Obrazek

Obrazek

Klasyczne Stilo 3D 1.6 16V

Pochwal się swoim autkiem - Opisy, zdjęcia, prezentacje.
karaś
Nowy Klubowicz
Imie: Adam
Auto: Stilo 3d
Silnik: 1.6 16V 103km
Kolor: 632
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=11187&view=unread#unread

Klasyczne Stilo 3D 1.6 16V

Postautor: karaś » 04 sie 2015, 20:25

Cześ czołem kluski z rosołem :)
Chwile się zastanawiałem, widzę jak każdy, nad wrzuceniem swojego autka na to forum. Każdy widzę chucha i dmucha, jeździ wycackaną księżniczką a moja fura mocno zapuszczona, ale o tym wkrótce.

Moim pierwszy autkiem było Bravo z silnikiem 1.6 16V. Rocznik 1996, w benzynie. Autko doprowadziłem do dosyć fajnego stanu, jednakże paliwożerny silnik i dosyć duży roczny przebieg (jak na studenta) zmusił do poszukiwania czegoś z gazem. Instalacja gazowa w Bravo nie miała sensu, ze względu na wiek i to że nigdy tych pieniędzy bym nie odzyskał. Postanowiłem więc dołożyć nieco grosza i poszukać czegoś innego.

Ostatecznie zapadło na czarną trzy drzwiówkę którą nabyłem 150km od domu. Jego stan przy zakupie pozostawiał wiele do życzenia, jednak ostatecznie o zakupie przesądziła niska cena auta oraz świeża instalacja gazowa. Obecnie samochód jeździ i prezentuje się znacznie lepiej co kosztowało mnie dużo pracy. Z samochodem nie zamierzam się szybko rozstawać (chyba że bardzo mnie pozłości) stąd postanowiłem powymieniać w nim wszystko to co mi nie odpowiada lub denerwuje oko.

Kilka podstawowych informacji o zakupionym egzemplarzu:
Rocznik: 2003 ( w dowodzie wbity wraz z pierwszą rejestracją 2004)
Przebieg przy zakupie: 239000 km
Kolor: 623
Wersja wyposażenia: Active 2

Wyposażenie:
-wspomaganie kierownicy z funkcją city
-elektryczne szyby z funkcją domykania z kluczyka
-6 poduszek powietrznych
-centralny zamek z funkcją blokady drzwi od środka
-radio fabryczne CD + 6 głośników
-światła przeciwmgielne zintegrowane w reflektorach
-podłokietnik przedni
-klimatyzacja manualna + klimatyzowany schowek
-tylna kanapa dzielona
- pilot wielofunkcyjny, ze zdalnym sterowaniem centralnego zamka
-elektryczne szyby
-elektryczne lusterka
-skywindow
-ABS
-kierownica z regulacją w dwóch płaszczyznach
-tylne lampki sufitowe
-czujnik zapięcia pasów
-czujnik otwartych drzwi, tylnej i przedniej pokrywy
-komputer pokładowy
-dwa kluczyki scyzoryki
-regulacja wysokości świateł
- immobiliser ze zmiennym kodem

Jak wspomniałem wcześniej od zakupu trochę podłubałem przy aucie. Postanowiłem sobie stworzyć małą księgę napraw którą postaram się systematycznie uzupełniać:
1.07.2015 (czyli zaraz po zakupie)
239000: naprawa nieświecącego podświetlenia tylnej rejestracji
239000: wymiana tylnych klocków hamulcowych, linek od ręcznego
239000: zmiana oleju wraz z filtrem, zmieniony filtr powietrza
239000: regeneracja tylnego lewego zacisku (nie odpuszczał)
239000: przesmarowanie mechanizmu szyb przednich (zacinały się)
239000: wymiana panelu klimatyzacji oraz niedziałającego podświetlenia
239000: alternatywne, nowe mocowanie komputera i jego regeneracja
239000: czyszczenie skrzynki z bezpiecznikami
239000: usunięcie części emblematów z tylnej klapy
239000: zmiana filtrów od gazu oraz czyszczenie elektrozaworu
239000: zmiana świec, wymiana cewki na (2-gi cylinder), czujnika ciśnienia oleju
239000: dołożenie brakującej pokrywy silnika

