Przyciemnianie szyb - opinie itp

Koła, spojlery, grille, lotki, blendy z pominięciem rezania.
NoVi
Starszy Klubowicz
Imie: Mateusz
Auto: Clio II
Silnik: 1.4 98KM
Kontaktowanie:

Postautor: NoVi » 02 mar 2011, 12:57

więc właśnie dlatego robię tylko na tyle i spokój.
Pranie Tapicerki cały ŚLĄSK! ~ PW

Awatar użytkownika
BS
Starszy Klubowicz
Imie: Sebastian
Auto: Fiat Stilo Active SW
Silnik: 1.9 JTD 115KM
Kolor: Kryształowa zieleń
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=7026
Kontaktowanie:

Postautor: BS » 02 mar 2011, 13:24

a dla mnie same tylne szyby przyciemniać to tak samo jakby pomalować albo wypolerować tylko pół samochodu ... jak robić to po całości bez względu na konsekwencje ...
Obrazek

Pała
Zasłużony Klubowicz
Imie: Kuba
Auto: Leon 1P FR
Silnik: 2.0 TDI
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=19
Kontaktowanie:

Postautor: Pała » 02 mar 2011, 13:33

dla mnie tez :P co innego kumbi lub 5D to jeszcze ta powierzchnia jest spora. ale w 3D jakos tego nie widze :)

ale kwestia gustu :)
JTD Club | No EGR Club | Wirus CLub :D | No Kata Club

Awatar użytkownika
bibek83
Nowy Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: bibek83 » 04 mar 2011, 14:49

Ja mam przyciemione i nie żałuje nie widać co jest w aucie a dwa tak sie nie nagrzewa latem.Oczywiscie tylko tył ale z przodu są szyby fabrycznie sciemione także przód tez wyglada na ciemny

Awatar użytkownika
g1bon
Nowy Klubowicz
Imie: Tomasz
Auto: Stilo
Silnik: 1.9 jtd 150km
Kolor: Czarny
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=7837

Postautor: g1bon » 31 mar 2011, 15:00

Ale jest roznica przyciemnienia :D
Ja z moim 1.5 rocznym stilowym stażem mam przyciemnione all niewyobrazam sobie inaczej tak jak juz ktos powiedzial albo wszytkie albo wogole :) Z tylu dla mnie to wiejski tuning. Przez ten okres zlapala mnie 6x policja i 2 x vectra bilans taki ze ani razu nie zrywalem i ani razu nie zabrali mi dowodu :)

Awatar użytkownika
burnout87
Klubowicz
Imie: Krzysiek
Auto: Stilo 3D
Silnik: 1.9 JTD ~140KM
Kolor: śliwka węgierka
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=155
Kontaktowanie:

Postautor: burnout87 » 31 mar 2011, 15:16

kwestia jest tego typu że jak przyciemnimy boczne przednie szyby delikatnie to nikt ze zwykłej drogówki się do tego nie przyczepi bo po prostu: a) ciężko ocenić czy ta folia przepuszcza 70% światła; b) nawet jak by tak nie było to policjantowi który nie ma miernika (a większość do tej pory takiego miernika nie posiadała) będzie szkoda czasu na sprowadzanie miernika i mierzenie - w tym czasie złapie kilku kierowców za przekroczenie prędkości...co się bardziej opłaca.

Chociaż kto ostatnio oglądał Uwaga Pirat na TVN Turbo ten wie, że Policja została wyposażona w specjalne Fiaty Ducato które na swoim pokładzie mają praktycznie wszystko by zbadać stan techniczny auta. Już nawet kilku delikwentów rwało folię z przednich drzwi bo przepuszczalność światła wynosiła 30% :D

Po za tym, jak mam się zastanawiać przy każdej kontroli policji czy do***rdoli się do folii na przednich szybach bocznych bądź czy auto przejdzie przegląd to szczerze jakoś nie bardzo chce mi się przyciemniać te szyby...

