Stilo 5D, 1.4 / 2006 r / Radom +1

Czy warto kupić to Stilo ? Co w nich się psuje ? Znalazłem ciekawą ofertę ! Miejsce pytań, próśb o porady przed zakupem Fiata Stilo.
Regulamin forum
Nazwa tematu powinna wyglądać następująco:
Wersja i rodzaj silnika / rok prod. / miejscowość

Dla przykładu:
Stilo 3d, 1.6 / 2002r / Warszawa - ...
Stilo 5d, 1.8 / 2003r / Poznań - ...
itp.

Jeżeli chcesz zapytać o więcej niż jedno auto w danym temacie, to do nazwy tematu dopisujesz np: +1
gdzie +1 oznacza ilość dodatkowych linków które zawiera temat.

Dla przykładu:
Stilo MW, 1.9 JTD / 2004r / Częstochowa +1 - ...
Czyli dane auto które was konkretnie interesuje i +1 która oznacza iż w tym temacie zamieszczacie dodatkowy link z ogłoszeniem auta, które również/dodatkowo bierzecie pod uwagę.

Co oznaczają skróty:
3d - wersja trzy drzwiowa;
5d - wersja pięciodrzwiowa;
MW - wersja kombi;
MWup - wersja kombi w pakiecie UpRoad;
SCH - limitowana wersja Schumacher;
Abarth - wersja z silnikiem 2.4l oraz automatyczną skrzynią biegów. Topowa wersja Stilo.
Dczapla3
Nowy Klubowicz
Imie: Dominik
Auto: Opel
Silnik: 1.8
Kolor: Bordo

Postautor: Dczapla3 » 16 mar 2017, 18:27

Cześć,
Poszukuje do kupna fiata stilo 5d. Od momentu kiedy pierwszy raz przejechałem się nim kilka lat temu, bardzo mi się spodobał stilo. Wtedy miałem okazję jeździć kombi, jednak dla mnie w zupełności wystarczy hatchback. Na oku mam dwa samochody.
Pierwszy który jest moim faworytem:
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-stil ... yOh7b.html
Przemawia tutaj rocznik. Nie boję się dużego przebiegu, zdaje sobie sprawę ze w aucie za 7tys będzie coś do zrobienia.
Drugi:
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-stil ... 281e13ac64

Prawda jest tak ze jestem z centrum Polski, jednak jestem w stanie dojechać po stilo nawet przez całą Polskę. Pomożecie, doradzicie, albo skrytykujecie?

Awatar użytkownika
MBaran
Nowy Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Stilo
Silnik: 2.4
Kolor: Grigio Orione Vr. (675)
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=12647

Postautor: MBaran » 16 mar 2017, 18:50

Ten z 1 linka w miarę atrakcyjną cenę ma. Może to przez przebieg? Na plus, że to to już na 99% oryginalny :P Pana tylko troszkę z tym tempomatem poniosło. Przycisk TRIP na manetce od wycieraczek tempomatu nie czyni ;) Jeno ta prawa lampa jakby ruszana.
Gdybym szukał dla siebie to bym się nim zainteresował, ale na pewno po wcześniejszym zasięgnięciu opinii kogoś mądrego jak ten silnik wytrzymuje taki przebieg... I w końcu widzę stilo bez przednich przeciwmgielnych! Fajnie, że auto z Polski no i może 1 właściciel. Ale co ciekawe w dobie samych perełek i chwalenia auta jako "bezwypadkowe" nawet przy pospawanych przystankach, tutaj ta opcja nie jest zaznaczona...
Obrazek

pablos_206
Nowy Klubowicz
Imie: Paweł
Auto: Stilo 5d
Silnik: 1.4 95KM
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=11438&hilit=wishniowe

Postautor: pablos_206 » 16 mar 2017, 19:16

Sam kupowałem w Radomiu swoje stilo od właściciela prywatnego i od razu co mi się rzuca w oczy to stilo z pozycji pierwszej jest "przechodnie" tzn. nie było zarejestrowane w Radomiu, czyli najprawdopodobniej od handlarza. Pomimo tego że ładnie wygląda zachowałbym czujność. Amory+sprężyny, sprzęgło, uszczelnienie wybieraka(jeśli myta komora silnika to coś jest na rzeczy) i tuleje belki tylnej (przy jeździe próbnej warto wyłączyć radio:P, tarcze + klocki tył i przód, opony to główne czynniki narażone na wymianę/naprawę, które przy zakupie powinny być brane po uwagę na ewentualna negocjację ceny.

piotrekx1994
Klubowicz
Imie: Piotr
Auto: Stilo kombi
Silnik: 1.4 16v

Postautor: piotrekx1994 » 17 mar 2017, 06:03

Jak auto kupione z powiatu tu już że od handlarza?
Jak kupowałem swoje 1,4 to miało 191 tys i poczatlkowo stało za 7,5, potem 7 a ostatecznie kupiłem za 6,3 tys kombi 1.4, z czego muszę zrobić prób, zrobiłem już sprzęgło rozrząd i klocki. Właśnie progi warto sprawdzać:)

pablos_206
Nowy Klubowicz
Imie: Paweł
Auto: Stilo 5d
Silnik: 1.4 95KM
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=11438&hilit=wishniowe

Postautor: pablos_206 » 17 mar 2017, 10:00

piotrekx1994 pisze:Qr Bbpost Jak auto kupione z powiatu tu już że od handlarza?

Powiat radomski zaczyna sie od liter WR a na blachach na pewno na pierwsej pozycji nie ma W.

Awatar użytkownika
bajprzeznet
Klubowicz
Imie: Artur
Auto: 5d 2006
Silnik: 1.4 95KM LPG

Postautor: bajprzeznet » 17 mar 2017, 13:23

Drugiego bym olał od razu - taki rocznik, przebieg za taką kase to przesada, nic godnego uwagi - chyba że ostro zejdzie z ceny.

Pierwszy - plus że ostatni polift i rocznik.
Przebieg... stąd cena. O silnik bym się bał najmniej - tzn wiadomo że 300 tys to sporo, ale on albo od razu będzie slychać że jest zmęczony, albo jeszcze pochodzi. bardziej bałbym się o inne elementy, skrzynie, osprzęt, zawieszenie. Auto które ma 300 tys może być już solidnie wytłuczone. Silnik jest popularny i tani, pytanie w jakim stanie już będzie skrzynia biegów, zawieszenie kiedy było robione itp - trzeba liczyć że może wyjść sporo takich rzeczy do zrobienia.

A to czy auto jest z PL czy nie to żaden plus. Jeśli jest pierwszy właściciel i ma wszystkie papiery to owszem, ale w przypadku używek to ja podziękuje, szroty z zachodu i tak są w lepszym stanie niż szroty nasze krajowe. Oczywiście zdaży sie wyjątek, ale to może 10%.

Awatar użytkownika
józek
Klubowicz
Imie: Daniel
Auto: Stilon Wagon
Silnik: 1.6 16V

Postautor: józek » 19 mar 2017, 19:13

Dawid jest z Radomia (jego stilo jako logo na 1 stronie) może mógłby obejrzeć autko albo ktoś z forum, do Radomia mam 30km ale z czasem słąbo

Wróć do „Kupujemy Auto”