29.07.2015
242000: wymiana panelu radia wraz z płytką impulsatora (niedziałający impulsator oraz pękniętej płytka główna)
242000: wymiana centralnej kratki nawiewu ( z niewyjaśnionych dla mnie przyczyn stare bardzo skrzypiały)
242000: wymiana ubrudzonych słupków A (ze względu na brud którego nie dało się domyć)
242000: wymiana nadkoli tylnych (ze względu na słabo przylegające ranty)
242000: wymiana frontowej kratki zderzaka (stara była dość spękana) oraz malowanie wszystkich kratek zderzaka)

15.09.2015
245000: obszycie skórą kierownicy
245000: wymiana termostatu

Stare wozidło:
Obrazek
Obrazek

Poniżej kilka fotek jak autko wygląda na chwile obecną:

Po woskowaniu
Obrazek

Tył po usunięciu emblematów
Obrazek

Odkurzanie, smarowanie mechanizmu foteli, lutowanie
Obrazek

Obrazek

Tak teraz wygląda serducho
Obrazek

Autorskie mocowanie komputera
Obrazek

Z perspektywy czasu nieco edytowałem opis autka tak by wszystko było bardziej przejrzyste.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2016, 19:53 przez karaś, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
toka93
Nowy Klubowicz
*
Imie: Tomasz
Auto: Fiat Croma
Silnik: 1,9 jtd 120KM
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=61&t=14265

Re: Utyrane Stilo 3D 1.6 16V w wersji Active 2

Postautor: toka93 » 04 sie 2015, 20:42

Odważny zakup jak na taki stan autka :)

A co do zawieszenia to kurcze jak podjechałem pod chłopaków z obniżanych golfów to pytali jakie sprężynki mam, że tak siedzi, ale to wciąż był seryjne ;]

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**
Imie: Piotr
Auto: Fiat Stilo 3D
Silnik: 1.9 JTD 154KM/307Nm
Kolor: Biały a raczej czarny;)
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=9037

Postautor: explicit77 » 05 sie 2015, 08:55

Żona miała chwilę taką Bravę nawet w tym samym (pedalskim;) kolorze tyle że 1.2 8V w LPG gazie. Po dziś dzień jak widzę to to na drodze to mam odruch wymiotny. Sztylon fajny tyle że wiesz co - felga i gleba :P
Rap wciąż jest ten sam, to tylko ja jestem starszy.

siwy1296
Starszy Klubowicz
Imie: Filip
Auto: Stilo Abarth
Silnik: 2.4 170KM
Prezentacja auta: abarth-by-siwyy-t11680.html

Postautor: siwy1296 » 05 sie 2015, 09:26

W stilo optymalna gleba wedlug mnie to -30/-35. Wiecej jest bez sensu bo przez progi ciezko przekechac i na naszych drogach oslony dostana po tylku.

Wysłane z telefonu za pomocą TapaTalka.

Awatar użytkownika
Dziki
Nowy Klubowicz
Imie: Dzikus
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.2 16v
Kolor: Rosso Tiziano

Postautor: Dziki » 05 sie 2015, 12:08

opis świetny, przeczytałem z przyjemnością. serio. :D
no i fiacik ładny. gratki. ;)
Niczym się nie przejmujmy...

Awatar użytkownika
jezykowy
Nowy Klubowicz
Imie: Adrian
Auto: Stilarri
Silnik: 1.9 JTD 115KM
Kolor: Blue Navy
Prezentacja auta: 1-9-jtd-115km-jezykowego-t10942.html

Postautor: jezykowy » 05 sie 2015, 12:30

szkoda, że nie chcesz większych felg bo to niesamowicie zmienia wygląd auta. ewentualnie te które masz teraz zostaw sobie na zimę, a na lato kup coś większego ;) historia ciekawa, również przeczytałem z pełną uwagą :)

Awatar użytkownika
Bartek_jno
Nowy Klubowicz
Imie: Bartek
Silnik: 1.9 120KM
Kolor: Grafitowy

Postautor: Bartek_jno » 05 sie 2015, 13:23

Również przeczytałem z przyjemnością opis. Gratuluję wytrwałości :) Sam zastanawiam się nad usunięciem emblematów z tyłu. Jak to zrobić z najlepszym efektem?

karaś pisze:Zbyszek kasuje 500zł, pobawił się z 2 godzinki, wsiadam, jadę i testuje – inne auto.

