Stilo 5d 1.9 JTD / 2004r / Szczecin

Czy warto kupić to Stilo ? Co w nich się psuje ? Znalazłem ciekawą ofertę ! Miejsce pytań, próśb o porady przed zakupem Fiata Stilo.
Regulamin forum
Nazwa tematu powinna wyglądać następująco:
Wersja i rodzaj silnika / rok prod. / miejscowość

Dla przykładu:
Stilo 3d, 1.6 / 2002r / Warszawa - ...
Stilo 5d, 1.8 / 2003r / Poznań - ...
itp.

Jeżeli chcesz zapytać o więcej niż jedno auto w danym temacie, to do nazwy tematu dopisujesz np: +1
gdzie +1 oznacza ilość dodatkowych linków które zawiera temat.

Dla przykładu:
Stilo MW, 1.9 JTD / 2004r / Częstochowa +1 - ...
Czyli dane auto które was konkretnie interesuje i +1 która oznacza iż w tym temacie zamieszczacie dodatkowy link z ogłoszeniem auta, które również/dodatkowo bierzecie pod uwagę.

Co oznaczają skróty:
3d - wersja trzy drzwiowa;
5d - wersja pięciodrzwiowa;
MW - wersja kombi;
MWup - wersja kombi w pakiecie UpRoad;
SCH - limitowana wersja Schumacher;
Abarth - wersja z silnikiem 2.4l oraz automatyczną skrzynią biegów. Topowa wersja Stilo.
mariorodrigez
Nowy Klubowicz
Imie: Mariusz
Auto: Stilo MW
Silnik: 1.9 JTD Mjet 120KM

Postautor: mariorodrigez » 21 kwie 2017, 21:22

Mam zamiar w niedzielę obejrzeć ten egzemplarz => https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-stil ... xtor=SEC-8

co sądzicie? mi wizualnie odpowiada szczególnie z zewnątrz. Trochę przeszkadza mi jasna tapicerka i radio (jest opcja zmienić na duże fiatowskie?)
Rozmawiałem z gościem - niestety nie ma żadnej książki serwisowej bo sprowadził z jakiegoś salonu w Niemczech a nie od osoby prywatnej. Trochę lipa nie wiedzieć kiedy był robiony rozrząd i inne pierdoły

Jest ktoś z okolicy w stanie podjechać i doradzić?

Awatar użytkownika
MBaran
Nowy Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Stilo
Silnik: 2.4
Kolor: Grigio Orione Vr. (675)
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=12647

Postautor: MBaran » 21 kwie 2017, 21:35

Radio nie problem wymienić. Książkę można zawsze podrobić, także czy by była czy jej nie ma to różnicy jak dla mnie nie ma...
Obrazek

Awatar użytkownika
paveu
Klubowicz
Imie: Paweł
Auto: Fiat Stilo MW Uproad
Silnik: 1,9 JTD 115kM
Kolor: Grigio Tecno vr

Postautor: paveu » 21 kwie 2017, 21:46

MBaran pisze:Qr Bbpost Radio nie problem wymienić. Książkę można zawsze podrobić, także czy by była czy jej nie ma to różnicy jak dla mnie nie ma...

dodałbym jeszcze,że jasna tapicerka jest raczej plusem,autko w środku wygląda bardziej "świeżo".

Awatar użytkownika
ryan_cooper5
Starszy Klubowicz
**
Imie: Krystian
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 JTD 115 km
Kolor: Orione Grey
Prezentacja auta: viewtopic.php?t=9309

Postautor: ryan_cooper5 » 21 kwie 2017, 21:51

Po jasnej tapicerce bardziej widać zużycie auta. Z książką serwisową w 13 letnim aucie życzę powodzenia. Owszem, zdarzają sie ale jak już ktoś wcześniej napisał mozna podrobic. Swojego kupilem bez żadnej książki czy faktur z napraw i śmiga aż milo 3.5 roku.

mariorodrigez
Nowy Klubowicz

Postautor: mariorodrigez » 22 kwie 2017, 04:12

Muszę przyznać że jestem zaskoczony na plus Waszymi wypowiedziami. Spodziewałem się haseł w stylu: jakiś przekręt, auto odpicowane, wałek z kilometrami itp. Przekonaliście mnie i teraz na pewno jadę go obejrzeć.

Zauważyłem jeszcze jakąś linkę luźno wiszącą. Zdjęcie od strony kierowcy. Wisi w miejscu gdzie zazwyczaj jest jakaś rączka do otwierania maski w autach. Zerkniecie?

