Stilo 3d, 1.6 / 2005r / Warszawa - +1

Czy warto kupić to Stilo ? Co w nich się psuje ? Znalazłem ciekawą ofertę ! Miejsce pytań, próśb o porady przed zakupem Fiata Stilo.
Regulamin forum
Nazwa tematu powinna wyglądać następująco:
Wersja i rodzaj silnika / rok prod. / miejscowość

Dla przykładu:
Stilo 3d, 1.6 / 2002r / Warszawa - ...
Stilo 5d, 1.8 / 2003r / Poznań - ...
itp.

Jeżeli chcesz zapytać o więcej niż jedno auto w danym temacie, to do nazwy tematu dopisujesz np: +1
gdzie +1 oznacza ilość dodatkowych linków które zawiera temat.

Dla przykładu:
Stilo MW, 1.9 JTD / 2004r / Częstochowa +1 - ...
Czyli dane auto które was konkretnie interesuje i +1 która oznacza iż w tym temacie zamieszczacie dodatkowy link z ogłoszeniem auta, które również/dodatkowo bierzecie pod uwagę.

Co oznaczają skróty:
3d - wersja trzy drzwiowa;
5d - wersja pięciodrzwiowa;
MW - wersja kombi;
MWup - wersja kombi w pakiecie UpRoad;
SCH - limitowana wersja Schumacher;
Abarth - wersja z silnikiem 2.4l oraz automatyczną skrzynią biegów. Topowa wersja Stilo.
Awatar użytkownika
mikołaj.justyński
Nowy Klubowicz

Stilo 3d, 1.6 / 2005r / Warszawa - +1

Postautor: mikołaj.justyński » 03 paź 2019, 21:57

Panowie, jestem na tym forum od niedawna, ale stanąłem przed ciężkim wyborem - Stilo czy nie stilo?
Gdy zobaczyłem pierwszy raz Fiata, to się w nim po prostu zauroczyłem. Jestem młodym kierowcą i byłoby to moje pierwsze auto, więc nie zależy mi na mocy i innych zbędnych bajerach. Po prostu chciałbym żeby dowiózł moje 4 litery w komfortowych warunkach (jak na budżet, oczywiście) oraz żebym czasem mógł spokojniej i bez szaleństw przejechać się do innego miasta. Niestety, ale rodzina, która już kategorycznie stwierdziła, że nie będzie mi dorzucać się do napraw diesla zabroniła zakupu pojazdów właśnie wyposażonych w diesle. (Uczę się i nie pracuje, uciułałem na auto, ale w razie większego problemu, to nie wiem czy byłbym wstanie zebrać np. 1000zł bez pomocy rodziców)

Przeglądając znane portale aukcyjne trafiłem na 2 bardzo ciekawe pojazdy - Stilo z 2005 roku, silnik 1.6 + LPG oraz Stilo 2004r., silnik 1.4.

Stilo 1.6 + LPG - https://www.olx.pl/oferta/fiat-stilo-20 ... BQ6bf.html (Warszawa)
Stilo 1.4 - https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-stil ... CvAVr.html (Łódź)

Przede wszystkim mam najważniejsze pytanie: czy silnik 1.6 jest rzeczywiście taki zły? Wielu ludzi odradza, krzyczą i piszczą, że jeden z gorszych silników. Jeżeli na forum jest na ten temat coś napisane, to z miłą chęcią przygarnę link. Ja niestety nie znalazłem. (możliwe, że nie potrafię szukać. Jak mówiłem, jestem tu od niedawna, dopiero się uczę poruszania po działach itp.)

Martwi mnie, że pojazd z Warszawy jest ,,doinwestowany", przecież jeśli tyle w nim zrobił w tak krótkim czasie, to nie sprzedawałby samochodu za 5900zł? (Mimo, że Stilo są tanie, to chyba trochę za mało za tę wersje, nie?) Załączam również zdjęcie tego co odpisał sprzedający na pytanie o rdze.
Jeżeli o coś zapytać dokładniej, to również piszcie śmiało - na pewno zapytam!

Drugi sprzedawca (Stilo 1.4) niestety jeszcze mi nie odpisał. Prawdopodobnie samochód już sprzedany, ale zapomniał zdjąć ogłoszenia lub czeka na telefon i nie zerka na otomoto.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
rakso147
Nowy Klubowicz
Imie: Oskar
Auto: Fiat Stilo 3D 2001r
Silnik: 1,6 na podtlenku LPG :D
Kolor: Blue Jet
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=16671

Re: Stilo 3d, 1.6 / 2005r / Warszawa - +1

Postautor: rakso147 » 04 paź 2019, 09:03

Sprzedawca napisał prawdę, że zamek to typowe miejsce dla rdzy. Jednak mi jakoś nie podoba się to 1.6. Sam kupiłem 1.6 na pierwsze auto, mam w gazie i sobie chwalę. Najważniejsze to zapytaj czy sterownik silnika jest sprawny, czy nie sypie błędami, no to częsty problem widzę, że jest przeniesiony obok akumulatora, ale tekst "potrafi rzucić jakimś błędem" nie podoba mi się. I do tego remont silnika i tyle inwestycji w rok, a teraz sprzedaż. To trochę wygląda jakby coś się nie udało, ale to tylko moje domysły.
Ten 1.4 dla mnie wygląda lepiej.