Co było przyczyną? Powiedział?

Awatar użytkownika
sjh
Nowy Klubowicz
Imie: Jakub
Auto: Stilo Abarth
Silnik: 2.4 170KM
Kolor: Granatowe
Prezentacja auta: posting.php?mode=edit&f=16&p=141653

Postautor: sjh » 05 sie 2015, 14:32

WItam nowego klubowicza! Zrobiłem praktycznie to samo co Ty i też kupiłem Stilo za dokładnie 6600zł po długich negocjacjach tylko, że w wersji Abarth :P Jednak stan mojego autka też pozostawia sporo do życzenia, ale z dnia na dzień jest poprawa :D

karaś
Nowy Klubowicz

Postautor: karaś » 05 sie 2015, 15:54

explicit77 pisze:Żona miała chwilę taką Bravę nawet w tym samym (pedalskim;) kolorze tyle że 1.2 8V w LPG gazie. Po dziś dzień jak widzę to to na drodze to mam odruch wymiotny. Sztylon fajny tyle że wiesz co - felga i gleba :P

Szkoda że kolega tak wspomina to autko. Ja wspominam bardzo miło, szczególnie miło to iż naprawdę fajnie się zbierało, znacznie, znacznie lepiej niż stilo i z twardym zawiasem, wyrwało nie jedna b5 w tdiku na światłach czy też pogoniło w trasie firmową fabie. Żałuje do dziś że nie pokusiłem się o zakup HGT (najmocniejszej wersji z 2.0 20V) ale podobno co chwile jest tam stuk puk, kto tam? Panewka :/

jezykowy pisze:szkoda, że nie chcesz większych felg bo to niesamowicie zmienia wygląd auta. ewentualnie te które masz teraz zostaw sobie na zimę, a na lato kup coś większego ;)

Bardzo chciałbym, ale samochód ten sam w sobie był dużym poświęceniem finansowym i chwilowo powiem wprost – nie stać mnie. Szkoda mi też opon – mają nieco ponad pół roku od daty produkcji. Kupując auto dostałem fakturę informującą o wszystkim. Jak felgi zmieniają wygląd auta? Wiem. Bądź co bądź Bravo kupiłem na 13” stali ;)
Bartek_jno pisze:Sam zastanawiam się nad usunięciem emblematów z tyłu. Jak to zrobić z najlepszym efektem?

Ja kupiłem sobie nóż do tapet (ten najmniejszy) i obkleiłem go taśmą izolacyjną, tak cieniutko by lakieru nie pokaleczyć. Następnie delikatnie podważałem, stopniowo z wyczuciem by noża nie złamać. Jak w jednym rogu nie odpuszczało, to brałem za drugi. Dzięki temu demontaż odbył się bez większych uszkodzeń. Ślady po kleju usuwałem politura renowacyjną z Autolandu, nastepnie polerka nabłyszczającą (też autoland) i na koniec wosk koloryzujący. Niestety jak się przypatrzysz, delikatnie widać różnice w odcieniu lakieru po starych emblematach.

Bartek_jno pisze:Co było przyczyną? Powiedział?

Regeneracja kompa, dokładniej nie wiem i też specjalnie nie dopytywałem.
sjh pisze:Zrobiłem praktycznie to samo co Ty i też kupiłem Stilo za dokładnie 6600zł po długich negocjacjach tylko, że w wersji Abarth :P Jednak stan mojego autka też pozostawia sporo do życzenia, ale z dnia na dzień jest poprawa

Abarta nie brałem pod uwagę, ze względu na koszty utrzymania i mimo iż jestem dość cierpliwą osobą, prawa noga mogła by przypadkiem osiadać za mocno na pedale. Tak czy owak, gratuluje zakupu :)

