Obrazek

Stilo z 2004r. 2.4 Abarth lokalizacja: Stary Toruń

Czy warto kupić to Stilo ? Co w nich się psuje ? Znalazłem ciekawą ofertę ! Miejsce pytań, próśb o porady przed zakupem Fiata Stilo.
Regulamin forum
Nazwa tematu powinna wyglądać następująco:
Wersja i rodzaj silnika / rok prod. / miejscowość

Dla przykładu:
Stilo 3d, 1.6 / 2002r / Warszawa - ...
Stilo 5d, 1.8 / 2003r / Poznań - ...
itp.

Jeżeli chcesz zapytać o więcej niż jedno auto w danym temacie, to do nazwy tematu dopisujesz np: +1
gdzie +1 oznacza ilość dodatkowych linków które zawiera temat.

Dla przykładu:
Stilo MW, 1.9 JTD / 2004r / Częstochowa +1 - ...
Czyli dane auto które was konkretnie interesuje i +1 która oznacza iż w tym temacie zamieszczacie dodatkowy link z ogłoszeniem auta, które również/dodatkowo bierzecie pod uwagę.

Co oznaczają skróty:
3d - wersja trzy drzwiowa;
5d - wersja pięciodrzwiowa;
MW - wersja kombi;
MWup - wersja kombi w pakiecie UpRoad;
SCH - limitowana wersja Schumacher;
Abarth - wersja z silnikiem 2.4l oraz automatyczną skrzynią biegów. Topowa wersja Stilo.
knaper
Nowy Klubowicz
Imie: Robert
Auto: Stilo Schumacher
Silnik: benzyna 2.4
Kolor: czerwony

Stilo z 2004r. 2.4 Abarth lokalizacja: Stary Toruń

Postautor: knaper » 25 paź 2017, 20:17

Witam, ostatnio przeglądając aukcje z ofertami Stilo napotkałem na allegro ogłoszenie http://allegro.pl/fiat-stilo-2-4-abarth ... ml#thumb/6

Jak sądzicie jest wart przejechania pół Polski by go kupić? Znajomy się napalił i mnie molestuje, żeby pojechać go zobaczyć.
Za wszelkie uwagi będę wdzięczny.

pepo
Starszy Klubowicz
Imie: Przemek
Auto: stilo
Silnik: 2400
Kolor: czarny
Kontaktowanie:

Re: Stilo z 2004r. 2.4 Abarth lokalizacja: Stary Toruń

Postautor: pepo » 25 paź 2017, 21:00

Auto napewno dopieszczone i od pasjonata, ja bym pojechał zobaczyć, chociaż nie podoba mi sie te białe wstawki w lakierze, ale to zawsze można zmienic

Added in 4 minutes 43 seconds:
Ps na jednym z foto z tylnymi tarczami jest male ale założył je odwrotnie tzn prawa na lewa/ lewa na prawa. No chyba ze ro ma czemuś służyć

Added in 3 minutes 4 seconds:
Oraz ciężko stwierdzić jak auto aktualnie wygląda. Bo foty z prac na jednym foto nie ma progów a na innym sa itp. Popros go o aktualne zdjecia

Awatar użytkownika
MBaran
Nowy Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Stilo
Silnik: 2.4
Kolor: Grigio Orione Vr. (675)
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=12647

Postautor: MBaran » 25 paź 2017, 21:07

Dopieszczone pewnie i tak. Od pasjonata pewnie też. Doinwestowane - to na pewno. Wychodzę z założenia że wolę dać więcej za auto ale mieć pewno i dobre, ale 16.500 za Stilo z 2004r? Nie dałbym.
Obrazek

pepo
Starszy Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: pepo » 25 paź 2017, 21:10

Zależy wez podlicz same czesci ktore wpakowal i robote. To juz jest gotowiec. Kupić inne i zaczynać od 0 to na pewno wyjdzie wiecej jak 16

