Stilo 3D 1,6 lpg/2004 r./Wodzisław Śląski

Czy warto kupić to Stilo ? Co w nich się psuje ? Znalazłem ciekawą ofertę ! Miejsce pytań, próśb o porady przed zakupem Fiata Stilo.
Regulamin forum
Nazwa tematu powinna wyglądać następująco:
Wersja i rodzaj silnika / rok prod. / miejscowość

Dla przykładu:
Stilo 3d, 1.6 / 2002r / Warszawa - ...
Stilo 5d, 1.8 / 2003r / Poznań - ...
itp.

Jeżeli chcesz zapytać o więcej niż jedno auto w danym temacie, to do nazwy tematu dopisujesz np: +1
gdzie +1 oznacza ilość dodatkowych linków które zawiera temat.

Dla przykładu:
Stilo MW, 1.9 JTD / 2004r / Częstochowa +1 - ...
Czyli dane auto które was konkretnie interesuje i +1 która oznacza iż w tym temacie zamieszczacie dodatkowy link z ogłoszeniem auta, które również/dodatkowo bierzecie pod uwagę.

Co oznaczają skróty:
3d - wersja trzy drzwiowa;
5d - wersja pięciodrzwiowa;
MW - wersja kombi;
MWup - wersja kombi w pakiecie UpRoad;
SCH - limitowana wersja Schumacher;
Abarth - wersja z silnikiem 2.4l oraz automatyczną skrzynią biegów. Topowa wersja Stilo.
slawko_23
Nowy Klubowicz
Imie: Sławek
Auto: Renault Megane 1Ph2 Kombi
Silnik: 1.4 16v 95 KM
Kolor: Wiśnia

Stilo 3D 1,6 lpg/2004 r./Wodzisław Śląski

Postautor: slawko_23 » 19 lis 2017, 20:45

Dzień dobry wszystkim Kolegom,
interesuje mnie zakup auta Fiat Stilo, byłem oglądałem już 3 auta,generalnie masakra,
mam na oku takie ogłoszenie:

https://www.olx.pl/oferta/fiat-stilo1-6 ... 4305017207

Generalnie mam kawałek, pytanie czy ktoś zna to auto, oglądał może, czy coś na zdjęciach widać?
dziękuję za pomoc.
:)

kamilf
Nowy Klubowicz
Imie: kamil
Auto: stilo i croma
Silnik: 1.6:)

Re: Stilo 3D 1,6 lpg/2004 r./Wodzisław Śląski

Postautor: kamilf » 19 lis 2017, 21:14

Drogo, podejrzany przebieg - skoro ktoś założył lpg to wątpię by jeździł 5 czy 10 k km rocznie, pokrowce na przednich siedzeniach wskazują że siedzenia mogą być styrane. Auto ogólnie nie wygląda na picowane do sprzedaży - brudne dywaniki, pokrowce najniższej jakości z marketu, to z jednej strony dobrze, z drugiej średnio.
Mam identyczne stilo, w sensie czarne, bez gazu, z podobnym wyposażeniem, z rocznika 2003, 2 lata temu zapłaciłem 6k PLN. Mam na liczniku ok 230k km, w ecu podobnie, choć wątpię by był to realny przebieg, mogę podesłać jutro foty jak wygląda stan wnętrza u mnie - kierownica,lewarek, gumy na pedalach i fotel kierowcy np.
Bez oględzin za wiele nie da się wydedukowac, spytaj czemu sprzedaje, kiedy robił rozrząd, czy ma osłonę akumulatora bo nie zauważyłem i najważniejsze - czy i ewentualnie jak dawno przeniósł ecu z silnika.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
toka93
Nowy Klubowicz
*
Imie: Tomasz
Auto: Fiat Croma
Silnik: 1,9 jtd 120KM
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=61&t=14265

Postautor: toka93 » 19 lis 2017, 21:30

Według mnie troszkę za drogi. Ja rozumiem, że benzyna w gazie to teraz ma wzięcie, ale to tylko stilo i ceny powinny oscylować około 7 tysięcy za taki egzemplarz.

