swap skrzyni biegów?

Pomysły, pytania, spostrzeżenia odnośnie tuningu zawieszenia, silnika, układu napędowego.
Awatar użytkownika
IT
Starszy Klubowicz
Imie: Boguś
Auto: STILO 3D / Listopad 2004
Silnik: 1,9 MJTD 16V 140KM +30
Kolor: SREBRO
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=3150
Kontaktowanie:

Re: swap skrzyni biegów?

Postautor: IT » 05 mar 2015, 20:39

Podepne sie pod nazwe tematu:
Posiadam automat "selspeed" Posiadam 6-biegowa skrzynie biegow. Chcial bym aby na wyswietlaczu (ktory mam rowniez z Abatha ) wyswietlal sie bieg ktory obecnie jest wlaczony tak jak w abarthcie .Oczywiscie nie zalezy mi na zalozeniu sel speeda. Nadal bedzie manual ale z wyswietlaczem biegow.Jakis pomysl na oszustwo ?
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie ma. Ale wtedy przychodzi taki jeden, który o tym nie wie. I właśnie on to coś znajduje.
https://www.youtube.com/watch?v=7yoB62_0-cM

Awatar użytkownika
Mazi
J.Admin
Imie: Rafał
Auto: Abarcina
Silnik: 1,2 x 2 :D
Kolor: 601 nero
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=6122

Postautor: Mazi » 06 mar 2015, 00:19

Selespeed wyświetla na wyśw. biegi z ecu SS z kolei ono odczytuje numer biegu z wybieraka selespeed. Ciężko to widzę.
Udało Ci się rozwiązać problem ?? Napisz jak to zrobiłeś... dla potomnych....
Szukasz pomocy elektromechanika - problem z SELESPEED / DUALOGIC viewtopic.php?f=36&t=11584&start=25

Sven102
Nowy Klubowicz
Imie: Natanael
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.6 16v 103km

Postautor: Sven102 » 21 cze 2016, 19:42

Hejo.
Planowałam podjąć się swapu skrzyni na 6biegowa ale wymyśliłem coś innego.
Po szukałem skrzyni c514, poprosiłem sprzedawcę bu zdjął dekiel 5 biegu i policzył mi uzebienie kół 5 biegu. Ja miałem w swoim Stilo 1.6 16v na zsynchronizowany kole 41 a na atakującym 39. A ta nowa skrzynia ma 41/ 34. I powiem szczerze efekt jest jak dla mnie bardzo zadowalający. Przy kolach 205/50/17 mam 120km/k i 3tys obrotów!!

Awatar użytkownika
ryan_cooper5
Starszy Klubowicz
**
Imie: Krystian
Silnik: 1.9 JTD 115 km
Kolor: Orione Grey
Prezentacja auta: viewtopic.php?t=9309

Postautor: ryan_cooper5 » 21 cze 2016, 20:04

Ile Cię to kosztowało? :) Dziewczyna ma 1.6 i chociaż ta piątka mogłaby być dłuższa :) Cenna informacja, na pewno wielu osobom się przyda

Sven102
Nowy Klubowicz

Postautor: Sven102 » 23 cze 2016, 11:32

Kosztowało mnie to 240 zł. Skrzynia z przesyłką. A robotę zrobiłem sam. Jak co mogę to przełożyć komuś :)

Awatar użytkownika
ryan_cooper5
Starszy Klubowicz
**

Postautor: ryan_cooper5 » 23 cze 2016, 14:06

Moze by sie udało gdzieś na szrocie wydlubac zebatke. Nie orientujesz sie pewnie z jakich fiatow jeszcze może pasować?

Awatar użytkownika
alton88
Klubowicz
Imie: Artur
Auto: Fiat Stilo 6 speed
Silnik: 1.4 16v 95KM
Kolor: Czarny metalik

Postautor: alton88 » 23 cze 2016, 15:00

Sven102 pisze:205/50/17 mam 120km/k i 3tys obrotów!!

Koła nie mają nic wspólnego z obrotami ;)przełożenia są takie same, zmienia się tylko przekłamanie licznika.
Z 3 lata temu bawiłem się w przekładanie zębatki 5 biegu, akurat trafiła się uszkodzona skrzynia po taniości, 6 biegowa, przełożyłem zębatki 6 biegu do 5 biegowej z stilo, nastała cisza w trasie ale niestety, była za duża różnica pomiędzy 4 a 5 biegiem i źle się jeździło, wróciłem do serii.
Jestem ciekaw jak to u ciebie wygląda.
Dodam że podmianę zębatek można wykonać bez zdejmowania skrzyni, dostęp jest idealny po zdjęciu lewego koła, spuszczamy olej, zdejmujemy dekiel i mamy zębatki ;)

DSCN4859.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Sven102
Nowy Klubowicz

Postautor: Sven102 » 24 cze 2016, 10:24

Podałem rozmiar do ścisłości jedynie danych :) mam porównanie bo miałem wpierw inne koła i mniejszej różnicy i przy 3 tys obr było około 110 :) masz rację alton nie trzeba skrzyni a dostęp nie jest skomplikowany.
Ryan a skrzynia musi mieć dekiel metalowy to podstawa poszukiwań. Np skrzynia z Punto 1.2 80km. Takie kródsze wersję, np SC sporting

--------------------- Dodano: 24 cze 2016, 09:24 ---------------------

A co do jazdy to uważam że to jest ostateczna liczba uzebien bo jeszcze dłuższy bieg spowodował by straszna przymule przy zmianie z 4 na 5. Teraz jest odczuwalne że bieg ma inne przelozenie ale nie spadają.az tak mocno obroty żeby silnik zduszalo. Mogę dać się przejechać :)

GhostlierSole1.6
Nowy Klubowicz
Imie: Marcin
Auto: Fiat Stilo Active
Silnik: 1.6 16 V 103 km
Kolor: Czarny metalic

Postautor: GhostlierSole1.6 » 23 lis 2017, 11:50

Czyli ze wystarczy zmienić samą obudowę skrzyni, a co z "wnętrzem"?
Nie trzeba nic przekładać zamieniać?

Added in 1 minute 36 seconds:
GhostlierSole1.6 pisze:Czyli ze w stilo 1.6 16v wystarczy zmienić samą obudowę skrzyni. A co z "wnętrzem"?
Nie trzeba nic przekładać zamieniać?

tomeczekg
Nowy Klubowicz
Imie: Tomek
Silnik: 1.6 103 KM
Kolor: granatowy metalik

Postautor: tomeczekg » 25 lis 2017, 22:31

W stilo 1.6 skrzynie są awaryjne dlatego drogie. Jesli są te same to dlaczego w innych modelach się tak nie psują. U mnie obecnie mam przebiegu koło 210 tys i od roku piąty bieg trzeba szukac, wajcha leci dalej nie wiem co jest no i ten grzybek nie dziala ale bez niego wchodzi R, Oprocz tego ok. A pasuje do stilo skrzynia od fiata bravo 1.6 16v? Szwagier ma takiego na czesci

sedici
Nowy Klubowicz
Imie: Maniek
Auto: Stilo uproad 06
Silnik: 120CV

Postautor: sedici » 26 lis 2017, 08:51

koledzy , a pytanie , czy do jtd/multijet 8v podejdzie skrzynia z jtd16v 6 biegowa ?

Awatar użytkownika
ryan_cooper5
Starszy Klubowicz
**

Postautor: ryan_cooper5 » 26 lis 2017, 09:49

Jakby podeszła to co drugie Stilo 8v by na takiej jezdzilo...

MonsterMj
Klubowicz
Imie: K.
Auto: Stilo
Silnik: 1.9 i 1.6 103KM
Kolor: Blue Vitality 480
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=16378

Postautor: MonsterMj » 27 lis 2017, 21:04

Podejdzie, tyle że sama skrzynia to akurat najmniejszy problem, mnostwo rzeczy jeszcze do zmiany oprócz skrzyni.
Z Fiata nie kapie olej, on znaczy swój teren.

dawidek126
Nowy Klubowicz
Imie: dawid
Auto: stilo/stilo mw
Silnik: 1,6 103km/1,6 103km
Kolor: srebrny/granatowy

Postautor: dawidek126 » 06 kwie 2019, 13:35

witam.
mam skrzynię 6 biegową od stilo 1,4 16v i che zamontować w moim 1,6. Chce wyjąć skrzynie 5 biegowa ale jej nie rozbierać tak na wszelki wypadek gdyby taka podmianka nic nie dała:) tak więc szukam obudowy sprzęgła( lub jak kto woli tego płaszcza co przykręca się go do silnika) własnie od skrzyni 5 biegowej od silnika 1,6... gdzię mogę czegoś takiego szukać??? dodam że na szrocie za skrzynię 5 biegową nawet uszkodzona życzą sobie 300-400 zł a to więcej niz dałem za 6 biegową:) potrzebuję samą ta obudowę do 5 biegowej skrzyni... może ktoś z forumowiczów ma na sprzedaż??

pozdrawiam

Added in 45 minutes 28 seconds:
dodam że chce miec do czego wrócić gdyż na innym forum raicing... jest gość co twierdzi że jak skrzynia jest z 1,2 16 v lub 1,2 16v to przełożenie jest dobrane do tego konkretnego silnika (chodzi o przełożenie główne) i że liczył kiedyś dla kolegi jak to będzie na tej skrzyni to wyszło mu że na tych samych obrotach auto będzie jechało 1 km/h szybciej na 6 biegu niz na 5 biegowej skrzyni... nie znam sie na takim liczeniu więc po prostu chce spróbować złożyć wpierw skrzynię na stole a innego dnia wjechac na podmiankę i w razie czego jak to nie da niższych obrotów to wrócę do 5 biegowej w 2,5 h bo tyle ostatnio wymieniałem sprzęgło.... tamten typ dodał żeby taka przekładka miała sens to trzeba by zostawić przełożenie główne ze skrzyni 5 biegowej i było by cacy tyle że jedno z kółek jest na wałku i nie jest to zamienne z 6 biegowa skrzynią.... no cóż nie jestem znawca skrzyń ani tez wyrocznią ale chętnie przełożę skrzynie żeby sie o tym przekonać:) w takim razie proszę o pomoc w znalezieniu takiej obudowy sprzęgła z 5 biegowej skrzyni od 1,6 w rozsądnych pieniążkach:)
pozdro Panowie i Panie:)

Added in 9 minutes 41 seconds:
albo może info ktos posiada czy ten element podejdzie ze skrzyni biegów o fiata marea/brava 1,6 ... tych starszych .... bo takie skrzynie to i za 100 zł można kupić ...

gienkollo
Nowy Klubowicz
Imie: Grzegorz
Silnik: 1,6 16V/2.4 20V
Kolor: 246/841A

Postautor: gienkollo » 06 kwie 2019, 22:43

Marea i brava mają wspólny silnik 1.6 16V ze Stilo, ale nie wiem jak z mocowania i itp.

Wysłane z mojego X5pro przy użyciu Tapatalka

Wróć do „Tuning mechaniczny”