Fiat Stilo GT Abarth 2.4 20V

Pochwal się swoim autkiem - Opisy, zdjęcia, prezentacje.
Awatar użytkownika
Weathers
Nowy Klubowicz
Imie: Arek
Auto: Fiat Stilo Abarth
Silnik: 2.4
Kolor: 698 GRIS LOUNGE
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=18786

Fiat Stilo GT Abarth 2.4 20V

Postautor: Weathers » 12 lut 2020, 00:06

Cześć wszystkim, dziś wszedłem w posiadanie nowego wozu jakim jest Stilo Abarth z manualną skrzynią biegów. Rok produkcji 2004, sprowadzony ze Szwajcarii w 2016 z przebiegiem 130tkm, jeden właściciel w PL, obecnie 250tkm. Samochód w naprawdę fajnym stanie, nie widać po nim ani wieku, ani przebiegu. Jako, że to egzemplarz z późniejszych roczników i z manualem, wyposażenie jest uboższe niż w "pełnokrwistych" Stilo z logo Abarth.

Wiedząc jak mogły być wyposażone te auta w najbliższym czasie będę starał dołożyć się wyposażenie, które uznam za fajne i przydatne (np. oryginalny subwoofer i zmieniarka, może CN+), nadal jednak do końca nie rozgryzłem tego auta i nie wiem jaka to dokładnie wersja wyposażenia oraz co znajduje się na pokładzie (podgrzewane fotele i lusterka?).
Z rzeczy większych niż bieda które już zauważyłem:
- klimatronik dwustrefowy
- skórzana tapicerka
- szuflada fotela kierowcy

...no i oczywiście

R5 20V na pokładzie ;D

Pierwsza przejażdżka utwierdziła mnie w przekonaniu, że to będzie dobry wybór. Poświęciłem trochę wyposażenia w zamian za konfigurację 2.4 + manual i chyba nie będę żałował :8 , Stilacz z tym silnikiem potrafi być dobrym zbójem, ale jednocześnie jest całkiem wygodny i komfortowy podczas autostradowych przejazdów których dużo robię.

Trochę zdjęć, jeszcze z ogłoszenia, własne pojawią się później:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

----------------------------------------------------------------------------

Obrazek
Wieczorny przelot ;)
Ostatnio zmieniony 12 lut 2020, 22:52 przez Weathers, łącznie zmieniany 1 raz.

gienkollo
Nowy Klubowicz
Imie: Grzegorz
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1,6 16V/2.4 20V
Kolor: 246/841A

Re: Fiat Stilo GT Abarth 2.4 20V

Postautor: gienkollo » 12 lut 2020, 05:11

To wersja GT. Abarth wychodziły tylko w konfiguracji 2.4 20V plus selespeed.
Poza tym zegary były z kolorowym wyświetlaczem a w GT tak jak u ciebie, białe tarcze, pomarańczowy wyświetlacz.
Grzane lusterka są w standardzie i każde stilo je ma. Fotele już nie, klimatyzacja automatyczna to też opcja w tym przypadku. Bo widywalem GTki częściej z manualna.
Gratuluję zakupu i oby dobrze służył.
I tak swoją drogą jak na zazwyczaj biedne wyposażenie GT u ciebie całkiem fajna konfiguracja, bardzo rzadkie dwukolorowe skóry, podoba mi się ich kolorystyka.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2020, 05:11 przez gienkollo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Weathers
Nowy Klubowicz

Postautor: Weathers » 12 lut 2020, 08:58

Hej, dzięki za garść informacji ;). Tak myślałem, że to po prostu GT, ale zmyliła mnie plakietka na klapie bagażnika i nie do końca jasne pakiety wyposażeniowe jakie Stilo mogło mieć na przestrzeni lat.
Skora faktycznie nietypowa, widywałem już dwukolorowe skóry ale nie w kolorystyce biały/czarny. No i najważniejsze, że są zachowane w świetnym stanie, poprzedni właściciel przekazał mi nawet wszystkie środki do jej pielęgnacji razem z samochodem, widać, że było dbane ;).

