Stilo 3d, 1.8 / 2001r / Malbork +2

Czy warto kupić to Stilo ? Co w nich się psuje ? Znalazłem ciekawą ofertę ! Miejsce pytań, próśb o porady przed zakupem Fiata Stilo.
Regulamin forum
Nazwa tematu powinna wyglądać następująco:
Wersja i rodzaj silnika / rok prod. / miejscowość

Dla przykładu:
Stilo 3d, 1.6 / 2002r / Warszawa - ...
Stilo 5d, 1.8 / 2003r / Poznań - ...
itp.

Jeżeli chcesz zapytać o więcej niż jedno auto w danym temacie, to do nazwy tematu dopisujesz np: +1
gdzie +1 oznacza ilość dodatkowych linków które zawiera temat.

Dla przykładu:
Stilo MW, 1.9 JTD / 2004r / Częstochowa +1 - ...
Czyli dane auto które was konkretnie interesuje i +1 która oznacza iż w tym temacie zamieszczacie dodatkowy link z ogłoszeniem auta, które również/dodatkowo bierzecie pod uwagę.

Co oznaczają skróty:
3d - wersja trzy drzwiowa;
5d - wersja pięciodrzwiowa;
MW - wersja kombi;
MWup - wersja kombi w pakiecie UpRoad;
SCH - limitowana wersja Schumacher;
Abarth - wersja z silnikiem 2.4l oraz automatyczną skrzynią biegów. Topowa wersja Stilo.
soovek
Nowy Klubowicz
Imie: Paweł
Auto: Stilo 3D
Silnik: 1.6 103KM
Kolor: Srebrny
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=15712

Postautor: soovek » 26 maja 2017, 18:22

Witam wszystkich, jestem tu nowy i nie piję od... to nie to forum... ok... :D
Jeszcze raz- moja (krótka) historia motoryzacyjna kręci się wokół Fiatów- przez ostatnie 2 lata śmigałem punciakiem mk1, którego dostałem od mamy jak zmieniła na coś większego. Niestety już nie opłaca się podtrzymywać kropka przy życiu (szyberdach od dołu powiedzmy, zawieszenie i inne) i po zobaczeniu Stilo 3d na mieście nie patrzę na nic innego.
Dodatkowo naczytałem się trochę o LPG, sprawdziłem kwotę ewentualnego ubezpieczenia większych silniczków i mam tęgą zagwozdkę. Może niewiele jest opisu ale coś wypatrzycie albo podpowiecie w oparciu o wyposażenie itp- po prostu znacie się zdecydowanie bardziej niż ja.

Oto ogłoszenia, którymi interesuję się najbardziej ze względu na małą odległość od mojej mieściny:
https://www.olx.pl/oferta/fiat-stilo-CID5-IDmsmMV.html#b30c2e363d;promoted
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-stilo-1-6benzynaslicznyklimaalusprowadzonycoupe-ID6yTmc9.html
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-stilo-133km-skory-piekny-ID6yAPeb.html#a0253445c3 (ten ciut dalej, ale jeśli będą przesłanki, że warto, to kawałek dalej za takim pięknym kolorem chyba skusiłbym się wybrać)

PS. Tata powiada, że "kto sprzedaje auto z gazem? kto sobie z gazem poradzić już nie może"- co wy o tym sądzicie?

Awatar użytkownika
paveu
Klubowicz
Auto: Fiat Stilo MW Uproad
Silnik: 1,9 JTD 115kM
Kolor: Grigio Tecno vr

Postautor: paveu » 26 maja 2017, 19:21

Napisz jeszcze do jakiej kwoty chcesz kupić.Zajrzyj też do działu "Ciekawe aukcje".Powodzenia w poszukiwaniach!

soovek
Nowy Klubowicz

Postautor: soovek » 26 maja 2017, 20:01

6500PLN, taki już ostateczny max na jaki mogę sobie pozwolić to 7000PLN.
I dzięki, mam nadzieję, że szybko będę mógł cieszyć się czymś nowym, bo miałem okazję przejechać się 1.6 i nie dość że piękny, to do tego super się jechało :)

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz
Imie: Piotrek
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: Bordeaux Old Rose
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14610

