Stilo 5d 1.4 LPG / 2004 r. / Brzesko

Czy warto kupić to Stilo ? Co w nich się psuje ? Znalazłem ciekawą ofertę ! Miejsce pytań, próśb o porady przed zakupem Fiata Stilo.
Regulamin forum
Nazwa tematu powinna wyglądać następująco:
Wersja i rodzaj silnika / rok prod. / miejscowość

Dla przykładu:
Stilo 3d, 1.6 / 2002r / Warszawa - ...
Stilo 5d, 1.8 / 2003r / Poznań - ...
itp.

Jeżeli chcesz zapytać o więcej niż jedno auto w danym temacie, to do nazwy tematu dopisujesz np: +1
gdzie +1 oznacza ilość dodatkowych linków które zawiera temat.

Dla przykładu:
Stilo MW, 1.9 JTD / 2004r / Częstochowa +1 - ...
Czyli dane auto które was konkretnie interesuje i +1 która oznacza iż w tym temacie zamieszczacie dodatkowy link z ogłoszeniem auta, które również/dodatkowo bierzecie pod uwagę.

Co oznaczają skróty:
3d - wersja trzy drzwiowa;
5d - wersja pięciodrzwiowa;
MW - wersja kombi;
MWup - wersja kombi w pakiecie UpRoad;
SCH - limitowana wersja Schumacher;
Abarth - wersja z silnikiem 2.4l oraz automatyczną skrzynią biegów. Topowa wersja Stilo.
xavi97
Nowy Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Brak :)
Silnik: -

Postautor: xavi97 » 25 cze 2017, 16:33

Witam

Poszukuję swojego pierwszego samochodu. Zależy mi na tym żeby był ekonomiczny, więc zdecydowałem że będzie to samochód z instalacją LPG. Chciałbym nim pojeździć ok. 1,5 - 2 lata, więc założenie instalacji nie będzie dla mnie opłacalne dlatego szukam samochodu z instalacją. Początkowo nie brałem Stilo pod uwagę (dużo opinii o awaryjności), ale gdy zainteresowałem się bardziej to stwierdziłem że może nie jest to najgorszy wybór. Skupiłem się na silniku 1,4 ponieważ uznawany jest za mniej awaryjny od innych benzynowych. Na samochód z pakietem startowym (filtry, oleje itp.) chciałbym wydać maksymalnie 10 tys. zł.
Znalazłem ogłoszenie - https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-stil ... xtor=SEC-8
Cena co prawda jest dość spora, ale wydaje mi się że to dość ciekawy egzemplarz. I zaletą jest udokumentowany przegląd, więc nie wymaga wkładu. Patrząc na zdjęcia nie wydaje mi się, żeby jakiś element był malowany albo źle spasowany. A co Wy sądzicie o tej ofercie? Warto się nią interesować. Podejrzewam, że cenę udałoby się zbić do 10 tysięcy. To ogłoszenie wisi już jakiś czas (z tym, że wcześniej wystawiony był za ponad 11 tysięcy), ale nie wiem czy przez to, że z samochodem jest coś nie tak czy po prostu jest na niego taki mały popyt. Nie znam się zbyt dobrze na samochodach, więc na pewno przed zakupem będzie jeszcze robiony jakiś przegląd, ale chciałbym wstępnie ocenić to ogłoszenie - czy warto w ogóle jecchać go oglądać.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mardt
Klubowicz
**
Imie: Marcin
Auto: Punto Evo
Silnik: 1.4 8v
Kolor: VERDE AVVENTURIERO MET
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=61&t=14848

Postautor: mardt » 25 cze 2017, 16:37

Nawet ciekawa oferta ale cena trochę za wysoka jakieś 9 tys może 9500 to max Do zrobienia jest klapa tył ale coś w dziwnym miejscu wychodzi rdza jak na 5D

xavi97
Nowy Klubowicz

Postautor: xavi97 » 25 cze 2017, 17:40

Dzięki ;)
Może ta klapa byłaby dobrym argumentem do zbicia ceny (chociaż jest informacja w ogłoszeniu). A co masz na myśli, pisząc że dziwne miejsce rdzy jak na 5d? Myślisz, że mogło mieć jakieś przygody? Bo z tego co się orientowałem to rdzewiejąca klapa w Stilo to standard :)
Co do ceny to też myślę że będzie miało znaczenie na jak długo są opłaty (przegląd + ubezpieczenie). I tak na dobrą sprawę to na ten moment jest to chyba jedyne Stilo 1.4 w LPG na OtoMoto i OLX ;)

Awatar użytkownika
mardt
Klubowicz
**

Postautor: mardt » 25 cze 2017, 18:29

To że jak już to bardziej zamek lub pod paskiem z światłami rejestracji no i chyba na zimówkach jest w ogłoszeniu jak nie ma opon to już minus za mniejsza cenę to jak stan ok to chyba można brać :P i bez LPG dało by się jeździć 1.4 + 6 biegów tak dużo nie pali :P

bzykol
Starszy Klubowicz
Imie: Pieter
Auto: Fiat Stilo Multiwagon
Silnik: 1.6 103 KM
Kolor: Grigio Tecno VR
Prezentacja auta: http://wdm.zmudaweb.pl/p,bzykol,19
Kontaktowanie:

