Obrazek

Rodzaje fabrycznego audio

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radiootwarzacze.
Wujek
Nowy Klubowicz
Imie: Marcin
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.6 16v 103 KM
Kolor: Zielony?

Rodzaje fabrycznego audio

Postautor: Wujek » 08 lip 2015, 23:08

Witam. Czy w Stilo oprócz tego , że byłe radia typu: Kaseta(takie posiadam ja), CD, CD+mp3, cd+navi. Modele pomiędzy sobą się różniły? Posiadaną mocą dodatkowymi wyjściami, subwoofery wiem że bywały. O co dokładnie mi chodzi (co by nie było niejasności) .Czy szukając radia np na allegro, upatrywać jakiś konkretny model?Zależy mi na jakości dźwięku. Coś takiego jak w astrach było cd 70 opera.

Awatar użytkownika
_marcin00_
Klubowicz
Auto: Stilo 3d
Silnik: 1,6 16V 103KM
Kolor: Black metallscente 632
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=7112

Re: Rodzaje fabrycznego audio

Postautor: _marcin00_ » 09 lip 2015, 06:15

Szukaj CD/MP3 od Bravo II i przerób panel od stilo - najlepsza jakość dźwięku (ja tak zrobiłem). Tylko trzeba pamiętać, że po takiej zmianie nie działa sterowanie z kierownicy, u mnie nie było problemu bo nie mam :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Ucho
Klubowicz
Auto: Stilo
Silnik: 1.9 JTD 115KM
Kolor: Velvet Blue
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=7451

Postautor: Ucho » 09 lip 2015, 07:13

Kup normalne radio normalne głośniki, fabryczny zestaw to kupa, jedyny plus to radio pasujące do tapicerki
when nothing goes right ..... go left :)

Wujek
Nowy Klubowicz

Postautor: Wujek » 09 lip 2015, 09:35

Czyli co bym nie kupił, nawet cn+ nawet z subwooferem to grało nie będzie?Szkoda. Rozumiem, że wkładając radio, np. takie:http://allegro.pl/clarion-dxz788rusb-rarytas-usb-procesor-multikolor-i5486459385.html. Sterowanie z kierownicy działać nie będzie?

Awatar użytkownika
_marcin00_
Klubowicz

Postautor: _marcin00_ » 09 lip 2015, 09:41

Nie wiem skąd te rewelacje, że fabryczne radio w stilo gra kiepsko. Porównując do innych fabrycznych gra całkiem nieźle, zwłaszcza w połączeniu z fabrycznym subem. Wiadomo pod remizą szpanu nie będzie, ale do normalnego słuchania muzyki wystarcza w zupełności. Jeżeli chodzi o cn+, to podobno ma słabszą jakość dźwięku od radia CD/MP3.
Obrazek

Mati
Zasłużony Klubowicz
Imie: Mateusz
Silnik: 1.6 103km
Kolor: Czarny Moiré
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.p ... 31#p102531

Postautor: Mati » 09 lip 2015, 09:49

_marcin00_ pisze:Porównując do innych fabrycznych gra całkiem nieźle, zwłaszcza w połączeniu z fabrycznym subem.
Masz rację w grę wchodzą dwa radyjka do Stilo Mp3 oraz CN+ do tego wzmacniacz i głośniki z Hi-fi, jak ktoś gada że fabryczne radio nie gra to niech w golfie posłucha ;)

_marcin00_ pisze:Jeżeli chodzi o cn+, to podobno ma słabszą jakość dźwięku od radia CD/MP3.

Nie prawda, mp3 ma troszkę lepsze możliwości co do pamiętania i przewijania piosenek, ale dźwięk z subem według mnie z cn+ jest lepszy zmieniłem z mp3 na cn+ i wybór jak najbardziej na +.
Obrazek

Wujek
Nowy Klubowicz

Postautor: Wujek » 09 lip 2015, 09:59

Nie nie, pod remizą stać nie będziemy:)Żeby ładnie czysto grało. Również wydaje mi się że gra w miarę, jeszcze dwa głośniki z tyłu i sub i byłoby przyjemnie.

