Obrazek

Fijat SZTYLO - 1.9 JTD 154KM/307Nm - explicit77

Pochwal się swoim autkiem - Opisy, zdjęcia, prezentacje.
Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**
Imie: Piotr
Auto: Fiat Stilo 3D
Silnik: 1.9 JTD 154KM/307Nm
Kolor: Biały a raczej czarny;)
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=9037

Fijat SZTYLO - 1.9 JTD 154KM/307Nm - explicit77

Postautor: explicit77 » 25 sie 2014, 10:23

Witam.
Jako że gdzieś tam obiecałem coś tam sobie iż wszystko lecz Fijata nigdy więcej (miałem Schaba 93 a tak z 260KM który padł a żona kupiła w tym czasie hondę CR-V i ja siłą rzeczy zostałem z jej byłym fijatem bravo 1.2 w gazie - szok to był dla mnie;) zatem przedstawiam me auto "nowe" co to poruszać się teraz będzie w okolicach podwarszawskich Marek. Jako że będąc estetą co docenia piękno zwłaszcza starszych samochodów w międzyczasie odbyłem dość krótką przygodę z samochodem co to w linku podam. Dodam iż warto obejrzeć;) - http://www.youtube.com/watch?v=z5s7p5MygaA. Najmniej śmieszne w tym wszystkim jest to iż dosłownie trzy, cztery minuty wcześniej z samochodu wysiadła moja żona z 3,5 letnim synem. Jeszcze teraz gdy sobie pomyślę... Pewnie dyndał bym gdzieś na gałęzi.
Co by nie było przyznaję iż li pozbawionym będąc potrzeby co by się naokoło chwalić kilkunastoletnim autem;) dodam szczerze iż powodowanym jest chęcią popartą prośbą i podziękowaniem by uzyskać od ludzi mądrzejszych w temacie na dręczące mnie wątpliwości kilka odpowiedzi dotyczących fijata. Tak, wystarczy poszukać, było setki razy, temat niejednokrotnie wałkowany, cholera, kolejny leniwy itd. Macie racje zatem gdyby ktoś uznał iż wywalić lub z uwagi na to co powyżej nie udzieli mi nikt odpowiedzi to trudno, będę szukał kosztem zaniedbywania syna no i żony z uwagi na brak dla nich czasu;). A zatem:
1. Zabieram się za wymianę tarcz, klocków, amortyzatorów i sprężyn przy okazji chcąc obniżyć zawieszenie gdyż jak na mój gust za wysoko stilo stoi a i na zakrętach prowadziłby się zapewne dużo lepiej. Mam plan wrzucić kompletne zawieszenie sportowe firmy MTS-TECHNIK (link - http://www.mapet-tuning.com/sklep/fiat- ... 26544.html) i w związku z tym chciałem zapytać czy ktoś może jeździ na czymś takim?
2. Z drugiej strony mam duże wątpliwości gdyż pomimo że autko ma spory zapas jeżeli chodzi o nadkola (obecnie alu 17") to jak tak pacze pod podwozie to widzę że jeżeli chodzi o osłonę silnika wisi ona już teraz dość nisko nad ziemią. Wydaje mi się iż to z racji że silnik to dyszel dość ciężki. Czego się boję - iż jak jeszcze trochę obniżę to w zimę (stalówki 15") będę niczym pług śnieżny. Ma ktoś jakieś doświadczenie w tejże kwestii?
3. Jako że to moje pierwsze auto z silnikiem dyszla (zawsze powtarzałem iż życie jest za krótkie by jeździć dieslem;) mam pytanie. Czy wskazówka temperatury silnika powinna równo stać zawsze w połowie gdyż u mnie najczęściej jest poniżej trochę. Świadczy to o niedogrzaniu i potrzebie wymiany termostatu czy też ten typ tak ma i wszystko gra?
4. Autko zostało lat temu z dziesięć prawie oklejone profesjonalnie ponoć czego potwierdzeniem iż oklejenie przetrwało do dzisiaj i wciąż wygląda w miarę świeżo. Jednak rozważam zerwanie folii w miejscach gdzie rzeczona przybiera kolor pomarańczowy (maska, dach, tylna klapa bagażnika). Przyglądałem się i akurat ta folia jest na wierzchniej warstwie w miejscach styku z tą co chciałbym zostawić. Czy ktoś wie jak trudnym może być to zadaniem i ogólnie z czym to się je i jak się do tego zabrać?

