Stilo Schumacher - Poluś

Pochwal się swoim autkiem - Opisy, zdjęcia, prezentacje.
Awatar użytkownika
marq90
Nowy Klubowicz
Imie: Mariusz
Auto: Stilo 3D
Silnik: 2.4 20V 170KM /PB+LPG
Kolor: Giorgio Steel
Kontaktowanie:

Re: Stilo Schumacher - Poluś

Postautor: marq90 » 23 sty 2014, 16:48

st4lk3r pisze:Skorpiony tylko do Schumachera pasuja! ;> Nie bluznij, wrzucajac je do Stilo w kolorze innym, niz Rosso Corsa
To tylko Twoja opinia :)

Awatar użytkownika
yomasz1989
Klubowicz
Imie: Tomek
Auto: Scirocco MK3
Silnik: 1.4 TSI 160ps
Prezentacja auta: fiat-stilo-1-6-v6-t10666.html

Postautor: yomasz1989 » 23 sty 2014, 17:02

marq90 pisze:Mi sie marzą felgi Schumachery ale nigdzie nie mogę znaleść... ;( Super Wygląda, jeszcze Sky Window ehh:)

na allegro masz albo tablicy za 999zl :) poszukaj dobrze a znajdziesz
st4lk3r pisze:
marq90 pisze:Mi sie marzą felgi Schumachery ale nigdzie nie mogę znaleść... ;( )

Skorpiony tylko do Schumachera pasuja! ;> Nie bluznij, wrzucajac je do Stilo w kolorze innym, niz Rosso Corsa :shoot: ;D

jak sie niema co sie lubi, to sie....

Awatar użytkownika
Poluś
Starszy Klubowicz
Imie: Paweł
Auto: Stilo Schumacher
Silnik: 1,9 MJTD
Kolor: Czerwony
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=6176
Kontaktowanie:

Postautor: Poluś » 23 sty 2014, 17:08

Ja na takich felgach już pomykam 3 lata, a dokładnie przez moje ręce przeszło 4 komplety takich felg. Ja jestem wielkim zwolennikiem tych felg, a to dlatego, że mają bardzo nietypowy wzór i jak ktoś słyszy, że to oryginalne felgi fiata to już wielkie oczy, że w fiacie może być coś tak oryginalnego. Tak wyglądały te felgi w moim poprzednim stilo:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

viewtopic.php?f=16&t=248

Wiadomo, że felgi tak jak i kolor auta itp. to kwestia gustu... Więc nie ma sensu raczej dyskutować gdzie i co pasuje, bo każdemu pasuje co innego. Dzięki temu jest taka różnorodność na drogach i w życiu.

Awatar użytkownika
marq90
Nowy Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: marq90 » 23 sty 2014, 17:23

Poluś trzeba było nie wrzucać tych zdjęc... ehhh Bajka

Awatar użytkownika
Poluś
Starszy Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: Poluś » 23 sty 2014, 17:39

Ucho pisze:Ciekaw jestem jak będą Ci sprawowały się te tarcze. W Skodzie miałem je zamontowane i nie dość, że na klockach ATE bardzo szybko się zużyły były do tego cholernie miękkie i się powyginały.

Ja w poprzednim stilo miałem taki sam zestaw i byłem mega zadowolony, myślę ze teraz będzie identycznie.

marq90 pisze:Poluś trzeba było nie wrzucać tych zdjęc... ehhh Bajka

Specjalnie wrzuciłem te foty co by Ci smaka narobić.

Awatar użytkownika
yomasz1989
Klubowicz
Imie: Tomek
Auto: Scirocco MK3
Silnik: 1.4 TSI 160ps
Prezentacja auta: fiat-stilo-1-6-v6-t10666.html

Postautor: yomasz1989 » 23 sty 2014, 17:46

marq90 pisze:Poluś trzeba było nie wrzucać tych zdjęc... ehhh Bajka

Specjalnie wrzuciłem te foty co by Ci smaka narobić.[/quote]

zaraz dostaniesz od polusia PW, ze ma komplet na sprzedaz i nie bedzie wyjscia :D

Awatar użytkownika
marq90
Nowy Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: marq90 » 23 sty 2014, 17:56

yomasz1989 pisze:zaraz dostaniesz od polusia PW, ze ma komplet na sprzedaz i nie bedzie wyjscia

Pod warunkiem że Ty kupisz ode mnie speedline-y :) Nie no aż tak to nie jestem bardzo napalony :)

Awatar użytkownika
Fiatisti
Nowy Klubowicz
Imie: Kamil
Auto: Alfa Romeo 159 SW
Silnik: 2.0 JTDm 170KM

Postautor: Fiatisti » 23 sty 2014, 19:41

Poluś, czy Ty jesteś ten sam Poluś co na BBTP? ;)

Awatar użytkownika
Poluś
Starszy Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: Poluś » 23 sty 2014, 20:38

A no tak, ale już tam od dawna nie zaglądam. A kolega to kto?