Zbieram teraz informacje na temat CN/CN+ - czy warto wymieniać to radio które mam na CN, zakładając, że sama nawigacja mnie nie interesuje? Jakie tam jeszcze fajne rzeczy można wyklikać?
Czy ewentualne podłączenie zmieniarki i kierownicy ze sterowaniem jest plug&play czy trzeba trochę rzeźbić?

gienkollo
Nowy Klubowicz

Postautor: gienkollo » 12 lut 2020, 09:24

Moim skromnym zdaniem CN+ nie warto instalować. Ja sam pozbyłem się jej z mojego abartha, który z kolei jak u ciebie zyskuje skrzynie manualna z GT ;)
Funkcjonalność tego systemu jest w dzisiejszych czasach właściwie żadna.
Jest tam min wbudowany telefon, ale na osobną kartę sim. Nieaktualne mapy, ekran rozdzielczości VGA lub mniej.
Brak chociażby aux już nie mówię o BT czy USB..
Przy posiadaniu go w Stilo część z ustawień przechodzi z menu w zegarach właśnie na CN+ jak trip, średnia prędkość spalanie etc.
Ja mam w planach instalacje tam szybkiego wydajnego chinskiego cacka na androidzie w wielkości 2 DIN ale z ekranem 10.1' to jak się ustabilizuja finanse i inne wydatki związane z projektem zostaną zaspokojone. Znalazłem też ostatnio jeden system dedykowany pod Stilo z całkiem sensownym wyglądem na Ali.
W zasadzie spójny wygląd to jedyny plus CN+ w kabinie stilo, bo teoretycznieozna uzyskać łączność bt aux oraz odczyt usb/SD podłączajac tam zmieniarke yatour ale czytałem też że jakość dźwięku nie powala.
Co do Twojego skorpiona na klapie, to mam nadzieję że nie będę musiał zdjąć swojego jak już manual wjedzie na swoje miejsce ;)
Szczególnie że dogadałem zakup jednego który to, wydawał się być w lepszym stanie od mojego.
Co do multikiery to nie pamiętam jak to było, ale wydaje mi się że to jest kwestia wymiany kiery właśnie i/lub taśmy do niej.
Jest jakiś tutorial na forum z tego co pamiętam.

Awatar użytkownika
Weathers
Nowy Klubowicz

Postautor: Weathers » 12 lut 2020, 09:46

Tak właśnie myślałem przeglądając pobieżnie instrukcję CN+, że nie znajdę tam nic ponad to, co jest już w trip computerze w zegarach. Fajnie to wszystko wygląda, tak spójnie, ale ani życia nie ułatwi, ani kolorytu nie doda na dłuższą metę.

A propos Abarth vs GT - wszystkie strony identyfikujące VIN, nawet FIATowska strona z częściami (nie pamiętam nazwy ale dorwałem link gdzieś z forum) identyfikuje to auto jako Abarth, zatem znaczek na klapie nie jest żadną ujmą :D.

Zatem w najbliższym czasie szukam sposobności na wymianę kiery na multifunkcyjną, dołożenie zmieniarki (zastanawiam się czy oryginał CD czy Yatour i jemu podobne - mam dużo płyt ale jednocześnie dużo korzystam z BT :/ ) i ewentualnie oryginalny sub do bagażnika. Pytanie - czy wiązka do suba powinna być na miejscu? W jednym z tematów widziałem, że ktoś musiał ciągnąć kable od radia :(

Awatar użytkownika
rakso147
Klubowicz
Imie: Oskar
Auto: Fiat Stilo 3D 2001r
Silnik: 1,6 na podtlenku LPG :D
Kolor: Blue Jet
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=16671

Postautor: rakso147 » 12 lut 2020, 09:51

Weathers pisze:Pytanie - czy wiązka do suba powinna być na miejscu? W jednym z tematów widziałem, że ktoś musiał ciągnąć kable od radia :(

