Stilo 5d 1.9 JTD / 2002r. / Tychy

Czy warto kupić to Stilo ? Co w nich się psuje ? Znalazłem ciekawą ofertę ! Miejsce pytań, próśb o porady przed zakupem Fiata Stilo.
Regulamin forum
Nazwa tematu powinna wyglądać następująco:
Wersja i rodzaj silnika / rok prod. / miejscowość

Dla przykładu:
Stilo 3d, 1.6 / 2002r / Warszawa - ...
Stilo 5d, 1.8 / 2003r / Poznań - ...
itp.

Jeżeli chcesz zapytać o więcej niż jedno auto w danym temacie, to do nazwy tematu dopisujesz np: +1
gdzie +1 oznacza ilość dodatkowych linków które zawiera temat.

Dla przykładu:
Stilo MW, 1.9 JTD / 2004r / Częstochowa +1 - ...
Czyli dane auto które was konkretnie interesuje i +1 która oznacza iż w tym temacie zamieszczacie dodatkowy link z ogłoszeniem auta, które również/dodatkowo bierzecie pod uwagę.

Co oznaczają skróty:
3d - wersja trzy drzwiowa;
5d - wersja pięciodrzwiowa;
MW - wersja kombi;
MWup - wersja kombi w pakiecie UpRoad;
SCH - limitowana wersja Schumacher;
Abarth - wersja z silnikiem 2.4l oraz automatyczną skrzynią biegów. Topowa wersja Stilo.
GnoBar01
Nowy Klubowicz
Imie: Bartek
Auto: Stilo
Silnik: 1.9 JTD
Kolor: niby srebrny...

Postautor: GnoBar01 » 14 cze 2017, 11:00

Cześć.

Mam okazję kupić auto od znajomego.
Cena 2500zł, egzemplaż w wersji Dynamic 115km., przebieg 230000.
Gość ma auto od 7 lat, i przez ten czas zrobił jakieś 70000km.
Na wyposażeniu szystko co powinno być - klima, fabryczna nawigacja (oczywiście nie aktualizowana), czujniki cofania, świecące błędy poduszki i światełka nad tablicą rejestracyjną.
Rdza na tylnej klapie przy tablicy i małe ognisko przy drzwiach. Generalnie nie pogrążone w ruinie, choć nieco zaniedbane. Udekorowane gradobiciem z 2014r, ale ponieważ auto jest srebrne, nie rzuca się to nawet w oczy.
Z usterek jakie ujawnia to: błędy o których wspomniałem wcześniej, nawiew w aucie tylko na przednią szybę (reszta podobno nie działa), spalona żarówka w lampie wstecznego.
Rozdząd wymieniał kiedy kupił auto, więc i ja będę musiał. Poza tym wymienione: sprzęgło (2 lata temu), sprężyny amortyzatorów z przodu (2 miesiące temu), tarcze z przodu, czujnik położenia wału, płyny i olej regularnie.
No i tyle.
Brać?

Awatar użytkownika
mardt
Klubowicz
**
Imie: Marcin
Auto: Punto Evo
Silnik: 1.4 8v
Kolor: VERDE AVVENTURIERO MET
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=61&t=14848

Postautor: mardt » 14 cze 2017, 11:08

za ta cenę to możesz kupić ładne seicento a nie stilo :P wiec jak się trzyma w całości to możesz kupić

GnoBar01
Nowy Klubowicz

Postautor: GnoBar01 » 14 cze 2017, 11:14

Cóż. Gośc ma 3 auta, a teraz sprzedaje najstarsze z nich, a że to kolega z pracy, to i nie drogo.

Awatar użytkownika
Nokian
Nowy Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 JTDm 140PS
Kolor: Grigio Orione VR
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=15152

Postautor: Nokian » 14 cze 2017, 11:52

Czy ja wiem czy taka okazja... policz koszty diesla pod kątem ewentualnych napraw i już masz za dwumas praktycznie wartość auta a jak dorzucisz bieżące naprawy to z 2 500 zrobi się może ponad 5 tysięcy... No chyba, ze auto ma umrzeć w butach u Ciebie i nie liczysz na sprzedaż.

Z drugiej strony nie ma co porównywać Stilo z Seicento ale faktycznie za tą kwotę możesz wybierać w kolorach.