Awatar użytkownika
Fiatisti
Nowy Klubowicz

Postautor: Fiatisti » 23 sty 2014, 21:29

Poluś pisze:A no tak, ale już tam od dawna nie zaglądam. A kolega to kto?

Nie wiem czy kojarzysz/pamiętasz... Pozdrawia Marczy z BBTP :D Wkroczyłem w świat Stilo jakiś czas temu... ;D

Awatar użytkownika
Poluś
Starszy Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: Poluś » 12 mar 2014, 05:54

Fiatisti pisze:
Poluś pisze:A no tak, ale już tam od dawna nie zaglądam. A kolega to kto?

Nie wiem czy kojarzysz/pamiętasz... Pozdrawia Marczy z BBTP :D Wkroczyłem w świat Stilo jakiś czas temu... ;D

Nie za bardzo kojarzyłem, ale widziałem na BBTP Twoje stilo i bravo, jesteś wierny czerwonemu kolorowi i ilością drzwi.

--------------------- Dodano: 12 mar 2014 06:53 ---------------------

W weekend poszły w ruch płukanki, oleje, płyn chłodniczy i filtry, a w najbliższym czasie dalej doposażam auto. Czyli wleci czujnik deszczu / zmierzchu wraz z fabryczna wiązka, oraz zmiana zamka wlewu paliwa i dodanie wiązki fabrycznej by nie można było jej otworzyć na zamkniętym samochodzie. Niestety nawet moją wersje dotknęły cięcia finansowe w stilo które odbyły się w 2003 roku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
eu4ya
Nowy Klubowicz
Imie: Maciej
Auto: Stilo
Silnik: 1.6 16V 103HP
Kolor: Grigio Steel 647

Postautor: eu4ya » 12 mar 2014, 22:05

No cały czas do przodu.. a tak apropo, przeglądając Twój temat zachorowałem na skorpiony :D Powodzenia w dalszych modach ;)
klubfiatstilo.pl

Awatar użytkownika
Poluś
Starszy Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: Poluś » 13 mar 2014, 05:16

eu4ya pisze:Powodzenia w dalszych modach ;)

Dzięki.

W tym tygodniu na aucie zawitały koła letnie i czerwone sprężyny eibach, które za kilka dni będą na sprzedaż, ponieważ przerzucam się na zawieszenie gwintowane. Dla potomnych wstawię później kilka zdjęć jak wygląda Schumacher na zawieszeniu eibach.

Awatar użytkownika
Kaniosz
Nowy Klubowicz
Imie: Jakub
Auto: Stilo Mulitwagon
Silnik: 1,9 JTD 115KM
Kolor: Granatowy

Postautor: Kaniosz » 13 mar 2014, 06:23

Poluś pisze:W weekend poszły w ruch płukanki, oleje, płyn chłodniczy i filtr

powiem szczerze, że nigdy przy wymianie oleju nie stosowałem płukanek. Czy jest to konieczne, poprawia to prace silnika?
Widzę również, ze wymieniasz olej w skrzyni, zastanawiam się czy również robisz to regularnie. Kiedyś spotkałem się z opinią, że oleju w skrzyni się nie wymienia.
Zazdroszczę możliwości pracy nad samochodem, Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Poluś
Starszy Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: Poluś » 13 mar 2014, 06:46

Kaniosz pisze:
Poluś pisze:W weekend poszły w ruch płukanki, oleje, płyn chłodniczy i filtr

powiem szczerze, że nigdy przy wymianie oleju nie stosowałem płukanek. Czy jest to konieczne, poprawia to prace silnika?
Widzę również, ze wymieniasz olej w skrzyni, zastanawiam się czy również robisz to regularnie. Kiedyś spotkałem się z opinią, że oleju w skrzyni się nie wymienia.
Zazdroszczę możliwości pracy nad samochodem, Pozdrawiam

Co do płukanek to robię takie płukanie w każdym swoim nowo nabytym aucie, a z racji, że to 1 wymiana olejów to i tak tym razem uczyniłem. Tak samo jest z olejem w skrzyni, by mieć pewność, że będzie wszytko ok, to w skrzyni też wymieniam i tu akurat różnica jest odczuwalna. Dodam, że przed samym zakupem kolega wymieniał filtry i olej w silniku dlatego teraz jest to 1 wymiana. Kurcze chyba się starzeje, bo prawie rok czasu miną od zakupu, a ja dopiero 10 tyś km zrobiłem. Nie tak dawno w rok robiłem 3 x tyle.