Kable od radia do kostek koło bezpieczników moga juz być. Wiazki od subwoofera do kostek przy bezpiecznikach nie ma na 99% jak nie ma subwoofera. Musisz szukac kompletu wiązka+subwoofer+tapicerka.
Choć uważam, ze duzo lepszym wyborem jest osobna skrzynka ze wzmacniaczem 4-kanałowym do którego w przyszłości mogłbys podpiać przód, bo te głośniki przednie często padaja po tylu latach ;) Sam miałem oryginalny, teraz juz mam 2 zestaw osobnej skrzynki i wzmacniacza i jestem zadowolony ze zmiany :D

gienkollo
Nowy Klubowicz

Postautor: gienkollo » 12 lut 2020, 10:00

Jeżeli idzie o system audio to najwypaśniejsza konfiguracja najbliżej stockowej ze słuchanie z takich źródeł to radio z mp3 cd i zmieniarka yatour z sd/bt do tego hi-fi czyli stockowy sub i wiązka ze wmacniaczem.
Ale ja bym jednak poszedł w inne radio sub i głośniki. U mnie na początek wpadnie bardzo prosty kenwood i tani wzmak pod przedni zestaw z hertza
Potem myślę o subie z taką skrzynka bo bardziej jednak leży mi na sercu miejsce w bagażniku niż ciśnienie i zejścia :) to pewnie przez niski pesel.

Awatar użytkownika
Weathers
Nowy Klubowicz

Postautor: Weathers » 12 lut 2020, 10:12

rakso147 pisze:Choć uważam, ze duzo lepszym wyborem jest osobna skrzynka ze wzmacniaczem 4-kanałowym do którego w przyszłości mogłbys podpiać przód, bo te głośniki przednie często padaja po tylu latach ;) Sam miałem oryginalny, teraz juz mam 2 zestaw osobnej skrzynki i wzmacniacza i jestem zadowolony ze zmiany :D

Dzięki za informacje. Prawdę mówiąc na chwilę obecną nie mogę narzekać na samo audio w Stilaczu - 6 głośników daje radę - dołożenie subwoofera rozważam chyba najbardziej pod kątem jego oryginalności, dobrze wygląda w bagażniku i zajmuje w zasadzie znikomą ilość miejsca. Przy LPG i kole zapasowym w bagażniku które już zajmuje 2/3 podłogi bagażnika już jestem ograniczony.
Domyślam się, że wariant aftermarketowy będzie trwalszy i lepiej grający, ale jestem fanem oryginalnej zabudowy. Z tym że już wiem, że będzie to ciężkie do namierzenia, na chwilę obecną w sieci tylko kilka ogłoszeń dot. gołego suba, bez tapicerki, nie mówiąc już o wiązce :x

W sumie to taki sam przypadek jak z CN+ - niby jest OK, niby nie potrzebuję, ale lubię mieć w opór oryginalnych fantów, pod tym względem jestem czubkiem wertującym katalogi akcesoriów i wyposażenia dodatkowego ;), jeśli coś ma być dołożone (np. Yatour) to zawsze będzie ukryte

Added in 4 minutes 53 seconds:
gienkollo pisze:Jeżeli idzie o system audio to najwypaśniejsza konfiguracja najbliżej stockowej ze słuchanie z takich źródeł to radio z mp3 cd i zmieniarka yatour z sd/bt do tego hi-fi czyli stockowy sub i wiązka ze wmacniaczem.