Awatar użytkownika
MBaran
Nowy Klubowicz

Postautor: MBaran » 25 paź 2017, 22:22

Tak, rozumiem to. Ale montując w stilo wysadzane diamentami klamki to nadal jest tylko Stilo. Bardzo drogie, ale Stilo. Za taką kwotę wolałbym szukać czegoś nowszego. Zwłaszcza, że takich przybajerzonych aut nie potrzebuję
Obrazek

Awatar użytkownika
Mazi
J.Admin
Imie: Rafał
Auto: Abarcina
Silnik: 1,2 x 2 :D
Kolor: 601 nero
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=6122

Postautor: Mazi » 26 paź 2017, 07:39

MBaran pisze:Tak, rozumiem to. Ale montując w stilo wysadzane diamentami klamki to nadal jest tylko Stilo. Bardzo drogie, ale Stilo. Za taką kwotę wolałbym szukać czegoś nowszego. Zwłaszcza, że takich przybajerzonych aut nie potrzebuję

Taa nowszego i takiego w, które byś znów pakował kase. A to stilo jest jak nowe przynajmniej lakierniczo i zawieszeniowo.
Udało Ci się rozwiązać problem ?? Napisz jak to zrobiłeś... dla potomnych....
Szukasz pomocy elektromechanika - problem z SELESPEED?? http://klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f ... 4&start=25

krisbe
Starszy Klubowicz
**
Imie: Krzysiek
Silnik: 1.9 JTD Multijet
Kolor: Rosso Corsa
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=12725

Postautor: krisbe » 26 paź 2017, 09:41

No i weź tu sprzedaj auto. Kolego ja też swojego wystawiłem. Powiedziałem że nie oddam za ponad 20 000 PLN !

Chętnych brak. Jasne ktoś powie oszalałem. Ale auto warte rynkowo 10 000 PLN włożyłem grubo ponad 10 000 PLN. I niby 13 latek, ale nowy układ wtryskowy, zawias, hamulce 4tłoki, wydech na zamówienie i milion innych napraw.

Stilo nigdy nie będzie tym prestiżem co 15 letnie Audi czy BMW ;p to auto dla ludzi trochę dziwnych nie ukrywajmy. Niedoceniane, ale ile co sprzedało marudziło później?

Można kupić nowsze jasne, ale sam piszesz - auto od pasjonata. Nikt nie zrobi super okazji, że auto wypieszczone pójdzie w cenie rynkowej. No chyba, że naprawdę ktoś będzie pod ścianą. Wiem że każdy chciałby kupić tanio idealny stan, ale tanio i dobrze to się nie da. Auta zadbane zawsze będą droższe. Może koleś chce więcej niż wychodzi za rocznik, ale do rocznika dolicz ceny części, robocizne, czas.. Wyjdzie że gość powinien zażądać więcej.

Szerokości! I powodzenia w szukaniu idealnej fury ;)

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz
Imie: Piotrek
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: Bordeaux Old Rose
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14610

Postautor: pio075 » 26 paź 2017, 10:38

No jeżeli obecnie wygląda tak jak na zdjęciach to powinie żądać zdecydowanie więcej - lakierowany był razem z podłogą i wnękami więc samo lakierowanie to wydatek +/- 6000zł kompletne zawieszenie (amortyzatory, sprężyny, łączniki i wahacze, łożyska) to kolejne +/- 3000zł (a widać też że wszystko było przy okazji lakierowane także zdecydowanie bardziej + niż -) bardzo ostrożnie licząc to 12000zł to weszło tylko w to co widać na pierwszy rzut oka.
Jeżeli auto dalej jest w takim stanie (a nie że np. zdjęcia są sprzed 5 lat) to ta cena która jest obecnie wcale nie jest wydumana. Fakt można sobie kupić takie Stilo (przez takie mam na myśli taka karoseria z takim silnikiem) za 6000zł ale na dzień dobry trzeba zwykle w takie auto wpakować z 3000-4000zł żeby jeździło i hamowało tak jak powinno (no chyba że komuś nie przeszkadza że tu stuka, tam jest luz, a rozrząd to przecież o tu markerem napisali że wymieniony 5000 km temu więc po co to ruszać) a i tak będziemy mieli masę roboty jeżeli np. zależało nam będzie na tym żeby wizualnie był "cukierek".