Awatar użytkownika
_marcin00_
Klubowicz

Postautor: _marcin00_ » 09 lip 2015, 10:20

Mati pisze:Nie prawda, mp3 ma troszkę lepsze możliwości co do pamiętania i przewijania piosenek, ale dźwięk z subem według mnie z cn+ jest lepszy zmieniłem z mp3 na cn+ i wybór jak najbardziej na +.

Dlatego napisałem, że podobno, gdzieś tam czytałem takie rzeczy, na żywo cn+ z bliska nawet nie widziałem :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Stig
Zasłużony Klubowicz
Imie: Mikołaj
Auto: waSAABi
Silnik: B207R
Kolor: 170

Postautor: Stig » 09 lip 2015, 11:12

wg mnie jakość na CN+ jest wyraźnie gorsza niż na CD/MP3

jak to jeden z klubowiczów podsumował, CN+ pełni w stilo tylko funkcje fajnego wyświetlacza :P i ja sie z tym zgadzam
"...Chciałeś być najmądrzejszy - bez podstaw, co za bezsens, tak każdemu się wydaje, że jest mądry niczym Sensei... "

Wujek
Nowy Klubowicz

Postautor: Wujek » 09 lip 2015, 13:07

Stig pisze:wg mnie jakość na CN+ jest wyraźnie gorsza niż na CD/MP3

jak to jeden z klubowiczów podsumował, CN+ pełni w stilo tylko funkcje fajnego wyświetlacza :P i ja sie z tym zgadzam

A jakość dźwięku pomiędzy cd/mp3 a posiadanym przeze mnie kaseciakiem?Dlaczego pytam, czy jest sens kupować radio z cd/mp3 za 200 zł, czy kupić zmieniarkę cyfrową za 250 zł.

Awatar użytkownika
Mazi
J.Admin
Imie: Rafał
Auto: Abarcina
Silnik: 1,2 x 2 :D
Kolor: 601 nero
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=6122

Postautor: Mazi » 09 lip 2015, 13:11

Zdecydowany + dla nagrań audio CD - głośniej i czyściej sprawdzone na CN+.
Udało Ci się rozwiązać problem ?? Napisz jak to zrobiłeś... dla potomnych....
Szukasz pomocy elektromechanika - problem z SELESPEED?? http://klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f ... 4&start=25

Awatar użytkownika
Stig
Zasłużony Klubowicz

Postautor: Stig » 09 lip 2015, 13:12

cd/mp3 ma najlepszą jakość z ori dostępnych do stilo
natomiast na pewno ze zmieniarki cyfrowej nie będzie takiej jakości jak z płyty cd
"...Chciałeś być najmądrzejszy - bez podstaw, co za bezsens, tak każdemu się wydaje, że jest mądry niczym Sensei... "

Awatar użytkownika
Mazi
J.Admin
Imie: Rafał
Auto: Abarcina
Silnik: 1,2 x 2 :D
Kolor: 601 nero
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=6122

Postautor: Mazi » 09 lip 2015, 13:17

Już wyczuwalna różnica jest między audi CD, a MP3 na płycie nie mówiłem o zmieniarce bo nie o tym temat jest. :razz:
Udało Ci się rozwiązać problem ?? Napisz jak to zrobiłeś... dla potomnych....
Szukasz pomocy elektromechanika - problem z SELESPEED?? http://klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f ... 4&start=25

Awatar użytkownika
_marcin00_
Klubowicz

Postautor: _marcin00_ » 10 lip 2015, 05:47

Dlatego na samym początku poleciłem radyjko z Bravo po przeróbce. Z Visteonów ma najlepsze brzmienie, i największą moc i jest najtańsze - za 150zł można już kupić radio z mp3 (ja kupiłem za 120zł z kodem :) ). Rozbierałem oba radia, w Stilo jest mocniejsza końcówka mocy na przednie głośniki i słabsza na tylne, w Bravo obie końcówki mocy są takie jak w Stilo na przednich głośnikach.
Obrazek