O to to, to jest kierunek który chciałbym docelowo obrać, chociaż ta zabudowa z Bravo też wygląda zacnie, ciekawe jak z dopasowaniem jej do Stilo ;/. Co prawda moje radio chyba nie ma MP3 ale to nie ma znaczenia, bo wszystkie płyty jakie mam są oryginalnymi audioCD więc ma to drugorzędne znaczenie, slucham muzyki per album, nie tworzę jakiś składanek - Yatour da mi nawet więcej niż potrzebuję, a ja od niego potrzebuję chyba tylko BT :x

Pamiętaj, że pesel to tylko liczba, mój zaczyna się od dziewiątki a mimo to bliżej mi do mentalności 40-latka niż 20-latka :D
Mamy tyle, na ile się czujemy i zachowujemy ;)

gienkollo
Nowy Klubowicz

Postautor: gienkollo » 12 lut 2020, 10:16

Oho purysta, nie dogadamy się ;) dla mnie przede wszystkim funkcjonalność nie wstydzę się własnego mniejszego lub większego tuningu robię tak żeby mnie pasowało. Kwestia drugorzędna jak komuś to wygląda.
Ale nie mówię że moje jest mojsze, po prostu każdy po swojemu.
Z tego co pamiętam to rakso miał komplet z tapicerką ale chyba już sprzedał.
No w każdym razie z ciekawością będę zaglądał w ten wątek co tam się dzieje z furką.
Jeszcze jeden 2.4 na forum także super.

Awatar użytkownika
Weathers
Nowy Klubowicz

Postautor: Weathers » 12 lut 2020, 10:24

Każdy ma swoje zboczenia :D

Myślę, że co rusz będą wpadać tu jakieś posty, będę odnotowywał tu wszystko, co robiłem z samochodem (serwis, modyfikacje itp.) więc pewnie jakaś historia się uzbiera, będzie to też fajna historia moich przeżyć z tym autem ;).

gienkollo
Nowy Klubowicz

Postautor: gienkollo » 12 lut 2020, 10:29

Jasne każdy ma swoje zajawki wiadoma sprawa. Zobacz sobie chociażby temat pepo o jego maksymalnym wyposażaniu wozu.
Za chwilę wjedzie do niego adaptacyjny tempomat rzecz absolutnie unikalna bardzo krótko oferowana w Stilo i praktycznie nie występująca w dzikiej przyrodzie ;)

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz
Imie: Piotrek
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: Bordeaux Old Rose
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14610

Postautor: pio075 » 12 lut 2020, 10:35

Weathers pisze:A propos Abarth vs GT - wszystkie strony identyfikujące VIN, nawet FIATowska strona z częściami (nie pamiętam nazwy ale dorwałem link gdzieś z forum) identyfikuje to auto jako Abarth, zatem znaczek na klapie nie jest żadną ujmą :D

Nie no jeśli masz manulaną skrzynię to żaden katalog fiata nie sklasyfikuje ci tego jako Abarth.
Abarth to była opcja wyposażenia ze skrzynią selespeed, GT to była opcja z manualem - obie występowały tylko w połączeniu z silnikiem 2.4.

gienkollo
Nowy Klubowicz

Re: RE: Re: Fiat Stilo GT Abarth 2.4 20V

Postautor: gienkollo » 12 lut 2020, 10:40

pio075 pisze:
Weathers pisze:A propos Abarth vs GT - wszystkie strony identyfikujące VIN, nawet FIATowska strona z częściami (nie pamiętam nazwy ale dorwałem link gdzieś z forum) identyfikuje to auto jako Abarth, zatem znaczek na klapie nie jest żadną ujmą :D

Nie no jeśli masz manulaną skrzynię to żaden katalog fiata nie sklasyfikuje ci tego jako Abarth.
Abarth to była opcja wyposażenia ze skrzynią selespeed, GT to była opcja z manualem - obie występowały tylko w połączeniu z silnikiem 2.4.
To jest ciekawe, ale po tym jak widziałem 5D manuala z 2.4 nie jestem już niczego pewien. A mam wrażenie że tamten egzemplarz nie był swapem a wersja GT była podobno tylko w 3D. Co więcej to też był 2004 że Szwajcarii, może na tamten rynek były kombinacje jakieś końcem oferowania modelu.