Awatar użytkownika
Quler
Starszy Klubowicz
Imie: Tomek
Auto: Mondeo MK IV/206 CC
Silnik: 2.0 163 PS/ 2.0 136 PS
Kolor: Arctic White/ Silver
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=891 post134981.html#p134981
Kontaktowanie:

Postautor: Quler » 31 mar 2011, 15:59

Zgadzam się z kolegą w 100 % jak dla mnie wystarczy tylna i tylne boczne, a reszta co ma przyciemnione całe auto mądra jest na forum ale przy kontroli Policji ma pełne gacie :D

Kolego g1bon jakby Cię złapała policja i kazała ci zerwać folię z przodu to potem z tylnych też byś zerwał????? Jakoś w to nie wierze :D wszystko jest OK do pierwszej wpadki :D
NO EGR CLUB :D

Obrazek

Awatar użytkownika
g1bon
Nowy Klubowicz

Postautor: g1bon » 31 mar 2011, 16:11

Nigdy nie zrywalem i nie bede zrywal :) Albo dajesz w łape albo mam chlopaka ktory robi mi przeglad za 100 zl wiec wychodzi nawet taniej niz bys mial tracic czas i zdzierac folie :D Nie sram przy policji :D lol widok policjanta patrzacego sie na szyby bezcenny :D Jeszcze nigdy z biegu mnie nie zatrzymli a panowie z vectry ogladali cale auto i nawet slowa nie powiedzial. nawet raz mnie zatrzymal policjant ktory mowi ze ma ibize i ma 80% w swoim aucie przednie :D Wiec sami widzicie jak to jest

Awatar użytkownika
burnout87
Klubowicz
Imie: Krzysiek
Silnik: 1.9 JTD ~140KM
Kolor: śliwka węgierka
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=155
Kontaktowanie:

Postautor: burnout87 » 31 mar 2011, 16:36

g1bon pisze:Nigdy nie zrywalem i nie bede zrywal :) Albo dajesz w łape albo mam chlopaka ktory robi mi przeglad za 100 zl wiec wychodzi nawet taniej niz bys mial tracic czas i zdzierac folie :D Nie sram przy policji :D lol widok policjanta patrzacego sie na szyby bezcenny :D Jeszcze nigdy z biegu mnie nie zatrzymli a panowie z vectry ogladali cale auto i nawet slowa nie powiedzial. nawet raz mnie zatrzymal policjant ktory mowi ze ma ibize i ma 80% w swoim aucie przednie :D Wiec sami widzicie jak to jest

No jak się ma znajomego na stacji diagnostycznej to można kozaka zgrywać na forum że się wszystkie szyby przyciemniło...
Wiadoma sprawa że większość z nas będąc w takiej sytuacji zdecydowała by się na podobny zabieg bez zastanawiania, nawet walnął bym sobie szeroki pasek na przednią szybę :D ale niestety nie u każdego przegląd tak wygląda...

Sporo też zależy na kogo się trafia, jak się trafia na wyrozumiałych policjantów to nic wielkiego się nie dzieje aż do czasu gdy trafimy na prawdziwego ku..sa który do wszystkiego zacznie się pr***ieprzać :)

Awatar użytkownika
g1bon
Nowy Klubowicz

Postautor: g1bon » 31 mar 2011, 17:16

Zgadzam sie :) Czasem sie nie przegada i niestety tzreba wybrac :P Ja przeglad robie dajac tylko dowód :D Przetwornice + szyby niebyloby szans na przjescie przez normlany hehe:D W lato jeszcze pol biedy bo jak widze policje to szyba w dol :D Gorzeej w zime

Awatar użytkownika
Quler
Starszy Klubowicz
Imie: Tomek
Auto: Mondeo MK IV/206 CC
Silnik: 2.0 163 PS/ 2.0 136 PS
Kolor: Arctic White/ Silver
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=891 post134981.html#p134981
Kontaktowanie:

Postautor: Quler » 31 mar 2011, 18:42

A jednak szybki w dół :P ,przegląd to najmniejszy problem, bo i ja bym go załtwił , ale jak ktoś dużo jezdzi po Polsce to niestety taka opcja nie przejdzie , bo zawsze trafi się jakaś menda co się doj... :( , koło domu to ja mogę z pomalowanymi na czarno jezdzić bo mnie znają i ja ich znam :D
NO EGR CLUB :D

