Stilo 3d, 2.4 GT manual

Czy warto kupić to Stilo ? Co w nich się psuje ? Znalazłem ciekawą ofertę ! Miejsce pytań, próśb o porady przed zakupem Fiata Stilo.
Regulamin forum
Nazwa tematu powinna wyglądać następująco:
Wersja i rodzaj silnika / rok prod. / miejscowość

Dla przykładu:
Stilo 3d, 1.6 / 2002r / Warszawa - ...
Stilo 5d, 1.8 / 2003r / Poznań - ...
itp.

Jeżeli chcesz zapytać o więcej niż jedno auto w danym temacie, to do nazwy tematu dopisujesz np: +1
gdzie +1 oznacza ilość dodatkowych linków które zawiera temat.

Dla przykładu:
Stilo MW, 1.9 JTD / 2004r / Częstochowa +1 - ...
Czyli dane auto które was konkretnie interesuje i +1 która oznacza iż w tym temacie zamieszczacie dodatkowy link z ogłoszeniem auta, które również/dodatkowo bierzecie pod uwagę.

Co oznaczają skróty:
3d - wersja trzy drzwiowa;
5d - wersja pięciodrzwiowa;
MW - wersja kombi;
MWup - wersja kombi w pakiecie UpRoad;
SCH - limitowana wersja Schumacher;
Abarth - wersja z silnikiem 2.4l oraz automatyczną skrzynią biegów. Topowa wersja Stilo.
jjcotek
Nowy Klubowicz
Imie: Jakub
Auto: Citroen C2 VTR
Silnik: 1.6 16v tu5jp4

Stilo 3d, 2.4 GT manual

Postautor: jjcotek » 28 paź 2019, 15:09

Witam!
Zastanawiam się nad zakupem ww autka, czy ktoś posiada oraz mógłby się wypowiedzieć na co uważać oraz jakie są problemy z tym modelem. Wariant selespeed odrzucam, ponieważ obecnie jeżdżę Citroenem z podobna skrzynia, która jest dla mnie tragiczna (powolna oraz awaryjna i kosztowna). Przebiegi robię duże (ok 30-40kkm rocznie) ale o auto dbam więc planuje zrobić zakup na dłużej. Również chciałbym się spytać jak wytrzymałość jednostki, czy dobrze znosi szybsze długotrwałe przejazdy, nie ukrywam że dużo na autostradzie jeżdżę z predkościami oscylującymi wokół 180-190km/h i ciekawi mnie zarówno trwałość jak i spalanie. Również chciałbym się zapytać jak wygląda sytuacja z rdzą oraz z częściami. Czy jest duży problem z dostępnością oraz jak wygląda półka cenowa (interesuje mnie OEM oraz wysokiej jakości zamienniki)
Pozdrawiam
Jakub

Blaviken
Nowy Klubowicz
Imie: Marek
Auto: Stilo
Silnik: 2.4 170HP

Re: Stilo 3d, 2.4 GT manual

Postautor: Blaviken » 29 paź 2019, 08:36

Odpadną Ci uszy, przy 190 będziesz miał jakieś 5k obrotów. Silnika wszyscy się boją, ale jakoś mój odpukać działa i nie marudzi, trzeba pilnować ciśnienia oleju i jego wymian. przy takim przebiegu rocznym weź pod uwagę że na autostradzie pali tyle co w mieście (żwawa, lekko agresywna jazda) czyli jakieś 14/100 ;p

co do rdzy to raczej spokój, ale trzeba pościągać osłony i popatrzeć na ich mocowania - u mnie któryś z poprzednich druciarzy zamontował je na farmery i teraz nie mam sporego kawałka prawej podłużnicy...
Wyrzuciłem SS i wstawiłem manuala, jak coś to śmiało pytać ;D

jjcotek
Nowy Klubowicz
Imie: Jakub
Auto: Citroen C2 VTR
Silnik: 1.6 16v tu5jp4

Postautor: jjcotek » 02 lis 2019, 19:14

14l na 100 przy takiej jezdzie bedze dla mnie dużą oszczędnością bo C2 którą jeżdże pali wtedy około 20 :D do tego stilo jest lepiej wyciszone podobno a tam lece na odcince. Olej w aucie wymieniam co +- 10k więc nie powinno być z tym żadnych problemów. Boją się silnika? Wyczytałem w poprzednich postach że właśnie jest to udana jednostka

Awatar użytkownika
Grześko
Klubowicz
Imie: Grzegorz
Auto: Stilo Dynamic 3D 2003
Silnik: 1,6 16V 103 KM
Kolor: Blue Navy

Postautor: Grześko » 02 lis 2019, 21:33

jjcotek pisze:Wariant selespeed odrzucam...

Tak na marginesie - jeżeli Stilo GT to TYLKO manual.
Wersja GT była skonfigurowana zawsze tylko ze skrzynią manualną pięciobiegową i silnikiem 2,4 20V.
Obrazek

Przed Stilo był VW Passat B3 2.0 16V automat, przed nim Fiat Tempra 1.6 SX, a jeszcze wcześniej piętnaście innych autek.
Ostatnio była jeszcze jedna piękność - Alfa Romeo GT 2.0 JTS z 2004 - sprzedana :(
Aktualnie Stilo też już sprzedane :(
http://www.tempra.org
http://www.vw-passat.pl

Blaviken
Nowy Klubowicz
Imie: Marek
Auto: Stilo
Silnik: 2.4 170HP

Postautor: Blaviken » 04 lis 2019, 14:06

no i coraz więcej Abarthów po przekładce co ma tę zaletę, że GT często było biednawe z wyposażeniem;D

jakim cudem tak lekkie auto jak c2 poradzi tyle spalić? ;D

wyciszenia jest bardzo dużo, w różnych dziwnych miejscach, ale mimo to wymianę opon usłyszałem znacząco
Wyrzuciłem SS i wstawiłem manuala, jak coś to śmiało pytać ;D

Wróć do „Kupujemy Auto”