Obrazek

Stilo SCH, 1.9 MJ / 2005r / Olkusz

Czy warto kupić to Stilo ? Co w nich się psuje ? Znalazłem ciekawą ofertę ! Miejsce pytań, próśb o porady przed zakupem Fiata Stilo.
Regulamin forum
Nazwa tematu powinna wyglądać następująco:
Wersja i rodzaj silnika / rok prod. / miejscowość

Dla przykładu:
Stilo 3d, 1.6 / 2002r / Warszawa - ...
Stilo 5d, 1.8 / 2003r / Poznań - ...
itp.

Jeżeli chcesz zapytać o więcej niż jedno auto w danym temacie, to do nazwy tematu dopisujesz np: +1
gdzie +1 oznacza ilość dodatkowych linków które zawiera temat.

Dla przykładu:
Stilo MW, 1.9 JTD / 2004r / Częstochowa +1 - ...
Czyli dane auto które was konkretnie interesuje i +1 która oznacza iż w tym temacie zamieszczacie dodatkowy link z ogłoszeniem auta, które również/dodatkowo bierzecie pod uwagę.

Co oznaczają skróty:
3d - wersja trzy drzwiowa;
5d - wersja pięciodrzwiowa;
MW - wersja kombi;
MWup - wersja kombi w pakiecie UpRoad;
SCH - limitowana wersja Schumacher;
Abarth - wersja z silnikiem 2.4l oraz automatyczną skrzynią biegów. Topowa wersja Stilo.
Ajnim
Nowy Klubowicz
Imie: Krzysztof
Auto: Obecnie brak
Silnik: :(

Stilo SCH, 1.9 MJ / 2005r / Olkusz

Postautor: Ajnim » 30 lis 2017, 21:46

Witam,
Od jakiegoś czasu poszukuję swojego pierwszego samochodu, przeglądnąłem cały internet i wybór padł na Stilo.
Już dzwoniłem, chciałem jechać oglądać idealny (według ogłoszenia) egzemplarz ale usłyszałem, że własnie został sprzedany :(
Przeglądnąłem wówczas internet po raz drugi, ale to nie ma sensu... to musi być Stilo.
Budżet: max 10 tys (początkowo był mniejszy ale te samochody są zbyt ładne)
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-stilo-m-jet-140-ps-alu-17-schumacher-ID6zhWcJ.html#ba84315194
Niestety waham się i zastanawiam czy dobrze robię, że o takim czymś myślę... Zależy mi na samochodzie, którego eksploatacje będzie możliwie tania.
A w przypadku konieczności "napraw" dwumasy/turbiny albo innych wtrysków to pozostanie my chyba autobusem jeździć :| :| :(
Doradźcie czy lepiej kupić samochód droższy, nowszy, który powinien być teoretycznie "lepszy", czy nieco tańszy w którym mogą wystąpić kosztowne naprawy. :|
W tym "droższym" niestety też mogą :(.
______
W przypadku kupna, jeśli ten diesel będzie wymagał kosztownych napraw to prawdopodobnie już nigdy w rodzinie nie będzie żadnego diesla :| :|
Rodzinny diesel po ~3 miesiącach użytkowania zażądał prawie 5 tys zł, w wyniku czego teraz obawiam się, żeby nie było podobnie :(

MonsterMj
Klubowicz
Imie: K.
Auto: Stilo
Silnik: 1.9 i 1.6 103KM
Kolor: Blue Vitality 480
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=16378

Re: Stilo SCH, 1.9 MJ / 2005r / Olkusz

Postautor: MonsterMj » 01 gru 2017, 18:01

Oczekujesz cudów, na podstawie zdjęć dobrej jakości to można jedynie spasowanie elementów sprawdzić i w zasadzie nic więcej. Fotki są slabej jakości, zderzak wygląda jakby miał inny odcień, na fotelu pasażera jakieś plamy, przód siedzi jakby sprężyny miał już klapniete. Nic więcej niestety się nie dowiesz na podstawie zdjęć, trzeba jechać i oglądać.

Poproś sprzedającego o VIN, zobaczymy ile przelotu miał kilka lat temu ;)
Z Fiata nie kapie olej, on znaczy swój teren.

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz
Imie: Piotrek
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: Bordeaux Old Rose
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14610

Postautor: pio075 » 01 gru 2017, 18:29

MonsterMj pisze:Oczekujesz cudów,

Nie tylko na etapie oceny - oczekiwanie że w 12 letnim dieslu nie pojawi się droga usterka jest naiwne. Niestety nowoczesne diesele (a takim jest fiatowski jtd) mogą w pewnym momencie zarządać inwestycji w której rachunek zamknie się kwotą czterocyfrową i to na wiele sposobów.
Uniknąć tego nie sposób (nawet wnikliwy przegląd auta może wykazać że wszystko jest sprawne po czym po miesiącu odezwie się np. Dwumasa - taki "urok" używanych aut), mozna ew. liczyć na to ze ktoś już pewne punkty zapalne ogarnął. Auta które byłoby kompleksowo zrobione nikt by nie sprzedawał albo zawołałby kwotę tak jak np. krisbe adekwatną do poniesionych kosztów (i adekwatną nie znaczy pokrywającą w pełni poniesione koszty).
Nie to żebym straszył i przestrzegał przed tym konkretnym egzemplarzem - tu po prostu trzeba jechać i sprawdzić stan auta na żywo.

Ajnim
Nowy Klubowicz

Postautor: Ajnim » 01 gru 2017, 20:48

Hmm, mam wielu znajomych, którzy mają samochody z przedziału cenowego 5-15 tys. (w tym również diesle), leją do nich paliwo i jeżdżą. No i właśnie też mi się tak marzy.
Im więcej szukam/czytam/myślę tym bardziej nie wiem co zrobić :(
Aaaa poszukam sobie jakiegoś, kupie i najwyżej będę zostawiał pensję u mechanika. :)

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz
Imie: Piotrek
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: Bordeaux Old Rose
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14610

Postautor: pio075 » 01 gru 2017, 21:09

Większość osób jak ma samochód to tylko leje i jeździ a jak już go później sprzedają to zawsze jest :"aaa daj spokój tylko trzeba było wkładać", bądź też jak się do takiego auta wsiądzie to połowa auta wymaga wymiany bo ktoś tylko "lał i jeździł, a tu panie to no tak stuka - ja to se radio głośniej dawałem i już nie stuka hehehe".
Zwykle im grubiej ktoś umoczy z autem tym mocniej "tylko leje i jeździ" opowiadając o nim. :)
Po prostu może się coś wywalić i tyle - może być tak że przez kolejnych 5 lat będziesz tylko wymieniał olej filtry i klocki hamulcowe, a może być tak że trafisz na kombo typu dwumasa i turbo.

Zwykle najbardziej udane zakupy to te pod wypływem impulsu - wyszukujesz egzemplarz który ci się podoba, jedziesz i jeśli nie będzie on skończonym trupem to kupujesz ;)

Ajnim
Nowy Klubowicz

Postautor: Ajnim » 01 gru 2017, 21:16

Dzięki za rady, chyba własnie tak zrobię. Jak będzie combo wydatków to przynajmniej będę miał wtedy "odnowiony" samochód na (mam nadzieję) następne kilka lat. :)

Wróć do „Kupujemy Auto”