slawko_23
Nowy Klubowicz

Postautor: slawko_23 » 19 lis 2017, 21:41

Dziękuję za opinie, uwagi. rzeczywiście cena wysoka, ale z drugiej strony, skoro zdjęcia amatorskie, bez fajerwerków to może rzeczywiście amator. :) Poprosiłem o dodatkowe zdjęcia. Może dostanę oraz miałem kilka pytań. min o 2 kluczyki. Oglądałem 3 fiaty stilo i 100%z nich miało 1 kluczyk. Zdjęcia od kolegów z forum jak najbardziej proszę przysłać. :)
Mam pytanie o co chodzi z z przeniesieniem ecu z silnika???
pozdr
slawko_23

kamilf
Nowy Klubowicz

Postautor: kamilf » 19 lis 2017, 21:44

Fabrycznie ecu jest mocowane do klapy wałków rozrządu, z racji temperatury i drgan trafia go szlag. Każde 1.6 musi mieć przeniesione ecu, czym wcześniej tym lepiej, bo dużo z tym zabawy jak się uszkodzi :)

Awatar użytkownika
bajprzeznet
Klubowicz
Imie: Artur
Auto: Stilo 3d 2003 / 5d 2006
Silnik: 1.2 80KM / 1.4 95KM 2xLPG

Postautor: bajprzeznet » 21 lis 2017, 08:01

Szczerze też uważam że za drogo, dużo za drogo. Szczególnie że ma to już ponad 200 tys, jest w średnim wyposażeniu i LPG też już nie wiadomo w jakim stanie.

To my taniej kupiliśmy DWA lata temu MW z takim samym przebiegiem, lepszym wyposażeniem. W tych pieniądzach to można już 1.4 szukać.

kamilf
Nowy Klubowicz

Postautor: kamilf » 21 lis 2017, 08:04

Przebieg z licznika w Polsce nie jest wyznacznikiem niczego. Widziałem auta kręcone do tyłu, co w naszym pięknym kraju jest już niemal normalne, oraz auta kręcone do przodu bo "nie szło sprzedać z tak niskim przebiegiem" ;)
Zauważcie - u nas 95% samochodów na sprzedaż ma przebieg 210-270 k km na liczniku, jak ma mniej, to "pewnie byl bity, albo psul się tak często, że nie zdążyli najezdzic", a jak ma więcej to "pewnie już zajezdzony, to już zlom".

Awatar użytkownika
bajprzeznet
Klubowicz

Postautor: bajprzeznet » 21 lis 2017, 08:33

Jakimś wyznacznikiem jednak ten przebieg jest - bo od razu można zobaczyć że jest nie halo jak zajrzysz do środka :)
MW o którym pisałem miał na liczniku 140, w realu mial 210 - ten z ogłoszenia już ma 200 a ile naprawdę uj wie, trzeba by kompa wpiąć możę coś innego pokaże :)

Ja oglądając auta zawsze szukam z małym przebiegiem, co nie znaczy że 15 sztuk po drodze nie jest kręconych, ale trzeba cierpliwości :)
żeby nie było przebieg 200K i więcej nie przekreśla auta, tylko akurat ten z ogłoszenia moim zdaniem jest nie warty swojej ceny.

slawko_23
Nowy Klubowicz

Postautor: slawko_23 » 23 lis 2017, 08:19

Witam kolegów.
Temat nadal aktualny. Info od sprzedającego: planowana głowica oraz wymienione zawory.

kamilf
Nowy Klubowicz

Postautor: kamilf » 23 lis 2017, 08:29

Z ciekawości spytalbym - dlaczego?
I jaki jest powód sprzedaży? Zrobienie głowicy nie należy do najtańszych rzeczy jakie można zrobić w aucie, po wykonaniu takiej naprawy, wątpię bym był skłonny sprzedać auto:)

Awatar użytkownika
bajprzeznet
Klubowicz

Postautor: bajprzeznet » 23 lis 2017, 19:34

kamilf pisze:Z ciekawości spytalbym - dlaczego?
I jaki jest powód sprzedaży? Zrobienie głowicy nie należy do najtańszych rzeczy jakie można zrobić w aucie, po wykonaniu takiej naprawy, wątpię bym był skłonny sprzedać auto:)

Pewnie rozrząd się zerwał :)
A jak ktoś chciał sprzedać to tym bardziej sprzeda
Ale nie za taką kase..

