KUPIĘ FIAT STILO

Czy warto kupić to Stilo ? Co w nich się psuje ? Znalazłem ciekawą ofertę ! Miejsce pytań, próśb o porady przed zakupem Fiata Stilo.
Regulamin forum
Nazwa tematu powinna wyglądać następująco:
Wersja i rodzaj silnika / rok prod. / miejscowość

Dla przykładu:
Stilo 3d, 1.6 / 2002r / Warszawa - ...
Stilo 5d, 1.8 / 2003r / Poznań - ...
itp.

Jeżeli chcesz zapytać o więcej niż jedno auto w danym temacie, to do nazwy tematu dopisujesz np: +1
gdzie +1 oznacza ilość dodatkowych linków które zawiera temat.

Dla przykładu:
Stilo MW, 1.9 JTD / 2004r / Częstochowa +1 - ...
Czyli dane auto które was konkretnie interesuje i +1 która oznacza iż w tym temacie zamieszczacie dodatkowy link z ogłoszeniem auta, które również/dodatkowo bierzecie pod uwagę.

Co oznaczają skróty:
3d - wersja trzy drzwiowa;
5d - wersja pięciodrzwiowa;
MW - wersja kombi;
MWup - wersja kombi w pakiecie UpRoad;
SCH - limitowana wersja Schumacher;
Abarth - wersja z silnikiem 2.4l oraz automatyczną skrzynią biegów. Topowa wersja Stilo.
Tomaszko_
Nowy Klubowicz
Imie: Tomek
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.6

KUPIĘ FIAT STILO

Postautor: Tomaszko_ » 08 mar 2018, 06:37

Witam klubowiczów serdecznie! Chciałbym zakupić fiata stilo na dniach najlepiej jakaś benzynę + gaz, ponieważ po moim ostatnim samochodzie jestem uprzedzony do diesli. Który silniczek polecacie najbardziej? Po wstępny przeszukaniu wydaje mi się 1.6 z gazem fajnie współpracuje i ludzie sobie chwalą. Bardzo proszę o pomoc ;) Pozdrawiam was !
Obrazek

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Dremix
Nowy Klubowicz
Imie: Adam
Auto: Fiat Stilo MW
Silnik: 1.9 JTD 115 KM
Kolor: Blu Navy

Re: KUPIĘ FIAT STILO

Postautor: Dremix » 08 mar 2018, 17:12

1.6 to loteria, sporo ludzi ma z nim problemy ze wzgledu na awaryjnosc (wystarczy przejrzec forum), choc sa i tacy, ktorzy zbytnio przy nich nic nie grzebia. Podobne osiagi ma 1.4 a jest znacznie mniej problematyczny, tanszy w utrzymaniu i mniej pali.
Fiat Stilo 1.9 JTD 2003r. MW x2, Stilo HB 3D 1.4 16v 2005r. Unleaded petrol

bzykol
Starszy Klubowicz
Imie: Pieter
Auto: Fiat Stilo Multiwagon
Silnik: 1.6 103 KM
Kolor: Grigio Tecno VR
Prezentacja auta: http://wdm.zmudaweb.pl/p,bzykol,19
Kontaktowanie:

Postautor: bzykol » 08 mar 2018, 20:43

Bez przesady z tym 1.6. Większość tematów dotyczących 1.6 na tym forum zamyka się w problemach z przestawionym rozrządem w wyniku błędu mechanika lub ugotowanym ECU. Sporadycznie jakieś problemy z przepustnicą, ew. padająca cewka.

Część z nich trochę podbiera olej, ale nie od razu musi to oznaczać remont. Na pewno nie jest to silnik, który trzeba odradzać potencjalnym kupującym, bo nie ma z nim aż takich problemów. Odpukać-kosztuje mnie dużo mniej niż kosztował mnie jtd.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Tomaszko_
Nowy Klubowicz
Imie: Tomek
Silnik: 1.6

Postautor: Tomaszko_ » 08 mar 2018, 21:07

Dziękuję bardzo ;)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Stiłonisław
Klubowicz
Imie: .
Silnik: MJTD 120 KM

Postautor: Stiłonisław » 09 mar 2018, 22:45

Miałem dłuższą styczność z tym silnikiem i ani to dynamiczne, ani oszczędne. Nie bez powodu Fiat w 2006 roku wstawił do Stilo silnik oplowski. Zakup w miarę sprawnego egzemplarza 1.6 z dobrze wyregulowaną instalacją gazową jest mniej więcej taką samą loterią jak udane zimowe wejście na 8 tysiecznik. Mimo wszystko powodzenia.
Bez Stila nie ma kołaczy.