Awatar użytkownika
Fiatisti
Nowy Klubowicz

Postautor: Fiatisti » 13 mar 2014, 08:28

Widzę że serwis kompletny ;) Olej do skrzyni Motul Gear 300, jakie wrażenia po zastosowaniu? :)

Awatar użytkownika
Qba
Starszy Klubowicz
Imie: Marcin
Auto: STILO 3D
Silnik: JTD 115KM - 145KM
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.p ... 852#p45852

Postautor: Qba » 13 mar 2014, 11:00

Wariat :D ... i to mi się podoba !!

Poluś pisze:prawie rok czasu miną od zakupu, a ja dopiero 10 tyś km zrobiłem

Jak auto stoi cały czas w garażu i jest modzone to nie ma co się dziwić ;)

Awatar użytkownika
Szy3ki
Klubowicz
Imie: Sławomir
Auto: ----------
Silnik: ----------
Kolor: ----------

Postautor: Szy3ki » 13 mar 2014, 21:11

Ja jestem negatywnie nastawiony do czyszczenia silnika i wtrysków różnego rodzaju płukankami które rozpuszczaja cały syf a co za tym idzie mogą pozapychać filtry czy wtryskiwacze , dużej ilości osobą tak się właśnie stało - niestety. Mój kolega w stilo 1.9 115 konnym wlał do pełnego baku paliwa jedna butelke STP i silnik padł , teraz stoi w warsztacie i ciekawe co mechanik powie :) Więc sam już nie wiem czy to warte czy nie bo koszt płukanki ZNIKOMY tylko jakie efekty mogą być :(
"Nie jeżdze szybciej , niż lata mój Anioł Stróż"

Awatar użytkownika
Ucho
Klubowicz
Silnik: 1.9 JTD 115KM
Kolor: Velvet Blue
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=7451

Postautor: Ucho » 14 mar 2014, 20:47

Polus, ktory kabelek jest od czujnika? Bo w przeciwienstwie tempomatu ten chyba mam :)
when nothing goes right ..... go left :)

Awatar użytkownika
Poluś
Starszy Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: Poluś » 18 mar 2014, 23:40

Fiatisti pisze:Widzę że serwis kompletny ;) Olej do skrzyni Motul Gear 300, jakie wrażenia po zastosowaniu? :)

Jest poprawa, biegi lżej wchodzą.

Qba pisze:Jak auto stoi cały czas w garażu i jest modzone to nie ma co się dziwić ;)

Chciałbym by było tak jak piszesz, do garażu ma kilka km i traktuje go głównie jako warsztat do dłubania przy furach, a moje auto głównie pod chmurką.

Ucho pisze:Polus, ktory kabelek jest od czujnika? Bo w przeciwienstwie tempomatu ten chyba mam :)

Do czujnika deszczu/zmierzchu są te kable z czarną wtyczką na moich fotach. Szukaj u siebie przy podsufitce pod lampką przednią.

--------------------- Dodano: 19 mar 2014 00:40 ---------------------

Przyszedł czas na zmianę termostatu, wybór był oczywisty oryginał FIAT.

Obrazek

Dodatkowo w aucie zagościła odnowiona skrzynka z przekaźnikami i bezpiecznikami. A poniżej kilka zdjęć starej i odnowionej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dodam, że stara skrzynka ponad rok temu była czyszczona, ponieważ zalała się wodą , więc nie wygląda tak źle jak kiedyś. DLATEGO BARDZO WAŻNE JEST BY NIE JEŹDZIĆ BEZ OSŁONY.

Awatar użytkownika
Ucho
Klubowicz
Silnik: 1.9 JTD 115KM
Kolor: Velvet Blue
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=7451

Postautor: Ucho » 19 mar 2014, 08:22

w zasadzie po za lampką mam jeszcze 3 luźne i wśród nich jest ta :)
when nothing goes right ..... go left :)

Awatar użytkownika
Szy3ki
Klubowicz
Imie: Sławomir
Auto: ----------
Silnik: ----------
Kolor: ----------

Postautor: Szy3ki » 20 mar 2014, 11:52

No to mnie pocieszyłeś :) Bo ja ostatnio oddałem auto do naprawy i nie miałem założonej osłony na akumulator bo mówie po co zakładać jak pewnie mechanik będzie ściągał no i zrobili auto i w gratisie myją auto i komore silnika no i jakiś debil wszystko pieknie umył ;( ;( ;( Ja do domu zajechalem , gasze auto kluczyk w dłoni a auto chodzi :o do tego zapalały się długie światła itp. wróciłem do mechanika a tam błędów na kompie chyba wszystkie jakie tylko są mozliwe ... Teraz auto chodzi normalnie ale też sie zastanawiam czy nie rozebrać tej skrzynki i nie wyczyścić wszystkiego odrdzewiaczem + wszystkie styki popsikać kontaktem ...