No i na koniec ten argument że można kupić nowsze za te pieniądze mnie zawsze śmieszy - no można, tylko oznacza to zwykle że szukamy auta w dolnym pułapie cenowym dla danego modelu i rocznika a to się kończy tym samym czyli inwestowaniem bo tu stuka, tam puka tu coś szumi a nie powinno. To akurat takie Polskie podejście: "Co on ogłupiał? Za 20000zł wystawił, jak za te piniądze to ja już widziałem 10lat młodsze a ten za takiego starego trupa tyle woła baran" to nic że ten stary za 20000 ma technicznie wsio perfekt i jedyne co może wymagać wymiany to olej, a ten "nowy" to zajeżdżony trup którego ktoś się pozbywa bo na horyzoncie są wydatki na kwotę czterocyfrową i nie koniecznie zaczynającą się od 1. Niemcy to np. doskonale rozumieją i tam auto które jest zadbane kosztuje często majątek a i tak znajduje kupca (wewnątrz kraju zwykle bo, jeśli nie byłoby na zamówienie, to po przywiezieniu do polski takie auto czekało by na kupca w nieskończoność), tanie gruzy z kolei trafiają na lawety i na wschód od odry przechodzą detaling i uzdrawianie licznika a następnie prężą się w ogłoszeniach z ceną na zabójczo niskim poziomie jak na deklarowany stan. Po prostu niektórzy wiedzą że nie jeździ się rocznikiem, i to że auto wyprodukowano 5 lat później nie oznacza z automatu że jest ono w lepszej formie.

pepo
Starszy Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: pepo » 26 paź 2017, 11:54

Tak samo można zobaczyć po ile w de sa abarthy, sa takie za 500€ oraz takie po 7000€ to jest dokładnie to co pio75 napisal
tak samo siebzgadzam z tym ze nowsze auto będzie z dolnego pułapu i trzeba wpakować w nie majątek

Awatar użytkownika
MBaran
Nowy Klubowicz

Postautor: MBaran » 26 paź 2017, 17:34

Hmmm. Ja wciąż upieram się przy zdaniu, że jeśli ktoś chce - proszę bardzo. JA bym nie dał tyle pieniędzy za GT nawet gdyby tam były złote klamki. Ja nie potrzebuję tak doinwestowanego auta, robionego przez pasjonata dla, nie ukrywajmy, pasjonata którym nie jestem.
Ja dając za swojego coś koło 13tys. prawie 2 lata temu zostałem prawie wyśmiany że ostro przepłaciłem. Wiem, że moje się nie umywa do tego tutaj, ale... A zresztą róbta co chceta :D Jedno jest pewne. Nigdy nie odzyskasz zainwestowanych pieniędzy w auto. Mazi sam mówiłeś, że za swojego też jakiegoś majątku byś nie wziął a sam wiesz najlepiej ile pieniędzy włożyłeś w swoje auto... Poleciało offtopem.
Podsumowując moje zdanie. Jeśli kolega jest pasjonatem będącym w stanie wyłożyć każde pieniądze - okazja. Jeśli jest zwykłym użytkownikiem, to przepłaci.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mazi
J.Admin

Postautor: Mazi » 26 paź 2017, 20:02

I co z tego, ale ja robie mase rzeczy na które mam ochote. Natomiast ten z aukcji ma porobione rzeczy ważne. I mechanicznie glancuś. Ja wiem, że twoje stilo to dopóki się koło nie urwie to nic nie robisz, albo dopóki LPG działa....
Szukasz pomocy elektromechanika - problem z SELESPEED?? http://klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f ... 4&start=25