Obrazek

Awatar użytkownika
g1bon
Nowy Klubowicz

Postautor: g1bon » 31 mar 2011, 20:37

Wiadomo ale ktos codziennie nie jezdzi tyle kilometrow tylko zazwyczaj porusza sie w swoim mieście :P Ogolnie na slasku niema problemu podobno w jaworznie strasznie sie czepiaja. Ale prawda taka jak juz powiedzieliscie wszytko zalezy na kogo trafisz :D

Awatar użytkownika
Lancer1990
Nowy Klubowicz
Imie: Damian
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.2 16v
Kolor: Verde Loden (Zielony)
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=971
Kontaktowanie:

Postautor: Lancer1990 » 14 cze 2011, 22:38

Przyciemniłem tył i jestem zadowolony. W Środku jest przytulniej, z zewnątrz wygląda lepiej, wolniej się trochę nagrzewa i nie widać nic co się dzieje z tyłu oraz co leży na półeczce czy fotelu. 280 zł dałem więc myślę że fajna inwestycja :)

PS. Sorka że odkopuję stary temat :P

Pała
Zasłużony Klubowicz
Imie: Kuba
Auto: Leon 1P FR
Silnik: 2.0 TDI
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=19
Kontaktowanie:

Postautor: Pała » 15 cze 2011, 14:43

ja bede mzienial ściemę po całości :P kupuje 2 komplet szyb na badania techniczne i robie totalną smołe :D
JTD Club | No EGR Club | Wirus CLub :D | No Kata Club

Awatar użytkownika
greenrabit
Nowy Klubowicz
Imie: Michał (Rudy)
Auto: fiat Stilo
Silnik: 1.2
Kolor: srebrny metalic
Kontaktowanie:

Postautor: greenrabit » 12 wrz 2011, 16:54

Hejka, dzis przyciemnilem szybko tylko tyl i jestem bardzo zadowolony , z zewnatrz nic nie widac, dopiero jak poejdziesz z bliska to cos tam zobaczysz. :) Wiecej wam nie powiem bo dopiero pierwszy dzien. Zaplacilem 300zl , profesjolnalna robota i na srebrnym lakierze cudnie wyglada :)

Awatar użytkownika
krystiano
Nowy Klubowicz
Imie: Krystian
Auto: FIAT Stilo
Silnik: 1.4
Kolor: Czarna perła
Kontaktowanie:

Postautor: krystiano » 06 lut 2012, 14:38

Ja mam ściemę też tylko na tył + boczne tylne i może być. Fajnie wygląda - taka du** pełniejsza się wydaje a i do czarnego pasuje jak w mordę strzelił :)

Prawda jest też taka, że ściema po całości wygląda już w ogóle za***iście!! :)
Żyj własnym życiem, miej Swoje STILO :)

Awatar użytkownika
seba27
Nowy Klubowicz
Imie: Sebastian
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.9 120@160 mj

Postautor: seba27 » 09 lut 2012, 07:58

W poprzednim "turbognojku" Ibizie, miałem całe auto przyciemnione. Przez 3 lata nie było problemu na przeglądach, policja itp Tylko, że miałem szyberdach , więc światełko wpadało, to praktycznie nie było widać przyciemnienia na przednich szybach, jedynie wieczorem. Fotka poniżej. W Stilo 5d obecnie przyciemniony sam tył.