Awatar użytkownika
józek
Klubowicz
Imie: Daniel
Auto: Stilon Wagon
Silnik: 1.6 16V

Postautor: józek » 10 lip 2015, 20:12

Dla mnie też jest różnica między ori mp3 a tym z bravo dlatego godzien byłem pozbawić się sterowania z kiery na rzecz radyjka z bravo - ori mp3 mogę sprzedać :D

Wujek
Nowy Klubowicz

Postautor: Wujek » 11 lip 2015, 14:07

Witam. Ila pan by sobie życzył?:)

Lisciuu
Nowy Klubowicz
Imie: Lukasz
Silnik: 1.9 140km
Kolor: Czerwony

Postautor: Lisciuu » 16 wrz 2015, 16:12

JA moge tylko potwierdzic, ze z plyty na Radiu Stilo CD widac sporo roznice, miedzy radiem. A wszystko to w Stilo Schumacher

Awatar użytkownika
niemiLuch_
Klubowicz
Imie: Paweł
Auto: Stilo 3D
Silnik: 1.9 115ps
Kolor: Ciemny fiolet
Prezentacja auta: niemi-a-stilowka-t7978.html
Kontaktowanie:

Postautor: niemiLuch_ » 02 paź 2015, 20:31

Ostatnio zamontowalem navi w aucie i jak do dzwieku plyt audio cd nie ma zastrzezen tak plyty mp3 niektore nagrania nie za bardzo czysto odtwarza.. slychac co chwila jakby "trzaski" w tych malych glosniczkach kolo lusterek.. normalne to to?:/

GIGI125
Nowy Klubowicz
Imie: Tomek
Auto: Stilo Schumacher
Silnik: 1.9
Kolor: Rosso Corsa

Postautor: GIGI125 » 08 lis 2015, 09:32

Ucho pisze:Kup normalne radio normalne głośniki, fabryczny zestaw to kupa, jedyny plus to radio pasujące do tapicerki
Niezgadzam się po wystrojeniu oryginalnego radia mam CD+MP3 i dodatkowo włożenia płyty z plikami o dużej jakości dźwięk jest niebywale czysty soprany basy cała paleta barw jest bardzo czysta , pozatym niezapominajcie o poprawnym ustawieniu equalizera wzmocnienia tonów a także sopranów i basów . Ja mam Schumiego możliwe że tam były również innego rodzaju głośniki zakładane.

Awatar użytkownika
Dremix
Nowy Klubowicz
Imie: Adam
Auto: Fiat Stilo MW
Silnik: 1.9 JTD 115 KM
Kolor: Blu Navy

Postautor: Dremix » 07 gru 2015, 18:54

niemiLuch_ pisze:Ostatnio zamontowalem navi w aucie i jak do dzwieku plyt audio cd nie ma zastrzezen tak plyty mp3 niektore nagrania nie za bardzo czysto odtwarza.. slychac co chwila jakby "trzaski" w tych malych glosniczkach kolo lusterek.. normalne to to?:/

Mam identycznie na owej navi :) płytki nagrane w Audio CD odtwarza idealnie, natomiast przy niektórych mp3, szczególnie przy mocniejszych wysokich tonach słychać jakby trzaski z tweeterów. Jednakże lekkie wyciszenie wysokich tonów trochę to niweluje ;)
Fiat Stilo 1.9 JTD 2003r. MW x2, Stilo HB 3D 1.4 16v 2005r. Unleaded petrol

