Stilo 5d, 1.4 Pb / 2004r / Elbląg +2

Czy warto kupić to Stilo ? Co w nich się psuje ? Znalazłem ciekawą ofertę ! Miejsce pytań, próśb o porady przed zakupem Fiata Stilo.
Regulamin forum
Nazwa tematu powinna wyglądać następująco:
Wersja i rodzaj silnika / rok prod. / miejscowość

Dla przykładu:
Stilo 3d, 1.6 / 2002r / Warszawa - ...
Stilo 5d, 1.8 / 2003r / Poznań - ...
itp.

Jeżeli chcesz zapytać o więcej niż jedno auto w danym temacie, to do nazwy tematu dopisujesz np: +1
gdzie +1 oznacza ilość dodatkowych linków które zawiera temat.

Dla przykładu:
Stilo MW, 1.9 JTD / 2004r / Częstochowa +1 - ...
Czyli dane auto które was konkretnie interesuje i +1 która oznacza iż w tym temacie zamieszczacie dodatkowy link z ogłoszeniem auta, które również/dodatkowo bierzecie pod uwagę.

Co oznaczają skróty:
3d - wersja trzy drzwiowa;
5d - wersja pięciodrzwiowa;
MW - wersja kombi;
MWup - wersja kombi w pakiecie UpRoad;
SCH - limitowana wersja Schumacher;
Abarth - wersja z silnikiem 2.4l oraz automatyczną skrzynią biegów. Topowa wersja Stilo.
Gostian
Nowy Klubowicz
Imie: Krystian
Auto: Fiat Seicento
Silnik: Pb 1.1 54KM
Kolor: Złoty

Postautor: Gostian » 12 mar 2017, 18:17

Pragnę zaprezentować dwa Stilo, które spodobały mi się i odpowiadają moim wymaganiom. Oba Stilo pochodzą z Niemiec i oba w kolorze czarnym, co dodaje temu samochodowi jeszcze więcej plus na wygląd. Proszę o opinie na ich temat.
Pierwszy https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-stilo-zarejestrowany-klimatyzacja-nowy-rozrzad-ID6yO3MP.html#aa78d78a3e Chyba mają błąd w opisie bo samochód z 2005 roku, a przejechane tylko 76 000 km? A jeśli nie, to może od starego Niemca co tylko do kościoła jeździł. Drugie to wymieniony już rozrząd, ciekawe przy ile kilometrach był wymieniany.
Drugi https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-stilo-z-niemiec-1-4-16v-95km-benzyna-stan-idealny-ID6yMi73.html#aa78d78a3e W opisie jest, że auto posiada gniazdo SD, czy to prawda? Tzn. czy były fabrycznie montowane, czy może ktoś sobie zainstalował gdzieś, jakoś. No i dla mnie osobiście bardzo duży minus to, że auto z Elbląga. Musiał bym przejechać 571 km :( no ale czego się nie zrobi dla swojego wymarzonego autka.

piotrekx1994
Klubowicz
Imie: Piotr
Auto: Stilo kombi
Silnik: 1.4 16v

Postautor: piotrekx1994 » 12 mar 2017, 19:26

Szczerze, to żadna z tych propozycji nie jest warta uwagi. O ile w pierwszym jeszcze by było za czym się obejrzec, ale przebieg to na bank kręcony (stan kierownicy), kwestia rozrządu.. zawsze mnie to śmieszy. Jeśli dostaniesz fakture z warszatu na zrobiony rozrząd to ok, ale ja bym za 500 zł (moze 600) nie ryzykował., o tyle do drugiego nawet nie podchodzić. 1.4 lubią pluć olejem troche (chociaż nie kazde) a tutaj masz silnik myty aż się błyszczy. Za te pieniądze to niemiec sam by chciał kupić Co do gniazda SD to tylko w zmieniarce, innej opcji nie ma

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz
Imie: Piotrek
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: Bordeaux Old Rose
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14610

Postautor: pio075 » 12 mar 2017, 19:40

W jaki sposób oceniłeś stan kierownicy na podstawie zdjęcia marnej jakości? Z resztą patrząc na to zdjęcie to raczej byłbym skłonny powiedzieć że na wieńcu zachowała się jeszcze faktura, co w przypadku plastikowych kierownic Fiata już powyżej 100kkm jest nie lada wyzwaniem (w Bravie znajomego była wyślizgana przy przebiegu rzędu 120kkm - autko ma od nowości więc nic kręcone nie było).
Tak czy tak wróżymy z fusów - pierwszego podjechałbym obejrzeć bo wygląda całkiem uczciwie, z drugiego ogłoszenia wylewa się photoshop więc po przejechaniu tych 600 km mógłbyś być zawiedziony już na starcie.