Awatar użytkownika
mikołaj.justyński
Nowy Klubowicz

Postautor: mikołaj.justyński » 04 paź 2019, 11:57

rakso147 pisze:I do tego remont silnika i tyle inwestycji w rok, a teraz sprzedaż. To trochę wygląda jakby coś się nie udało, ale to tylko moje domysły.
Ten 1.4 dla mnie wygląda lepiej.

To samo mnie martwi. Dziwne, że wyłożył na samochód jego równowartość i od razu chce się go pozbyć. Nawet instalacja LPG się jeszcze w całości nie zwróciła.

A o co pytać sprzedawców zanim w ogóle podjadę obejrzeć samochód? Jakieś rady jak wybadać sprawę? Wiem, że przez internet to jak wróżyć z fusów, ale czasem można wyczuć czy ktoś coś kręci.

Znalazłem wczoraj też inny model Stilo 1.4, który wydaje być w miarę ogarnięty. (oprócz okropnych ledów, których raczej od nowości nie było - czy na to trzeba mieć homologacje?)
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-stil ... llery-open

Added in 2 minutes 56 seconds:
rakso147 pisze: Najważniejsze to zapytaj czy sterownik silnika jest sprawny, czy nie sypie błędami, no to częsty problem widzę, że jest przeniesiony obok akumulatora, ale tekst "potrafi rzucić jakimś błędem" nie podoba mi się.

Zapytałem o ten sterownik sprzeawce Stilo 1.6 z Wawy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
rakso147
Nowy Klubowicz

Postautor: rakso147 » 04 paź 2019, 16:14

Katalizator i błąd mieszkanki był i u mnie- źle wyregulowany gaz, niż strasznego. Lampy to pewnie masa, więc też do ogarnięcia. Jakby nie było błędów zeosutegi sterownika jak pisze to już jeden problem z głowy. Ciekawe czy trzyma kompresję i oleju nie bierze.
Ten 1.4 dla mnie jeszcze gorszy niż ten 1.6, progi chyba były robione, bo pomalowane na czarno, strasznie to wygląda.

Awatar użytkownika
mikołaj.justyński
Nowy Klubowicz

Postautor: mikołaj.justyński » 04 paź 2019, 17:06

rakso147 pisze:Katalizator i błąd mieszkanki był i u mnie- źle wyregulowany gaz, niż strasznego. Lampy to pewnie masa, więc też do ogarnięcia. Jakby nie było błędów zeosutegi sterownika jak pisze to już jeden problem z głowy. Ciekawe czy trzyma kompresję i oleju nie bierze.
Ten 1.4 dla mnie jeszcze gorszy niż ten 1.6, progi chyba były robione, bo pomalowane na czarno, strasznie to wygląda.

~
A widzisz, myślałem, że to fabryczne czarne progi. :) (wyglądają na plastiki, ale może się mylę)

Co do 1.6, to już nieaktualne, sprzedawca dziś znalazł kupca.

Zostało to 1.4 z Łodzi, które mnie interesuje - jutro zadzwonię, popytam co i jak i poproszę o jakieś fotki. Mam nadzieję,że go jeszcze nie sprzedał! Jak nie wyjdzie, to będzie sie trzeba obejść ze smakiem i dopiero drugi samochód to będzie Fiacik. :( Szkoda, ale aktualnie nic ciekawego w ogarniętej w miarę odległości ode mnie nie znalazłem oprócz tych samochodów. Czarny Stilo też z tego co się dowiedziałem prawdopodobnie jest w wersji Trofeo. Różni się od zwykłego Stilo 1.4 tym, że posiada silnik o mocy 90KM. Pod warunkiem, że naklejka jest oryginalna.

Ogólnie dziękuje za każdą odpowiedź w tym temacie. :)

Awatar użytkownika
rakso147
Nowy Klubowicz

Postautor: rakso147 » 04 paź 2019, 17:36

Wejść na Facebook Klub Fiat Stilo albo Fiat Stilo Club Polska i tam zapytaj czy ktoś nie ma w okolicy, bo często ktoś coś sprzedaje ;)

Wróć do „Kupujemy Auto”