Stilo 3d, 1.9 JTD SCH / 2004r / Olkusz +1

Czy warto kupić to Stilo ? Co w nich się psuje ? Znalazłem ciekawą ofertę ! Miejsce pytań, próśb o porady przed zakupem Fiata Stilo.
Regulamin forum
Nazwa tematu powinna wyglądać następująco:
Wersja i rodzaj silnika / rok prod. / miejscowość

Dla przykładu:
Stilo 3d, 1.6 / 2002r / Warszawa - ...
Stilo 5d, 1.8 / 2003r / Poznań - ...
itp.

Jeżeli chcesz zapytać o więcej niż jedno auto w danym temacie, to do nazwy tematu dopisujesz np: +1
gdzie +1 oznacza ilość dodatkowych linków które zawiera temat.

Dla przykładu:
Stilo MW, 1.9 JTD / 2004r / Częstochowa +1 - ...
Czyli dane auto które was konkretnie interesuje i +1 która oznacza iż w tym temacie zamieszczacie dodatkowy link z ogłoszeniem auta, które również/dodatkowo bierzecie pod uwagę.

Co oznaczają skróty:
3d - wersja trzy drzwiowa;
5d - wersja pięciodrzwiowa;
MW - wersja kombi;
MWup - wersja kombi w pakiecie UpRoad;
SCH - limitowana wersja Schumacher;
Abarth - wersja z silnikiem 2.4l oraz automatyczną skrzynią biegów. Topowa wersja Stilo.
Lajpok
Nowy Klubowicz
Imie: Dariusz
Auto: Stilo 5d
Silnik: 1.9 JTD 115 km

Postautor: Lajpok » 05 maja 2017, 08:37

Witam serdecznie,
na wstępie zaznaczę, że jest to mój pierwszy post na tym forum więc serdecznie witam wszystkich użytkowników.

Planuję zakup Stilo w hatchbacku 3D, upatrzyłem sobie dwa poniższe egzemplarze.
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-stil ... f8eb790925
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-stil ... f8eb790925

Czy ktoś może kojarzy któryś z samochodów i jest w stanie na ich temat coś powiedzieć?
Ewentualnie czy po samej aukcji można coś konkretnego stwierdzić.

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję,
Pozdrawiam.

turson190
Nowy Klubowicz
Imie: Bartek
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9jtd 115km
Kolor: Czerwony

Postautor: turson190 » 05 maja 2017, 11:03

Witam
Po pierwszym stwierdzam iż zderzak był ściągany.
Po drugim ciężko tak po zdjęciach

Awatar użytkownika
Stiłonisław
Starszy Klubowicz
Imie: .
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 Multijet 8V 120 KM

Postautor: Stiłonisław » 05 maja 2017, 13:50

Po tych ofertach faktycznie niewiele można powiedzieć. Ja np nie widzę tam niepokojących szczegółów w związku ze zderzakiem. Przerwy są niewielkie, równe, bez zafalowań. Wyposażenie nieco lepsze w wersji Schumacher (ASR, tempomat, CD/MP3, ,multikierownica. Schumacher pochodzi z Olkusza, polskiej stolicy Stilo. Nie wiem czy to plus, czy minus ;)
Bez Stila nie ma kołaczy.

Lajpok
Nowy Klubowicz
Imie: Dariusz
Auto: Stilo 5d
Silnik: 1.9 JTD 115 km

Postautor: Lajpok » 07 maja 2017, 14:42

Dzięki wielkie za odpowiedź.
Auto po oględzinach, nie wygląda na żywo to tak dobrze jak na zdjęciach.
W rozmowie tel. Pan Handlarz mówił, że blacha w bardzo dobrym stanie, jedna ryska 10cm z tyłu z prawej, poza tym oryginalny lakier, przebieg potwierdzony niemieckimi dokumentami, opony w dobrym stanie, na sezon co najmniej, wszystko z wyposażenia działa bez problemu.
W rzeczywistości wyglądało to tak, że opony w stanie takim, że bałbym się wracać nim, maska, przedni zderzak, bok z tyłu z prawej malowane były, tylni zderzak nijak nie pasuje do reflektora, odstaje na ponad 1cm, progi całe latają, z lewej strony drzwi troszeczkę wgniecione i przerysowane, klima nie chłodzi, Pan nie był wstanie stwierdzić dlaczego, radio nie łapało żadnej stacji, podczas jazdy wyskoczył błąd z ASR, zniknął dopiero przy ponownym uruchomieniu silnika, fotel kierowcy, podłokietnik, w stanie odpowiadającym przebiegowi x2, alusy również porysowane, z klapy bagażnika schodzi miejscami lakier, szyba przednia nieoryginalna, boczna z prawej z tyłu też była robiona i to wklejona nieatrakcyjny sposób.
Tyle mogę powiedzieć po oględzinach, gdyby ktoś jeszcze oprócz mnie brał pod uwagę ten egzemplarz.
Z ceny 9900 był w stanie spuścić na 8900, poniżej tej ceny nie chciał rozmawiać.
Nie znam się aż tak na Stilo ale wydaje mi się, że mimo tego że Schumacher to jednak nie jest warte tych pieniędzy.
Mechanicznie wszystko wyglądało dobrze, jednak by doprowadzić go do stanu w jakim chciałbym go użytkować, musiałbym włożyć w niego pewnie drugie tyle.
We wtorek wybieram się na oględziny drugiego z wymienionych wyżej, mam nadzieje, że będzie lepiej.
Pozdrawiam.

Wróć do „Kupujemy Auto”