Za wszelkie odpowiedzi w nurtujących mnie kwestiach z góry podziękował. Pozdrawiam.

P.S.
Nie ma możliwości wklejenia zdjęć z poziomu wiadomości (tylko serwer zewnętrzny)?
Rap wciąż jest ten sam, to tylko ja jestem starszy.

Awatar użytkownika
Bulka
Administrator
Imie: Piotrek
Auto: Stilo 5D | Croma
Silnik: 1.6+LPG 103km | 1.9 150km
Kolor: Srebrny | Srebrny

Re: Fijat Stilo 3D 1.9 JTD 115KM - explicit77

Postautor: Bulka » 25 sie 2014, 10:30

explicit77 pisze:Nie ma możliwości wklejenia zdjęć z poziomu wiadomości (tylko serwer zewnętrzny)?

Można, jako załącznik dodaj.
explicit77 pisze:3. Jako że to moje pierwsze auto z silnikiem dyszla (zawsze powtarzałem iż życie jest za krótkie by jeździć dieslem;) mam pytanie. Czy wskazówka temperatury silnika powinna równo stać zawsze w połowie gdyż u mnie najczęściej jest poniżej trochę. Świadczy to o niedogrzaniu i potrzebie wymiany termostatu czy też ten typ tak ma i wszystko gra?

Ma stać w pionie, zerknij tutaj termostat-stilo-jtd-za-25pln-t2461.html

Awatar użytkownika
Tosterkovsky
Starszy Klubowicz
Auto: Fiat
Silnik: 1.9 JTD (85 Kw 115 PS)
Kolor: 841/A (Nero Moire' VR.)
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=6364
Kontaktowanie:

Postautor: Tosterkovsky » 25 sie 2014, 10:32

Fijata

:facepalm:
Ad.1
Ja na Twoim miejscu kupiłbym coś bardziej firmowego. Lecz to tylko moje zdanie.
Ad.2
Czego się boję - iż jak jeszcze trochę obniżę to w zimę (stalówki 15") będę niczym pług śnieżny. Ma ktoś jakieś doświadczenie w tejże kwestii?

Zależy jakie opony wstawisz. Jeśli zalecane 195/65 to różnica będzie 2mm :)
Ad.3
Powinna w pionie. Najprawdopodobniej otwarty termostat.
Ad.4
Jeśli dobrze zrozumiałem chcesz zerwać folię. Jeśli są to duże połacie - zostawiłbym firmie specjalizującej się w tym. Koszty wzrosną, ale gwarancja zawsze jakaś tam jest i lakier będzie w dobry stanie.
dyszla

:facepalm:
Obrazek

Fabbrica Italiana di Automobili Torino

Obrazek

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**

Postautor: explicit77 » 25 sie 2014, 10:51

Patent z termostatem już poznałem. Jako iż nie cierpię mechaników to siłą rzeczy jestem takim grzebaczem pospolitym i myślę że sobie poradzę tylko pytanie czy "patent 25pln" to na pewno dobre rozwiązanie? Co do zawieszenia wiadomo że jakość idzie w parze z ceną i na gwint za 3 koła niestety mnie nie stać zatem szukam innych rozwiązań lecz tak by było dobrze. Wymiana 4 amortyzatorów + 4 sprężyn + przy okazji 4 tarcze i klocki wystarczająco póki co obciąży mój budżet. Co do folii podjadę zatem wcześniej do fachowców od tejże (a może zostawię tak jak jest w chwili obecnej). A z dyszla proszę się nie śmiać;).
Jeszcze jedna rzecz jeśli prosić można. Nakładki progowe chciałbym poprawić trochę i z tego co poczytałem najlepiej je dać na klej do szyb z czym się zgadzam. Czy na coś szczególnie podczas ponownego montażu zwracać uwagę? Jakieś mądre rady?