Jak myslisz ?
"Nie jeżdze szybciej , niż lata mój Anioł Stróż"

Awatar użytkownika
Poluś
Starszy Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: Poluś » 22 cze 2014, 23:39

Ucho pisze:w zasadzie po za lampką mam jeszcze 3 luźne i wśród nich jest ta :)

To pewnie masz jeszcze wtyczkę do mikrofonu i skywindow. Możesz też mieć wtyczkę do alarmu, zresztą jest bardzo podobna do tej do czujnika deszczu/ zmierzchu tylko, że do takowego czujnika ma 3 przewody, a do alarmu 4.

--------------------- Dodano: 23 mar 2014 23:50 ---------------------

Szy3ki pisze:No to mnie pocieszyłeś :) Bo ja ostatnio oddałem auto do naprawy i nie miałem założonej osłony na akumulator bo mówie po co zakładać jak pewnie mechanik będzie ściągał no i zrobili auto i w gratisie myją auto i komore silnika no i jakiś debil wszystko pieknie umył ;( ;( ;( Ja do domu zajechalem , gasze auto kluczyk w dłoni a auto chodzi :o do tego zapalały się długie światła itp. wróciłem do mechanika a tam błędów na kompie chyba wszystkie jakie tylko są mozliwe ... Teraz auto chodzi normalnie ale też sie zastanawiam czy nie rozebrać tej skrzynki i nie wyczyścić wszystkiego odrdzewiaczem + wszystkie styki popsikać kontaktem ...

Jak myslisz ?

Na pewno rozebranie i wyczyszczeni nie zaszkodzi, a może pomóc. A preparat kontakt sam używałem w tej skrzynce i dawał rade.

--------------------- Dodano: 22 cze 2014 23:39 ---------------------

SETUP LATO 2014

Od wczoraj mamy lato więc przedstawiam moje modyfikacje które trwają od początku roku.

W pierwszej kolejności poszły koła do piaskowania, prostowania i malowania proszkowego, lecz niestety była porażka, bo dekielki były malowane na mokro i była straszna różnica w odcieniach, dopiero znajomy lakiernik uratował sytuacje. Po za tymi dekielkami chłopaki z I&M Fel-tech odwalili kawał dobrej roboty, wszystko zrobione profi. Na koła zostały naciągnięte opony Continental model ContiSportContact 5 w rozmiarze 215/45/17, a zamiast zwykłych wentyli zamontowane zostały ukryte wentyle.

Następny etap to montaż gwintowanego zawieszenia KW, a potem od razu zbieżność, bo koła się rozjechały. Jest jeszcze zawieszenie do dostrojenia, bo chce zejść ciutek niżej i z racji, że jest strasznie twardo na probe zamontuje sprężyny z gwintu FK.

Kolejnym etapem było wnętrze i z głównym naciskiem na naprawę dachu (od jesieni nie działał). 3 krotnie dach był wyjmowany i co chwile coś było do poprawy, ale w ostateczności wszystkie elementy zostały wymyte, przesmarowane na nowo i teraz dach chodzi cichutko i błyskawicznie, śmiem twierdzić, że jak nowy. Następnie wszystkie plastiki wnętrza zostały wymyte tak samo jak cale wnętrze auta, w samochodzie była tylko deska rozdzielcza. Podłoga, podsufitka i tapicerka bagażnika zostały wyprane po za samochodem, a skóra została wstępnie wyczyszczona (obecnie czekam na zamówioną chemie do skóry). Do instalacji elektrycznej fabrycznej zostały dodane kable do kamery cofania, telewizji, cb radia, zapalniczki w bagażniku, dodatkowego oświetlenia bagażnika, rygla klamki wlewu paliwa, czujnika deszczu/zmierzchu i lusterka fotochromatycznego. Z dachu znikła fabryczna antena FM/GSM/GPS, a trafiła antena Triflex FM/GSM/CB dodatkowo na szybę trafiła antena GPS i na półkę TV. Domówiłem tez kila schowków które niestety auta po FL zostały pozbawione no i teraz jak wszystko jest już poskładane jestem dumny z siebie.

W ten weekend popracowałem na wyglądem zewnętrznym lecz utwierdziło mnie to w przekonaniu, że wielkimi krokami zbliża się pełna korekta lakieru, a tym czasem auto zostało dokładnie wymyte, na koła poszedł dressing, na szyby NW, a na lakier wosk płynny SmartWax Pink. Ale już wiem, ze wosk jest beznadziejny, no albo przeterminowany, bo dostałem go od kolegi, który kupił go kilka lat temu.

A teraz kilka fotek, pogoda była dziś w kratkę więc kilka bez słońca, a kilka po deszczu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek