Subwoofer do Stilo na wzór oryginalnego

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radiootwarzacze.
Awatar użytkownika
MyLifebeLike
Klubowicz
Imie: Krzysiek
Auto: Było Stilo jest AR 159 SW
Silnik: 1.9 JTDm 16 V
Kolor: Black
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=7464

Subwoofer do Stilo na wzór oryginalnego

Postautor: MyLifebeLike » 25 maja 2012, 17:47

Witam chciałem Wam przedstawić moją konstrukcję suba do Stilo.

Nagłośnienie w Stilo nie jest najgorsze jednak brakowało mi troszkę niższych częstotliwości wiec postanowiłem zbudować sobie subwoofer który nie zagraci bagażnika a da troszkę basu :)
Jako głośnik wybrałem 8 calowy RE Audio RE-8s4 poczytałem trochę o tym głośniku i dużo osób go chwali. Potrafi zagrać już w 8 l zamkniętej obudowie lecz nieźle sobie też radzi w obudowach bass-reflex o pojemności ok 14 l. Ja właśnie w taką skrzynię wpakowałem głośnik

Skrzynia wykonana z płyty OSB 15 mm i dodatkowo powzmacniana kątownikami dla lepszej sztywności. Melomani car audio pewnie powiedzą czemu OSB a nie MDF po prostu miałem trochę płyty OSB a auto też nie będzie startowało w konkursach car audio i nie musi to być jakiś wyczynowy sub.
Skrzynia wyliczona tak żeby jej pojemność po odjęciu wnęki na wzmacniacz i głośnik miała 14 l. Tunel bass reflex jeszcze nie dostrojony na 35 Hz bo muszę kupić kolanka i trochę rurki ale po mimo tego subik gra przyzwoicie.

Wzmacniacz Blaupunkt GTA 260 podłączony w mostku też nie powala na kolana ale kiedyś bardzo okazyjnie kupiłem go praktycznie jako nowy więc został wykorzystany.

Jednostka sterująca Oryginalna nawigacja ze Stilo która została rozkręcona i wlutowałem się w jej końcówkę mocy dorabiając sobie w ten sposób wyjście RCA do podłączenia wzmacniacza. Wzmacniacz oczywiście jest również włączany automatycznie za pomocą navi.

Nie mam zdjęć z budowy suba mam tylko kilka zdjęć finalnego projektu więc czekam na opinie czy wam się podoba czy nie co byście zmienili a co zostawili może jakieś sugestie co do samego wzmacniacza i głośnika.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Himit
Imie: Dz.U.1997 Nr 133 poz. 883
Auto: Stilo 5d
Silnik: 1,4 benzin 95 kucy
Kolor: ROSSO TIZIANO

Re: Subwoofer do Stilo na wzór oryginalnego

Postautor: Himit » 25 maja 2012, 19:09

Fajny patent :)
Fabbrica Italiana Automobili Torino

Obrazek

Awatar użytkownika
Tomi
Administrator
Imie: Tomek
Auto: SAABOLOT
Silnik: 1.4
Kolor: NR 170
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=61&t=5125

Postautor: Tomi » 25 maja 2012, 20:42

Wygląda ładnie, a dodatkowo nie ma plątaniny kabli (tak jak u mnie :P ) ciekawi mnie jak taki kształt skrzynki wpływa na jakość bassu :)

Awatar użytkownika
BS
Starszy Klubowicz
Imie: Sebastian
Auto: Fiat Stilo Active SW
Silnik: 1.9 JTD 115KM
Kolor: Kryształowa zieleń
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=7026
Kontaktowanie:

Postautor: BS » 25 maja 2012, 20:49

A jak poprowadziłeś kabel od AKU zasilający?
Którędy?
Ogień z rury, przód do góry ... :8

Awatar użytkownika
wierse
Nowy Klubowicz

Postautor: wierse » 25 maja 2012, 20:55

Szacun za projekcik, mnie zaimponowałeś! Pozdrawiam i oby więcej takich pomysłów!
Borned to ride, ride to survive!

Awatar użytkownika
Himit
Imie: Dz.U.1997 Nr 133 poz. 883
Auto: Stilo 5d
Silnik: 1,4 benzin 95 kucy
Kolor: ROSSO TIZIANO

Postautor: Himit » 25 maja 2012, 21:01

Ewentualnie ten wzmachol za plexe wstawić i zrobić pooświetlanie naokoło jak się otwiera bagażnik :P
Fabbrica Italiana Automobili Torino

Obrazek

Awatar użytkownika
MyLifebeLike
Klubowicz

Postautor: MyLifebeLike » 25 maja 2012, 21:33

tomi1985 pisze:Wygląda ładnie, a dodatkowo nie ma plątaniny kabli (tak jak u mnie :P ) ciekawi mnie jak taki kształt skrzynki wpływa na jakość bassu :)

Kształt skrzyni nieznacznie wpływa na jakość basu ważne żeby litraż się zgadzał subwoofer powinien mieć tylko ściankę za głośnikiem pochyloną aby odbić falę ale gdy nie da się zrobić takiej konstrukcji i tylna ścianka jest równoległa do głośnika wtedy tylną ściankę się wytłumia i efekt jest podobny

BS pisze:A jak poprowadziłeś kabel od AKU zasilający?
Którędy?

Kabel od aku poprowadzony jest do środka przez ściankę grodziowa od strony kierowcy w miejscu w którym wchodzą przewody od oryginalnej instalacji elektrycznej samochodu jest trochę zabawy żeby tamtędy przeprowadzić przewód ale jest to do zrobienia dalej przewód biegnie w miejscu oryginalnej instalacji w Stilo i tak do samego bagażnika w drzwiach jest schowany pod plastikową nakładką na próg i spięty opaskami a za progiem żeby się nie plątał jest wciągnięty w peszel razem z reszta przewodów potrzebnych do podłączenia wzmacniacza ogólnie praktycznie pół Stilo było rozkręcone tylko po to żeby przewody biegły tam gdzie oryginał i były ładnie poukładane a nie plątały się gdzieś pod nogami

himit pisze:Ewentualnie ten wzmachol za plexe wstawić i zrobić pooświetlanie naokoło jak się otwiera bagażnik :P

Początkowo miałem zamontować wzmacniacz za plexą co prawda bez podświetlania ale miał być za plexą ale później stwierdziłem że wzmacniacz się grzeje i nie ma co go szczelnie zamykać i zabierać mu dostępu świeżego powietrza potrzebnego do chłodzenia

kubasan
Nowy Klubowicz

Postautor: kubasan » 26 maja 2012, 09:19

Seryjne radio Cie nie ogranicza? umnie na mocniejszym sprzęcie nie grało jak powinno( porównując do innego radia typu pioneer) jak gdyby nie dało się już głośniej podkręcić po przekroczeniu pewnej granicy, pomijam dziwne echa po włączaniu radia..

NoVi
Starszy Klubowicz
Imie: Mateusz
Auto: Clio II
Silnik: 1.4 98KM
Kontaktowanie:

Postautor: NoVi » 26 maja 2012, 09:24

tez mnie to właśnie zastanawia...sam chce zamontować srzynkę do bagażnika tylko nie wiem jak z radiem
Pranie Tapicerki cały ŚLĄSK! ~ PW

Awatar użytkownika
BS
Starszy Klubowicz
Imie: Sebastian
Auto: Fiat Stilo Active SW
Silnik: 1.9 JTD 115KM
Kolor: Kryształowa zieleń
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=7026
Kontaktowanie:

Postautor: BS » 26 maja 2012, 14:10

Ja mam wzmaka i suba niebawem kupuje transmiter na RCA to zobaczymy jak to sobie poradzi :)
Ogień z rury, przód do góry ... :8

Awatar użytkownika
Szy3ki
Klubowicz
Imie: Sławomir
Auto: ----------
Silnik: ----------
Kolor: ----------

Postautor: Szy3ki » 26 maja 2012, 14:13

A ja mam te Oryginalne głośniki + Fabryczna skrzynia i gra bardzo ładnie i Tony wysokie bardzo dobre są i niskie jak dla mnie wystarczająco :)
"Nie jeżdze szybciej , niż lata mój Anioł Stróż"

Awatar użytkownika
MyLifebeLike
Klubowicz

Postautor: MyLifebeLike » 27 maja 2012, 10:26

Seryjne radio trochę ogranicza możliwości tego suba bo jest tak jak ktoś napisał że po przekroczeniu pewnej granicy dźwięk strasznie się zniekształca i nie da się praktycznie go słuchać ale mnie nie musi słyszeć pół miasta taka głośność mi w zupełności wystarcza. Seryjna navi gra i tak lepiej niż seryjne radio bo ma inną końcówkę mocy wiec nie jest źle.

Awatar użytkownika
Szy3ki
Klubowicz
Imie: Sławomir
Auto: ----------
Silnik: ----------
Kolor: ----------

Postautor: Szy3ki » 05 cze 2012, 16:30

Zgadza się , wsi nie ma co robić Radia słuchamy dla siebie a nie dla połowy miasta :)
"Nie jeżdze szybciej , niż lata mój Anioł Stróż"

piuntek
Nowy Klubowicz
Imie: Piotr
Auto: 2.4 Abarth & 1.6
Silnik: 2.4 170 [HP]
Kolor: czarny
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=8239&p=107336#p107336

Postautor: piuntek » 08 cze 2012, 21:49

MyLifebeLike pisze:Jednostka sterująca Oryginalna nawigacja ze Stilo która została rozkręcona i wlutowałem się w jej końcówkę mocy dorabiając sobie w ten sposób wyjście RCA do podłączenia wzmacniacza. Wzmacniacz oczywiście jest również włączany automatycznie za pomocą navi.