Postautor: pio075 » 26 maja 2017, 20:16

Miej tylko na uwadze że elektronika w 1.6 potrafi być kapryśna, warto obejrzeć je z kimś kto zna model bo w najczarniejszym scenariuszu możesz kupić samochód za 6000zł i chwilę później szukać ECU za 2000zł ;)
Poza tym jednak 1.6 ma tanie części i mechanicznie jest nie do zajechania - fizycznie właściwie nie ma się co w tym silniku zepsuć. :D
Z pary 1.6-1.8 ten mniejszy jest tańszy w utrzymaniu, ma łatwo dostępne części i zdecydowanie mniejszy apetyt na olej. Największą zaletą 1.8 względem 1.6 jest zdecydowanie lepsza elastyczność na wyższych biegach.

Awatar użytkownika
paveu
Klubowicz

Postautor: paveu » 26 maja 2017, 21:53

Może diesla?

soovek
Nowy Klubowicz

Re: Stilo 3d, 1.8 / 2001r / Malbork +2

Postautor: soovek » 27 maja 2017, 00:31

Ojczulek większość życia dyzelkami lata i odradzał jak tylko mógł "turbo, dwumasa itd." przy odrobinie szczęścia jutro jednego skoczymy obejrzeć ze znajomym mechanikiem. Nie jest może specem od Stilo ale lepiej ogarnie temat niż ja :)
PS czy tylko w moim regionie na północy tak mało Stilo 3d się sprzedaje, czy po prostu tak dobrze się trzymają że ludzie nie chcą oddać?

Wysłane z mojego hi6210sft przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
mardt
Klubowicz
**
Imie: Marcin
Auto: Punto Evo
Silnik: 1.4 8v
Kolor: VERDE AVVENTURIERO MET
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=61&t=14848

Postautor: mardt » 27 maja 2017, 00:46

Najlepiej jak byś znalazł 1.4 idealny kompromis :P

Awatar użytkownika
paveu
Klubowicz

Postautor: paveu » 27 maja 2017, 08:05

Myślę,że diesla niema co się tak znowu bać i jest większy wybór.Oczywiście wszystko zależy co kto chce.

soovek
Nowy Klubowicz

Postautor: soovek » 27 maja 2017, 09:46

Znalazłem jeszcze takie coś:
https://www.olx.pl/oferta/fiat-stilo-CID5-IDlLRLo.html#48fbed93f6
Pamiętam, że niedawno był wystawiony z opisem, że kopci jak się rozgrzeje- drogie wyeliminowanie takich mankamentów u mechanika?

UPDATE: ten z Niemiec oglądałem i odpadł - blacharka ok, ale klima nie chłodziła, a już po odpaleniu silnika "engine failure", dodatkowo jak wkręciłem go na obroty to "stop engine" i choinka na licznikach...

Pokusiłem się obejrzeć tego z gazem- nic nie stuka silnik wkręca się ładnie na obroty, city ładnie chodzi, ale... obecnie instalacja LPG jest odłączona bo niedawno coś w silniku było grzebane, klima do nabicia, klapa bagażnika trochę podjedzona rdzą, podobnie maska, troszkę przygięta (łączenia równe - może ktoś usiadł), na progach z przodu powierzchowna rdza na rogach.
Nie wiem czy zawracać sobie głowę i oglądać go jak gaz podłączą (w poniedziałek), bo z jednej strony trochę do roboty jest, ale nasłuchałem się że gaz mocno oszczędny...

Awatar użytkownika
mardt
Klubowicz
**
Imie: Marcin
Auto: Punto Evo
Silnik: 1.4 8v
Kolor: VERDE AVVENTURIERO MET
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=61&t=14848

