Obrazek

prośba o pomoc z pinami w radiu

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radiootwarzacze.
pitello
Nowy Klubowicz
Imie: Piotr
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 JTD 115km 2002r.

prośba o pomoc z pinami w radiu

Postautor: pitello » 04 sie 2018, 08:16

Witam koledzy,
słuchajcie mam mega poważny problem.
Wyciągnąłem radio,stilo 2002,radio Visteon, odłączyłem czarną kostkę,i biała kostka dosłownie się rozsypała mi w palcach...
teraz nie wiem jak były piny oryginalnie wpięte w radio,próbowałem cos modzic,ale bez skutku,bezpiecznik jest dobry.
Prosiłbym o napisanie kolorami jak idą kabelki od której strony albo podesłanie fotek jak Wy macie rozstawione piny, i pytanie czy muszę dorabiać jakąś kostke czy mogę jakoś wpiąć zaizolowane kabelki w radio?
Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
AdamuS91
Moderator
Imie: Adam
Auto: Fiat Stilo Hatchback 3D
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: 632 BLACK METALLESCENTE
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&p=193871#p193871
Kontaktowanie:

Re: prośba o pomoc z pinami w radiu

Postautor: AdamuS91 » 04 sie 2018, 09:19

pitello
Nowy Klubowicz

Postautor: pitello » 04 sie 2018, 10:41

podpinałem tak według tego schematu i nic, na białej kostce mam tylko 4 kable,czarny ,czerwony grubsze, cieńkie czarno-czerwony i zółto-czerwony

Added in 4 minutes 12 seconds:
nie wiem po prostu jak je wpiąć,odpowiednio w kolejności,bez kostki bo się rozleciała, ..

foot
Nowy Klubowicz
Auto: Fiat Stilo 1.9 MW
Silnik: 1,9 JTD 115 KM
Kolor: Czerwony

Postautor: foot » 04 sie 2018, 13:05

Na poczatek sprawdzil bym bezpiecznik moze sie przepalil ( jakies zwarcie w momencie jak rozleciala sie kostka ) Pozniej miernik i sprawdzenie na ktorym przewodzie jest staly plus a na ktorym po stacyjce . Wiadomo czarny masa . Zólty zawsze z tego co pamietam to bylo zasilenie anteny . Jak juz bedziemy wiedziec za co odpowiada dany przewod patrzymy na schemat w poscie ktory zostal tutaj zamieszczony i powinno dzialac . No chyba ze radio dokonalo posługi .

pitello
Nowy Klubowicz

Postautor: pitello » 04 sie 2018, 13:47

brak miernika,bezpiecznik w radiu jest okej, sprawdze czy jest jeszcze od radia w schowku,dobra cos wykombinuje,dzięki :)

Added in 25 minutes 27 seconds:
a może Ty się orientujesz,gdzie jaki kabelek(kolorami) powinien być na schemacie pod dany pin w radiu ,mowimy o kostce A ,bo ja zielony , wiem,że czarny to masa,czerwony napięcie

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz
Imie: Piotrek
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: Bordeaux Old Rose
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14610

Postautor: pio075 » 04 sie 2018, 14:35

Czarny idzie na pin A8, czerwony na pin A7, dwa cienkie to linia CAN i idą na piny A1 i A3 (chyba biało różowy na A1 a czarno różowy na A3, nie pamiętam dokładnie ale gdybyś się pomylił to dostanieszbna wyświetlaczu komunikat o braku połączenia z CAN, wtedy wystarczy je zamienić miejscami).

pitello
Nowy Klubowicz

Postautor: pitello » 05 sie 2018, 09:54

działa! :) przy okazji wymieniłem bezpiecznik od radia i zapalniczki :D odkryłem również ukryte funkcję w ori radiu i gra mega ! :D
dziękuję koledzy za pomoc i za chęci,temat zamykam :D

Wróć do „Car Audio”