Stilo by Mamel

Pochwal się swoim autkiem - Opisy, zdjęcia, prezentacje.
mamel
Nowy Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Fiat Stilo 3D
Silnik: JTD 115
Kolor: Ciemny Fiolet
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14380

Stilo by Mamel

Postautor: mamel » 15 lis 2016, 15:05

Witajcie! Wstyd, bo mam już autko od ponad miesiąca a jeszcze się nie chwaliłem zdjęciami.. zawsze coś ważnego do zrobienia było, także wstawiam fotki teraz.
Co prawda autko nie jest świeżo po umyciu, bo robiłem trasę ale myśle że też uwalony za bardzo nie jest, więc jakieś tam fotki wam wstawie, a na wiosne sesja zdjęciowa obowiązkowa :D

Opis:

Stilo 3D 2002r. 1.9 JTD 115km
Kolor: ciemny fiolet
wyposażenie: bieda 'edyszyn' - poza standardem tempomat, ale z biegiem czasu chce sobie pare rzeczy pododawać, bo do 2003roku wkładali pełne wiązki do stilaczów, także mam pole do popisu :)

Zrobione: klocki hamulcowe niestety tylko :(

Do zrobienia:: Troszkę dłuższa lista :D
- Wszystkie poduchy silnika
- Rozrząd
- Filtry, Oleje itp

Pierwsze trzy zostaną zrobione za miesiąc, bo dopiero wtedy znajomy mechanik miał wolny termin, więc wole poczekać :)

- Sprawdzić co z EGR'em (wywala błąd EGR'a, ale nie ma zamulenia mocy ani nic z objawów uwalonego EGR'a, więc ktoś pewnie ręcznie zaślepił a nie oddawał auta żeby wyłączyć na mapie EGR)
- Przepływkę wymienić, bo coś nierównomierne wartości ma zmierzone do oczekiwanej
- Turbina lekko przeładowuje, ale to raczej nie sama turbina, tylko coś w osprzęcie (grucha, n75 lub coś takiego) bo żadnego notlaufa mi nie łapie :)

Tak więc jak widać, troszkę do zrobienia jest. Część zrobie sobie sam, część niestety do oddania do mechanika ;) mimo wszystko autkiem zrobiłem już 2000km i sie sprawuje naprawdę super, tylko te poduszki.. po trzęsie jak w traktorze :D Jeszcze pare rzeczy wizualnych trzeba zrobić, ale to wewnątrz, bo na zewnątrz lakier jest super, tylko tylna klapa.. purchle się robią..

Generalnie na zewnątrz co planuje zrobić to wymienić przednie i tylne reflektory (lekko popękane + zmatowiałe, więc wymienić muszę). Oddać tylną klape do lakiernika i jeszcze jedną malutką delikatną korozyjkę wywalić (ale to już zrobię sam).

Także myślę, że jeszcze z 3 tysiące włoże i będzie igiełka : )

[spoiler]Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu bonusik, spotkałem brata za Wrocławiem:

Obrazek[/spoiler]

Lakier wygląda bardzo ładnie, ale teraz troszeczkę zasyfiony jest a i zdjęcia na szybkości robione :) Za rok zgłoszę się do kalendarza! :D

--------------------- Dodano: 15 lis 2016, 15:05 ---------------------

Oczywiście fele 17" speedline'y :D

mamel
Nowy Klubowicz

Re: Stilo by Mamel

Postautor: mamel » 05 lip 2017, 00:09

No i poszło.. Wszystkie poduchy wymienione na oryginalne (1000zł same poduszeczki... ;D), do tego klocki z tyłu bo już niedomagały, w dodatku wszystkie świece bo 2 były przepalone. Z 3 miesiące temu walnąłem tez własnoręczną polerkę i lakier wygląda o niebo lepiej, choć i tak jest trochę skaz na lakierze to jestem zadowolony, bo jak na 15 lat wygląda całkiem ładnie :)

Przede mną jeszcze klocki i tarcze na przód do wymiany, linka ręcznego, uszczelnienie wtrysków i najgorsze...

Regeneracje Turbawki bo już niedomaga... : :ssij: :ssij: Okazało się że wirnik jest uszczerbiony, bo poprzedni właścieiel najprawdopodobniej w du*** miał wymiany filtrów powietrza, ech.. poduchy wymieniłem dopiero teraz, bo to grubsza inwestycja była ogólnie, a i mechanikowi z mojej wioski sie widocznie tego robić nie chciało.. ;D Mimo to wszystko wymienione i auto jeździ jak marzenie, tylko to turbo...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

bzykol
Starszy Klubowicz
Imie: Pieter
Auto: Fiat Stilo Multiwagon
Silnik: 1.6 103 KM
Kolor: Grigio Tecno VR
Prezentacja auta: http://wdm.zmudaweb.pl/p,bzykol,19
Kontaktowanie:

Postautor: bzykol » 05 lip 2017, 08:05

Widzisz ile masz do roboty? Będę Ci do końca życia wypominał, że nie kupiłeś mojej lalki

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Obrazek

mamel
Nowy Klubowicz

Postautor: mamel » 05 lip 2017, 08:48

No nie chciałem 5D :D Teraz sie trochę przekonuje do wyglądu 5drzwiówki, ale wciąż 3D wygrywa pod każdym kątem :D

a co do roboty.. będzie satysfakcja i będzie już mi jeździł do usranej śmierci :P

Wróć do „Moje Auto”