Mam wielką prośbę, bardzo będę wdzięczny jak ktoś mi prześle schematy do navi.
Miałem oryginalne radio do swojego stilo i standardowo zmeiniarka i zestaw glośnomówiący do nokii 6310i
i chcę to wszystko zamontować, zmieniarka chodzi ale nie mam żadnej muzyki z niej ...
telefon nie ścisza radia.
no i nie mam połączenia z komputerem
wiem ze musze kabelki poprzekładać tylko do tego potrzebuje schemat
Ps. te z internetu nie są dobre, albo inaczej mam tak podłączone i navi nie chcę mi współgrac,
po 20 min jest seve mode czyli wylacza sie samo
Także poproszę jak ktoś ma schemat na @: piuntek_cki@wp.pl
POZDRAWIAM.

Ps. ja mam herza 400 watt w rmsie 30 cm srednica i mi nie starcza :)) :D
Tym Tyryntym

Awatar użytkownika
kalutek92
Klubowicz
Imie: Mateusz
Auto: Fiat Stilo Schumacher
Silnik: 2.4 170 KM Manual
Kolor: ROSSO CORSA

Postautor: kalutek92 » 04 paź 2012, 09:07

MyLifeBeLike kolego mógłbyś podrzucić wymiary takiej skrzynki? Jak ją zrobiłeś w ogóle?

Awatar użytkownika
MyLifebeLike
Klubowicz

Postautor: MyLifebeLike » 02 lut 2013, 16:25

Dawno nie zaglądałem do tego tematu a tu ktoś prosi o odpowiedź :) Wiec najpierw zrobiłem sobie szablon na kartonie który dopasowałem do wnęki w bagażniku później wyciąłem już oryginalny kształt z płyty wyrzynarką następnie policzyłem jaki sub musi być głęboki żeby po odliczeniu wnęki na wzmacniacz i na głośnik skrzynia miała 14 l jak wszystko policzyłem powycinałem resztę później mozolne szlifowanie klejenie szpachlowanie i tak w koło. Na koniec zostało kupienie obicia na suba docięcie go na wymiar i przyklejenie.

Awatar użytkownika
ZimZia
Nowy Klubowicz
Imie: Maciej
Auto: Abarth GP SuperSport
Silnik: 1.4 180KM
Kolor: Grey

Postautor: ZimZia » 22 kwie 2013, 19:56

Witam nie chce zaczynać nowego tematu, chodzi mi o długość kabli cinch od radia do wzmacniacza w bagażniku, kable chce położyć lewa strona (stilo 3D) czy 3 m wystarczy ? czy może 5m ? a nie chce żeby nie wystarczyło albo było za dużo.

Blaviken
Nowy Klubowicz
Imie: Marek
Auto: Stilo
Silnik: 2.4 170HP

Postautor: Blaviken » 01 paź 2019, 19:57

odgrzewam,
luźny pomysł na suba po taniości:
Na allegro jest masa używanych subów do audi/bmw/citroena za absurdalnie śmieszne pieniądze, wszystkie pasywne + wzmacniacze dedyki z wtyczką bez opisów. Stąd pytanie - bawił się ktoś w adaptację czegoś takiego? Czysto technicznie nie ma to prawa nie działać, ale dziwi mnie że nikt się takim drutem nie pochwalił. Subki są malutkie i w komplecie ze skrzynką więc nawet ładne zamontowanie nie powinno stanowić problemu...

Tak wiem, to nie będzie trzęsło budą, ale nie chcę żeby trzęsło ^^
Wyrzuciłem SS i wstawiłem manuala, jak coś to śmiało pytać ;D

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz
Imie: Piotrek
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: Bordeaux Old Rose
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14610

Postautor: pio075 » 01 paź 2019, 21:54

Może dlatego nikt się w to nie bawił bo nie ma to żadnego sensu?
Jak już ktoś ma pchać średniej jakości subwoofer OEM to lepiej wsadzić ten dedykowany do Stilo który po pierwsze bez problemu zamontujemy i będzie wizualnie pasował do reszty a po drugie oprócz siebie samego zasili też głośniki w drzwiach.

gienkollo
Nowy Klubowicz
Imie: Grzegorz
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1,6 16V/2.4 20V
Kolor: 246/841A

Postautor: gienkollo » 03 paź 2019, 04:06

Mnie za to ciekawi co innego a mianowicie czy skrzynka dedykowana do Bravo 2 miala by szanse sie wpasować w łuk nadkola w bagażniku Stilo, widziałem ładną taką na allegro. Mnie z kolei zależy na tym żeby nie pozbywać się miejsca w bagażniku a właściwie to użyć go jak najmniej.
Mam na myśli o takie:
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6093161766

Wysłane z mojego X5pro przy użyciu Tapatalka

Wróć do „Car Audio”