K@milo Stilo 1.6

Pochwal się swoim autkiem - Opisy, zdjęcia, prezentacje.
Awatar użytkownika
Kamilo
Nowy Klubowicz
Imie: Kamil
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.6 16V
Kolor: Fiolet
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=13519&p=168554#p168554

K@milo Stilo 1.6

Postautor: Kamilo » 01 lip 2016, 18:03

Witam, w końcu zebrałem się do stworzenia tego tematu i przedstawienia wam swojego Stilona którego zakupiłem w Grudniu zeszłego roku. Trochę już przy nim podziałałem, ale w stosunku do planów jakie co do niego są jest to zaledwie mały krok. Autko kupiłem od znajomej więc co za tym idzie miałem z nim już styczność długo przed jego zakupem, a sam zakup wyszedł spontanicznie bo to był tylko jeden telefon do niej i praktycznie dzień później zapadła decyzja o jego kupnie czego nie żałuję.
To może teraz trochę o nim :)
Stilo posiada instalacje LPG ponieważ nie wyobrażam sobie przy tym silniku jej nie posiadać gdyż spalanie by mnie zjadło. Póki co nie mam z nią problemów i mam nadzieję że tak pozostanie. Silnik oczywiście to ten fiatowski 103KM. Jakieś 2 miesiące po zakupie trafiliśmy z kolegą Patrykiem z forum na bardzo ładne skórzane fotele w kolorystyce akurat takiej jaka marzyła mi się do tego koloru czyli czarno-beżowe w okazyjnej cenie dość niedaleko od mojego miasta także musiałem je mieć :D Same fotele były z anglika także czekało nas trochę zabawy, ale udało się nam i efekt jest świetny. W przyszłości na pewno oddam je jeszcze do renowacji, żeby wyglądały jeszcze lepiej.
Później przyszła wiosna, zrobiło się ciepło i trzeba było znaleźć jakieś ładne koła do mojego małego cuda i przeszukując internet trafiłem na zdjęcie Stilo Schumachera na felgach z fiata bravo co urzekło moje serce i powiedziałem sobie, że to właśnie te felgi muszą siedzieć u mnie. Szukałem długo bo ogłoszenia albo znikały albo felgi były okropnie zniszczone, ale w końcu się udało i w miarę normalnej cenie znalazłem zadowalający mnie egzemplarz. Niedługo później kupiłem oponki na nie i już ładnie prezentowały się na stilo :)
Do tego wszystkiego wrzuciłem do swojego stilo suba Alpine razem ze wzmakiem. Musiałem się pomęczyć trochę gdyż trzeba było prowadzić kabel od aku przez schowek i pomógł mi w tym warsztat Car Audio, bo gdyby nie oni i ich sprzęt byłoby na prawdę ciężko to poprowadzić. Do radia kupiłem z allegro adapter żeby móc podłączyć wzmaka do ori radia bo nie chciałem się go pozbywać, gdyż wg mnie cały urok kokpitu byłby zaburzony. Po kilku godzinach walki z kablami, adapterem w końcu wszystko już grało i jestem z tego dumny. W kwestii audio wymieniałem jeszcze tylko przednie głośniki na JBL, a tylne zostawiłem na razie w spokoju bo grają ładnie i nie ma na co narzekać.
W ostatnim czasie stilo zostało także oznaczone klubowymi wlepami, ale to czy ładnie siadły oceńcie sami :)
Plany co do niego są ogromne, ale nie wiem kiedy uda mi się to wszystko zrealizować, lecz mam nadzieję że powoli dojdę do celu i stilo będzie zadowalało moje oko jeszcze bardziej. W skrócie finalnie stilo ma dostać zawieszenie gwintowane, kompletny pakiet body z Schumachera, być może uda się wyrwać do niego nowy silnik 2.0 turbo z Fiata Coupe (mam nadzieję !), w przyszłości na pewno nowe felgi a marzą mi się JR, a reszta to już detale o których póki co nie piszę :)

W skrócie :
- Silnik 1.6 103KM LPG
- Skórzana beżowo-czarna tapicerka
- Głośniki JBL + Subwoofer Alpine wraz ze wzmacniaczem
- Felgi fiat Bravo 17'
A poza tym wszystko to co stilo ma w opcji więc nie warto się rozpisywać na temat tego co mają wszyscy :)
W planach :
- Pakiet Stilo Schumacher
- Silnik 2.0 turbo z Fiata Coupe (oby!)
- Kiedyś felgi JR
- Zawieszenie gwintowane

W ostatnim czasie wymieniony olej wraz z filtrem, a teraz szykuję się na wymianę kompletnego rozrządu, klocków hamulcowych z tyłu i zacisku z tyłu bo strasznie buczy.

A tutaj kilka fotek jak wygląda na dzień dzisiejszy :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
alton88
Klubowicz
Imie: Artur
Auto: Fiat Stilo 6 speed
Silnik: 1.4 16v 95KM
Kolor: Czarny metalik

Re: K@milo Stilo 1.6

Postautor: alton88 » 25 lip 2016, 16:09

Fajnie się prezentuje a tej feldze, masz może foto jak to z boku wygląda?

Awatar użytkownika
Kamilo
Nowy Klubowicz
Imie: Kamil
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.6 16V
Kolor: Fiolet
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=13519&p=168554#p168554

Postautor: Kamilo » 09 paź 2016, 21:11

Trochę to trwało, ale chciałem poczekać aż wpadną sprężyny :) Na dzień dzisiejszy prezentuje się tak :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

MTW
Nowy Klubowicz
Imie: Tomasz
Auto: Stilo
Silnik: 2.4

Postautor: MTW » 19 paź 2016, 00:20

Super się prezentuje na tej feldze

Awatar użytkownika
alton88
Klubowicz
Imie: Artur