Prawdę mówiąc pierwsze dwa tygodnie po zakupie, to było piekło. Największym piekłem w zasadzie były rozterki w głowie. Tata chciał mi sprzedać swoje passerati B5 kombi, za dość wygórowaną kwotę. Fakt faktem tata o auto dbał, auto miało gaz, ładny kolor, jasną tapicerkę i było względnie zadbane, bez rdzy i śladów wypadków, w dodatku powiedziało by się z pewnej reki. Biłem się w głowie z myślami czy nie lepiej było kupić starszego o 6 lat zadbanego pasata, nie mieć problemów oraz dosłownie, momentami pustki w głowie. Ostatecznie jednak stwierdziłem, (w sumie sam tata mi pomógł bo zaczął strasznie kręcić ze sprzedażą auta) że nudne rodzinne kombi to nie dla mnie.
Zakup tego auta był dla mnie sporym poświęceniem finansowym i chwilowo jedynie na czym mi zależy to doprowadzenie mechanicznie auta do stanu celującego. Póki co – udało się. Detale będę sobie dłubał z czasem. Kosztem auta musiałem wyprzedać kilka klamotów z własnego, niewielkiego „muzycznego” biznesu. Teraz czas na odbudowanie ekwipunku i następnie doprowadzenie Stilo do ładu :]

Awatar użytkownika
Mazi
J.Admin
Imie: Rafał
Auto: Abarcina
Silnik: 1,2 x 2 :D
Kolor: 601 nero
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=6122

Postautor: Mazi » 05 sie 2015, 15:57

karaś pisze: Żałuje do dziś że nie pokusiłem się o zakup HGT (najmocniejszej wersji z 2.0 20V) ale podobno co chwile jest tam stuk puk, kto tam? Panewka
Tak było w silniku 147 KM później poprawiono to w silniku 155KM VIS już nie było problemu. Sam miałem bravo przed stilo ale diesla. I przez tego diesla strasznie się do tych silników zraziłem bleh. Stilo kupiłeś zatyrane, ale zrobisz i wiesz co masz i jesteś pewien swojego autka. Dbać lać i jeździć :stig:
Udało Ci się rozwiązać problem ?? Napisz jak to zrobiłeś... dla potomnych....
Szukasz pomocy elektromechanika - problem z SELESPEED?? http://klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f ... 4&start=25

radostreet
Nowy Klubowicz
Imie: Radek
Auto: Fiat $tilo 1.4 95km
Silnik: Benzyna 95
Kolor: czarny

Postautor: radostreet » 05 sie 2015, 19:57

Witam kolegę ;) Też niedawno kupiłem $tilona z 2004 r. tylko z innym silnikiem 1.4 95km jest ich trochę mniej niż 1.6. W sumie troche przez przypadek kupiłem to auto ale twoje przy moim naprawdę jeszcze dobrze wyglądało bo mój był tak zajechany że rece opadają jak można tak zapuścić samochód tego nie wiem ale poprzedniemu właścicielowi gratuluję po prostu. W sumie także go kupiłem bo ma instalację LPG i tylko to mnie skusiło ostatnio jak liczyłem wszystko co do tej pory wymieniłem wyszło mi jakieś 8000zł a jeszcze wszystkiego nie wymieniłem co bylo uszkodzone ehhh :( W sumie brakuje mi tylko z tego twojego otwieranego szklanego dachu super sprawa nawet sie zastanawiałem czy nie odciąć starego i kupić jakąś używke w dobrym stanie i wspawać ale za dużo z tym trochę roboty i trochę pewnie by to kosztowało? W sumie auto wygląda fajnie i tak jak koledzy pisali wcześniej brakuje mu fajnych felg to fakt. ;) Mnie się udało kupić 17``Noviteca z naprawdę fajnymi oponami za śmieszne pieniądze i auto od razu wygląda o niebo lepiej to trochę dziwne bo możesz mieć zajechanego śrupa a jak wstawisz do niego fajne felgi od razu prezentuje się o niebo lepiej. :> :viva: :viva:

karaś
Nowy Klubowicz

Postautor: karaś » 06 sie 2015, 15:09

radostreet pisze:ale twoje przy moim naprawdę jeszcze dobrze wyglądało

Od zakupu systematycznie pracuję nad tym. Jak zaczęły być widoczne efekty i auto nie wygląda jak strup - wylądowało na forum :)
radostreet pisze: jak liczyłem wszystko co do tej pory wymieniłem wyszło mi jakieś 8000zł a jeszcze wszystkiego nie wymieniłem co bylo uszkodzone ehhh