Postautor: bzykol » 25 cze 2017, 21:27

Miejsce na rdze nietypowe, ale nie niemożliwe. Mam obecnie multiwagona i za rok lub półtora NA PEWNO będę miał rudą szmate w tym samym miejscu. Oczywiście w standardowym też już puchnie :D
Nie wiem z jakiego powodu, ale lakier mi zaczyna odpadać centralnie na krawędzi klapy, czyli tam gdzie schodzi się ze zderzakiem. Nie wiem. Może jakieś syfy, śnieg, lód zadarły lakier, a reszta już leci.... po tych latach mogę do pewnego momentu odpryskiwać lakier paznokciem. Pod spodem pojawia się goły ocynk, więc przygód tam żadnych nie było, ale jest to na pewno wada i klapa jest do roboty. Tak że miejsce nietypowe, ale nie niemożliwe. Ja bym się zainteresował tym egzemplarzem. Środek nie wytyrany (może za wyjątkiem siedzenia kierowcy) i warty uwagi. Na pewno wadą byłby dla mnie brak esp czy nawet asr.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Awatar użytkownika
mardt
Klubowicz
**

Postautor: mardt » 25 cze 2017, 21:33

Siedzenie to są pokrowce raczej wiec do wywalenia a pod spodem obstawiam ta jasna tapicerkę

xavi97
Nowy Klubowicz

Postautor: xavi97 » 25 cze 2017, 21:47

W ogłoszeniu jest napisane, że są opony letnie i zimowe. Może i bez LPG by się obyło, ale przy cenie poniżej 1,80 zł/litr gazu to trochę żal nie skorzystać ;)
Fakt, że wyposażenie, jak na Stilo, nie jest zbyt bogate, ale może jako pierwszy samochód, dla młodego kierowcy który jeszcze zdobywa umiejętności jazdy to lepiej że nie ma takich bajerów jak ASR czy ESP :)
Skoro uważacie, że ogłoszenie jest warte zainteresowania to się zainteresuję :). Tylko tak jak wcześniej pisałem ja na samochodach za bardzo się nie znam, także planowałem skorzystać z usług firm które sprawdzają samochody przed zakupem. Chyba, że jakiś klubowicz jest z tych okolic i mógłby takie autko sprawdzić. Szczerze to wolałbym, żeby zrobiła to jakaś konkretna osoba, niż anonimowy pracownik takiej firmy. Także jakby ktoś był zainteresowany to zapraszam do kontaktu :)

pablos_206
Nowy Klubowicz
Imie: Paweł
Auto: Stilo 5d
Silnik: 1.4 95KM
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=11438&hilit=wishniowe

Postautor: pablos_206 » 26 cze 2017, 05:26

Sprawdz czy ma wymienione sprzeglo, rozrzad, amortyzatory przod w ostatnim czasie. Jesli nie to masz podstawy do negocjacji-calosc koszt okolo 1500-2000 pln.

xavi97
Nowy Klubowicz

Re: Stilo 5d 1.4 LPG / 2004 r. / Brzesko

Postautor: xavi97 » 30 cze 2017, 14:36

Cena "spadła" do 9900 zł, także myślę że 9k jest realne po małym targowaniu ;)
Jeśli w przyszłym tygodniu ogłoszenie będzie jeszcze wisiało to postaram się je obejrzeć, tylko że sam tego nie ogarnę (tak jak pisałem nie znam się zbytnio na samochodach), także pewnie skorzystam z usług firmy która sprawdza samochody przed zakupem. Oczywiście jeśli macie jakiś kontakt do osoby z okolic, która takie usługi wykonuje to chętnie skorzystam :) A jeśli nie znacie takich osób to będę też wdzięczny za opinie nt. firm sprawdzających, bo trochę ich jest :)

xavi97
Nowy Klubowicz

Postautor: xavi97 » 04 lip 2017, 22:29

Niestety spóźniłem się i gdy zadzwoniłem do właściciela, żeby umówić się na oględziny okazało się, że ogłoszenie jest już nieaktualne.

Ale znalazłem jeszcze dwa Stila z LPG, z tym że z silnikiem 1.6

- https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-stil ... xtor=SEC-8 - jeśli mnie wzrok nie myli to przy lewym nadkolu jest ognisko korozji (poza standardowym na klapie :) ) - czy powinno to budzić niepokój czy jest do ogarnięcia?

- https://www.olx.pl/oferta/fiat-stilo-1- ... f13ab861c0 - wygląda dość ciekawie

Co sądzicie o tych dwóch egzemplarzach? Warto się nimi zainteresować?

Awatar użytkownika
xzae
Nowy Klubowicz
Imie: Czarek
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9JTD 115
Kolor: Verde CRISTALLO VR (745)

Postautor: xzae » 05 lip 2017, 18:29

Pierwszy - dziwne że rdzewieje tam na klapie. Mam starszego i jedyne ogniska korozji to lekko na progu(od obtarć) i na dachu od kamieni.
Drugi - mało zdjęć, na plus ciemna tapicerka :)
Osobiście uważam że obaj sprzedający polecieli z cenami. Ja za swojego z naprawami dałem ~8 tysięcy.

88lerek88
Nowy Klubowicz
Imie: Leszek
Auto: Fiat Stilo 2004
Silnik: 1.4 16V 95KM

Postautor: 88lerek88 » 07 lip 2017, 03:49

nigdy bym nie dał tyle kasy za stilo. 2004r ładny stan w komisie 1000zł uhandlowałem bo gości wyśmiałem że za stilo tyle chce
Cztery lata temu kupiłem 1.2 3drzwi 2003r od prywaciarza za 5000zł bez LPG a że miałem wypadek, póltora niecałe roku temu kupiłem drugie za 6000 w komisie tyle że juz 1.4 2004r tez w 3drzwiach

Added in 1 minute 38 seconds:
i jeden + stilo ma blache w ocynku dlatego dziwię się że innym ludziom rdzewieją :/

Wróć do „Kupujemy Auto”