Stilo MW 1.6

Czy warto kupić to Stilo ? Co w nich się psuje ? Znalazłem ciekawą ofertę ! Miejsce pytań, próśb o porady przed zakupem Fiata Stilo.
Regulamin forum
Nazwa tematu powinna wyglądać następująco:
Wersja i rodzaj silnika / rok prod. / miejscowość

Dla przykładu:
Stilo 3d, 1.6 / 2002r / Warszawa - ...
Stilo 5d, 1.8 / 2003r / Poznań - ...
itp.

Jeżeli chcesz zapytać o więcej niż jedno auto w danym temacie, to do nazwy tematu dopisujesz np: +1
gdzie +1 oznacza ilość dodatkowych linków które zawiera temat.

Dla przykładu:
Stilo MW, 1.9 JTD / 2004r / Częstochowa +1 - ...
Czyli dane auto które was konkretnie interesuje i +1 która oznacza iż w tym temacie zamieszczacie dodatkowy link z ogłoszeniem auta, które również/dodatkowo bierzecie pod uwagę.

Co oznaczają skróty:
3d - wersja trzy drzwiowa;
5d - wersja pięciodrzwiowa;
MW - wersja kombi;
MWup - wersja kombi w pakiecie UpRoad;
SCH - limitowana wersja Schumacher;
Abarth - wersja z silnikiem 2.4l oraz automatyczną skrzynią biegów. Topowa wersja Stilo.
ramzes106
Nowy Klubowicz
Imie: Marek
Auto: Stilo MW
Silnik: 1.4
Kolor: srebrny

Stilo MW 1.6

Postautor: ramzes106 » 14 paź 2017, 22:08

kumpel szuka auta rodzinnego 2+2, patrzyła Audi a4 kombi, Alfa 156 kombi, ale ostatnio padło na Stilo MW szukał 1.4 i 1.8 ale mało tego niestety :( więc zostało dużo 1.6 i będzie albo już jest w aucie gaz, co do auta to znam bo mam ;p MW ale bardziej mi chodzi o ten gaz, 1.6 brać lepiej chyba fiatowski silnik ?

Awatar użytkownika
bajprzeznet
Klubowicz
Imie: Artur
Auto: 5d 2006
Silnik: 1.4 95KM LPG

Re: Stilo MW 1.6

Postautor: bajprzeznet » 15 paź 2017, 21:08

Do któregoś tam miesiąca 2005 roku był montowany 1.6 Fiatowski 103KM, taki sam jak w Multipli, wcześniej w BBM, później był 1.6 Oplowski 105KM, mniej palił, gorzej jechał.

Zawsze lepiej założyć gaz niż kupować z gazem - raz że może się okazać że instalacja już licha, dwa jak ktoś założył znaczy że dużo jeździł i tyle.

Jeśli chodzi o bezawaryjność to 1.4 byłby dużo lepszym wyborem ...ale ciężko w MW dorwać, a jak są to w chorych pieniądzach .
1.8 bym omijał - droższy jak coś nawali a też szałowy nie jest.

Sam 1.6 też ma masę wad, jest głośny, sporo pali, trzeba ratować ECU, głupi rozrząd, fabryczne cewki do kitu, słabe pierścienie itp.
Ale jak trafi w dobrym stanie i nie jeździ mega dużo to czemu nie. Ja miałem 1.6, miał swoje plusy, ale drugi raz już nigdy go nie kupie :)

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz
Imie: Piotrek
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: Bordeaux Old Rose
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14610

Postautor: pio075 » 16 paź 2017, 10:22

bajprzeznet pisze:Sam 1.6 też ma masę wad, jest głośny, sporo pali, trzeba ratować ECU, głupi rozrząd, fabryczne cewki do kitu, słabe pierścienie itp.
Ale jak trafi w dobrym stanie i nie jeździ mega dużo to czemu nie. Ja miałem 1.6, miał swoje plusy, ale drugi raz już nigdy go nie kupie :)