U mnie największymi wydatkami było regeneracja kompa - 500, utopione 370 na niepotrzebną naprawę, regeneracja zacisku, wymiana klocków, linek od ręcznego - +/- 200. Reszta to drobnice rzędu 10-30zł plus samozaparcie :)
radostreet pisze:zastanawiałem czy nie odciąć starego i kupić jakąś używke w dobrym stanie i wspawać ale za dużo z tym trochę roboty i trochę pewnie by to kosztowało?

Ja bym raczej nie kombinował. Ten dach ma swoje zalety, ale i ma też wady. Z zalet - wiadomo, bajer jakich mało.
Z wad:
-częste awarie
-trzeba dbać o niego
-głośniej w kabinie
-zatkane odpływy zalewają tapicerkę w aucie
radostreet pisze:bo możesz mieć zajechanego śrupa a jak wstawisz do niego fajne felgi od razu prezentuje się o niebo lepiej.

Być może tak, jednak nie mylmy pojęć. Mój nie był zajechany a zaniedbany :) Ale jak wspomniałem wyżej - autko z dnia na dzień ma się co raz lepiej :)
Mazi pisze:Dbać lać i jeździć

Od zakupu, czyli przez miesiąc, zrobione ponad 3 tyś km. Przewiduję jeszcze jedno zadanie bojowe na te wakacje - podroż 500km nad morze :]

Awatar użytkownika
lesiu1990xd
Klubowicz
Imie: Tomasz
Silnik: 1.2 16v 80 KM
Kolor: 647
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=6409&p=81110#p81110
Kontaktowanie:

Postautor: lesiu1990xd » 06 sie 2015, 17:10

pięknie wygląda :) bezawaryjności :)
nie liczy się sprzęt lecz kierowca

Zapraszam do komentowania

viewtopic.php?f=16&t=6409&p=81110#p81110

karaś
Nowy Klubowicz

Postautor: karaś » 01 paź 2015, 12:27

Wczoraj troszkę mi się nudziło.

1.10.2015
-naprawa niedziałającego zamka tylnej klapy
-wymiana wycieraczki tylnej (całość)
-dokupienie brakującej prawej listwy zderzaka przedniego wraz z zaślepką + malowanie prawej i lewej listwy

Obrazek

Może to przesada dawać czarną naklejkę na czarne auto, ale nie lubię choinki i a tym bardziej nie znoszę widoku samochodów poobklejanych toną wieśniackich naklejek typu diesel musi kopcić itp.
Obrazek

Chciałem też oryginalną kierownicę, ale nie widziałem żadnej fajnej w dobrych pieniądzach więc zdecydowałem się na obszycie skórą obecnej :)
Obrazek

Wczoraj wybrałem się autkiem na pierwszy jego spot. Szczególne podziękowania dla mylikebelike'a za diagnostykę auta, pomoc i mocowania pokrywy silnika. Tak czy owak było miło wszystkich obecnych poznać i przede wszystkim, zobaczyć na żywo kilka fajnych Stilo.
Ostatnio zmieniony 09 gru 2015, 20:46 przez karaś, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Roska
Nowy Klubowicz
Imie: Oskar
Auto: Stilo
Silnik: 1.8 16V 133KM
Kolor: Czarny
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=11601
Kontaktowanie:

Re: Już mniej utyrane Stilo 3D 1.6 16V Active 2

Postautor: Roska » 21 lis 2015, 16:32

Prowadzę w końcu do polecanego mechanika, a ten że trzeba zmienić jedną cewkę, świece, będzie ok. Ok, zgodziłem się bo miałem dość problemów z gaśnięciem, oczywiście wiecie jak to się skończyło. Do końca życia będę żałować tych wywalonych w błoto 370zł.