piotrekx1994
Klubowicz

Postautor: piotrekx1994 » 12 mar 2017, 19:44

No fakt, w pierwszym modelu, to zdjęcia średnie

pablos_206
Nowy Klubowicz
Imie: Paweł
Auto: Stilo 5d
Silnik: 1.4 95KM
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=11438&hilit=wishniowe

Postautor: pablos_206 » 12 mar 2017, 20:22

Co do pierwszego to rozrząd akurat łatwo sprawdzić jeżeli kupujący pozwoli odkręcić / odgiąć osłonę paska rozrządu to po dacie produkcji można wstępnie stwierdzić czy coś było robione i kiedy (data produkcji paska). Rozrząd powinien być wymieniany co 6(?) lat lub 90-120k km. Jeśli było robione to w tym roku to pasek produkcji musi być z 2016 lub 2017 roku. Jeśli jest wcześniejszy to wnioski do wyciągnięcia we własnym zakresie.

co do drugiego auta:
- cięta osłona akumulatora,
- photoshop jak złoto:)
- w środku plak itp + photoshop
- tapicerka po obróbce graficznej posiada plamy na siedzeniach - kto ma taką tapicerkę wie że strasznie się brudzi nawet od wody/deszczu itp. także po przyjezdzie oglądając auto może wydawać się zaniedbane - pytanie czy była prana czy tylko photoshop
- wali jakimś błędem na start.

kwota 8900,00 trochę dużo szczególnie że w przebieg 147k z niemiec jakoś mi się nie chce wierzyć:) jeśli tak to jeżdżone po mieście. zapytałbym gościa czy mógłby podesłać nowe foty real foto jak auto wygląda. Potencjalne wydatki wg mnie w najbliższym czasie dla takiego przebiegu (własna autopsja-tyrany po polskich drogach): rozrząd, sprężyny (pękają jeśli są fabryczne - montowany koszyk zapobiegający się zsunięciu sprężyny po pęknięciu) + amortyzatory (?), sprzęgło, tarcze przód+klocki, opony.

Gostian
Nowy Klubowicz

Postautor: Gostian » 13 mar 2017, 10:53

Co do tego z Elbląga, to też zauważyłem, że samochód na zdjęciach wysmarowany środkami nabłyszczającymi i wszystko świeci się jak psu jajca. I jeszcze ten opis " stan idealny ". Dobra odpada, co innego gdybym miał dużo bliżej i zobaczyć wszystko na żywo.
Ten z Łódzkiego, na pewno jest błąd w opisie, i samochód jest na polskich tablicach rejestracyjnych wiec po zakupie mógłbym odraz odjechać do siebie.

Added in 33 seconds:
Zadzwoniłem do sprzedawcy Stilo z Łódzkiego. Gwarantuje przebieg, ma na to trzy dowody: pierwszy to stan licznika wpisany w fakturę, kiedy kupił auto do Niemca, drugi to książka serwisowa, a trzeci ( tu już nie pamiętam dokładnie ) to dodatkowe faktury z napraw, czy wymiany, w których to też są wpisane kilometry. Rozrząd wymienił sprzedający, po kupieniu od Niemca,ale nie ma na to faktury, tzn. gdzieś ma, ale nie wie czy znajdzie. Wymienił rozrząd, bo silnik nieprawidłowo działał. No i, obecnie samochód użytkuje żona, wiec jest zrobiony na taki aby był bezpieczny. Co sądzicie?

piotrekx1994
Klubowicz

Postautor: piotrekx1994 » 13 mar 2017, 12:00

Brzmi jak handlarzyk, ale głowy nie dam. I dziwny ten tekst o tym że samochód dziwnie chodził, to rozrząd Robil

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz

Postautor: pio075 » 13 mar 2017, 16:53

Gostian pisze:Qr BbpostNo i, obecnie samochód użytkuje żona, wiec jest zrobiony na taki aby był bezpieczny. Co sądzicie?

To to akurat bullshit jak uj... Tzn. nie wykluczam że żona jeździła, ale ile razy oglądałem takie auta to zawsze to wybite, tamto stuka - no ale zrobiony tak aby był bezpieczny oznaczało zazwyczaj że ma nowe klocki marki Tomex (założone na stare tarcze). Do takich zapewnień podchodziłbym z dużą rezerwą. Jeśli daleko nie masz to można się przejechać i obejrzeć z bliska bo tak jak pisałem wizualnie wygląda dość zdrowo, jednak jak tam jest z mechaniką ocenisz tylko przy bliższym spotkaniu ;)

Gostian
Nowy Klubowicz

Postautor: Gostian » 14 mar 2017, 12:09

Posiadam numer VIN Stilo, sprawdzę co tam o nim piszę. Sprzedający trudni się zawodowo sprzedażą aut sprowadzanymi za granicy oto jego firma TRANS-SKANAD ADAM SKONIECZKA Kałów 37, 99-200 Poddębice, woj. łódzkie tak więc wie co i jak mówić. Przez telefon bardzo miły Pan.