Nie no co jak co ale 1.6 sprawny i z dobrze ustawionym rozrządem pracuje naprawdę kulturalnie - cicho i bez wibracji, dopiero powyżej 3000obr/min robi się głośniejszy.
Co do spalania to też bym nie demonizował, ma po prostu dwa oblicza: jeśli jeździmy spokojnie to w 6,5-7l/100km, jeśli go przegonimy to i 10l/100km jest w zasięgu. Pod względem dynamiki jest naprawdę spoko jeśli pamiętamy że silnik lubi wysokie obroty - jest zdecydowanie żwawszy niż fiatowskie 1.4 i oplowski 1.6 w tej budzie.
Faktycznymi wadami jest lichy osprzęt (alternator, ecu, cewki (te zwykle już dawno wymienione), z uwagi na wiek i przebiegi także katalizator) i możliwość trafienia egzemplarza pożerającego olej (pierścienie, w autach z większymi przebiegami raczej).
Na pewno nie bałbym się tego silnika bo pod względem kosztów będzie tańszy niż zajechany diesel.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2017, 22:23 przez pio075, łącznie zmieniany 3 razy.

ramzes106
Nowy Klubowicz
Imie: Marek
Auto: Stilo MW
Silnik: 1.4
Kolor: srebrny

Postautor: ramzes106 » 16 paź 2017, 15:40

dlatego JTD nie był brany pod uwagę ze względu na to że przebieg będzie już spory, a na 100% gaz ma być, no chyba żę tak jak pisałem już by był :) czy gorszy czy lepszy 1.4, 1.6 podejrzewam żę podobnie będą wyglądały osiągi w budzie MW, ja swoim MW z 1.4 pod maską jechałem nad morze i w góry 2+2 bagaże zjeżdziłęm troche polski i ani razu mnie nie zawiódł. Dziękuje za info i dam znać jak kolega kupi. cóż bardzo pakowny :)) niski próg załadunku.

Awatar użytkownika
bajprzeznet
Klubowicz
Imie: Artur
Auto: 5d 2006
Silnik: 1.4 95KM LPG

Postautor: bajprzeznet » 17 paź 2017, 21:40

pio075, nie twierdze że każdy 1.6 chodzi jak diesel - ale jest dosyć głośny jak na benzyne, szczególnie po przebiegu rzędu 150 tys km, co ciekawe w starej gamie BBM nie było takiego problemu - w Marei przy 280 tys chodził ciszej niż wiele Stilo z połową tego przebiegu. Podkreślam - daleko mu do diesla, ale na dzisiejsze standarty jest głośny. Do tego ma krótka skrzynie, i w trasie na 5 biegu powyżej 140km/h nie jest ani specjalnie miło ani specjalnie ekonomicznie. Fakt lepiej niż w Focusie 1.6, ale dużo gorzej niż w 1.4 gdzie jest 6tka.

Spalanie o którym piszesz czyli 6,5-7 jest w trasie, w mieście MW spali spokojnie ok 9-10 litrów PB, i 10-12 LPG - wiem z doswiadczenia. OWszem nie ma tragedii, ale na tle 1.4 czy oplowskiego 1.6 pali sporo - choć fakt że dynamiką zjada oba te silniki, szczęgólnie 1.6 z Opla który jest nawet "mocniejszy"

ramzes106
Na pewno to lepszy wybór niż zajechany diesel, na pewno lepszy niż 1.8 ale trzeba też pamietać że ma swoje wady - osprzęt elektroniczny oraz np. mało trwały i upierdliwy rozrząd.
Nie twierdze że jest to zły silnik, miałem 1.6 w swoim Stilo, zrobiłem nim ponad 40 tys w rok czasu, w rodzinie były 4 inne auta z tym silnikiem. Znam jego wady i zalety i uprzedzam tylko że nie jest to ideał, ma swoje kaprysy - bo już wielu spotkałem co potem narzekali, a lepiej się przygotować i wtedy nie ma zdziwienia i zaskoczenia.

1.2/1.4 bije 1.6 na głowę jeśli chodzi o koszty, bezawaryjność i prostotę, tylko że ... z 1.6 na światałach nawet nie ma co startowac :)
W MW jednak 1.4 to byłby typowy wóz z punktu A do B, do spokojnej jazdy za Tirem. Mam 1.4 w 5d i naprawdę często brakuje mu mocy jeśli trafi na wzniesienie lub mocny wiatr. W MW musi być jeszcze gorzej i wszystko fajnie jak jedziesz po prostym albo po zwykłej drodze, gorzej jak w Alpach przy 140km/h nagle redukujesz i depcesz żeby nie spaść poniżej 100kmh a 3/4 aut cię wyprzedza... :)

Wróć do „Kupujemy Auto”