Ok, a Zbyszek z Kłomnic co Ci przy aucie zdziałał, bo nie napisałeś? :D
Narzędzia ręczne, tarcze, mierniki, testery, prostowniki, pistolety na bogatości: http://www.bau-tec.pl

karaś
Nowy Klubowicz

Re: Klasyczne Stilo 3D 1.6 16V Active 2

Postautor: karaś » 09 gru 2015, 20:49

Roska pisze:Ok, a Zbyszek z Kłomnic co Ci przy aucie zdziałał, bo nie napisałeś?

Pan Zbyszek naprawił uszkodzony komputer - centralkę wtrysku. Autko jest już ze mną około pół roku i po tym czasie śmiało mogę powiedzieć iż dolegliwości typu pikające błędy czy też losowe gaśniecie silnika odeszły w niepamięć także nie żałuje ani złotówki na naprawę :]

W ostatnim czasie mało się udzielałem w temacie, postanowiłem więc to zmienić, delikatnie edytować główny opis tak by wszystko było bardziej przejrzyste oraz wspomnieć co się działo w ostatnim czasie, a trochę tego było.

30.10.2015
-wymiana kompletnego wydechu (tłumik środkowy, końcowy wraz z wszystkimi wieszakami oraz gumami)

1.12.2015
251000: naprawa przeciekającego oraz niedziałającego skywindow
251000: wymiana uszczelki dachu oraz panelu sterowania dachem (części te dostałem gratis i zdecydowałem się na ich wymianę ponieważ były w lepszym stanie)
251000: zakup brakującej dokładki (prezent z okazji mikołajek :) )
251000: wymiana filtra kabinowego

9.12.2015
252000: zakup opon zimowych (Kleber Krisalp hp2 i Continental Contiwintercontact TS830)

Z dnia na dzień dach zaczął sobie przeciekać. Przez pewien czas zakleiłem go taśmą tak by woda nie ściekała do środka jednak uznałem że nie tędy droga. Dzięki temu forum oraz wam koledzy kupiłem niedrogo cały sprawny dach co zaowocowało wycieczką o łącznym dystansie 800km oraz wymianą. Całość rozłożyłem sobie etapowo i trwało to około trzech dni pracy.
Dzień 1 - demontaż i przekładka dachu (około 5 godzin)
Dzień 2 - dokładne spasowanie oraz sprawdzenie pod kątem szczelności (około 6 godzin pracy)
Dzień 3- składanie wszystkiego do kupy + regulacja (około 3 godziny)
Na chwilę obecną brak najmniejszego wycieku i co najlepsze, dach się otwiera :]

Obrazek

Awatar użytkownika
luki19910221
Nowy Klubowicz
Imie: Łukasz
Silnik: 1.6 16V
Kolor: szary

Postautor: luki19910221 » 10 gru 2015, 22:55

Mógłbyś coś więcej napisać o tym przeniesionym ECU? I wrzucić jakieś dodatkowe foty?:)

bzykol
Starszy Klubowicz
Imie: Pieter
Auto: Fiat Stilo Multiwagon
Silnik: 1.6 103 KM
Kolor: Grigio Tecno VR
Prezentacja auta: http://wdm.zmudaweb.pl/p,bzykol,19
Kontaktowanie:

Postautor: bzykol » 11 gru 2015, 07:15

Jest szukajka na forum. I temat z manualem foto. Chyba nawet przyklejony.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Obrazek

karaś
Nowy Klubowicz

Postautor: karaś » 13 maja 2016, 21:51

Dawno nic nie skrobałem, bo nie miałem czasu. Autko ostatnio pochłoneło trochę grosza z mojej nie za głębokiej studenckiej kieszeni. Na wiosne wpadły speedline'y, komplet nowych rikenów 205/50 i kilka innych detali. Obecnie wygląda tak:
Obrazek

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**
Imie: Piotr
Silnik: 1.9 JTD 154KM/307Nm
Kolor: Biały a raczej czarny;)
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=9037

Postautor: explicit77 » 13 maja 2016, 22:23

Ładny. Ale tablicę rejestracyjną to masz jakąś taką "rzadko spotykaną" chyba.
Rap wciąż jest ten sam, to tylko ja jestem starszy.