P.S.
Jam ślepym jest chyba bo ni chuchu nie widzę czegoś takiego jak "dodaj załącznik" czy coś w tym stylu? Może bardzieł łopatologicznej odpowiedzi potrzebuję zatem. Za głupotę swą co najwyżej przeprosić mogę.

Awatar użytkownika
Tosterkovsky
Starszy Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: Tosterkovsky » 25 sie 2014, 11:03

1. Co do tego patentu jestem sceptycznie nastawiony. Działa - to prawda. Ale ja wolę wszystko mieć zrobione na tip-top.
2. Można zawsze pomyśleć o sprężynach obniżających 30/30. To tylko 3 cm, a samochód zawsze ładniej wygląda + poprawione właściwości jezdne. Podobno nic nie przeszkadza to w normalnym użytkowaniu.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
FumFelos
Starszy Klubowicz
Imie: Tomek
Auto: Audi A6
Silnik: benzynowy

Postautor: FumFelos » 25 sie 2014, 11:18

Tosterkovsky pisze:1. Co do tego patentu jestem sceptycznie nastawiony. Działa - to prawda. Ale ja wolę wszystko mieć zrobione na tip-top.<BR

Co znaczy na tip top? Termostat jak termostat, ten za ponad 300zł działa tak samo jak ten za 20zł, więc w czym ma być lepszy? Ze nie jest wciskany do przewodu? ;)

Awatar użytkownika
Tosterkovsky
Starszy Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: Tosterkovsky » 25 sie 2014, 11:21

Dokładnie o to mi chodzi ;) Nie lubię mieć w samochodzie rzeczy robionych nie tak jak być powinny ;) Już była kłótnia o to, więc darujcie sobie uszczypliwość. Jestem studentem, chodzę do pracy i za wszystko płacę sam. Też szukam oszczędności, ale akurat nie w tym wypadku :)
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**

Postautor: explicit77 » 25 sie 2014, 11:31

Mógłby ktoś wrzucić link do tegoż termostatu co by uniknąć pomyłki?

--------------------- Dodano: 25 sie 2014, 12:31 ---------------------

A czy skoro termostat nie do końca poprawnie pracuje to czy nie da się podjąć próby jego reanimacji czy też tylko wymiana na sprawny pozostaje?
Wracając do zawieszenia mówisz o wymianie samych sprężyn na sportowe + amortyzatory seryjne? To nie lepiej cały zestaw tak jak planuję (ten z linka)?

Awatar użytkownika
DamBag
Zasłużony Klubowicz
Imie: Damian
Auto: Stilo
Silnik: JTD

Postautor: DamBag » 25 sie 2014, 11:39

explicit77 pisze:A czy skoro termostat nie do końca poprawnie pracuje to czy nie da się podjąć próby jego reanimacji czy też tylko wymiana na sprawny pozostaje?
Niestety, jest nierozbieralny.
explicit77 pisze:Wracając do zawieszenia mówisz o wymianie samych sprężyn na sportowe + amortyzatory seryjne? To nie lepiej cały zestaw tak jak planuję (ten z linka)?
Myślę, że lepiej jest kupić choćby amorki KYB + eibachy/FK -30mm, sam jeżdżę na KYB+ Czerwone FK i mega sobie chwalę.

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**

Postautor: explicit77 » 29 sie 2014, 09:54

Rozumiem Kayaby amorki zwykłe? No to muszę sprawę jeszcze przemyśleć. Czy z takim zestawem obniżył Ci się (fijat oczywiście;) o te 3cm czy mniej, a może więcej?