Awatar użytkownika
MBaran
Nowy Klubowicz

Postautor: MBaran » 26 paź 2017, 20:05

Mazi. Ja po prostu uważam, że jeśli ktoś nie jest fanatykiem to się nie opłaca i tyle. 100x bardziej bym wolał Twoje. I nie próbujcie mnie przekonać, że to okazja. Dla typowego zjadacza chleba nie jest to okazja.
A z tym "koło nie urwie" to ciut przesadzasz, bo faktur mam na tysiące przez te 2 lata ;)
Obrazek

krisbe
Starszy Klubowicz
**

Postautor: krisbe » 26 paź 2017, 20:15

MBaran 2000 zł to masz rozrząd i na jedną oś hamulce i amorki ;) więc koło może odlecieć ;p komplet opon też tyle kosztuje :D

Ale ładnie podsumowałeś. Typowy Janusz uzna, że Stilo, że nie warto. Obeznany klient stwierdzi, że sporo ma zrobione. I to nie widzi mi się właściciela, a jak to Mazi wspomniał - rzeczy ważne.

Awatar użytkownika
MBaran
Nowy Klubowicz

Postautor: MBaran » 26 paź 2017, 20:20

krisbe. Jest "typowy Janusz" któremu obojętne czym jeździ i czy auto hamuje. Jest Typowy ja - czyli auto ma być sprawne technicznie i zadbane. I są pasjonaci, jak ten gościu, jak Ty, czy Mazi. To auto jest dla takich jak wy. Dla Janusza są Stilo za 2tys a dla takich jak ja są za 10-11. Nie wiem w czym moja opinia jest niejasna. Auto jest dla pasjonata. Dla przeciętnego użytkownika jest za drogie. Jeśli ktoś wymaga zadbanego i sprawnego egzemplarza tylko, to cena jest zbyt wysoka. Kupi coś tańszego i będzie równie zadowolony.
Obrazek

krisbe
Starszy Klubowicz
**

Postautor: krisbe » 26 paź 2017, 20:22

Ale nie mówię, że nie jasna. Ja się z Tobą zgadzam :)

Awatar użytkownika
toka93
Nowy Klubowicz
*
Imie: Tomasz
Auto: Fiat Croma
Silnik: 1,9 jtd 120KM
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=61&t=14265

Postautor: toka93 » 26 paź 2017, 20:25

Co tu za gównoburza? Mbaran do szkoły idź lepiej.
Auto jest drogie i ewidentnie w dobrym stanie. Cena jest zawsze taka za jaką się sprzeda. Ktoś w takim stanie wystawia za 16, a pewnie gdzieś w drugim końcu Polski ktoś w podobnym stanie bez efektu "wow" wystwi za 12. I pewnie oba się sprzedadzą. Kwestia wyceny danego egzemplarza. Jednak nie ma co sprzedawać auto w zawyżonej cenie, bo się coś wymieniło. Wkładanie/wymiana elementów w 15 letnim aucie zawsze wiąże się z kosztami, a nie koniecznie z odzyskaniem tego przy sprzedaży. Takie są prawa rynku, gdzie jest aut do wyboru multum.

Awatar użytkownika
Mazi
J.Admin

Postautor: Mazi » 27 paź 2017, 08:08

Ja to może podsumuję. Podany egzemplarz na 99% będzie cieszył nowego nabywce bezawaryjną jazdą przez długi czas. Dla mnie wart tych pieniędzy. Wybór należy do autora wątku. Ja bym brał, jedyne co to te białe wstawki mi nie leżą. Ogólnie auto jak z salonu.

knaper
Nowy Klubowicz
Imie: Robert
Auto: Stilo Schumacher
Silnik: benzyna 2.4
Kolor: czerwony

Postautor: knaper » 27 paź 2017, 17:48

Dzięki za zainteresowanie i wszystkie rady te na + i -, jednak po długim namyśle znajomy zrezygnował z oględzin.

Wróć do „Kupujemy Auto”