Postautor: mardt » 27 maja 2017, 21:08

Jak kopci w 1.8 to silnik do remontu najlepiej sobie odpuścić ten olejo lubny silnik bo nawet używki ciężko kupić jak padnie 1.4 1.6 lub klekota :P

soovek
Nowy Klubowicz

Postautor: soovek » 27 maja 2017, 23:58

Update2: tak spontanicznie znalazłem ogłoszenie o stilo 3d ale bez zdjęć i z wyczerpującym opisem w stylu "sprzedam fiat stilo 1.6" i postanowiłem dać szansę i zadzwonić. Sprzedawca okazał się miłym gościem, który faktycznie pozbywa się trzeciego autka z rodziny, aby kupić SUVa na okazjonalne rodzinne wypady, a autkiem okazał się:
srebrny Stilo 2004, przebieg 162kKM (nie wiem czy oryginalny, ale stan autka na to może wskazywać), leciutka rdza przy plastiku na tylnej klapie, malutkie ogniska korozji na progach za przednimi kołami, ECU na silniku (chyba po zakupie dam żeby mi ktoś go przełożył, bo gościu powiedział, że przy dłuższej szybkiej jeździe kontrolka silnika się zapala i po jakimś czasie gaśnie- gdzieś poczytałem, że to może być przez umiejscowienie na silniku właśnie) radio FM nie łapie (był na wiosce, może to, ale to mogę sobie pogmerać w nim we własnym zakresie), nie puka, nie stuka, ładnie przyspiesza...
podsumowując opisane autko + zimówki na stalowych felgach za 6500PLN
Po tym co widziałem wcześniej (dzisiaj opisane wyżej egzemplarze i jeden wcześniej oglądany, który nie miał ASR, ESP wbrew temu co było w ogłoszeniu... huczało prawe przednie koło, kierunki nie wskakiwały... pilot rozkodowany, a sprężarka klimy brzmiała jak zarzynane prosię :D ) wydaje mi się to dobry wybór wśród autek w tym przedziale cenowym.

Także klamka zapadła, miłego sprzedawcę poinformowałem, że zaklepuję autko i lada dzień (mam nadzieję, że już jutro) wjadę do grona posiadaczy Stilo na srebrnym rumaku :)
Dzięki za porady i wsparcie w tych trudnych acz ekscytujących chwilach i do zobaczenia na drogach Warmii i Mazur ;)

Tinula29
Nowy Klubowicz
Imie: Bogusława
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 Diesel 115km

Re: Stilo 3d, 1.8 / 2001r / Malbork +2

Postautor: Tinula29 » 28 maja 2017, 07:31

Wcisnie swoje dwa grosze odnośnie Stilo w dieslu. Opisze ci w skrucie moją historie ze Staśkiem- kupiłam go dwa lata temu,zupełnie przypadkiem,jeździłam Mondeo mk2 i miałam kupić mk3,a tu kolega wystawił Staśka na sprzedaż,2001r 1.9 D 115kM 85kW 3D ze stanem licznika 158tys,mineły dwa lata Staśkiem śmigam nadal,na liczniku 184tys,baaardzo zadowolona jestem że go wtedy kupiłam(a to mój pierwszy diesel) na pełnym zbiorniku (58ltr)robie ponad 1000km,obecnie śmigam troche autostradami ale średnino 5/100ltr nawet przy 120-130km na liczniku.
Wiadomo,że przez te dwa lata wartszat zaliczył ale na wymiany-oleje,filtry,rozrząd,klocki itp
Niestety padł mi czujnik położenia wału,ale to może zdarzyć sie w każdym aucie.
Gdybyś miał więcej pytań,zapraszam.

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
paveu
Klubowicz

Postautor: paveu » 28 maja 2017, 07:57

Dlatego nie trzeba bać się klekotów,jak trafisz w miarę zadbane auto.Benzyny też się psują więc nie jest powiedziane,że tylko diesel jest kosztowny w utrzymaniu.

soovek
Nowy Klubowicz

Postautor: soovek » 28 maja 2017, 08:36

Coś w tym jest. Na grupie FB odnośnie handlu Stilo też ktoś polecał mi JTD. Fakt, że widziałem jak w rodzince diesle sypały się jeden po drugim, ale tak jak mówicie- albo poprzedni właściciel mógł nie zadbać, albo mocno eksploatowane (taksówka).
Tu jednak już decyzja zapadła, ale jak będę w przyszłości dokupował autko, to benzynkę oddam swojej drugiej połówce i sobie w dieselku na próbę wezmę, wszak dopóki sam nie sprawdzę, mogę tylko gdybać, a opinie z zewnątrz jednak głównie pozytywne :)

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz

Postautor: pio075 » 28 maja 2017, 10:10

paveu pisze:Qr Bbpost Dlatego nie trzeba bać się klekotów,jak trafisz w miarę zadbane auto.Benzyny też się psują więc nie jest powiedziane,że tylko diesel jest kosztowny w utrzymaniu.