--------------------- Dodano: 26 sie 2014, 12:06 ---------------------

Taki tam tadam dzienniczek dla siebie w tymże wątku zrobię co zrobione a co do zrobienia w planach. A zatem póki co (patrz: foto) wymienione brudne kierunki na nowe przezroczyste i śliczne, wymienione klamki czarne na białe, zamontowana najdroższa na świecie osłona akumulatora i skrzynki bezpieczników, usunięte ubytki z białej folii z których to wyglądał ciekawski lakier czarny. Czyli póki co po pierdółki same.
Najbliższe plany to już trochę grubszej roboty. I tak do wymiany komplet amortyzatorów wraz ze sprężynami (chciałbym osiągnąć obniżenie kole 30mm, było by idealnie:), wymiana tarcz na prawdopodobnie nawiercane mikody sztuk cztery + komplet klocków ferodo do tego (już do mnie idą), oczywiście nowy olej (Total Quartz 7000 Diesel 10W40 + filtr Mann - w domku leżą), wymiana termostatu (kupiony w drodze), demontaż mający na celu montaż porządny ponowny listew tudzież dokładek bocznych, zmiany "stylizacji zewnętrznej" tak to nazwę lecz na razie nic więcej nie powiem gdyż muszę zobaczyć czy wyjdzie dobrze czy też niegodnie by tak się fijat nosił;), zakup kabelków diagnostycznych. To tak na początek.
Dalsze plany to oczywiście chciałbym zawirusować tak pod te 145-150 kuni lecz z tym muszę poczekać raz iż nie mam na raz aż tyle funduszy, dwa że autko świeżo zakupione więc pod obserwacją czujną póki co by wyrobić sobie zdanie na temat ogólnego stanu technicznego. Póki co, odpukać, wydaje się być nie najgorzej. Chętnie widziałbym też tapicerkę skórzaną w czarnym kolorze ale na razie status tejże zachcianki to życzenia pobożne;). Głośniki lepsze też chcę, ewentualnie tubę tą fabryczną.

Pytań kilka gdyby komuś zechciało się mą wiedzę pogłębić w którymkolwiek poniżej zamieszczonym pytaniu:
1. Zawieszenie, gdyby ktoś mógł się wypowiedzieć z osób które poruszają się na niższym zawiasie, jakim, odczucia, problemy, frajda, dobre rady, itd.? Byłbym wdzięczny niezmiernie.
2. Tu już ma wrodzona ciekawość:). O co chodzi z tą pokrywą akumulatora/skrzynki bezpieczników iż taki to z niej towar jest deficytowy prze to drogi? Ktoś je wykrada chyłkiem ciemną nocą? A może amba ją zjada lub sama z pod maski wychodzi i nie wraca? Nie ogarniam.
3. Odnośnie wirusa to z grubsza się zorientowawszy polecane miejsca to albo na śląsku, ewentualnie pomorze lub też małopolska. A coś bliżej stolicy godne polecenia się znajdzie?
4. Trzeba na coś szczególnie zwracać uwagę przy montażu/demontażu nakładek/listew bocznych? Jakieś dobre rady może?
5. Czy ta skrzyneczka basowa fabryczna w bagażniku to gra czy też lepiej poszukać innych rozwiązań gdyż przerost formy nad treścią i szkoda kasy na rzeczoną wydawać?

Gdyby komuś się zechciało na wątpliwość którąkolwiek i niewiedzę odpisać to chciałbym z góry podziękować serdecznie gdyż zaiste faktem jest iż miło mi będzie zapewne;).
Pozdrawiam.

--------------------- Dodano: 29 sie 2014, 10:54 ---------------------

Zewnętrznie wymienione klamki, kierunkowskazy nowe i innych pierdół trochę i tym oto sposobem mam dyszla co abartha udaje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mati
Zasłużony Klubowicz
Imie: Mateusz
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.6 103km
Kolor: Czarny Moiré
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.p ... 31#p102531

Postautor: Mati » 29 sie 2014, 10:05

:/ Zastanawia mnie tylko jedno dlaczego fotografie twojego samochodu są tylko z jednej strony ;) I Pokaż tą maskę i dach kto tam co wymodził ;) :o
Obrazek

Awatar użytkownika
Mazi
J.Admin
Imie: Rafał
Auto: Abarcina
Silnik: 1,2 x 2 :D
Kolor: 601 nero
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=6122

Postautor: Mazi » 29 sie 2014, 10:25

Zdarłeś naklejkę abarth ?? ;D :clap: :clap:
Udało Ci się rozwiązać problem ?? Napisz jak to zrobiłeś... dla potomnych....
Szukasz pomocy elektromechanika - problem z SELESPEED?? http://klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f ... 4&start=25

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**

Postautor: explicit77 » 29 sie 2014, 10:29

Faktycznie, masz rację z tą stroną, nie zauważyłem tego. Z drugiej strony na szczęście wygląda tak samo. Dachu i maski nie będę obfotografowywał (jest takie słowo?) samych gdyż jest w planie by zerwać to to tak by oryginalny czarny lakier ujrzał dnia codziennego słońca promienie. Ot cała historia.

Awatar użytkownika
ziomal
Klubowicz
Imie: Tomasz
Auto: Alfa Romeo 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm 200 KM 400Nn
Kolor: nero oceano
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=61&t=14019

Postautor: ziomal » 29 sie 2014, 14:51

przednie szyby nie są zbyt ciemne? jak przechodzisz przegląd? :cool:

wygląda spoko

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**

Postautor: explicit77 » 01 wrz 2014, 13:16

Szczerze - biorąc pod uwagę że zwykła przezroczysta szyba ma przepuszczalność w okolicach przez prawo nasze kochane ledwo co mieszczącą się w normie to mimo iż te boczne są przyciemniane taką metodą iż ciemne na zewnątrz a od środka zdecydowanie jaśniej to i tak dupsko gdyż podejrzewam że jak tylko trafię na prawa stróża który to wstał lewą nogą a tak w ogóle pogoda do du** i zdradza go żona to będzie kazał mi zedrzeć folię bo dostał wszak odrobinę władzy. Przegląd to akurat najmniejszy problem więc nie rozwijam tematu. Do tego mam jakiś glif made in hitlerowskie Hans Jurgen niemcy na przedmiotową zatem będę się próbował bronić licząc na du** odpust z uwagi na język obcy, zachodni. Niestety Marki, powiat Wołomin więc w czarnych barwach to wszystko widzę. Życie pokaże...

--------------------- Dodano: 01 wrz 2014, 14:16 ---------------------

No dobra, po dużym bólu głowy;) zamówiony gwint (gdyby kogoś interesowało link - http://www.ap-sportsuspensions.com/ap-g ... kt-99.html ). Z uwagi na skromne informacje w tymże tamacie na forum jak dojdzie nie omieszkam przedstawić co z tego wyszło i jak to się sprawdza w Fiacie Stilo. Aż się boję trochę;)...
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2014, 13:30 przez explicit77, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mazi
J.Admin

Postautor: Mazi » 01 wrz 2014, 13:31

mazi pisze:Z uwagi na skromne informacje w tymże tamacie na forum jak dojdzie nie omiszkam przedstawić co z tego wyszło i jak to się sprawdza w Fiacie Stilo.
Też mam gwint AP. Sprawdza się :P
Szukasz pomocy elektromechanika - problem z SELESPEED?? http://klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f ... 4&start=25

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**

Postautor: explicit77 » 01 wrz 2014, 14:01

Coś bliżej? Jak nisko można opuścić? I z drugiej strony jak wysoko podnieść (to nawet ważniejsze z uwagi na zbliżającą się zimę)?

Awatar użytkownika
Mazi
J.Admin

Postautor: Mazi » 01 wrz 2014, 14:08

Ja mam zjechane - 60-65mm względem serii. Myślę, że można by nieco niżej lecz wtedy trzeba by się pozbyć środkowej osłony pod silnikiem. U mnie jeszcze jest regulacji na jakieś 40 mm w dół. A podnoszenie i opuszczanie to łatwizna, odkręca się jedną śrubkę kontrującą i kręci nakrętką.