Awatar użytkownika
Weathers
Nowy Klubowicz

Postautor: Weathers » 12 lut 2020, 10:50

Też jestem skonfundowany liczbami różniących się od siebie wersji :x
Przypomniałem sobie gdzie sprawdzałem VIN - był to portal ePER - nie wiem na ile można mu wierzyć, ale wycinek ekranu po sprawdzeniu VINu jest poniżej - ewidentnie Abarth:
Capture.PNG

Screen z dekodera VIN online:
Capture2.PNG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz
Imie: Piotrek
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: Bordeaux Old Rose
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14610

Postautor: pio075 » 12 lut 2020, 11:26

O proszę a to ciekawe. Nie spotkałem się jeszcze nigdy z takim wynalazkiem.
Czyżby po lifcie w 2003 robili takie akcje jak Abarth z manualem?

Awatar użytkownika
rakso147
Klubowicz

Postautor: rakso147 » 12 lut 2020, 11:38

Weathers pisze:
rakso147 pisze:Choć uważam, ze duzo lepszym wyborem jest osobna skrzynka ze wzmacniaczem 4-kanałowym do którego w przyszłości mogłbys podpiać przód, bo te głośniki przednie często padaja po tylu latach ;) Sam miałem oryginalny, teraz juz mam 2 zestaw osobnej skrzynki i wzmacniacza i jestem zadowolony ze zmiany :D

Przy LPG i kole zapasowym w bagażniku które już zajmuje 2/3 podłogi bagażnika już jestem ograniczony.
Domyślam się, że wariant aftermarketowy będzie trwalszy i lepiej grający, ale jestem fanem oryginalnej zabudowy. Z tym że już wiem, że będzie to ciężkie do namierzenia, na chwilę obecną w sieci tylko kilka ogłoszeń dot. gołego suba, bez tapicerki, nie mówiąc już o wiązce :x

Tez mam lpg i koło, mozesz zobaczyć w mojej prezentacji, ze mozna znaleźć małe suby, które się zmieszczą i cos miejsca zostawią :D
Co do suba to faktycznie rzadko idzie do spotkać, tym bardziej z wiązką, którą większośc obcina :| :killer:

Awatar użytkownika
Weathers
Nowy Klubowicz

Postautor: Weathers » 12 lut 2020, 14:53

pio075 pisze:O proszę a to ciekawe. Nie spotkałem się jeszcze nigdy z takim wynalazkiem.
Czyżby po lifcie w 2003 robili takie akcje jak Abarth z manualem?

Na to wygląda, chociaż jedyne co ma z Abartha to znaczek i silnik ;)

Added in 31 minutes 12 seconds:
rakso147 pisze:Tez mam lpg i koło, mozesz zobaczyć w mojej prezentacji, ze mozna znaleźć małe suby, które się zmieszczą i cos miejsca zostawią :D
Co do suba to faktycznie rzadko idzie do spotkać, tym bardziej z wiązką, którą większośc obcina :| :killer:

Obadałem właśnie Twój temat i zobaczyłem aftermarketowy subik - wygląda schludnie ale dla mnie taka skrzynia i wzmak z kablami na wierzchu jest niestety rozwiązaniem nieakceptowalnym :(

Awatar użytkownika
rakso147
Klubowicz

Postautor: rakso147 » 12 lut 2020, 14:59

rakso147 pisze:Tez mam lpg i koło, mozesz zobaczyć w mojej prezentacji, ze mozna znaleźć małe suby, które się zmieszczą i cos miejsca zostawią :D

Obadałem właśnie Twój temat i zobaczyłem aftermarketowy subik - wygląda schludnie ale dla mnie taka skrzynia i wzmak z kablami na wierzchu jest niestety rozwiązaniem nieakceptowalnym :([/quote]
Pewnie jak sie chce to można tak zrobic, zeby kabli nie było widac. Mi akurat nie przeszkadza i pod reka wszystko w razie czego :sarkazm:
No ale kwestia gustu ;)

Awatar użytkownika
alton88
Klubowicz
Imie: Artur
Auto: Fiat Stilo 6 speed
Silnik: 1.4 16v 95KM
Kolor: Czarny metalik

Postautor: alton88 » 12 lut 2020, 15:59

Ale zadbany egzemplarz, zazdro :P

Awatar użytkownika
Weathers
Nowy Klubowicz

Postautor: Weathers » 12 lut 2020, 17:20

alton88 pisze:Ale zadbany egzemplarz, zazdro :P

Hej, dzięki wielkie <3
Do teraz nie mogę wyjść z podziwu w jakim stanie to auto się zachowało, mam doświadczenia z innymi autami z podobnych roczników i podobnym przebiegiem (Alfa 156 i Primera P11 polift) i w ogóle nie ma porównania :D, pal licho bogatsze wyposażenie :P

Nie wiem też czy jest to jakaś okazja, bo jednak ten egzemplarz swoje kosztował, ale myślę, że się spłaci ;)

Będzie dobra baza pod dalsze prace, mogę się skupić na tym co zmienić zamiast przez rok doprowadzać samochód do zadowalającego stanu i później się wkurzyć i znudzić :hah:

Awatar użytkownika
Mazi
J.Admin
Imie: Rafał
Auto: Abarcina
Silnik: 1,2 x 2 :D
Kolor: 601 nero
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=6122

Postautor: Mazi » 12 lut 2020, 20:13

Raczej dekoder VINU podaje błędne info.
Udało Ci się rozwiązać problem ?? Napisz jak to zrobiłeś... dla potomnych....
Szukasz pomocy elektromechanika - problem z SELESPEED / DUALOGIC viewtopic.php?f=36&t=11584&start=25

Awatar użytkownika
Weathers
Nowy Klubowicz

Postautor: Weathers » 12 lut 2020, 22:54

Mazi pisze:Raczej dekoder VINU podaje błędne info.

Poszło mailowe zapytanie w tej sprawie do Customer Care Fiata. Zobaczymy co powiedzą ;)

Awatar użytkownika
PiQ
Klubowicz
Imie: Piotr
Auto: Stilo Schumacher
Silnik: 1,9 mjet 16v
Kolor: corsa rosso
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=9569#p122743

Postautor: PiQ » 14 lut 2020, 08:26

hej

Gratulacje zakupu fajnego egzemplarza. Na chacie przeczytałem że masz problem z grzanymi fotelami. Jak się trochę znasz na elektryce to tu masz schemat grzanych foteli (bez sterowania elektrycznego). Jeśli nawet nie zapala się dioda to wg. prąd już nie dochodzi do elementów I65 I 66 (włączniki grzania w fotelach). Na pierwszy ogień bym zaczął od sprawdzania w tej kolejności: bezpiecznika F52 i przekaźnika T12 (skrzynka bezpieczników pod deską rozdzielczą). Następnie w bagażniku przekaźnik T21 oraz bezpieczniki F57 F67. Jeśli wszystko sprawne to należy jechać po kolei po kablach i sprawdzić gdzie napięcie się urywa......

2020-02-14_09h16_30.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Passions make the world go round - only sky is the limit

Awatar użytkownika
Weathers
Nowy Klubowicz

Postautor: Weathers » 14 lut 2020, 09:13

Ooo super, dzięki wielkie, to może być przydatne.
Ale skrzynka bezpieczników w bagażniku? Gdzie tego szukać w ogóle? Zaglądałem w te klapki w tylnych nadkolach ale żadnej skrzyneczki tam nie widziałem :/

Awatar użytkownika
PiQ
Klubowicz
Imie: Piotr
Auto: Stilo Schumacher
Silnik: 1,9 mjet 16v
Kolor: corsa rosso
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=9569#p122743

Postautor: PiQ » 14 lut 2020, 13:00

Będzie za tapicerka na samym dole przymocowana do podłogi bagażnika. Strona kierowcy. Wątpię czy przez "okienka" w tapicerce dostaniesz się do niej.

Added in 6 minutes 43 seconds:
Aha możesz jeszcze sprawdzić D70 i D71 (piny nr 2) - są to wtyczki pod fotelami. Może one nie kontaktują.......
Passions make the world go round - only sky is the limit

Wróć do „Moje Auto”