fiter19
Nowy Klubowicz
Imie: Jan
Silnik: JTD 1.9 115km
Kolor: Granatowy

Postautor: fiter19 » 22 mar 2018, 10:01

Ja nie jestem fanem 1.6 fiata ale sam takiego ostatnio kupiłem. Pierwotnie celowałem w 1.2 albo 1.4 ale same śrupy były. Trafił się 1.6 ze zdrowym suchym silnikiem więc kupiłem. Samochodem ze Świdnicy wracał znajomy i mówił że jest zachwycony elastycznością tego silnika. Ja na co dzień jeżdżę JTD i dla mnie 1.6 to muł ale dla osoby która normalnie jeździ focusem 1.6 silnik fiata sprawował się elegancko. Ja zrobiłem tym 200km i powiem tak: Jak się jedzie spokojnie to silnik jest elastyczny i cichy a jak trzeba depnąć to redukcja obroty i idzie całkiem fajnie. Co do usterkowości to nic nie powiem bo auto zaczyna jeździć u mnie i na razie jest cisza i spokój. Ja jako mechanik naprawiałem już kilka tych jednostek i żadna nigdy się nie zbliżała parametrami pracy do tego co mam ja. Wyrobiłem sobie opinię o 1.6 (bardzo złą) na podstawie zajechanych egzemplarzy głównie na taryfach. Pojechać z kimś ogarniętym kto ma pojęcie o tych silnikach, kupić dobry egzemplarz a na pewno będzie dobrze służył. Co do gazu to wiem że silniki fiata spokojnie dają sobie radę z LPG. ( był taki wynalazek UNO 1.0 CLIP i to nie dawało rady z gazem a reszta się sprawdza).

Awatar użytkownika
Dębowy
Nowy Klubowicz
Imie: Jarek
Auto: Stilo
Silnik: 1.8
Kolor: Czerwony

Postautor: Dębowy » 31 mar 2018, 17:38

Witam, ja mam od 5 lat wersję 1.8 i nigdy mnie nie nie zawiódł. Przed kupnem dużo czytałem i większość osób pisało o dużym apetycie na olej, ale nie zniechęciło mnie to gdyż w porównaniu do 1.6 ma 30% więcej mocy przy spalaniu wyższym o 10-15%? W moim egzemplarzu z braniem oleju nigdy nie było problemu, jak również z awariami. Wstawiłem do niego LPG i mam już zrobione bez problemowo 80k km, spalanie LPG w mieście to ~10l, natomiast w trasie jazda 100-130km/h to jest ok.8,5l, jazda na dziadka do 80km/h spalanie 6,5-7,5l. Wymieniam regularnie wszystkie części eksploatacyjne, olej co 10k km i nic się z tym autem nie dzieje. Zastanawiałem się ostatnio nad zmianą auta na klasę średnią wyższą lub premium, lecz bezawaryjność i b.niskie koszty utrzymania zostaje na razie przy swoim Stilo ;)

fiter19
Nowy Klubowicz
Imie: Jan
Silnik: JTD 1.9 115km
Kolor: Granatowy

Postautor: fiter19 » 31 mar 2018, 19:46

Dębowy pisze:Witam, ja mam od 5 lat wersję 1.8 i nigdy mnie nie nie zawiódł. Przed kupnem dużo czytałem i większość osób pisało o dużym apetycie na olej, ale nie zniechęciło mnie to gdyż w porównaniu do 1.6 ma 30% więcej mocy przy spalaniu wyższym o 10-15%? W moim egzemplarzu z braniem oleju nigdy nie było problemu, jak również z awariami. Wstawiłem do niego LPG i mam już zrobione bez problemowo 80k km, spalanie LPG w mieście to ~10l, natomiast w trasie jazda 100-130km/h to jest ok.8,5l, jazda na dziadka do 80km/h spalanie 6,5-7,5l. Wymieniam regularnie wszystkie części eksploatacyjne, olej co 10k km i nic się z tym autem nie dzieje. Zastanawiałem się ostatnio nad zmianą auta na klasę średnią wyższą lub premium, lecz bezawaryjność i b.niskie koszty utrzymania zostaje na razie przy swoim Stilo ;)

No wszystko pięknie ładnie. Ogólnie to wszystko się zgadza. 1.6 a 1.8 (właściwie to powinno być 1.7) dzielą lata świetlne patrząc od strony codziennej eksploatacji. Ja mogę napisać doktorat na temat anatomii tego silnika. Najpierw fiat sobie go wymieniał na swój koszt potem już ja sobie sam wymieniałem. Branie oleju i wariator to pikuś. PANEWKI to zmora tego sprzętu. No rozpacz. Samochód zrobił ok 650. na trzech silnikach. Za każdym razem było to samo. Jeździ to naprawdę genialnie ale panewki z ciastoliny. Nic nie da zmienianie ich na jakieś mega wzmacniane ultra trwałe mega drogie. Przychodzi taki dzień że masz złoty olej i to już jest koniec. Dlatego teraz mam 1.9 jtd. Niech ci służy jak najdłużej ale jak na bagnecie zobaczysz jakiekolwiek opiłki metalu to pozostaje ALLEDROGO i koniec.

Wróć do „Kupujemy Auto”