Jest jedna drobna różnica - za cenę dwumasy z sprzęgłem i regenerowanej turbiny możesz zrobić kapitalny remont silnika 1.6. To taka subtelna różnica, mając w pamięci to że diesel ma jeszcze drogi w naprawach układ wtryskowy naprawdę zastanowiłbym się nad tym czy to takie porównywalne koszty ;)

Awatar użytkownika
paveu
Klubowicz

Postautor: paveu » 28 maja 2017, 11:16

Nie jest powiedziane,że od razu musisz to wszystko robić. Wiadomo trzeba się z tym liczyć,ale silnik jtd przewyższa trwałościa nawet vw tdi.Kwestia odpowiedniej diagnostyki przed kupnem.

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz

Postautor: pio075 » 28 maja 2017, 11:30

paveu pisze:Qr Bbpost Nie jest powiedziane,że od razu musisz to wszystko robić.

Tak jak nie jest powiedziane że zepsuje się benzyniak ;)
paveu pisze:Qr BbpostKwestia odpowiedniej diagnostyki przed kupnem.

Jak to się mówi - w silnik nie wejdziesz. W dniu zakupu może być OK a za pół roku turbo wyżyga olej do wydechu. Mówimy o autach których przebiegi (szczególnie diesli) są bliżej nieokreślone więc to co dzisiaj jest sprawne za miesiąc może się rozlecieć.

Awatar użytkownika
paveu
Klubowicz

Postautor: paveu » 28 maja 2017, 13:14

Po prostu jak się uda.Możesz kupić diesla i dokładać lub benzynę i nic nie robić.Chciałem tylko zwrócić uwagę na fakt,że klekoty fiata są naprawdę dobre i po raz drugi również bym taki kupił.

Awatar użytkownika
enwuu
Nowy Klubowicz
Imie: Wojtek
Auto: Stilo
Silnik: 1.6 103 km PURE BENZIN
Kolor: Blue Navy
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&p=167189#p167189

Postautor: enwuu » 28 maja 2017, 21:45

Czekam aż pochwalisz się w osobnym temacie nowym nabytkiem. Witamy w gronie :siema:

Awatar użytkownika
Kru5z0n
Nowy Klubowicz
Imie: Grzegorz
Silnik: 1.8 16V 133KM
Kolor: Czarny

Postautor: Kru5z0n » 30 maja 2017, 13:50

Kupując auto za 7tyś wiedz, że drobne wymiany + podstawowe elementy eksploatacyjne jak olej i filtry + ubezpieczenie = około 2tyś zł. Potem w praniu wyjdzie co jest do wymiany bądź co Ty chcesz wymienić/zamienić, doposażyć itp. Mogę zagwarantować, że zakup auta nawet w dobrym stanie w kwocie 6-7tyś pochłonie dodatkowo 4-5tyś zł (stan bdb). Wtedy już możesz się cieszyć jazdą i wiesz, że auto jest bez wkładu przez kilka lat. Oczywiście koszty rozkładaj na ilość uzytkowanych lat, bo nie chcę zebyś się przeraził :) Jest to normalne zjawisko.

Awatar użytkownika
xzae
Nowy Klubowicz
Imie: Czarek
Silnik: 1.9JTD 115
Kolor: Verde CRISTALLO VR (745)

Postautor: xzae » 30 maja 2017, 16:08

Jak już coś kupisz jedź od razu do jakiegoś dobrego mechanika żeby Ci auto sprawdził. Sam tak zrobiłem niedawno i szczerze nie żałuje :) Za stilona dałem 5000 zł, włożyłem 2000 zł i autko śmiga jak szalone :)

Awatar użytkownika
paveu
Klubowicz

Postautor: paveu » 01 cze 2017, 18:57

Wróć do „Kupujemy Auto”