GnoBar01
Nowy Klubowicz

Postautor: GnoBar01 » 14 cze 2017, 12:03

Sprzęgło było wymieniane 2 lata temu, więc liczę że jeszcze trochę posłuży. Jedyne co na tą chwilę budzi moje obawy, to że jeszcze nic się nie działo z turbiną, a regeneracja z robocizną też może uderzyć po kieszeni.
Nie liczę na to że go sprzedam, to już 15-latek. Jeśli u mnie przeżyje jeszcze 5 lat, to będę zadowolony.
Poza tym napisałem że jest sprawny. Na allegro najtańsze egzemplarze chodzą już od 3000, więc może spektakularna okazja to nie jest, ale biorąc pod uwagę wersje wyposażenia, chyba warto kupić?

Awatar użytkownika
Nokian
Nowy Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 JTDm 140PS
Kolor: Grigio Orione VR
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=15152

Postautor: Nokian » 14 cze 2017, 23:08

Jakby to była benzyna to tak, diesla bym odpuścił. Wyposażenie to jedno, koszty eksploatacji to drugie.

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz
Imie: Piotrek
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: Bordeaux Old Rose
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14610

Postautor: pio075 » 14 cze 2017, 23:34

Nokian pisze:Qr Bbpost Czy ja wiem czy taka okazja... policz koszty diesla pod kątem ewentualnych napraw i już masz za dwumas praktycznie wartość auta a jak dorzucisz bieżące naprawy to z 2 500 zrobi się może ponad 5 tysięcy... No chyba, ze auto ma umrzeć w butach u Ciebie i nie liczysz na sprzedaż.

Ale kupując Stilo za 10000zł też może mieć takie wydatki - to jednak jest auto używane i nie ma co oczekiwać, że za tyle to na pewno trzeba będzie włożyć majątek a za tyle to tylko będziemy lać paliwo.
Fakt jest jeden - Diesel będzie droższy w ew. naprawach niż benzyniak, jeżeli jednak nie przeraża cię widmo naprawy turbiny czy dwumasy to dlaczego nie.

Awatar użytkownika
paveu
Klubowicz
Imie: Paweł
Auto: Fiat Stilo MW Uproad
Silnik: 1,9 JTD 115kM
Kolor: Grigio Tecno vr

Postautor: paveu » 15 cze 2017, 05:23

Brać!Nawet benzyny za to nie kupisz, a koszty-sprawa dyskusyjna. Oczywiście wybór należy do Ciebie!

GnoBar01
Nowy Klubowicz

Postautor: GnoBar01 » 15 cze 2017, 14:57

Dzisiaj go oglądałem i jeździłem. Całkiem zrywna bestia. Pracuje równo, sprzęgło bierze od samej ziemi, w środku wszystkie bajery działają i sam środek nie zniszczony.
Gorzej na zewnątrz.. Dokładne mycie szczoteczka do zębów będzie nie uniknione, całe auto pokryte jest czarnym nalotem, określanym przez kumpla jako efekty jazdy w Krakowie. Jest kilka mniejszych blacharek, ubytków farby po uderzeniach drzwi i rdza, zabezpieczona hammerite :) Utargowalem jeszcze 250zl i będę go brał.

Edit.

Po kilkukrotnym przejechaniu mokrą szmatką owy Krakowski nalot oczywiście zszedł.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2017, 15:16 przez GnoBar01, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
paveu
Klubowicz
Imie: Paweł
Auto: Fiat Stilo MW Uproad
Silnik: 1,9 JTD 115kM
Kolor: Grigio Tecno vr

Postautor: paveu » 15 cze 2017, 15:13

No i super.Jak go sobie dopracujesz to "będzie Pan zadowolony..."

GnoBar01
Nowy Klubowicz

Postautor: GnoBar01 » 15 cze 2017, 15:19

No to teraz proszę namiar na kogoś rzetelnego u kogo zrobię rozrząd i do kogo będę mógł zaglądać co jakiś czas z usterkami. Najlepiej Tychy/Katowice/Oświęcim/Pszczyna raczej nie dalej i w tej kolejności ;)

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz
Imie: Piotrek
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: Bordeaux Old Rose
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14610

Postautor: pio075 » 15 cze 2017, 19:27

Polusia masz blisko a gość zna Stilo na wylot :sarkazm:
Poszukaj tu na forum i znajdziesz kontakt ;)

Wróć do „Kupujemy Auto”