Awatar użytkownika
Stiłonisław
Klubowicz
Imie: .
Auto: Fiat Stilo
Silnik: MJTD 120 KM

Postautor: Stiłonisław » 24 lis 2017, 18:48

slawko_23 pisze:Witam kolegów.
Temat nadal aktualny. Info od sprzedającego: planowana głowica oraz wymienione zawory.

Jesteś świadom awaryjności sterowników silnika w 1.6? Do tego instalacja LPG... Może być przypał. Stilo w benzynie najlepiej brać z silnikiem 1.2 lub 1.4. Jest jeszcze oplowski silnik o pojemności 1.6 z 2006 roku ale piszą, że lubi olej.
Bez Stila nie ma kołaczy.

dominikks
Nowy Klubowicz
Imie: Dominik
Auto: Stilo
Silnik: 1.6 16v
Kolor: Srebrne

Postautor: dominikks » 29 lis 2017, 14:18

:pocieszacz: To ja już nie wiem słyszałem ze stilo z fiatowskim 1.6 świetnie znosi gaz... ;/
Nie mam recepty na jutro, Nie umiem pomóc ludziom. Cholerny samolub, nie wierze więcej w ludzkość Nie narzekam Mój świat jest ułożony Wiem, co mam, wiem, co chce Wiem, co musze zrobić

bzykol
Starszy Klubowicz
Imie: Pieter
Auto: Fiat Stilo Multiwagon
Silnik: 1.6 103 KM
Kolor: Grigio Tecno VR
Prezentacja auta: http://wdm.zmudaweb.pl/p,bzykol,19
Kontaktowanie:

Postautor: bzykol » 29 lis 2017, 14:36

Bo znosi.

Środek nie wygląda na styrany.
Kierownica i gałka wyglądają dobrze.
Pokrowce z marketu to nie wada. Można pod nie zajrzeć i wiedzieć wszystko na temat siedzeń. Ale cena jest za wysoka. Ja bym nie jechał tylko szukał tańszego.
Albo wrzucił do obserwowanych i patrzył czy za miesiąc nie stanieje :) pamiętaj. Jak pojedziesz kawał drogi to na pewno nie wrócisz na pusto, bo Ci będzie szkoda. A potem będziesz sobie pluł w brodę, że przepłaciłeś.
Generalnie w tej cenie przy odrobinie szczęścia i dobrych wiatrach dorwiesz jakąś niezbyt styraną benzynę i założysz swój gaz z gwarancją.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Awatar użytkownika
bajprzeznet
Klubowicz

Postautor: bajprzeznet » 01 gru 2017, 11:28

bzykol pisze:Bo znosi.

Albo wrzucił do obserwowanych i patrzył czy za miesiąc nie stanieje :) pamiętaj. Jak pojedziesz kawał drogi to na pewno nie wrócisz na pusto, bo Ci będzie szkoda. A potem będziesz sobie pluł w brodę, że przepłaciłeś.
Generalnie w tej cenie przy odrobinie szczęścia i dobrych wiatrach dorwiesz jakąś niezbyt styraną benzynę i założysz swój gaz z gwarancją.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Otóż to - jeśli masz jechać to tylko pod warunkiem że do obejrzenia masz jeszcze jakieś 3-4 auta, nawet robiąc koło i dużo km. Poświęcasz dzień, a co zobaczysz to twoje i wnioski też wyciągniesz. Jedno auto to można jechać oglądać jak jest blisko ok 100km.

I dobra rada z tym obserwowaniem, bardzo dużo modeli wisi na allegro 2-3 miesiące albo i więcej i ich cena też spada, szukaj tańszego a może i ten stanieje.

slawko_23
Nowy Klubowicz

Postautor: slawko_23 » 12 gru 2017, 08:52

Dziękuje wszystkim kolegom za opinie i sugestie. Jako, że tema nadal aktualny pozwolę sobie założyć nowy temat na forum z nowymi ogłoszeniami, które pojawiły się ostatnio.

Wróć do „Kupujemy Auto”