Added in 1 hour 14 minutes 2 seconds:
Sprawdziłem nr. VIN, i tak:
Na historiapojazdu.gov.pl, nie mogą wyświetlić historii o pojeździe. "W Centralnej Ewidencji Pojazdów nie znaleziono pojazdu o podanych danych". Czyli dane się nie zgadzają albo to błąd portalu ( czytałem w necie, że 30% wpisów zawiera błędy ) Zauważyłem, że samochód nie posiada na przedniej szybie nalepki kontrolnej. Czyli samochód wcale nie jeździ, tylko stoi, a tablice zostały zamontowane do potrzeb zrobienia zdjęć?
Na autocentrum i autodna, piszą że jest to wersja: BN ACTIVE 5P FL 2003, i że miał jedna akcje serwisową/usterkę ale się dowiedzieć jaką muszę zapłacić za pełny raport. Poprawność VIN jest niedostępna. Historia pojazdu, dziennik sprawozdań, Archiwalne zdjęcia pojazdu posiadają brak wpisów.

siwy1296
Starszy Klubowicz
Imie: Filip
Auto: Stilo Abarth
Silnik: 2.4 170KM
Prezentacja auta: abarth-by-siwyy-t11680.html

Postautor: siwy1296 » 14 mar 2017, 12:31

Akcja naprawcza to pewnie osłony sprężyn czyli na plus. Dziwne że auto nie przyjechało na tablicach. Ja bym omijał

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2017, 15:00 przez siwy1296, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz

Postautor: pio075 » 14 mar 2017, 13:55

Gostian pisze:Qr BbpostNa autocentrum i autodna, piszą że jest to wersja: BN ACTIVE 5P FL 2003, i że miał jedna akcje serwisową/usterkę ale się dowiedzieć jaką muszę zapłacić za pełny raport. Poprawność VIN jest niedostępna. Historia pojazdu, dziennik sprawozdań, Archiwalne zdjęcia pojazdu posiadają brak wpisów.

Tyle co uzyskasz z tego raportu to możesz sam zweryfikować np. w EPER (mówię o modelu i dacie produkcji), akcja naprawcza to pękające sprężyny i widoczny zapis w raporcie nie oznacza że auto brało w niej udział.
Nie trzeba auta skreślać tylko dlatego że jest od handlarza ale warto je sprawdzić przed zakupem żeby później nie wydać na naprawy 2x wartość auta.

Awatar użytkownika
bajprzeznet
Klubowicz
Imie: Artur
Auto: 5d 2006
Silnik: 1.4 95KM LPG

Postautor: bajprzeznet » 15 mar 2017, 17:36

Zaczne może od końca.

Ten Elbląg olać totalnie - żaden szał za takie pieniądze, do tego jakiś błąd czujnika czy coś na desce, auto masakrycznie robione pod handel, fotki, picowanie itp, aż do przesady. Jak masz daleko to olać.

Drugi... na bank ma jedna wielką wadę, ale o niej za chwile.

Co do przebiegu to masz 50% szans, albo kręcony albo nie :D Kierownica na moje oko to właśnie posiada oryginalna fakture, ale zdjęcia są naprawdę słabe. Czy możliwe żeby 2005 rok miał 76 tys? Mozliwe, ale wcale tak nie musi być - trzeba zobaczyć na żywo, obejrzeć papiery, sprawdzić kompem. Ja w 2013 kupiłem Stilo MW z 2003 które miało 84 tys, i to taniej niż to na ogłoszeniu, ale po drodze oglądałem trzy sztuki kręcone aż miło...

Tablice na mój gust są od innego auta, handlarze często tak robią, ogólnie oni mają wywalone, a w mniejszych miejscowosciach, policja też im nie straszna.
Sam fakt że handlarz akurat to żaden argument, a od kogo kupuje się auta z zagranicy? Od handlarza, lub jeśli komuś łądniej brzmi - importera :) Plus że facet ma działalność, bo wielu nawet tego nie ma...