Może fajtycznie z tą jasną tapicerką będzie lepiej...człowiek się częściej zmobilizuje żeby ją wyczyścić czy coś...

Awatar użytkownika
paveu
Klubowicz

Postautor: paveu » 22 kwie 2017, 05:09

Słusznie zauważyłeś.W tym miejscu powinna być rączka do otwierania maski.Pamiętaj,że wypowiedzi na podstawie zdjęcia czy opisu nie gwarantują,że samochód na żywo będzie dalej taki idealny.Powodzenia w poszukiwaniu Stilo!

Awatar użytkownika
piterpalker
Nowy Klubowicz
Imie: Piotr
Auto: Fiat Stilo MW
Silnik: 1,9 JTD 115KM
Kolor: yy szary?
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=15329&p=186493#p186493

Postautor: piterpalker » 22 kwie 2017, 10:58

Brak książki nie jest wielkim problemem. Osobiście przy samochodach jak stilo, wolę np. faktury za naprawy, bo tak jak koledzy wcześniej pisali, książki się podrabia (chociaż nie jestem przekonany, czy skóra warta wyprawki przy autach za taką kwotę). A rozrząd, oleje i filtry to chyba minimalny pakiet startowy, jaki dla świętego spokoju lepiej zrobić w każdym aucie. Zwłaszcza rozrząd.

W sumie... to jest to dobra podstawa do negocjacji ceny. Nic nie wiem nt. auta- proszę spuścić cenę do 8k na rozrząd. Albo więcej, zależy, co tam wynajdziesz.
Powodzenia!

pablos_206
Nowy Klubowicz
Auto: Stilo 5d
Silnik: 1.4 95KM
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=11438&hilit=wishniowe

Postautor: pablos_206 » 22 kwie 2017, 16:29

mariorodrigez pisze:Qr Bbpost Muszę przyznać że jestem zaskoczony na plus Waszymi wypowiedziami. Spodziewałem się haseł w stylu: jakiś przekręt, auto odpicowane, wałek z kilometrami itp. Przekonaliście mnie i teraz na pewno jadę go obejrzeć.

Zauważyłem jeszcze jakąś linkę luźno wiszącą. Zdjęcie od strony kierowcy. Wisi w miejscu gdzie zazwyczaj jest jakaś rączka do otwierania maski w autach. Zerkniecie?

Może fajtycznie z tą jasną tapicerką będzie lepiej...człowiek się częściej zmobilizuje żeby ją wyczyścić czy coś...

Z ta tapicerka to bym sie nie jaral. Krople deszczu i powstaja zacieki. Wiem bo mam:P Impregnat do odziezy gorskiej daje rade.

mariorodrigez
Nowy Klubowicz

Postautor: mariorodrigez » 22 kwie 2017, 19:48

Dzięki za wszystkie sugestie. Jutro jadę. Dam znać. Oby wszystko było ok bo mam chęć nim wrócić ale oglądać postaram się na chłodno :)

Awatar użytkownika
Nokian
Nowy Klubowicz
Silnik: 1.9 JTDm 140PS
Kolor: Grigio Orione VR
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=15152

Postautor: Nokian » 22 kwie 2017, 19:49

Faktycznie od groma u Ciebie tych Stilo... nawet w promieniu 50 kilometrów. Chcesz zbić na cenie to niech Ci da zwykłe felgi a te niech sobie zabiera, znów urwiesz kilka stówek.

Z tym jasnym wnętrzem nie jest źle, nie brudzi się jakoś specjalnie też się tego obawiałem. Co do zacieków od deszczu... ostatnio miałem uchyloną szybę i lekko mi nakapało na siedzenie pasażera - wyschło i bez śladu. Trzeba zadbać bardziej a taka kolorystyka jest dużo milsza dla oka.

Co do picowania i kilometrów - stan faktyczny, papier przyjmie wszystko. Oglądałeś?

mariorodrigez
Nowy Klubowicz

Postautor: mariorodrigez » 23 kwie 2017, 18:50

więc byłem, zobaczyłem NIE kupiłem.
Otóż - sprzedawca nie wspomniał o dwóch strzałach na przedniej szybie które kwalifikują ją do wymiany - pikuś - zejdzie z ceny i dam radę.
Dalej - nie otwiera się szyba tylnej klapy bo jak twierdzi w większości Stilo to już nie działa i się zacina a jak ma się zaciąć na otwartej to lepiej nie używać. To taki gadżet jak twierdzi. Lipa
Mimo to nie byłem zrażony i jakieś małe ryski oraz coś grzebane na tylnym zderzaku też nie odstraszyły.
Felgi - na zdjęciach rewelacja. Na żywo masakra. Malowane i to nie przez fachowca. Trudno - opuści i jestem dalej na tak.
Niestety nie działa regulacja przednich świateł - pewnie silniczek. To już zaczęła się miarka przebierać.
Do tego sprzedający nie wspomniał o tym Obrazek

i na dobicie nie załączyła się klima. Może nie nabita a może kompresor. Pozamiatane. A wczoraj jak dzwoniłem się upewnić czy wszystko działa twierdził że nie zauważył aby coś nie halo.

