Stilo 3d, 1,8 / 2003r/ Rybnik + 1

Czy warto kupić to Stilo ? Co w nich się psuje ? Znalazłem ciekawą ofertę ! Miejsce pytań, próśb o porady przed zakupem Fiata Stilo.
Regulamin forum
Nazwa tematu powinna wyglądać następująco:
Wersja i rodzaj silnika / rok prod. / miejscowość

Dla przykładu:
Stilo 3d, 1.6 / 2002r / Warszawa - ...
Stilo 5d, 1.8 / 2003r / Poznań - ...
itp.

Jeżeli chcesz zapytać o więcej niż jedno auto w danym temacie, to do nazwy tematu dopisujesz np: +1
gdzie +1 oznacza ilość dodatkowych linków które zawiera temat.

Dla przykładu:
Stilo MW, 1.9 JTD / 2004r / Częstochowa +1 - ...
Czyli dane auto które was konkretnie interesuje i +1 która oznacza iż w tym temacie zamieszczacie dodatkowy link z ogłoszeniem auta, które również/dodatkowo bierzecie pod uwagę.

Co oznaczają skróty:
3d - wersja trzy drzwiowa;
5d - wersja pięciodrzwiowa;
MW - wersja kombi;
MWup - wersja kombi w pakiecie UpRoad;
SCH - limitowana wersja Schumacher;
Abarth - wersja z silnikiem 2.4l oraz automatyczną skrzynią biegów. Topowa wersja Stilo.
Pachor
Nowy Klubowicz
Imie: Piotrek
Auto: brak
Silnik: brak

Postautor: Pachor » 24 kwie 2017, 21:16

Cześć wszystkim :)

Doszedłem do momentu w swoim życiu, w którym stwierdziłem, że chce kupić auto :) zastanawiam się nad własnie Fiatem Stilo :) Znalazłem 2 ogłoszenia, które mnie zainteresowały, bardzo proszę o opinię/radę :)

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-stilo-ID6yA9R7.html

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-stil ... e5839715fc

Pozdrawiam! :) :hurra:

Awatar użytkownika
MBaran
Nowy Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Stilo
Silnik: 2.4
Kolor: Grigio Orione Vr. (675)
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=12647

Postautor: MBaran » 24 kwie 2017, 21:36

Zółtemu bym podziękował już na etapie zdjęć i ogłoszenia, mimo, że ze zdjęć to trochę wróżenie w fusów jak wiemy.
Po pierwsze: szalony opis: "Witam mam do zaoferowania ładne i zadbane stilo. " Jesli pan chce sprzedać auto to mógłby się cokolwiek więcej wysilić. Sprawa 2: Bym strzelał, że bity z przodu, boo brak naklejek (homologacji?) na lampach, dwie niezardzewiałe śruby podczas gdy inne zardzewiałe no i te połamane osłony... Od czego mogły się połamać, bo mi tylko 1 przychodzi na myśl.
Jeśli moje przewidywania są słuszne, to ciekawe co z poduszkami (błąd na liczniku?) I nie wiem czasem, czy rączka od otwierania maski nie urwana, tak przy okazji :P No i pana fantazja poniosła z tempomatem

Do czarnego ze zdjęć i opisu nie mam się do czego doczepić :( Może oprócz wieśniackich naklejek na klapie i płetwy na dachu ala BMW :D Ale za to policja miałaby do czego się przyczepić - brak naklejki z rejestracją na szybie

Z wyglądu zainteresowałbym się prędzej czarnym. Zwłaszcza, że chyba jednak lepszy jak dla mnie silnik o ile Ecu przeniesione lub jeszcze nie usmażone... No i jeśli ktoś coś tam modyfikował przy aucie w stylu przedni grill, antena, usunięcie znaczków na tylnej klapie, a nawet malowanie końcówki wydechu to znaczy że interesował się cokolwiek autem. Oby nie tylko wizualnie :D
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2017, 21:47 przez MBaran, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tekay
Klubowicz
*
Imie: Tomir
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.8 133KM
Kolor: stalowy metalik

Postautor: Tekay » 24 kwie 2017, 21:39

1.6 ma problemu z ecu i cewkami
1.8 mam ja fajne ale czy wlascicel ma w dobrym stanie wariator zmiennych faz w dobrym stanie to ocenisz czy klekoczy przy odpalaniu czy nie jesli tak to nara.
2 rzecz z 1.8 to lubi olej i jest to normalne okolo 200 ml na 1000 km to jest norma. Ale fajnie jezdzi 1.8 super sprawa i lpg swietnie dziala w nim bo sam mam

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz
Imie: Piotrek
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: Bordeaux Old Rose
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14610

Postautor: pio075 » 24 kwie 2017, 21:55

Tekay pisze:Qr Bbpost 1.6 ma problemu z ecu i cewkami

Ma też części pod dostatkiem i zdecydowanie tańszy w naprawach osprzęt niż 1.8. Cewki to już pieśń przeszłości bo te Sagemy które tam montowali i które dorobiły się takiej opinii już dawno padły i zostały zastąpione innymi - na normalnych cewkach w 1.6 szansa na ich zużycie jest taka sama jak w 1.2, 1.4, 1.8 czy 2.4.
Same usterki ECU w 1.6 też nie są jakąś oczywistością i nie każdego muszą dotknąć - jeśli sterownik nie sieje błędami to uciekamy nim z silnika i zapominamy o problemie.

Awatar użytkownika
xzae
Nowy Klubowicz
Imie: Czarek
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9JTD 115
Kolor: Verde CRISTALLO VR (745)

Postautor: xzae » 25 kwie 2017, 07:05

Sam chciałem tego z sosnowca oglądać ale wczoraj o 11 już był zarezerwowany.

Wróć do „Kupujemy Auto”