A no i ta wada.... cena, prawie 11 tys za 12 letni samochód, który już 10 lat nie jest w produkcji... nawet jeśli ma te 76 tys to nie oszukujmy się ma 12 lat, cewka, łożysko czy amorek może polecieć po prostu z racji wieku i tyle. Auto warte obejrzenia, ale mimo wszystko ostro bym targował - poniżej 10 tys na bank.
Z rozrządem tak jak każdy pisze, jak jest twardy papier i widać że był ruszany to można zaryzykować, ale lepiej nie, 500zł to nie majątek a masz spokój na 60 tys minimum :) Aha, niektórzy przez rozrząd rozumieją wymiane tylko paska, a gdzie napinacz i pompa wody :)

Gostian
Nowy Klubowicz

Postautor: Gostian » 16 mar 2017, 15:21

Dziękuję za odpowiedzi. Zgadzam się co do ceny, bo za 9 tys. to jestem gotowy zapłacić. Sprawdziłem tablicę rejestracyjną i VIN na ufg.pl i jest przypisane do Fiata Stilo, ale może właśnie innego, a ten co jest na sprzedaż to stoi, nie jeździ.
Za 6 999 zł jest na sprzedaż używany Fiat GP, tak tanio bo auto posiada drobne mankamenty wizualne. Jeśli ktoś chcę, mogę podesłać linka i oceńcie, czy warto kupować czy nie. ( oczywiście, te mankamenty to tylko do rzeczywistego zweryfikowania, co nie bedzie dla mnie dużym problemem, bo do Rzeszowa, mam zaledwie 50km, a gdybym chciał pojechać po Stilo, to już nim wrócić. )

Awatar użytkownika
bajprzeznet
Klubowicz

Postautor: bajprzeznet » 16 mar 2017, 17:16

Link zawsze możesz podać, Fiat to Fiat :) A jaki silnik w tym GP ? Bo tam był jeszcze 1.4 8V 77KM, a to porażka na trasie, bardzo krótka skrzynia, duże spalanie i hałas, ogólnie masakra - silnik tylko do miasta na taxi :)

Do Rzeszowa masz tylko 50km, to z jakich okolic jesteś ?

Gostian
Nowy Klubowicz

Postautor: Gostian » 16 mar 2017, 19:20

Założyłem oddzielny temat na temat tego GP http://klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=61&t=15212. Nie zapytałem, czy to 8, czy 16.
Okolice Leżajska, Nowa Sarzyna.

Gostian
Nowy Klubowicz

Postautor: Gostian » 19 mar 2017, 12:22

Dzwoniłem do właściciela pojazdu, po zadaniu pytania dlaczego na szybie nie ma nalepki kontrolnej, usłyszałem, że po prostu tego nie zrobił. Przy podawaniu odpowiedzi, wyczułem lekkie zdenerwowanie w głosie sprzedającego, tak że może coś być na rzeczy. Poprosiłem o dodatkowe zdjęcia, jak podeśle, to wstawię.

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz

Postautor: pio075 » 19 mar 2017, 12:54

Gostian pisze:Qr Bbpost Dzwoniłem do właściciela pojazdu, po zadaniu pytania dlaczego na szybie nie ma nalepki kontrolnej, usłyszałem, że po prostu tego nie zrobił. Przy podawaniu odpowiedzi, wyczułem lekkie zdenerwowanie w głosie sprzedającego, tak że może coś być na rzeczy.

Pewnie też bym się denerwował gdyby mnie ktoś o takie pierdoły pytał. Nie można wprost sformułować pytania - czy auto jest zarejestrowane w Polsce?
Zamiast prowadzić badania po porostu pojedź, albo znajdź kogoś na forum kto mieszka blisko i zrobi to dla ciebie, i oceń stan na żywo.

Gostian
Nowy Klubowicz

Postautor: Gostian » 19 mar 2017, 18:33

No wiem, może i czepiam się szczegółów, no ale chcę kupić auto. Nie zna się, jeśli handlarze tak robią, że nie naklejają nalepek kontrolnych na szybę, i to jest normą - nie wiedziałem o tym. Wrzucam foto jakie otrzymałem.
https://zapodaj.net/8a88601eb6928.jpg.html
https://zapodaj.net/d7dba2ee48261.jpg.html
https://zapodaj.net/60c0f055b2de3.jpg.html
https://zapodaj.net/bbecf95a30ec1.jpg.html
https://zapodaj.net/59c023af8af49.jpg.html

Awatar użytkownika
bajprzeznet
Klubowicz

Postautor: bajprzeznet » 22 mar 2017, 21:18

Dużo te fotki nie mówią - że cewka podpisana, pewnie zmieniana, że lampa jedna nie ma naklejki, ale ta mogła odpaść, że kierownica i zegary ładne - taka prawda. To auto trzeba obejrzeć i tyle, ono może mieć te 76 tys, ale stan może być różny, bo swoje lata też ma.

Wróć do „Kupujemy Auto”