karaś
Nowy Klubowicz

Postautor: karaś » 13 maja 2016, 22:29

Kolejne dni, miesiące i kilometry za nami. Dziś postanowiłem uzupełnić post o kolejne info co tam się działo w ostatnim czasie a trochę tego było. Po prawie roku razem podjąłem poszukiwania lewego błotnika. Autko zakupiłem z uszkodzonym i gdzieś nie miałem czasu by się tym zająć. Po pierwszym, nieudanym zakupie - wtopie byłem prawię 250zł w plecy - dotarł do mnie uszkodzony błotnik, odesłałem celem zwrotu, no i ani błotnika, ani piniendzy, polskie biznesmeny.... dobrze że nie wszyscy sprzedawcy tacy są, inaczej straciłbym wiarę w ludzi. Policja również umyła ręce więc wtopę trzeba przetrawić samemu w sobie.

Obrazek

No dobrze, z problemem troszkę się ospałem i poszukiwań ciąg dalszy. Tym razem powędrowałem na pobliski szrot, udało się dorwać błotnik od abartha, szczęśliwie pod kolor. Niestety ma wywierconą dziurę na abartowski próg no ale co zrobisz, wszystkiego mieć nie można. Błotnik był tani, wymiana samodzielna także resztę przebolałem. Stilo wreszcie wygląda tak jak trzeba :) albo i nie....

Przyznam że niski, sztywny zawias + speedline i opona ze stosunkowo niskim profilem czyni stilona przyklejonego do drogi i postanowiłem to sprawdzić mając możliwość pośmigania z kumplami na pobliskim torze. Na ostatnim kółku przedobrzyłem i stilo dorobiło się blizn wojennych ;(
Obrazek

Podobno wygląda spoko.... :P

Ale niestety to nie wszystko. Puszka filtra powietrza kaput i kawałek przedniego pasa odpadł, a że dowiedziałem się o tym w momencie wymiany filtra powietrza i tydzień przed grubszym wyjazdem poszła rzeźba która została na stałe, bo jak coś jest głupie i działa to może nie jest głupie???...

Obrazek
Obrazek

Dobra starczy smędzenia, czas na przyjemniejsze rzeczy :)
Na tył siadły dystanse 15mm - nie 20tki bo często jeżdżę załadowanym stilo pod korek do pracy. Jeszcze muszę ogarnąć coś do przodu i będzie już ok :) Stilo wybrało się ze mną w dalszą podróż - wycieczka Radomsko - Częstochowa - Cieszyn - Węgry Balaton - Węgry Budapeszt i z powrotem do domu. Szczęśliwie całe i zdrowe, bez żadnej awarii. Tylko pod domem się zerzygało bo popuściła spinka przy wężu od zbiornika płynu chłodzącego. Założyłem nowy cybant i jest ok :)
Obrazek
Ach te słowackie góry.... Tymczasem coraz bliżej celu
Obrazek

Węgry w sumie to taka druga Polska także stilon czuł się jak u siebie w domu :)

Przyznam szczerze że z zawiasem -40, oponami 205/50/17, czterema osobami na pokładzie, pełnymi bakami i bagażnikiem zawieszenie zniknęło. Zrobił się mega beton który tak dał mi popalić, że zdecydowałem się na powrót do oryginalnego zawiasu. Mam jeszcze w planach kilka podróży także myślę że wyjdzie nam to na dobre. Obecnie tak:
Obrazek

Standardowo jak zwykle, wymiana samodzielnie z pomocą kumpla. No i to chyba tyle, kasiora zamiast na konto oszczędnościowe powędrowała do stilona :] reasumując:
262000km 13 maja 2016
- wymiana lewego błotnika
- zakup dystansów 15mm na tył
- zakup kompletnej osłony pod silnik - 3cz (czeka na montaż)
- zakup ori dojazdówki i dedykowanego pokrowca
- zakup ori sprężyn (amortyzatory oryginalne, póki co mają się dobrze)
- naprawa puszki filtra powietrza, wymiana filtra
- zakup nowych dywaników, wycieraczek, pierdół (ps nie polecam wycieraczek valeo)

Plany:
- ściema jak matka boska pieniężna pozwoli
- zmiana klamek w środku na srebrne
- zrobienie coś z dziurą w błotniku
- montaż lotki czekającej już całą zime na lakierowanie
- naprawa skywindow który się popsuł - będe robił...

