Felgi Speedline 17' / 215/45 / ori zawieszenie - jakie dystanse ?

Koła, spojlery, grille, lotki, blendy z pominięciem rezania.
mateuszdh
Nowy Klubowicz
Imie: Mateusz
Auto: Fiat Stilo 3D
Silnik: 1.6 103KM
Kolor: Czarny

Postautor: mateuszdh » 25 lut 2017, 21:51

Witam. Jestem tu nowy więc jeśli wybrałem zły dział lub coś nie tak to od razu mnie poprawcie ;)

Posiadam Stilo 1.6 3D i chciałem do niego założyć dystanse żeby delikatnie poprawić wygląd i go poszerzyć. Felgi to ori Speedline 17', opona 215/45 i ori zawieszenie. Wiem że temat już był wałkowany ale nie mogę się doczytać konkretnej odpowiedzi. Jedni piszą 13 przód 17 tył a drudzy że 15 przód, a 20 tył. Chciałem zamontować 15 przód i 20 tył, ale bardzo mi zależy żeby nic nie tarło i można było jechać w 5 osób, bo auto służy mi na co dzień i czasami wozi spory bagaż.

Posiada ktoś taką lub podobną konfiguracje ? Ewentualnie jakie powinny być żeby nie tarło?

Z góry dzięki za odp :)

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**
Imie: Piotr
Silnik: 1.9 JTD 154KM/307Nm
Kolor: Biały a raczej czarny;)
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=9037

Postautor: explicit77 » 25 lut 2017, 23:10

20 z tyłu obciera. Ja obecnie mam 15 tył i 20 przód (odwrotne zestawienie, zwłaszcza tył wizualnie lepiej lecz niestety...). Idealnie wydaje się iż na tył było by te 17-18 mm a przód spokojnie 20.
Inna sprawa że jednak zdecydowanie wolał bym kasę miast na dystanse zainwestować najpierw w jakieś choćby twardsze/krótsze/niższe springi gdyż nie ogarniam jak można na tych "fabrycznych" się poruszać :P
Rap wciąż jest ten sam, to tylko ja jestem starszy.

mateuszdh
Nowy Klubowicz
Imie: Mateusz
Silnik: 1.6 103KM
Kolor: Czarny

Postautor: mateuszdh » 25 lut 2017, 23:39

1.6 nie porywa, max jeżdżę tym 140-150, w zakręty nie wchodzę zbyt szybko więc daje rade, fakt jest strasznie miękkie i wgl ale nie wyobrażam sobie go obniżać, co chwilę gdzie ocieram, przycieram itp. Najlepszy był by AIR-RIDE ale na razie inne priorytety. W sumie to mam to auto przez przypadek, ale mało pali względnie mało się psuje więc postanowiłem go zostawić i trochę w niego zainwestować, felgi, polerka itp bo mam dosyć wysoka kulturę motoryzacyjną więc jak już czymś jeżdżę to jakoś ma to wyglądać.

Chyba na razie zamontuje 15 przód, 15 tył i zobaczę jak to będzie wyglądać.

Awatar użytkownika
ryan_cooper5
Starszy Klubowicz
**
Imie: Krystian
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 JTD 115 km
Kolor: Orione Grey
Prezentacja auta: viewtopic.php?t=9309

Postautor: ryan_cooper5 » 26 lut 2017, 09:03

na tyle 20mm jest równo z nadkolem, z tym że ja na 17 calach mam oponę 205 więc u Ciebie będzie jeszcze szerzej. jak dla mnie z tyłu 15 - 17 mm max

Wróć do „Tuning wizualny”