Stilo 5d, 1.4 / 2005r / Warszawa

Czy warto kupić to Stilo ? Co w nich się psuje ? Znalazłem ciekawą ofertę ! Miejsce pytań, próśb o porady przed zakupem Fiata Stilo.
Regulamin forum
Nazwa tematu powinna wyglądać następująco:
Wersja i rodzaj silnika / rok prod. / miejscowość

Dla przykładu:
Stilo 3d, 1.6 / 2002r / Warszawa - ...
Stilo 5d, 1.8 / 2003r / Poznań - ...
itp.

Jeżeli chcesz zapytać o więcej niż jedno auto w danym temacie, to do nazwy tematu dopisujesz np: +1
gdzie +1 oznacza ilość dodatkowych linków które zawiera temat.

Dla przykładu:
Stilo MW, 1.9 JTD / 2004r / Częstochowa +1 - ...
Czyli dane auto które was konkretnie interesuje i +1 która oznacza iż w tym temacie zamieszczacie dodatkowy link z ogłoszeniem auta, które również/dodatkowo bierzecie pod uwagę.

Co oznaczają skróty:
3d - wersja trzy drzwiowa;
5d - wersja pięciodrzwiowa;
MW - wersja kombi;
MWup - wersja kombi w pakiecie UpRoad;
SCH - limitowana wersja Schumacher;
Abarth - wersja z silnikiem 2.4l oraz automatyczną skrzynią biegów. Topowa wersja Stilo.
Awatar użytkownika
karol543
Nowy Klubowicz
Imie: Karol
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.4 95KM

Postautor: karol543 » 12 kwie 2017, 14:37

Witam wszystkich,
Obecnie jestem na etapie poszukiwania pierwszego auta dla siebie, w oko wpadło mi to Stilo:
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-stil ... c16a3a4f1a
Widziałem już je na żywo, żadnych dodatkowych mankamentów nie zauważyłem, silnik pracuje ładnie. Auto krajowe. Ogólnie auto jako model, pomimo pozytywnych opinii jest mi raczej odradzane...

Dodatkowo porobiłem zdjęcia. Czy są to jakieś poważne usterki?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

kamilf
Nowy Klubowicz
Imie: kamil
Auto: stilo i croma
Silnik: 1.6:)

Re: Stilo 5d, 1.4 / 2005r / Warszawa

Postautor: kamilf » 12 kwie 2017, 14:45

Jest odradzane bo to fiat. Niewiem czemu w Polsce panuje przekonanie że fiat to zlo.
Sam jako mechanik samochodowy mam dwa fiaty i jeżdżę jednym 4rok a drugim drugi. Żaden nie psuje się ani więcej ani mniej niż inne auta którymi jeździłem a kilka ich miałem :)
Na 1 auto fajny pomysł.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
karol543
Nowy Klubowicz
Imie: Karol
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.4 95KM

Postautor: karol543 » 12 kwie 2017, 14:49

Mam w rodzinie Fiata Pandę, kiedyś też miałem Pandę w rodzinie, problemów z nimi nie ma/nie było.
A jak konkretnie to auto z linka ocenisz?

kamilf
Nowy Klubowicz
Imie: kamil
Auto: stilo i croma
Silnik: 1.6:)

Re: Stilo 5d, 1.4 / 2005r / Warszawa

Postautor: kamilf » 12 kwie 2017, 18:10

Na temat silnika wiele Ci nie powiem ponieważ nie jeździłem takim 1.4. Prywatnie posiadam 1.6 bez gazu, w 1.4 masz 6 biegów i jest to zdecydowany plus na trasy, u mnie trochę brakuje tego 6 biegu i jazda po ekspresowce jest średnio wygodna na dłuższej trasie.
Auto jest deko poobijane i maks co bym za niego był skłonny dac to 6 może 6.3k nic więcej.
Fajny przebieg. Bez obejrzenia na zywo ciężko coś dokładnie powiedziec bo przeglądam forum na telefonie i mogę nie wszystko zobaczyć na zdjęciach.

Z ciekawszych rzeczy - zrobiony skraplacz klimy. Ja robiłem u siebie i kosztowało mnie to jakieś 300+ nabicie i ozon 150.
Sprawdzilbym wizualnie i palcami osłony przegubów u siebie musiałem je zmienic. Względnie nie drogo ale auto na dzień do warsztatu.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Dremix
Nowy Klubowicz
Imie: Adam
Auto: Fiat Stilo MW
Silnik: 1.9 JTD 115 KM
Kolor: Blu Navy

Postautor: Dremix » 01 maja 2017, 22:18

Byłem, oglądałem, skrzynia hałasuje (przy wysprzęgleniu przestaje, więc pewnie łożyska), więc szybko zrezygnowałem. Ogólnie trochę zaniedbany.
Fiat Stilo 1.9 JTD 2003r. MW x2, Stilo HB 3D 1.4 16v 2005r. Unleaded petrol

piotrekx1994
Klubowicz
Imie: Piotr
Auto: Stilo kombi
Silnik: 1.4 16v

Postautor: piotrekx1994 » 02 maja 2017, 10:17

Jeśli chodzi o 1.4 to głównie sprzęgło i działanie skrzyni patrz. Warto też zobaczyć pierogi, czy nie rdzewieją. Uważalbym też na wycieki oleju silnikowego góra. Co do 1.4 to polecam bardzo mocno, mam w kombi

Wróć do „Kupujemy Auto”