niskiej jakości, nic zbytnio z nich nie widać. Przejechać się, zobaczyć, jak ugadasz się z nim na 6,5-7 tyś. to myślę, że raczej warto ;-)
Fiat Stilo 1.9 JTD 2003r. MW x2, Stilo HB 3D 1.4 16v 2005r. Unleaded petrol

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz

Postautor: pio075 » 04 lut 2018, 21:01

KubaBTM pisze:Gościu Ty masz IQ na poziomie... ziemniaka?

Skoro jakiś KubaBTM tak pisze to zapewne tak jest - muszę się chyba zgodzić i pozostaje mi schować się gdzieś głęboko ;/
Albo w sumie to nie, bo chyba masz już objawy demencji zacytuję twoje słowa, wstęp:
KubaBTM pisze:Szczerze nigdy nie byłem przekonany do sprowadzonych samochodów. Nawet jeśli ktoś sprowadzał "prywatnie".

i finał:
KubaBTM pisze: Moim skromnym zdaniem nie warto iść w sprowadzane auta. Za te pieniądze znajdziesz krajowe stilo, ba nawet może uda Ci się złapać od pierwszego właściciela,

Faktycznie nigdzie tak nie napisałeś.
A jak już zacząłeś wyjaśniać memy to zrozum też ich sens - one pokazują schematy zachowań, to może być gość w stylu: "Ło panie, jak auto to tylko z niemiec oni tam majo drogi równe to auto niewytłuczone, no i najlepiej od dziadka to mniejszy przebiek będzie, no i najlepiej niemieckie bo one to solidne te ałta robio" ale równie dobrze może to być ktoś taki: "Panie jak ałtko to tylko z polskiego salonu, te handlarze to z czterech składajo, liczniki cofajo - jak Mirka syn co to ma lawete mi opowiadał co to oni z tych niemiec wiozo to panie kochany" to samo zachowanie tylko jeden Janusz wyznaje mityczne Niemcy a drugi jest wyznawcą mitycznego polskiego salonu.

Ja już w temacie tego konkretnego egzemplarza się wypowiedziałem - jechać obejrzeć, ocenić i jeśli będzie OK negocjować cenę.
Na pewno nie warto ulegać jakimś stereotypom i szukać jednorożca.

slawko_23
Nowy Klubowicz
Imie: Sławek
Auto: Renault Megane 1Ph2 Kombi
Silnik: 1.4 16v 95 KM
Kolor: Wiśnia

Postautor: slawko_23 » 04 lut 2018, 22:07

Dziękuję za zainteresowanie i opinie. Rozmawiałem ze sprzedającym: ecu przerabiał i jest od pandy z niskim przebiegiem, teraz przy akumulatorze. Wymieniona przednia szyba - uszkodzenie przy wymianie wycieraczki. 2 kluczyki (bo to też nie standard), rozrząd zrobiony ale papierów brak - może wyciągnąć z warsztatu w Krakowie.

Za jest tutaj świeży gaz i solidny opis dot wymian/napraw. Mam jednak kawałek i nie mogę tak podjechać.

Oglądałem wiele stilo, tak jakoś się uparłem na ten model... Standard to brak drugiego kluczyka, ścierane wnętrze, odpicowane zdjęcia, pęknięte szyby, korozja a w opisie jej brak. Może się czepiam, ale....

Swojego obecnego auta tez długo szukałem. Byłem nawet na tureckich placach w Berlinie... Golfy 4 (PB) z przebiegiem 300 tys to tam standard, u nas oczywiście miały standardowe 180 tys. Częściowo potwierdza się fakt, że to co jedzie na lawetach do polski ma coś ubite, rozbite urwane... Wiem, że to może śmieszne kwoty 7-8-9 tys ale dla mnie jednak to kwota duża plus opłaty i remont przy zakupie (oleje, rozrząd itp) wiec nie chciałbym utopić. :)

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz

Postautor: pio075 » 05 lut 2018, 10:36

slawko_23 pisze:rozrząd zrobiony ale papierów brak - może wyciągnąć z warsztatu w Krakowie.

Czyli zakładamy że nie zrobiony bo papiery to sobie może wyciągać.

slawko_23 pisze:Za jest tutaj świeży gaz i solidny opis dot wymian/napraw.

Tego nie traktowałbym jako zupełny atut - czasem takie auta ze świeżą instalacją ktoś sprzedaje dlatego, że gazownik spaprał sprawę i auto stało się kapryśne po założeniu instalacji..

slawko_23 pisze:Mam jednak kawałek i nie mogę tak podjechać.

Może ktoś na forum (możesz też napisać z prośbą o to na facebookowej grupie) z Krakowa bądź okolic będzie chciał podjechać i zerknąć na to auto.

slawko_23 pisze:Wiem, że to może śmieszne kwoty 7-8-9 tys ale dla mnie jednak to kwota duża plus opłaty i remont przy zakupie (oleje, rozrząd itp) wiec nie chciałbym utopić. :)

Miej na uwadze, że mówimy o aucie które ma 16lat - może być tak, że przetrzepiesz auto od góry do dołu wszystko będzie super sprawne a za miesiąc, nie wiem, wyjdzie korba bokiem to niestety tylko stary samochód więc nie spodziewaj się niewiadomo czego ;)

Wróć do „Kupujemy Auto”