Zawieszenie nie wybite - jechało się dobrze..Silnik suchy. Tylko dziwny metaliczny dźwięk się wydobywał jakby rolka od rozrządu. Olej czarny
Rozrząd i olej i tak do wymiany więc z tym raczej nie byłoby problemu (jeśli to rolka)

aha - trochę telepało na postoju ale wystarczyło minimalnie dodać gazu i było ok. jakby poducha silnika czy coś

i tyle. przygoda, 500km zrobione ale nie wtopione. szukam dalej :)

Awatar użytkownika
paveu
Klubowicz

Postautor: paveu » 23 kwie 2017, 20:03

No właśnie drobiazgi potrafią dobić,jeszcze jakby z ceny spuścił to można by się było zastanawiać.Ta lampka na podsufitce ciekawie wygląda,co gość ją przekładał?

mariorodrigez
Nowy Klubowicz

Postautor: mariorodrigez » 23 kwie 2017, 20:31

Mówił że niemiec miał chyba jakiś tv czy kompa dla dzieciaków żeby mogli oglądać w podróży

Awatar użytkownika
paveu
Klubowicz

Postautor: paveu » 23 kwie 2017, 20:55

W Sieradzu jest MW tylko trochę zmordowane zewnątrz,ale młody rocznik i mały przebieg
https://www.olx.pl/oferta/fiat-stilo-mu ... lNzcS.html
może warto....

mariorodrigez
Nowy Klubowicz

Postautor: mariorodrigez » 24 kwie 2017, 08:32

Mam w okolicy ciekawą Cromę, dzisiaj podjadę obejrzeć. Ale pytanie jak radzicie....Stilo czy Croma?
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-crom ... yRdqX.html

Awatar użytkownika
MBaran
Nowy Klubowicz
Auto: Stilo
Silnik: 2.4
Kolor: Grigio Orione Vr. (675)
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=12647

Postautor: MBaran » 24 kwie 2017, 14:57

Pytaj Bulka - ma oba, albo toka93 - po zamachu na jego Stilo ma Cromę, więc powiedzą Ci wady i zalety z pierwszej ręki.
Obrazek

Awatar użytkownika
paveu
Klubowicz

Postautor: paveu » 27 kwie 2017, 18:18

mariorodrigez pisze:Qr Bbpost Mam w okolicy ciekawą Cromę, dzisiaj podjadę obejrzeć. Ale pytanie jak radzicie....Stilo czy Croma?
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-crom ... yRdqX.html

Zakup udany?

mariorodrigez
Nowy Klubowicz

Re: Stilo 5d 1.9 JTD / 2004r / Szczecin

Postautor: mariorodrigez » 23 sie 2017, 14:53

nie, póki co nic nie kupiłem ale się dalej rozglądam. Ten sam koles ze Szczecina ma kolejnego stilacza https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-stil ... yZEgJ.html wygląda fajnie. Nawet by mi pasował. W ogłoszeniu wszystko ok. Dzwonię, pytam o klimę i..... nie działa. Mówi że chłodnica ale nie będzie robił. Woli opuścić. No tak, opuści a po powrocie okaże się że kompresor czy coś.... Chyba będzie ciężko coś kupić...

Awatar użytkownika
Dziki
Nowy Klubowicz
Imie: Dzikus
Silnik: 1.2 16v
Kolor: Rosso Tiziano

Re: Stilo 5d 1.9 JTD / 2004r / Szczecin

Postautor: Dziki » 28 sie 2017, 16:03

wcześniej pisałeś, że jasna tapicerka to ci nie bardzo odpowiada.
ja z kolei za taką tapicerkę to bym wszystkich pochlastał na plasterki. :D
traktuj to jako zaletę, nie wadę. wygląda obłędnie, w porównaniu z jakimiś normalsami. :P
Niczym się nie przejmujmy...

Wróć do „Kupujemy Auto”