Na razie to chyba tyle a co dalej to już się zobaczy ;)

Awatar użytkownika
Mazi
J.Admin
Imie: Rafał
Auto: Abarcina
Silnik: 1,2 x 2 :D
Kolor: 601 nero
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=6122

Postautor: Mazi » 14 maja 2016, 10:02

karaś pisze:Podobno wygląda spoko....
No nie bardzo :D Heh twoje stilo zaczyna wyglądem przypominać moje jakieś 2-3 lata temu :). Z puszką filtra jak najbardziej pomysł na plus, ale jak się znów rozleci to próbuj wykonać dolot i będzie święty spokój.
Udało Ci się rozwiązać problem ?? Napisz jak to zrobiłeś... dla potomnych....
Szukasz pomocy elektromechanika - problem z SELESPEED?? http://klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f ... 4&start=25

karaś
Nowy Klubowicz

Re: Klasyczne Stilo 3D 1.6 16V

Postautor: karaś » 18 maja 2016, 14:12

Kolejne drobne, drobniutkie zmiany. Do środka wpadło radio z srebrnym panelem oraz srebrne klamki z Schumachera. Kilka detali nieco rozjaśniło dość czarne wnętrze. Dodatkowo zakupiłem na allegro dymione kierunki. No właśnie... miały być dymione, są? bardzo delikatnie dymione. Przynajmniej były tanie, więc nie ma co narzekać.
Obrazek

Przez parę dni kombinowałem z dystansami. Na tył wsadziłem 20mm - niestety wyleciał bo przy 2 os na tylnej kanapie rant sierpa tarł o oponę. Z bólem serca zmniejszyłem na 15mm, niby tylko 5mm na stronę ale naprawdę różnica była zauważalna. Na przodzie na chwilę obecną też 15mm, choć nie wykluczam że jak będą delikatne przycierki, to trzeba będzie przetoczyć do tych 12-13.

Obrazek

Awatar użytkownika
alton88
Klubowicz
Imie: Artur
Auto: Fiat Stilo 6 speed
Silnik: 1.4 16v 95KM
Kolor: Czarny metalik

Postautor: alton88 » 18 maja 2016, 15:41

Masz jakieś foto jak wygląda tył na dystansach 15mm?

karaś
Nowy Klubowicz

Postautor: karaś » 24 lip 2016, 21:03

alton88
Wersja z dystansem 15mm przód 20mm tył:
Obrazek

Wersja 15mm przód 15mm tył która została ostatecznie:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dwudziestki wygądają super ale przy dwóch osobach na tył rant wżyna się w oponę.

--------------------- Dodano: 24 lip 2016, 22:03 ---------------------

Kilometry lecą i lecą kolejne inwestycje. Autko w tym roku pojedzie na kolejne dalekie wyprawy, stąd do przodu wpadły nowe amortyzatory i nowe sprężyny + zbieżność. Poprzednie sprężyny mimo iż nowe - tak szybo osiadły na ziemie że opony tarły o nadkole. Obecnie zapodane lesfojorsy i amortyzatory kayaby. Standardowo jak co 10k km wpadła wymiana oleju, autko tym razem zalałem Elfem 10W40 - podobno tani i dobry. Poza tym z autkiem nic się nie dzieje, bije kilometry :) z racji tego że ostatnio dużo pracuje wszelkie mody zostawiam sobie na okres, gdy powrócę na studia :)

265000 - wymiana oleju ELF 10W40
265000 - wymiana sprężyn, amortyzatorów przód, zbieżność

W wolnym czasie muszę zamontować lotkę :) rok temu kupiona i od miesiąca czeka pomalowana, także dziękuje Krzyśkowi (mylikebelike) za pomoc w pryśnięciu lotki :)

Obrazek

Tak, wiem że koza i mocno tęsknie za minusami ale.... Poprawa komfortu jazdy jest nie do opisania w dłuższe trasy także... tak ma być. Jedynie o co bym się pokusił to rolka w nadkole co by było ciut szerzej :D

Wróć do „Moje Auto”