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**

Postautor: explicit77 » 29 paź 2014, 08:02

Nareszcie po miesiącu oczekiwania na zakończenie etapu produkcji niemiec przysłał mi prezent. Okazuje się iż lachony;) rwał będę (patrz: foto) ale zostawię sobie je chyba na wiosnę bo chyba bez sensu na zimę zawias montować. Pomyślę jeszcze.

Odstawiłem tiuninga jeszcze małego na rzut oka pierwszy lecz dla spokoju ducha to krok bez dwóch zdań wielki. Każdorazowo pacząc na fijata z boku z racji iż w logo na deklach od koła widniało coś na kształt litery "S" a że dwa koła widać wszak z boku mój mózg każdorazowo przetwarzał to sobie w sposób zaprezentowany w grafice poniżej czego wynikiem me złe samopoczucie co chwilę. Głowa dodawała do tego od siebie przewijające się w papierach do fijata mego jakże pięknie brzmiące imię wraz z nazwiskiem "Hans Jurgen" i tak sobie każdorazowo kolejny dzień reszty mojego życia psułem. No ale w końcu zwalczyłem zarazę i nastał spokój. Żyletą made in polska zdrapałem SS niemieckie z dekielków i logo z przodu by następnie sieknąć skorpiona w ilości sztuk 4+1. Główną zaletą przede wszystkim święty spokój i brak głupich skojarzeń + co najmniej tak lekko licząc myślę iż jeden kuń za jednego skorpiona a więc 4+1= pińc kuni więcej i respekt na dzielni. Koszta - rękodzieło więc zero.

--------------------- Dodano: 04 paź 2014, 00:34 ---------------------

Ups, zapomniałem iż w ostatnim czasie ogarnąłem wszystkie żarówki/światła oraz wdrożyłem w życie akcje z termostatem za 25 złotych polskich z tym że mnie kosztował złotych 24 dzięki czemu mam teraz złotówę w kieszeni a stilon trzyma temperaturę jak trzeba. Stwierdziłem również iż istnieje pilna potrzeba wymiany wahaczy. Coś ktoś poleci, doradzi? Pozdrawiam.

--------------------- Dodano: 29 paź 2014, 10:02 ---------------------

Jako że jestem bardzo sceptyczny co do działania tego typu środków podzielę się wrażeniami z dnia wczorajszego. Gdzieś tam natknąłem się na kilka pozytywnych opinii odnośnie zastosowania środka firmy STP wlewanego do baku celem czyszczenia wtryskiwaczy i inne tego typu pierdy, mocy przybywaj. Wprawdzie ktoś miał sytuację gdy po zastosowaniu zaczął mu lać jeden z wtrysków ale to dajmy na to był głos doświadczenia odosobniony, jednostkowy przypadek. I tak oto zalałem wczoraj 40 litrów ropy zalewając tym oto wymienionym szuwaksem. Powiem tak, różnica zbyt wyraźnie odczuwalna by uznać ją za efekt placebo. Nabrał "kultury pracy" a przede wszystkim za***prza jak wściekły. Zaskoczony jestem aż tak odczuwalnym działaniem bezsprzecznie. Jedyna rzecz która kupy się w tym wszystkim nie trzyma to fakt iż różnica odczuwalna była już przy pierwszych kilku kilometrach. Jak na mój gust podejrzanie szybko. Żeby nie było nie tankowałem żadnego premium vervy rally w uj wypas tylko jak zawsze ropę zwykłą. Nie wiem co myśleć.

