Stilo 3d, 1.4, 2004r, Warszawa, salon PL

Czy warto kupić to Stilo ? Co w nich się psuje ? Znalazłem ciekawą ofertę ! Miejsce pytań, próśb o porady przed zakupem Fiata Stilo.
Regulamin forum
Nazwa tematu powinna wyglądać następująco:
Wersja i rodzaj silnika / rok prod. / miejscowość

Dla przykładu:
Stilo 3d, 1.6 / 2002r / Warszawa - ...
Stilo 5d, 1.8 / 2003r / Poznań - ...
itp.

Jeżeli chcesz zapytać o więcej niż jedno auto w danym temacie, to do nazwy tematu dopisujesz np: +1
gdzie +1 oznacza ilość dodatkowych linków które zawiera temat.

Dla przykładu:
Stilo MW, 1.9 JTD / 2004r / Częstochowa +1 - ...
Czyli dane auto które was konkretnie interesuje i +1 która oznacza iż w tym temacie zamieszczacie dodatkowy link z ogłoszeniem auta, które również/dodatkowo bierzecie pod uwagę.

Co oznaczają skróty:
3d - wersja trzy drzwiowa;
5d - wersja pięciodrzwiowa;
MW - wersja kombi;
MWup - wersja kombi w pakiecie UpRoad;
SCH - limitowana wersja Schumacher;
Abarth - wersja z silnikiem 2.4l oraz automatyczną skrzynią biegów. Topowa wersja Stilo.
PaficaAV
Nowy Klubowicz
Imie: Paweł
Auto: Fiat Punto
Silnik: 1.1
Kolor: srebrny

Stilo 3d, 1.4, 2004r, Warszawa, salon PL

Postautor: PaficaAV » 11 lip 2017, 14:17

Cześć :)
Jestem dotychczasowym użytkownikiem forum fiata punto i właścicielem kropki 1.1, niestety z powodu rdzy czas na następcę.

Szukając Stilo 1.4 (interesuje mnie tylko ten silnik z palety, ewentualnie 1.2) wpadła mi w oko ta oferta.

http://allegro.pl/show_item.php?item=6888224826#thumb/9

Co mnie zaniepokoiło od razu:

-schodzący bezbarwny z dachu
-pedał sprzęgła bez gumowej nakłądki (?)
-coś chyba było kombinowane z prawym tylnym błotnikiem na wysokości zderzaka
-cena...niższa od podobnych roczników

Czy warto zainteresować się tym egzemplarzem, czy sobie lepiej odpuścić?

pablos_206
Nowy Klubowicz
Imie: Paweł
Auto: Stilo 5d
Silnik: 1.4 95KM
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=11438&hilit=wishniowe

Re: Stilo 3d, 1.4, 2004r, Warszawa, salon PL

Postautor: pablos_206 » 11 lip 2017, 17:21

Ja bym obejrzał z ciekawości. Co do Twoich obaw:
- schodzący bezbarwny z dachu - wystarczy że gość postawił pod drzewem np lipa i resztę sobie dopowiedz. Jeżeli reszta auta jest sprawna a nie potrzebujesz super wyglądającego auta to żaden problem. Ewentualne lakierowanie 600-700 pln
- pedał sprzęgła - no problem
- cena niższa od podobnych roczników - być może nic przy nim nie było robione dlatego taka cena. Czyli dojdą koszty następujące:
* rozrząd - 600 pln;
* amortyzatory przód + sprężyny przód (oryginalne pękają) - 800 pln,
* sprzęgło - 1000 pln
* klocki + tarcze tył/ przód - 1000 pln
* zapieczone hamulce tył 2*150 = 300 pln.
* akumulator 300 pln

Robiąc to masz kwotę danego rocznika (5000+4700=9700 pln). Czyli cena adekwatna do stanu. Pisze z własnej autopsji. Też mam 1.4 z tego rocznika.

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz
Imie: Piotrek
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: Bordeaux Old Rose
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14610

Postautor: pio075 » 11 lip 2017, 19:22

Schodzący klar to standard w stilo - prawdopodobnie lakier przeciętnej jakości bo łaty na dachu i masce widziałem w naprawdę wielu egzemplarzach.
Brak nakładki - pierdoła, po prostu z czasem zaczynają spadać. Ja u siebie przykleiłem klejem do szyb bo tak to też ciagle go nie miałem.
Błotnik - może, nie wiem, nie będę wyrokował na podstawie zdjęć. Z resztą nawet jesli to co?

Dlaczego tanio? Moze tak jak przedmówca zauważył jest trochę mechaniki do zrobienia, moze jest jakiś inny powód - tak czy tak myślę że obejrzeć warto ;)

Awatar użytkownika
xzae
Nowy Klubowicz
Imie: Czarek
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9JTD 115
Kolor: Verde CRISTALLO VR (745)

Postautor: xzae » 15 lip 2017, 13:33

Jakby nie patrzeć zawsze coś będziesz musiał włożyć nawet do takiego za 8 tysięcy. Ja za swojego 5500 dałem i wszyscy mówią że mi się trafiło :D Był troszkę zaniedbany ale pomału małymi kroczkami odzyskuje swój blask. Jedź z jakimś mechanikiem i Ci powie czy warto czy nie.

Bispol
Nowy Klubowicz
Imie: Bozydar
Auto: Abarth
Silnik: 2.4
Kolor: Srebrny

Postautor: Bispol » 16 lip 2017, 21:05

Jak masz blisko to podjedz, zobacz na miejscu bo ze zdjec mozna malo powiedziec auto ma swoje lata wiec defekty lakieru to normalka np od mycia na myjce, lipa jak ktos wspomnial itp. Auto moglo miec jakiegos wgniota . Trzeba na miejscu zobaczyc czy bity a jesli tak to czy dobrze zrobiony. Wejdz z tylu pod auto zobacz czy stabilizator w belce jest caly, przejedz sie zobacz co dziala co nie. Jak bedziesz pewny ze chcesz kupic to podjedz na stacje diagnostyczna jak nie wyjdzie za duzo rzeczy to bierz. Jak bd sporo do zrobienia to znaczy ze ktos wiedzial ze auta bedzie sie pozbywal a wtedy tyle wlozysz za ile kupisz. Generalnie nie napalaj sie na auto, wez kogos z chlodna glowa bo tak najczesiej kupuje sie szrot.

Wróć do „Kupujemy Auto”