Awatar użytkownika
Stig
Zasłużony Klubowicz

Postautor: Stig » 07 gru 2015, 19:26

cuda, ja nagrałem płytke audio i jak wrzucam wywala cd error :|

novy__84
Nowy Klubowicz
Imie: Łukasz
Silnik: 1.6 103KM + LPG
Kolor: 408/b

Postautor: novy__84 » 07 gru 2015, 19:31

jak już żyje taki temat to cóż mogę dodać od siebie, miałem przyjemność słuchania mojej płyty w CN+ razem z subem fabrycznym i niestety totalna porażka. U mnie jest ori CD/MP3 z subem fabrycznym i gra to naprawdę pięknie. Nie wiem jak można mieć do tego sprzętu jakiekolwiek zastrzeżenia bas jest bardzo przyjemny, lekko masuje wnętrze ciała, soprany rewelacja. Jak do tej pory nie słyszałem lepszego dźwięku w żadnym innym samochodzie wyposażonym w fabryczny sprzęt. Audi A3 sportback z 2005 wyposażonym również w suba ori tylko dudni, brak przyjemności słuchania. Skody superb od 2011 wraz z obecną nie zaspokajają moich potrzeb ale tylko tych związanych z audio. Bardzo dużo osób, które miały ze mną przyjemność jechać dziwiły się, że to fabryczny sprzęt jest w stilo. Jak to mówią: na nie jednej dyskotece tak to nie gra.

Awatar użytkownika
Patryk
Klubowicz
Imie: Patryk
Silnik: 1.9 JTD 115KM
Kolor: Blu Jet
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=7159

Postautor: Patryk » 07 gru 2015, 23:09

Akurat w CN+ jakość MP3 jest zauważalnie gorsza niż Audio-CD

Awatar użytkownika
adas7
Nowy Klubowicz
Imie: adam
Auto: Fiat stilo
Silnik: 2.4 170KM
Kolor: niebieski
Prezentacja auta: http://www.fotosik.pl/u/adas77/album/408747

Postautor: adas7 » 08 gru 2015, 11:10

Ja tam do fabrycznej CN+ z subem nie miałem większych zastrzeżeń, ale mocy to jej brakowało, dlatego mam drugie radio, wzmak i tubę. Jedynie głośniki zostały stare i się przełączają w zależności od tego które radio wybiorę.

Awatar użytkownika
PiQ
Klubowicz
Imie: Piotr
Auto: Stilo Schumacher
Silnik: 1,9 mjet 16v
Kolor: corsa rosso
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=9569#p122743

Postautor: PiQ » 08 gru 2015, 14:19

GIGI125 pisze:Niezgadzam się po wystrojeniu oryginalnego radia mam CD+MP3 i dodatkowo włożenia płyty z plikami o dużej jakości dźwięk jest niebywale czysty soprany basy cała paleta barw jest bardzo czysta , pozatym niezapominajcie o poprawnym ustawieniu equalizera wzmocnienia tonów a także sopranów i basów . Ja mam Schumiego możliwe że tam były również innego rodzaju głośniki zakładane.

Tak Stilo Schumacher w oryginale miał subwoofer + głośniki HI-FI

--------------------- Dodano: 08 gru 2015, 16:14 ---------------------

niemiLuch_ pisze:Ostatnio zamontowalem navi w aucie i jak do dzwieku plyt audio cd nie ma zastrzezen tak plyty mp3 niektore nagrania nie za bardzo czysto odtwarza.. slychac co chwila jakby "trzaski" w tych malych glosniczkach kolo lusterek.. normalne to to?:/

u mnie tak się dzieje jak jest porysowana płyta z MP3. Audio najprawdopodobniej dzięki temu że tam nie ma kompresji danych jakoś sobie radzi bez sporadycznych trzasków jeśli płyta jest porysowana. Na dobrze nagranej i nieporysowanej płycie MP3 trzasków nie ma

--------------------- Dodano: 08 gru 2015, 16:19 ---------------------

Stig pisze:cuda, ja nagrałem płytke audio i jak wrzucam wywala cd error :|

Też tak kiedyś miałem niby audio nagrane poprawnie ale auto nie czyta.
Użyj innego programu do nagrywania albo po prostu nagraj bezpośrednio z Windows Media Player. U mnie nagranie poprzez WMP rozwiązało problem
Passions make the world go round - only sky is the limit

Wróć do „Car Audio”