Awatar użytkownika
Mazi
J.Admin

Postautor: Mazi » 29 paź 2014, 08:33

Zdjęcia powyżej to już z zamontowanym zawieszeniem gwintowanym ?? :>

Awatar użytkownika
Mazi
J.Admin

Postautor: Mazi » 29 paź 2014, 11:43

explicit77 pisze:Jako że jestem bardzo sceptyczny co do działania tego typu środków podzielę się wrażeniami z dnia wczorajszego. Gdzieś tam natknąłem się na kilka pozytywnych opinii odnośnie zastosowania środka firmy STP wlewanego do baku celem czyszczenia wtryskiwaczy i inne tego typu pierdy, mocy przybywaj. Wprawdzie ktoś miał sytuację gdy po zastosowaniu zaczął mu lać jeden z wtrysków ale to dajmy na to był głos doświadczenia odosobniony, jednostkowy przypadek. I tak oto zalałem wczoraj 40 litrów ropy zalewając tym oto wymienionym szuwaksem. Powiem tak, różnica zbyt wyraźnie odczuwalna by uznać ją za efekt placebo. Nabrał "kultury pracy" a przede wszystkim za***prza jak wściekły. Zaskoczony jestem aż tak odczuwalnym działaniem bezsprzecznie. Jedyna rzecz która kupy się w tym wszystkim nie trzyma to fakt iż różnica odczuwalna była już przy pierwszych kilku kilometrach. Jak na mój gust podejrzanie szybko. Żeby nie było nie tankowałem żadnego premium vervy rally w uj wypas tylko jak zawsze ropę zwykłą. Nie wiem co myśleć.

explicit77 pisze:A tak przy okazji jako że jestem bardzo sceptyczny co do działania tego typu środków podzielę się wrażeniami z dnia wczorajszego. Gdzieś tam natknąłem się na kilka pozytywnych opinii odnośnie zastosowania środka firmy STP wlewanego do baku celem czyszczenia wtryskiwaczy i inne tego typu pierdy, mocy przybywaj. Wprawdzie ktoś miał sytuację gdy po zastosowaniu zaczął mu lać jeden z wtrysków ale to dajmy na to był głos doświadczenia odosobniony, jednostkowy przypadek. I tak oto zalałem wczoraj 40 litrów ropy zalewając tym oto wymienionym szuwaksem. Powiem tak, różnica zbyt wyraźnie odczuwalna by uznać ją za efekt placebo. Nabrał "kultury pracy" a przede wszystkim za***prza jak wściekły. Zaskoczony jestem aż tak odczuwalnym działaniem bezsprzecznie. Jedyna rzecz która kupy się w tym wszystkim nie trzyma to fakt iż różnica odczuwalna była już przy pierwszych kilku kilometrach. Jak na mój gust podejrzanie szybko. Żeby nie było nie tankowałem żadnego premium vervy rally w uj wypas tylko jak zawsze ropę zwykłą. Nie wiem co myśleć.

:facepalm3: :facepalm3: Po co się powtarzasz ??

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**

Postautor: explicit77 » 29 paź 2014, 13:05

Nie po co a dlaczego. Zatem dlaczego? A bo mózg mi coś dzisiaj szwankuje z deko i lata lecą.

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**

Postautor: explicit77 » 03 lut 2015, 20:45

Nie, nie. Doszedłem do wniosku iż nie będę się katował gwintem na zimę zatem czekam nie powiem iż spokojnie do wiosny. Tym bardziej iż wymienię od razu tarcze, klocki i parę gumek;).

--------------------- Dodano: 11 gru 2014, 11:29 ---------------------

Mały update sobie zrobię pomimo iż działo się niezbyt wiele no ale zawsze ku pamięci na przyszłość. A więc:
- nówka funkiel akumulator przed zimą (w końcu spokój z błędem ASR/EBD:),
- po prośbie w sumie dla jaj i z ciekawości bardziej wydębiona od ASO Fijat instrukcja obsługi do Stilo właśnie jest w drodze,
- olej silnikowy wymieniony wraz z filtrem,
- zakupione tuleje stabilizatora przedniego 2 sztuki poliuretanowe (czekają do wiosny),
- komplet klocków (przód/tył) Ferrodo (j.w.)
- zakupiony komplet kabli do diagnostyki z Viakena,
- usunięta awaria braku sprzęgła poprzez zakup i samodzielną wymianę pompki sprzęgła,
- wymiana płynu hamulcowego (odpowietrzenie układu),
- w drodze gadżety w zaskakująco niskich cenach:
- Model samochodu Fiat Stilo (2x11,83pln) - jeden dla mnie, drugi dla syna:)
- Brelok miniaturka Fiata 500 (2x5,01pln)
- Smycz z logo Fiat (2x9,27pln) - ładna biała