Fotka
1.9 MJ(120KM) 161KM, 348Nm Powered by CompSport

roberttryb
Nowy Klubowicz
Imie: lolo
Auto: na złomie
Silnik: na złomie
Kolor: brak
Kontaktowanie:

Postautor: roberttryb » 09 mar 2012, 17:59

Ja mam czerwonego Stilona MW i założone najciemniejsze folie na wszystkie szyby oprócz przedniej i przednich bocznych, bardzo fajnie to wygląda ,nie nagrzewa się w lecie zbyt mocno i najważniejsze :) nic nie widać z zewnątrz

NoVi
Starszy Klubowicz
Auto: Clio II
Silnik: 1.4 98KM
Kontaktowanie:

Postautor: NoVi » 09 mar 2012, 22:10

roberttryb, tak jak ja sobie bedę robić. Na tyle najmocniej jak się da przyciemnie i będzie jak talala
Pranie Tapicerki cały ŚLĄSK! ~ PW

Awatar użytkownika
Arkadio10
Nowy Klubowicz
Imie: Arek
Silnik: 1.8 LPG BRC
Kolor: Srebrny
Kontaktowanie:

Postautor: Arkadio10 » 09 mar 2012, 22:36

Ja mam przyciemnione tylne boczne oraz tylna najciemniejsza folia. Bardzo fajna sprawa - w lato mniej sie nagrzewa, do tego fajnie wyglada:) ... no i mozna posiedziec z tylu niezauwazaonym jak sie gdzies czeka :D

Awatar użytkownika
Qba
Starszy Klubowicz
Imie: Marcin
Auto: STILO 3D
Silnik: JTD 115KM - 145KM
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.p ... 852#p45852

Re: Przyciemnianie szyb - opinie itp

Postautor: Qba » 11 cze 2014, 14:46

Panowie troszkę odgrzeję temat. Mam pytanko, czy ktoś sam osobiście przyciemniał sobie szyby? Może ktoś polecić folię w miarę dobrą i zarazem niedrogą? I czy folia zwykła - nie termoplastyczna - wyłoży się ładnie na szybach w przednich drzwiach 3D? Są w miarę proste więc teoretycznie nie powinno być problemu, ale...

Awatar użytkownika
ecnal
Nowy Klubowicz
Status: Niesłowny
Imie: Przemek
Auto: Stilo 5D 2005r.
Silnik: 1,9 MultiJet 120KM
Kolor: Czarna Perła
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=5874

Postautor: ecnal » 11 cze 2014, 15:10

Z tego co wiem to na przednich szybach bocznych i czołowej nie wolno ściemniać...

Awatar użytkownika
Cris
Imie: Krzychu
Silnik: 1.4 95 KM
Kolor: Blue Cosmopolitan

Postautor: Cris » 11 cze 2014, 15:48

ecnal pisze:Z tego co wiem to na przednich szybach bocznych i czołowej nie wolno ściemniać...

Ściemnienie max. 30% jest dopuszczalne na bocznych-przednich, natomiast na czołowej max. 25%.
DEJ MU NA ZIMNYM !!!

Awatar użytkownika
eu4ya
Nowy Klubowicz
Imie: Maciej
Silnik: 1.6 16V 103HP
Kolor: Grigio Steel 647

Postautor: eu4ya » 11 cze 2014, 17:06

Tyle, że żadna folia nie trzyma norm. Folia, co ma niby dopuszczalne 70% przepuszczalności, a nawet przezroczysta folia tego nie spełniają. Na przednich bocznych jedyna możliwość, by nie stracić dowodu to piecowe przyciemnienie. Ale wiadomo, cena jest sporo wyższa od folii ;)
klubfiatstilo.pl

Mati
Zasłużony Klubowicz
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.6 103km
Kolor: Czarny Moiré
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.p ... 31#p102531

Postautor: Mati » 11 cze 2014, 18:05

Ja to robiłem w Citroene, nie polecam Ci foli robić sam, kilka powodów:
1. Brak atestów
2. Konieczność posiadania odtłuszczaczy do szyb, spryskiwaczy, dużo cierpliwości
3. konieczność posiadania miejsca bez wiatru i bez pyłków(nawet w domu mi się delikatny pyłek pojawił) brak mozliwosci usunięcia go potem na szybie widać
4. Folie mogą od temeratury odklejać się i pocić co daje efekt bąbelków pod spodem
5. daj do profesjonalistów zrobia ci to na gites
Obrazek

Wróć do „Tuning wizualny”