Obrazek

Swap zacisków z mito do D multijeta

Pomysły, pytania, spostrzeżenia odnośnie tuningu zawieszenia, silnika, układu napędowego.
Ronin7515
Nowy Klubowicz
Imie: Krzysztof
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 16v 175km
Kolor: Grafit

Swap zacisków z mito do D multijeta

Postautor: Ronin7515 » 08 lip 2018, 15:44

Panowie i Panie.. bo już mnie szlag chce trafić. Postanowiłem zakupić zaciski z mito 170, znalazłem takie na olx kupiłem zgodnie z kilkoma opiniami o montażu p&p, tarcze mam i tu pojawia się pierwszy problem. Zaciski nie wejdą w oryginalne jarzmo, a znalezienie jarzma z mito graniczy z cudem. Odwiedziłem 7 szrotow, kilka hurtowni A na całym allegro i olx ta część nie występuje. Już nie mam sił, co polecacie zrobić? Da się cała zwrotnice przeszczepic z mito do stilo? Uprzedzając jarzma z grande punto Abartha też się nie da dostać. Pomóżcie proszę;)

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz
Imie: Piotrek
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: Bordeaux Old Rose
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14610

Re: Swap zacisków z mito do D multijeta

Postautor: pio075 » 08 lip 2018, 19:25

Jest mowa o przeszczepie p&p ale zacisku z jarzmem - jakim cudem większy zacisk miałby wejść w małe jarzmo stilo.
Jarzmo z Alfy pasuje do zwrotnicy w Stilo więc nie ma sensu szukać całej zwrotnicy.

Awatar użytkownika
IT
Starszy Klubowicz
Imie: Boguś
Auto: STILO 3D / Listopad 2004
Silnik: 1,9 MJTD 16V 140KM ☢✘✘☢
Kolor: SREBRO
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=3150
Kontaktowanie:

Postautor: IT » 16 lip 2018, 13:42

hmm
U mnie dało sie plug & play przewalic jeden do jednego . Mito ma rozstaw srób 100mm . Ma tez śruby 4x98 wiec i tu nie bylo problemu . Jedynie gdzie byl problem to nie dalo sie wsadzić felgi bo inne ma obsadzenie w mito . Sprawe rozwiazały dystanse chyba 15 , Tarcze oczywiscie i zaciski , klocki z mito . Pasuje tylko model ze 170 konnej wersji i produkcja tylko przez dwa lata . Potem zmienili i juz qpa
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie ma. Ale wtedy przychodzi taki jeden, który o tym nie wie. I właśnie on to coś znajduje.

Ronin7515
Nowy Klubowicz
Imie: Krzysztof
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 16v 175km
Kolor: Grafit

Postautor: Ronin7515 » 23 lip 2018, 04:23

Pio dałem się w ch** załadować, nie sprawdzając, że jarzma nie ma w zestawie, a same zaciski kupiłem za 550zl. Okazało się to dopiero przy próbie montażu, brawo ja. Teraz meritum jest inne, bo nawet aso nie ma jarzm z mito. Nie ma tego elementu uwzglednionego w schemacie

krisbe
Starszy Klubowicz
**
Imie: Krzysiek
Auto: Stilo
Silnik: 1.9 JTD Multijet
Kolor: Rosso Corsa
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=12725

Postautor: krisbe » 23 lip 2018, 18:59

No niestety występuje tylko w komplecie. Pozostaje polować na jarzma, ale może być mega ciężko..

Wróć do „Tuning mechaniczny”