Do wiosny pod wymianę zawieszenia na gwint pozostaje do zakupienia:
- 2 x wahacz od Bravo II
- 2 x tuleja wahacza (12mm)
- komplet tarcz hamulcowych (przód/tył) - prawdopodobnie wlecą nawiercane Mikody
- poducha silnika (ta pod akumulatorem)

--------------------- Dodano: 03 lut 2015, 22:45 ---------------------

Jakby tu zacząć? No dobra, tak może. A zatem - każdy zapewne osobiście doświadczył niejednokrotnie sytuacji w której to dostrzegł potwierdzenie na mądrość jaka zawiera się w przysłowiach naszych rodzimych ludowych (masz babo placek, gdzie kucharek sześć tam kuniom jest lżej, baba na dwoje wróżyła a miast wąsa brody się nabawiła, miał plan by przez wieś przejść Grześ lecz zapomniał że przecież nie zabrał ze sobą worka itd.). Tym razem ta z kategorii "zaplanowałem lecz życie ponownie postanowiło po swojemu nadpisać me plany". I tak oto kawałek druta co to na foto poniżej pozbawionym wszelakich kompleksów związanych ze swym, bądźmy szczerzy, niezbyt imponującym rozmiarem postanowił iż zmusi mnie bym swe plany umiejscowione w okresie wczesnej wiosny przełożył na najbliższy piątek. Cóż robić...
Zatem zaktualizowawszy swe dalekosiężne plany zadania do wykonania uwidocznione na drugim foto. Przede wszystkim wpada gwint (na 15' stalówki a zima za pasem :facepalm: ), wahacze z Bravo, tarcze i pomniejsze inne. Na dziś dzień nadzieją czy też ułudą się karmię że jeżeli nic nie wyskoczy po drodze (wyskoczy na pewno, znam życie) to uda się w ten jeden najbliższy piątek wsadzić to wszystko we fiata.

W ramach wstępnych przygotowań zrosiłem wszystko obficie środkiem znanym pod szumnie brzmiącą nazwą "WD40". Gorąca prośba. Gdyby ktoś miał "rad mądrych garść" będę niezmiernie wdzięczny. Zwłaszcza zależało by mi na wiedzy o momentach dokręcania poszczególnych śrub (wahacze, amortyzatory, mocowania tychże, tarcze itp.) jeżeli takowe są wymagane i tym co niestandardowo może zaskoczyć w sztylo. Z góry dziękuję.

Przy okazji stan docelowy oparty na jakim takim połerpońcie czy temu podobnym editorze który chciałbym osiągnąć zewnętrznie. W sumie jak dobrze pójdzie to za dni kilka zostanie do zrobienia już nie tak dużo.
Gdyby ktoś miał listwy ozdobne boczne jak i zderzaków w kolorze białym to w zależności od oczekiwań pieniężnych byłbym zainteresowany.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Mazi
J.Admin

Postautor: Mazi » 03 lut 2015, 20:51

Przeczytałem 2 zdania i nie mogę po prostu..... zacznij pisać jak normalny człowiek.. bo nie wiem co to jest czy żart czy co ..porażka

Tyle fajnych modyfikacji, ale forma przekazu ........

:facepalm3: :facepalm3: :facepalm3: :facepalm3: :facepalm3: :facepalm3: :facepalm3: :facepalm3: :facepalm3:

Awatar użytkownika
BS
Starszy Klubowicz
Imie: Sebastian
Auto: Fiat Stilo Active SW
Silnik: 1.9 JTD 115KM
Kolor: Kryształowa zieleń
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=7026
Kontaktowanie:

Postautor: BS » 03 lut 2015, 21:07

Nie da się tego czytać. Wklejaj tylko zdjęcia, nic nie pisz...
Ostatnio zmieniony 13 lut 2015, 00:22 przez DamBag, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: A mi sie podoba. Dambag
Obrazek

Wróć do „Moje Auto”